Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwaracze sieciowe/USB TEAC WAP-xxxx


wiatrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki opiniom z tego i innych Forow, widzac zalety i godzac sie na wady, zakupilem i ja taki odtwarzacz. Jest on bardzo prosty w uzyciu, napewno nie sprawia takich klopotow jak inne odtwarzacze (np.SB), choc ma mniejsze mozliwosci, akurat dla mnie wystarczajace : dobra jakosc po laczu optycznym do zew.DAC-a ktorego posiadam, mozliwosc wspolpracy z pamieciami USB, w tym z dyskami 2,5". Od biedy mozna go gdzies zabierac i podlaczac pod wyjscie analogowe. Majac duzy zbior plikow FLAC duzo wygodniejszy jest do nich dostep, nie traca na jakosci. Siedze teraz i kataloguje zbiory wklejajac w pliki okladki za pomoca Mp3TAG-a.

Ale i tak zabytkowy juz odtwarzacz CD zostawie, i czasami puszcze sobie jakas plytke CD,

 

a kupilem go odbierajac w Warszawie, w sklepie internetowym (499zl):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - w swoim urządzeniu nie zaobserwowałem utraty komunikacji pomiędzy pilotem a jednostką główną.

Faktem jednak jest ze podczas słuchania muzyki odległość pomiędzy pilotem a jednostka nie przekracza zazwyczaj jednego metra .

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jaka macie wersje oprogramowania ?, u mnie jest cos takiego (po sciagnieciu i wczyaniu ze strony producenta) :

Firmware Version:

v1.2.3 build 4

2009 Jun 08

1:44 PM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam TEACi? Jakieś nowe wrażenia? Na rynku wciąż nie widać zastępstwa poza droższym SQUEEZBOXem...

Czy ktoś byłyby skłonny wkleić zbliżenie pilota a szczególnie ekranu? I jak z prędkością obsługi? Czy jak TEAC załaduje już całą bibliotekę to chodzi wtedy szybko? Nie cierpię opóźnień po naciśnięciu klawiszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zdecydowałem się zastosować inne rozwiązanie, mianowicie odtwarzacz HDD Xtreamer, który oprócz odtwarzania biblioteki audio zastępuje odtwarzacz DVD i Blu-Ray i nie ma problemu z odtwarzaniem wymagających plików Full HD. Mankamentem jest odbiornik w postaci TV, ale można zastosować dodatkowo jakiś mniejszy i mniej prądożerny wyświetlacz LCD. Koszt całości, czyli Xtreamer + dysk + mały lcd to MAX jeden klocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam TEACi? Jakieś nowe wrażenia? Na rynku wciąż nie widać zastępstwa poza droższym SQUEEZBOXem...

Czy ktoś byłyby skłonny wkleić zbliżenie pilota a szczególnie ekranu? I jak z prędkością obsługi? Czy jak TEAC załaduje już całą bibliotekę to chodzi wtedy szybko? Nie cierpię opóźnień po naciśnięciu klawiszy...

 

 

Zdjęcie postaram się wkleić w weekend

 

Co do prędkości obsługi - nie mam zastrzeżeń - wszystko działa szybko i bez problemów

Po wczytaniu zawartości z dysku dostęp do zawartości jest bezproblemowy

Ja używam menu "komputerowego " czyli dostępu do zawartości poprzez foldery

a nie gatunki itp Tu ważne jest zorganizowanie danych na dysku - ale to już nie ma związku z TEAC-em :-)

 

Dla mnie wielkim plusem jest możliwość obsługi kilku najpoważniejszych formatów i możliwość korzystania z dwóch urządzeń USB- u mnie dysk 500Gb

i pendrive - co jest bardzo wygodne .

 

 

Dźwiękowo - nie czarujmy się - high-end to to nie jest ( jako samodzielne urządzenie )- ale w roli "transportu" sprawdza się bardzo dobrze

Jedynym mankamentem jest obecność tylko wyjścia optycznego . Przymierzam się do dorobienia wyjścia coaxialnego - ale jeszcze szkoda mi utraty gwarancji .

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kurde nadal żadnej konkurencji na rynku w dostępnej cenie...Chyba Teac będzie prezentem gwiazdkowym bo nie zniosę dłużej tego szumu komputera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta utwory bez przerw czyli gepless?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy model, czy któryś konkretny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza (wersja wap-4500), w zwiazku z tym dwa pytania:

1) czy radzi sobie lepiej od SBT z obsluga duzych zewnetrznych dyskow twardych polaczonych przez USB? (w sensie czy nie muli, nie zacina i jak dlugo aktualizuje)

2) gdzie w Polsce mozna zakupic to cacko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza (wersja wap-4500), w zwiazku z tym dwa pytania:

1) czy radzi sobie lepiej od SBT z obsluga duzych zewnetrznych dyskow twardych polaczonych przez USB? (w sensie czy nie muli, nie zacina i jak dlugo aktualizuje)

2) gdzie w Polsce mozna zakupic to cacko?

 

Punkt 1:

Nie miałem SBT więc nie wiem czy sobie lepiej radzi. Obecnie mam podłączony dysk 500GB, zapełniony do ok 180GB muzyką. Pierwsze indeksowanie trochę trwa ale jest to operacja jednorazowa. Niestety nie mogę podać czasu bo oprócz muzyki mam na tym dysku również backup danych a indeksowanie sprawdza wszystkie pliki. Ale myślę, że samą muzykę indeksowałby krótko. Teraz po załączeniu można od razu zaczynać odtwarzanie.

Ja i tak nie korzystam tagów i wybieram co posłuchać wg katalogów i plików.

Można również nie indeksować tylko wtedy przy każdym przejściu na dysk pyta czy stworzyć bazę mediów i trzeba mu odpowiadać, że nie.

W opcjach jest pozycja 'Rescan now' więc chyba po dodaniu muzyki sam nie skanuje i trzeba mu to wymusić, ale nie wiem na pewno, bo jak pisałem, nie korzystam z tagów tylko z katalogów i plików więc nie muszę odświeżać biblioteki tagów.

 

I jesze jedno, wydajność prądowa domyślnego zasilacza (2500mA) u mnie była niewystarczająca, tzn. generalnie dysk działał ale często nie mógł wystartować, wap się restartował i działy się różne "cyrki". Dopiero jak podłączyłem zailacz wydajniejszy (3000mA) problemy się skończyły.

 

I druga uwaga, dotycząca pilota. Po pewnym czasie coraz trudniej było się nim posługiwać, tracił zasięg, miał długie zwiechy. Przyczyną okazały się wyładowane baterie.

Można się naciąć bo wcale nie pokazywał że są wyładowane.

Wcześniej pisałem właśnie o dziwnym działaniu pilota, niniejszym muszę odwołać część zastrzeżeń co do niego.

 

Punkt 2:

Ja kupiłem w redcoon.pl, ale teraz wap'a tam nie wiedzę. Był w kategorii 'Radia internetowe' :), w sumie się zgadza, bo ma radio internetowe.

 

Mam nadzieję że pomogłem, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekf77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, taż zabieram się do kupna i największy problem to gdzie.

Znalazłem w google jeden sklep:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda, że cena jakoś nie zeszła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko napisac ze sprzedaje WAPa-2200 za 350zl, jakby znalazl sie jakis chetny - zapraszam na PW.

 

Czy to aktualne? Napisałem też PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPDIF to standard transmisji, realizowany drogą elektryczną (gniazdo koaksjalne) lub optyczną (TOSLINK).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPDIF to standard transmisji, realizowany drogą elektryczną (gniazdo koaksjalne) lub optyczną (TOSLINK).

 

 

Dziekuję za wyjaśnienia, już sie obawiałem, że bede musiał zmieniać kabelek z wtyczką toslink na koaksialny :)

 

Zamówiłem to cudo, raz kozie śmierć.

Zanim doczekam się na Cambridge Audio NP 30 lub coś w tym duchu, wieki miną.

Teac ma zagrać z Cambridge Audio DacMagic i wzmacniaczem słuchawkowym Creek OBK 11 SE + Sennheiser HD 595.

Ciekawe, jak to się zgra ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniosę moje dywagacje, opinie i pytania o TEAC WAP-2200 tu żeby nie zaśmiecać wątku w którym szukamy jakiś alternatyw dla SBT i Teac-a

jak pisałem w innym temacie, nawigacja w teacu znośna, intuicyjna, wyświetlacz w pilocie choć mały to daje radę,

bardzo fajnie w końcu zgrać muzykę na pamięć, podłączyć do urządzenia i puszczać jednym klawiszem a nie odpalając komputer itp.

Dźwięk całkiem fajny, nie wyróżnia się z segmentu średniego ani na plus ani na minus.

 

 

i teraz moje pytanie:

czy jest możliwość zapałzowania odtwarzanego utworu? bo jest mute ale jak odbieram np. telefon to wolę żeby mi zatrzymało odtwarzanie a nie ściszyło i odtwarzało w tle,

Ktoś wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość zapałzowania odtwarzanego utworu? bo jest mute ale jak odbieram np. telefon to wolę żeby mi zatrzymało odtwarzanie a nie ściszyło i odtwarzało w tle,

 

W 4500 jest to w 2200 też pewnie jest :).

W linku który podałem w wątku obok jest dokumentacja po polsku w pdf-ie.

 

Edit:

Żeby zrobić pauzę należy wcisnąć środkowy przycisk (ten w pierścieniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekf77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pomału kończy mi się okres gwarancji na mojego WAP-2200

W związku z tym pytanie . Czy ktoś z Was próbował jakiś modyfikacji np wymiana kondensatorów wyjściowych z zwykłych elektrolitów na coś poważniejszego ?

Jeśli tak - to jakie efekty? Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajność prądowa domyślnego zasilacza (2500mA) u mnie była niewystarczająca, tzn. generalnie dysk działał ale często nie mógł wystartować, wap się restartował i działy się różne "cyrki". Dopiero jak podłączyłem zailacz wydajniejszy (3000mA) problemy się skończyły.

 

Mógłbyś podać jakiego konkretnie zasilacza użyłeś?

Teoretycznie na dołączonym do zestawu zasilaczu mam podaną wydajność 3A, ale mam objawy podobne do tych które opisujesz - WAP się wyłącza po podpięciu dysku, nie chce wystartować albo nagle przechodzi w uśpienie, przestaje "widzieć" dysk, po podpięciu dysku słychać jak wielokrotnie próbuje on wystartować albo beznadziejnie "kłapie" głowicami po czym się wyłącza :/

W tej chwili WAP dobrze działa tylko z pendrivem, nie widzi żadnego z dwóch moich dysków 2,5" - świeci się na nich tylko kontrolka i tyle. Niestety mam podobne historie od nowości, tyle że jak "zaskoczył" z dyskiem to już dział normalnie aż do kolejnego "zrywu"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakiego konkretnie zasilacza użyłeś?

 

Dołączony zasilacz u mnie ma parametry 5V/2500mA.

Zasilacz kupiłem na tej aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Co do objawów to miałem dokładnie takie same, z pena bez problemów a dysk głównie rzęził, pykał i nie mógł wystartować.

Po zmianie jest dużo lepiej, chociaż czasami przy włączaniu trochę trzeba poczekać zanim się załaduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, spróbuję z tym zasilaczem :) Być może zasilacz zasilaczowi nierówny i mój tylko na nalepce ma te 3A...

Póki co ręce mi już opadają, bo na pendrivie też potrafi nagle się wyłączyć tak po prostu.

Rozglądałem się już za innymi tego typu urządzeniami, tylko widzę że problemy trafiają się podobne, w dodatku większość oferty to jakieś "kombajny audio-video" albo urządzenia nastawione na współpracę z serwerem plików i wi-fi (czytaj: dodatkowe wydatki i zabawa żeby to działało).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojego rozeznania zasilacze na ogol nie daja takiego pradu jak pisze na obudowie, ale najgorzej ze wraz z jego wzrostem obnizaja napiecie. Podlaczony dysk zaczyna miec problemy : serwer nie widzi go lub zaczyna przerywac, czesto slychac takie ciche piski. Mi pomagalo czasami ustawienie pionowe dysku, widocznie wtedy mial mniejsze zapotrzebowanie na energie. Problem rozwiazalo zakup nowego zasilacza, tez impulsowego, ale wiekszego, z wiekszym pradem, takiego na 4 A. Dolozylem mu na wyjsciu kondensator 1500 mikroF. Ja akurat kupilem taki za 15 zl na Allego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware do WAP-4500:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Opis zmian:

 

[2010-12-22]

WAP-4500 Version 1.2.4.8

1. Add 32 characters limitation to SSID input

2. Add 63 characters limitation to WPAPSK input

3. DNS fixes not to cache "no answer" query

4. Tuning setup wizard to prevent LAN/WLAN been activate together

5. MP3/AAC decoders switch to OpenCore decoders.

6. WIFI tunnings

7. Internet radio sub-title encoding tuning

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ręce mi już opadają, bo na pendrivie też potrafi nagle się wyłączyć tak po prostu.

 

 

U mnie w stu procentach rozwiązuje te problemy następujący sposób:

Wchodzę w SETTINGS, potem w UPGRADE. Środkowy klawisz pod ekranem otwiera dodatkowe menu.

Najpierw wykonuję RESET TO FACTORY DEFAULT, potem REBOOT SYSTEM. Gotowe.

 

Może WAP zostawia coś w swojej pamięci, która po jakimś czasie ulega zaśmieceniu i trzeba ją oczyścić.

Nie wiem czy tak, ale u mnie działa przez następne kilka miesięcy. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.