Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

tydzień temu odbyło się spotkanie w "Bohema Jazz Club". Spotkanie 2 Aboxy (boda i mój) kontra lampa Bolińskiego grały na moich superpiątkach. Szczegóły i może większy opis ze spotkania (są fotki) będzie później jak będą zainteresowani.

Wyszedł pewien problem. Producent deklaruje rezystancję SHL5 na 8 omów. Przy podłączeniu do lampy Bolińskiego na 8, głośniki wyraźnie zaharczały i to wyraźnie na zakresie dolnym. Dopiero na wyjście 4 om było wszystko w porządku. Może ktoś spotkał się z podłączeniem na 4 omy, albo może lepiej ma charakterystykę.

 

pozdr jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziś na Waliców odsłuchałem zestaw Plinius 9200 z CD101 no i oczywiście z superpiątkami.

Rozczarowałem się tym dźwiękiem. Za ostro i mała melodyjność, odsłuchałem chyba z 15-20 minut i miałem dość.

To tak w dużym skrócie. Później coś jeszcze dopiszę.

 

jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

pavoulon

według życzenia

no cóż, zaczynamy wchodzić na wąską ścieżkę subiektywego odsłuchu. Elektronika John Shearne a więc dość miękka z soczystą średnicą.

przewaga harbeth-ów 6, głownie klasyka

brzmienie smyczków, więcej nazwijmy to "słodyczy", podobnie i w wokalach - jakby trochę gęściejszy głos, więcej odcieni, jakby trochę bardziej kolorowo

Spendor 2/3

więcej basu, moze trochę szybszy

lepszy rytm i dlatego jazz brzmiał ciekawiej

i chyba lepiej radził sobie w gęstych fakturach - chóry, orkiestra

ale znowu w harbeth-ach tworzyła się jakaś dosc urzekająca mgiełka

trudno się było zdecydować

wybór jest kwestią gustu, ale róznice były dość znaczne

to było jakieś 3 może 4 lata temu i dokadnie już nie pamiętam, zostały głównie wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> papkin,

dzieki, skroty myslowe sa ok.

szkoda palcow, a klawiatura dluzej pozyje:)

generalnie mam podobna ocene, z tym ze u mnie nie nastapila zasada greckiej tragedii.

w roznym czasie przykul mnie do fotela spendor sp100 i harbethy piatki.

zdaza sie ze w sklepie pada haslo "harbeth i spendor to ta sama szkola".

szkola moze ta sama ale uczniowie inni:))

czekaja mnie odsluchy, ale w opiniach innych zawsze jest ziarno prawdy. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>papkin

widzisz, problem w tym ze ich jeszcze nie kupilem..stad te odsluchy, meczarnie:)

zawsze marzyly mi sie sp 100:( ale szukam czegos do 10kzl.

po audioszole moze cos sie zmieni,

przynajmniej moj pierwszy system gra i to nie tylko w mojej opinii super,

mialem fuksa ze trafilem na swietne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>papkin

podpinales Densena do harbethow?

nosze sie z zamiarem przetestowania takiej konfiguracji,

bo z trioda ASL zagraly wciagajacym, gladkim dzwiekiem.

czesto spotykam opinie ze Dm10 "podrabia" triode:

"The sound of the DM-10 and B-100 is somewhat like a single ended triode tube (SET) amplifier, and that is a complement indeed. The upper portion of the audio spectrum is laid back, not quite as much as the SET, but just a little, and the mid-range is glorious, just like the SET. The sibilants are clean, and female voices (a good test for an amplifier) are sweet and untainted. Unlike the SET, however, the bass region on the Densens is powerful and deep. There are some subtle differences, too, mostly noticeable in the background of the SET sound. They are probably the result of even order harmonic distortion - a hallmark of the SET - that do not occur to any significant degree in the Densen amplifiers. In any case, this is one of the very few amplifier designs we have ever tested that has this type of sound characteristic, and we consider it an extremely desirable one." 1995 By John E. Johnson, Jr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak przez ostatnie dni brzmi u mnie harbeth+naim wiem, ze przynajmniej na dzisiaj jeśli kiedykolwiek będę zmieniac sprzęt;) to będzi to harbeth m40 + duży zestaw naima:)

7es-2 + naim nait5i + naim cd5i gra po prostu fantastycznie. klasyka, jazz, blues, rock brzmi swietnie. Z obserwacji wynika, ze rzeczywiście naim lubi być ciągle pod prądem.

podsumowując: wszystkim harbethowcom polecam przynajmniej przesłuchać naima (chyba koniecznie w zestawie). wybory oczywiście będą rózne ale warto chociaż poznać to brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wznawiam wątek - wracam ponownie do standów

 

do super5 były już poruszane sprawy standów

jestem ciekawy jak własciciele 7 podeszli do problemu.

 

Czy załatwili to odwiedzeniem pobliskiego zakładu ślusarskiego, czy może kupili standy do innych głośników?

 

Ponieważ nie jestem zadowolony z dotychczasowych podstawek, a i forumowy kolega zdezintegrowany_3PO

szuka możliwości wykonania standów dla swoich nowych superpiątek to może koledzy podzieliliby się pomysłami i projektami posiadanych przez siebie standów?

 

pozdr jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodel -->

 

Twoja propozycja wykonanania standów w Olsztynie jest chyba najlepszym rozwiązaniem...

Moje dotychczasowe poszukiwania zarówno na rynku DIY jak i firm profesjonalnie wykonujących standy zakończyły się niepowodzeniem..

Postaram się wkrótce w opisać moje doswiadczenia w tej materii...

 

zdezintegrowany_3PO

 

ps. jodel --> działaj zgodnie z ustaleniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodel --> ten stand to najprawdopodobniej atacama z seril SL ... dystrybutor AUDIO KLAN ...niestety chłopaki z Audio Klanu na oczy nie widzieli tego modelu ;) ... jedynie co od nich otrzymałem to katalog Atacamy i obietnicę, że wyślą maila do producenta z nurtującymi mnie pytaniami ...

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że SHL5 grają podobno rewelacyjnie na podstawach Stand Artu. W HI-FI i Muzyka z tego roku była nawet recenzja tych standów. Handlowcy z Audio Systemu, którzy słyszeli ten dźwięk mówią,że bardzo dużo zyskiwał bas - stawał się bardzo konturowy i prezyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dzięki Wojtku za odzew :-) jeśli możesz powiedz jaki kształtownik został zastosowany, chodzi mi o wymiary zewnętrzne? I ile wsypałeś ołowiu - chodzi mi o wypełnienie w samych kształtownikach, czy do pełna?

 

myślimy z zdezintegrowanym_3PO wykonać coś na wzór StandArtu. Choć forma jego też jest ściągnięta, widziałem podobne gdzieś w necie.

 

co do naszych projektowanych standów:

materiałem będzie wyłącznie stal - ze względu na łatwość obróbki - granit odrzuciliśmy z powodu dużej ilości wierconych otworów oraz możliwości pęknięcia podczas skręcania,

malowanie - oczywiście proszkowe - kolor bardzo ciemna zieleń - albo inna nazwa brudna zieleń,

kształtowniki - profil prostokątny 50x70 - 8 nóg ułożonych ... jeszcze do ustalenia

płyta górna - 12mm płyta stalowa - od dołu nawiercone nieprzelotowo i nagwintowane 16 otworów (po 2 na nogę),

płyta dolna - 25mm płyta dolna - nawiercone naprzelot 16 otworów,

całość skręcona 16 szpilkami o średnicy 8 mm, oczywiście tak żeby można wypełnić balastem.

Kolce zakupione w JTL AUDIO - ale tu jeszcze ja zastanawiam się czy warto? - może zamiast kolców jakieś podkładki absorbcyjne?

Masa standu? Zakładam wstępnie ok. 25-30 kg bez balastu.

Wysokość? zdezintegrowany_3PO preferuje 41 cm, ja 5 cm więcej - między nami jest spora różnica wzrostu ;-))

 

To wygląda tak z grubsza.

 

Co do ceny? Zakładam iż na pewno wyniesie to taniej niż zamówienie w StandArcie - 2600 za parę.

Zamówienie zostanie wykonane na obrabiarkach cyfrowych z wstępnym cięciem laserowym.

 

To na razie założenia konstrukcyjne :-)

Myślę, że jutro lub pojutrze przygotuje rysunek - muszę dorwać jakiegoś Autodeska w 3D żeby to jakoś wyglądało.

 

Mam nadzieje, że dojdzie do realizacji i za rozsądne pieniądze :-)))

 

pozdr jodel

 

P.S. Myślę, że dobrze robię opisując to na forum, może komuś przydać się opis wykonania takich standów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zdezintegrowany_3PO

no dobra ;-)) jak masz wpisany wysoki wzrost nie będę się sprzeczał ;-)) he he he

krótko mówiąc ja preferuje wysokość ok 46-50

 

A więc Panowie kolega zdezintegrowany_3PO trochę zorientował się z tym co mamy na rynku.

Jak mu przebiegały te poszukiwania powinien sam trochę opisać.

Najbardziej obiecującą przedstawiała się propozycja JTL AUDIO. Poniżej dołączam propozycję według założeń podanych przez zdezintegrowanego. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie, całość stal, wałki pełne, facet nie potrafił ocenić wagi pojedyńczego standu i wycenił za parę 2500 przy zamówieniu dwóch kompletów.

Podejście do klienta przedstawiciel firmy miał bardzo poważne, ale i tak wyszły powiedzmy pewne nieporozumienia ;-)

 

pozdr jodel

post-4454-100009821 1170280247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać do zdjęcia iż oczywiście wkleiłem je jako informację że Firma JTL AUDIO wykonuje takie standy na zamówienie i posiada do tej formy standu prawa autorskie (jest ich własnością intelektualną).

 

To dla spokoju, żeby tu nikt nie zarzucał mi nieprawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.