Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze silnika Ford mondeo


krzysieklysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie nie wiedzielem gdzie sie zapytac to pisze tutaj. Otoz moj ojcec ma do wydania 19 tys. zl na auto interesuja go tylko fordy mondeo od rocznikow 2001 tylko kombi i tylko diesle. Duzo czytalem na forach ze silniki 2.0 diesel powyzej 100kw sa bardzo wrazliwe na rope i czesto siadaja znalazlem na autoscout :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) takiego 90kw przebieg taki w miare . Moze tos z panow na forum posiada takowy model albo inne z silnikami diesla forda mondeo i jak one sie sprawdzaja Pozdrawiam Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na forum forda,tam sie dowiesz.

to miejsce nie jest najlepszym zrodlem informacji,w interesujacym Cie temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysieklysy

a Twoj tata bedzie mial niezle koszty napraw, moga przekroczyc cene auta, bo to jest tzw.'oszczedny diesel':)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sadzisz ze net mondeo 90 konny jest taki klopotliwy czytalem na forach ze te 130 ps sa do dupy Mozesz potwierdzisz swoje zalozenie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 2 rok " tym do dupy" 130 KM 2,0 TDCi. 95 tyś kilometrów póki co wszystko jest w najlepszym porządku. Tankuję tylko na BP i Statoil. Jeżeli coś ma chodzić na "opałowym" lub "frytkowym". wtedy zdecydowanie wolnossący. Ale ja wolę TDCI bo przyśpiesza. Wcześniej był Focus 1,8 TDCI 100 KM 3 lata i 130 tyś km dla mnie pod każdym względem ok nie gorszyh od japońców którymi jeździłem wcześniej. Mondeo pali ok 6.9 litra jedyny minus to 1 litr olejum silnikowego na 20 tyś kilometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stogdan o i o taka opinie mi chodzi wiele ludzi pisze ze ford gowno.... zalezy jak kto uzytkuje nadal jednak czekam na opinie o tym 90ps z tego co pan pisze to 130ps narazie lata a jak z zawieszeniem w tym aucie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Mar 2009, 12:39

 

>wejdz na forum forda,tam sie dowiesz.

>to miejsce nie jest najlepszym zrodlem informacji,w interesujacym Cie temacie.

 

To po pierwsze, po drugie jak już znajdziesz forum o konkretnej tematyce to też niech to nie będzie dla Ciebie wyrocznią bo często różni "fachowcy" piszą takie kwiatki że ręce opadają.

Jeśli już chcesz rzetelnych informacji i diesela to podjedź do kogoś kto z tym robi, najlepiej uznanego pompiarza.

 

electro

>krzysieklysy

>a Twoj tata bedzie mial niezle koszty napraw, moga przekroczyc cene auta, bo to jest >tzw.'oszczedny diesel':)))

Potrafisz coś więcej powiedzieć na ten temat?

 

stogdan

Przytaczasz przykład silnika TDCI a krzysieklysy dał linka do TDDI to zasadnicza różnica w konstrukcji i działaniu układu wtryskowego oraz cen ewentualnych napraw.

 

krzysieklysy

BTW. Niech ojcieć poszuka innego auta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opteron Co do innej marki ojciec nie chce mowilem ze moze cos innego on tylko w fordzie siedzi mial sierre ecorta i jezdzil moim mondeo rok 95 co do silnikow to wiem ze sa inne mam zamiar popytac sie taksowkarzy co maja mondeo diesel i wtedy bede wiedzial :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to do konca to samo , ale odziedziczylem kiedys 'po tacie' sierre 1,8 td i moj tata z tego co pamietam wymienil w tym silniku wszystko co sie dalo i naprawy przekroczyly polowe wartosci wtedy auta, pozniej jak juz go wynaprawial to nie mogl go sprzedac , ale dzieki Bogu ja go rozbilem i dostal kase z polisy , reszta 'wozu' poszla na czesci, tata pamietam , ze kilka razy w trasie stanal z powodu tego cuda motoryzacji, a ja jezdzilem tylko do roboty to kilka miesiecy w miare normalnie go eksploatowalem, prawda , ze malo palil, ponizej 7 litrow w miescie nawet sie dalo zejsc, ale po tych perypetiach z oszczednym fordowskim dyzlem nie kupie juz w zyciu forda, nie chce sie wogole wypowiadac o komforcie jazdy, korozji i tym podobnych bzdetach, bo biorac pod uwage ciagle klopoty z silnikiem to wogole zeszlo na drugi plan. teraz tata juz od wielu lat jezdzi tylko sluzbowymi samochodami. ale ten fordowski szrot dlugo jeszcze bedziemy pamietac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wiele ludzi pisze ze ford gowno....'

takie opinie sa krzywdzace dla marki i moga byc bardzo dalekie od prawdy,mowia ze Bedziesz Mial Wydatki, a ja jakos poza eksploatacyjnymi rzeczami nie mam tych wydatkow, z tymze naprawde klopoty z samochodem moga na cale zycie zniechecic do marki, mnie jak pisalem zniechecily do forda, jesli kupuje sie uzywany samochod to chyba pojecie marki schodzi na dalszy plan, a wazniejszy jest jednostkowy stan okreslonego samochodu , ktory chcemy kupic, fordy sa zrobione ze slabych materialow, srodek starzeje sie szybko, plastkiki skrzypia jak skurwesyn i taki samochod, szczegolnie dyzel to moze juz byc spanachany strasznie, wymagac remontu silnika itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Mar 2009, 18:00

 

>opteron

>pytanie o zdanie,nadetego "fachowca",skrzywionego,wykony wanym zawodem,nie ma sensu.to porazka.

 

Tacy "skrzywieni wykonywanym zawodem" znają rozwiązania wtryskowe i ich najczęstsze usterki na wylot :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm,zazwyczaj trafnosc ich diagnozy,nie przekracza 20%.

a nalezy pamietac,ze koszty ich blednej diagnozy ponosi klient.

podobna sytuacja z "gazownikami".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Mar 2009, 18:09

 

>hm,zazwyczaj trafnosc ich diagnozy,nie przekracza 20%.

>a nalezy pamietac,ze koszty ich blednej diagnozy ponosi klient.

>podobna sytuacja z "gazownikami".

 

Takiego człowieka nie nazywa się fachowcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mozna nie trafic dobrego autka ze moze przejechac 20 tys km i padnie cos ja w swoim mondeo 95 1.8 ben do tego gaz mam juz na budziku 298 tys jak narazie tylko wymienilem sprzeglo dlatego nie powiem na te mondeo nic zlego co do tego nowego modelu powyzej 2000 r nie wiem dlatego pytam a podejsc do mechanika i zapytac sie go ile pomp naprawiam mondeo to troche dziwnem kazdy ma zdanie nne na temat aut on mi powie panie kup se hamer-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek

oczywiscie, ze tak, za czyjes pieniazki sie fajnie diagnozuje auto i wymienia czesci, az niechcacy jeden z drugim trafi na usterke, jeszcze przy okazji sie wlasciciel auta musi 'z ukladu wtryskowego' poduczyc zeby mechanika naprowadzic, takze nie wiem skad czasami to zadecie i przekonanie o nieomylnosci , tzn. wiem skad jest duzo starych samochodow , ktore ludzie gdzies musza naprawic i nie ma duzej konkurencji wsrod mechanikow, a tak naprawde to nie ma prawie wogole dobrych mechanikow jesli sie nie zna tego srodowiska trudno o pomoc i kompetentna naprawe , co tu zreszta mowic o starych samochodach jak znajomemu przed pierwszymi 100 tysiacami 'passat w tedeku '2,0 sie 3 razy popsul...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz koniecznie forda,kup 2,0Duratec benzyne,nie wiem czy znosi dobrze gaz,ale wiem jedno,nie spier,,,li Ci sie tak jak diesel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 8 Mar 2009, 17:58

 

Pomimo że nie znamy przyczyny przez którą stanął na drodze Twój tata, przyznam Ci rację, 1,8d były urządzeniami silnikopodobnymi :-)

W nowszych układach VP44 jak i common rail mamy do czynienia z innymi podatnościami na usterki.

Np. staremu 1,8td nic się nie stanie jak go zapowietrzysz ale dla VP44 może to być pierwszy i ostatni gwóźdź do trumny tyle że objawi się po 2-3tygodniach. Z kolei zapieczony wtrysk CR potrafi doprowadzić do zejścia tłoka w misę olejową.

 

co tu zreszta mowic o starych samochodach jak znajomemu przed pierwszymi 100 tysiacami 'passat w tedeku '2,0 sie 3 razy popsul...

 

Na razie najbardziej awaryjne CR robi chyba VW a najlepsze fiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jestem na etapie kupma auta,wybieram miedzy Jaguarem XJ{moze wyrobie na XJR},Lexusem GS,Range Roverem Vouge,biore pod uwage TYLKO benzynowe silniki.

czemu o tym pisze,,,a dlatego,ze od miesiaca jezdze dieslem,wpierdala 13l ropy w miescie,,,

i nikt nigdy nie namowi mnie na diesla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

no to mozesz byc pewien, ze Ci pracy nie zabraknie, przynajmniej jedna korzysc:), ja juz na taniego dyzla to nie jestem w stanie sie nabrac, szczegolnie tego 'ultranowoczesnego' co ma 200 KM i prawie nic nie pali:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 8 Mar 2009, 18:16

 

>tomek

>oczywiscie, ze tak, za czyjes pieniazki sie fajnie diagnozuje auto i wymienia czesci, az niechcacy

>jeden z drugim trafi na usterke, jeszcze przy okazji sie wlasciciel auta musi 'z ukladu wtryskowego' poduczyc zeby mechanika naprowadzic,

 

Współczuje Ci warsztatów w okolicy skoro macie takie wrażenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chcialbym lexusa gs, tata ostatnio jezdzil bmw x6 5,0, nie najgorszy samochod z tego co mowil...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dleczego moj ojciec chce diesel-a zapytwawszy odpowiada bo mi taki odpowiada :D ludzi starej daty nie da sie przestawic a jak ma kupic jakas krotko mowiac kupe diesla to lepeij mu pomoc musze bo pozniej bedzie wiecej zachodu niz auto warte :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.