Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O  Yee...

Gdy kupowałem The New Statement, w prawie wszystkich testach czytanych w owym czasie, był ten Magnat. Szukałem go w kraju na testowanie, niestety nikt nie miał, była tylko wersja 3. Ale nie odszedłem daleko od hybrydy, bo dziś gram na MA252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry

Jeśli tu "wpuszczają" z takim sprzętem, jak mój, to chętnie dołączę do klubu z Heco Music Style 500 + Music Style Center 2.  Napęd to Radmor 5102 oraz Marantz Nr1504 (z tylu ma zapięte, dopiero co nabyte za przyzwoitą kasę) B&W DM302.

Od razu też pozwolę sobie zadać pytanie, które zadałem też w innym wątku (żeby niepotrzebnie nie zakładać nowych tematów):

Chcę zmienić / ulepszyć napęd kolumn frontowych i wpadł mi w oko Marantz PM7001.

W podobnych pieniądzach można nabyć Cambridge Audio A5, a może nawet A500.

Za Marantzem przemawia złącze Main In, ale co będzie lepsze dla moich Heco ?

Chciałbym wysunąć trochę do przodu środkowe pasmo i lekko złagodzić wysokie (nie żebym miał ich za wiele, tylko żeby nie były takie kłujące). 

Muzyka wszelaka, od Blackmore's Night, przez Davida Gilmoura, po Running Wild, Judas Priest itp., chętnie wielokanałowa

Oczywiście, jako punkt odniesienia bierzemy Radmora 5102 (nie będę porównywał z Marantzem NR1504, bo to nie ma sensu - różnica co najmniej klasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Heco Music Style dociążyłbym wzmacniaczem NAD 326BEE i dodał jaśniejsze źródło (choćby nawet DACa Xonar STU z drugiej ręki). W takich gatunkach jakich słuchasz przyda się wypełnienie i ciężar na średnicy, a lekkie złagodzenie konturowości basu tylko wyjdzie na dobre tym kolumnom.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprzejmie donoszę", że zakupiłem Marantza PM 7001 (bez KI), ustawienia barwy tonu neutralne, jako DAC pracuje NR1504 (zasila tyły + pre-out na PM7001), serwerem plików jest Zyxel NSA320 i nic więcej mi nie potrzeba, gra tak, jak chciałem ..., tzn. trochę przeszkadza brak jakiegokolwiek wskaźnika położenia na pokrętle głośności, ale da się z tym żyć :)

Próbowałem też zabawy z bi-wire (zalecane w instrukcji PM 7001), ale albo jestem głuchy albo to nic nie wnosi i zostało na kablach Adam Hall K4LS225HF + połączenie góry z dołem w kolumnach z tego samego kabla.

Dzięki za porady (w różnych wątkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam , szukam wzmacniacza pod Heco superior 830, na chwilę obecna posiadam rotela ra 980 , i nie za bardzo mi podchodził jego dźwięk, poza tym coś w nim się skopało bo po kilku minutach grania  pali bezpieczniki. Szukam czegoś do  tysiąca. Znalazłem denona pma 860 i się zastanawiam jak ten zestaw wypadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Heco Celan Revolution7 z Rotel ra1572 z tym rotelem graja bardzo liniowo.Ten Rotel raczej łagodzi górę niż miałby ją wyostrzyć.

Mam też drugi wzmak Denon pma2020 no i w tym wypadku jest lepszy bas wiecej masy wspaniała góra.Zgranie denon z Heco napewno jest dla mnie najlepsze.Choć Rotel gra idealnie w jednym z ulubionych moich gatunków muzycznych.Hiphop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat ten rotel z tymi moimi heco grał tak sobie , mam też heco psm 1000 i z nimi było ciut lepiej. No ale rotel  cos niedomaga bo pali bezpieczniki , chyba tranzystory poszły. Więc  wysyłka do serwisu naprawa i będzie u syna grał  w pokoju. Denon podłączony  gra jak dla mnie  ładnie. Bas potężny wysokie mogą być i  fajna średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,
jestem tu nowy, prześledziłem wątek pobieżnie ze względu na sporą objętość, ale widzę, że przez ostatnie lata sporo znawców marki się przewinęło. Szanuję wiedzę i audiofilską erudycję dyskutujących 🙂

Mam pytanie: co to może być za model kolumn Heco (załączam zdjęcia)?

Ktoś je prawdopodobnie polakierował "czarnym fortepianowym". Jedyne co wiem na pewno, że są dwudrożne, BR z przodu i wysokotonowy to Heco Dome. Może ktoś z szanownych Pań i Panów się spotkał z tą konstrukcją? Może istnieje pełny katalog kolumn Heco z lat 80-90? Będę wdzięczny za podpowiedź i z góry dziękuję.



 

co to za heco.png

co to za heco 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 20:04, sobek4 napisał:

U mnie akurat ten rotel z tymi moimi heco grał tak sobie , mam też heco psm 1000 i z nimi było ciut lepiej. No ale rotel  cos niedomaga bo pali bezpieczniki , chyba tranzystory poszły. Więc  wysyłka do serwisu naprawa i będzie u syna grał  w pokoju. Denon podłączony  gra jak dla mnie  ładnie. Bas potężny wysokie mogą być i  fajna średnica. 

Rotel ra1572 gra liniowo podobnie jak dla mnie Heco Celan Revolution7 czy 3.

Dla mnie lepiej radzi sobie Denon pma2020.wydusi z kolumn co najlepsze.Ponoć yamaha as2100. Całkiem fajnie gra .Pozrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

W pełni aktywne, kompaktowe, do wykorzystania w każdej opcji - Heco Aurora 200P. Nowy zestaw kolumn w ofercie HECO już dostępny.

  • Złącze HDMI
  • Bluetooth
  • Wyjście na subwoofer
  • Przedwzmacniacz gramofonowy MM
  • Mocny wzmacniacz klasy D

Zapraszamy na odsłuchy, oferta dostępna pod LINKIEM.

heco_aurora_200P_01.jpg

heco_aurora_200P_02.jpg

heco_aurora_200P_03.jpg

heco_aurora_200P_04.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Heco Aurora 900 AM już dostępne w Q21!

Aurora 900 AM to potężne kolumny podłogowe, wyposażone w technologię Dolby Atmos. Głośnik współosiowy skierowany w górę, który został specjalnie opracowany i certyfikowany zgodnie z wymogami firmy Dolby, wykorzystuje sufit do generowania idealnego wrażenia przestrzennego, który mieli na myśli reżyserzy filmów i seriali podczas miksowania dźwięku. Aurora 900 AM pozwala doświadczyć nowego wymiaru dźwięku bez kompromisów i robi to bez konieczności skomplikowanych konfiguracji okablowania lub skomplikowanego montażu kolumn.

Zapraszamy do salonu stacjonarnego Q21 na prezentacje kolumn, dostępne od ręki dwa kolory. Szczegóły oraz oferta on-line: LINK.

heco_aurora_900am.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.03.2015 o 20:28, ŁukaszKemski napisał:

W końcu je mam Heco Superior 830,miazga.Grają z Yamaha ax590;Philips cd751 lub Marantz cd57.

 

post-41298-0-19716900-1427653427_thumb.jpg

Wiem , że to post z 15r 🙉 mam takie kolumny i nie bardzo wiem czym je napędzić? Możesz się podzielić opinią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.