Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze silnika Ford mondeo


krzysieklysy

Rekomendowane odpowiedzi

tomek7776, 8 Mar 2009, 18:22

 

zimny diesel będzie zawsze żarł jak smok, szczególnie w miescie na krótkich dystansach, to po częsci wymóg zielonych. TAK TAK!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

ja naprawiam juz tylko z polecenia i po znajomosci samochod, to sa zeznania kolegow, wiekszosci kolegow, nie wim co Cie tak dziwi, odpowiadasz za jakosc i cnote wszystkich mechanikow w kraju, jestescie jakos polaczeni mentalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysieklysy, 8 Mar 2009, 18:28

 

>Dleczego moj ojciec chce diesel-a zapytwawszy odpowiada bo mi taki odpowiada :D ludzi starej daty

>nie da sie przestawic a jak ma kupic jakas krotko mowiac kupe diesla to lepeij mu pomoc musze bo

>pozniej bedzie wiecej zachodu niz auto warte :/

 

Diesela przede wszystkim trzeba umieć kupić, czyli zaczynając od "jaki" (a forda nie polecam i to nie tylko z uwagi na jednostki diesela) skończywszy rozwiązaniach konstrukcyjnych i faktycznym jego stanie. Inaczej możesz kupić bombę dla rodzinnego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kupic cos a pozniej walic sie mlotem w glowe :) ponoc w focusie jeszcze siedzi ponoc dobry diesel w kazdym badz razie jutro wybieram sie z ojcem na poszukiwania dalej popytam poprostu na miescie osoby ktore maja mondeo pod super marketami jak sie sprawdzaja itp inaczej mysle ze sie nie da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

poruszam sie,chodz nieczesto,wsrod znakomitych mechanikow,tyle,ze oni o dieslu maja podobne zdanie co ja,i sami nie jezdza dieslami,jezdza np saabami 9-5 AERO,A8 4,2,lexusem GS,i nie maja problemow.

co nie oznacza,ze nie potrafia naprawic spapranego diesla,ale nie robia tego,nie oplaca sie im tego naprawiac.

za zuzyty czas na diagnoze,zrobia z 5 innych aut.

jesli orientujesz sie w temacie silnika 2,5TDS taki jak w bmw,co moze byc przyczyna ,ze silnik kreci tylko do 2tys obrotow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130PS tak , ale po liftingu od roku 2003(nowa atrapa).We wcześniejszych zdarzały się uszkodzenia systemu common rail (wysoka czułość na jakość paliwa).Wersje od 2003r nie mają już tej przypadłości.Można spokojnie polecić to auto,dość wytrzymałe zawieszenie,świetne trzymanie się drogi,duża ładowność,przestronność wnętrza no i silnik z TDCI spali ok 7l?100km(elastyczności nie jeden może mu pozazdrościć).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 8 Mar 2009, 18:29

 

>opteron

>ja naprawiam juz tylko z polecenia i po znajomosci samochod, to sa zeznania kolegow, wiekszosci

>kolegow, nie wim co Cie tak dziwi, odpowiadasz za jakosc i cnote wszystkich mechanikow w kraju,

>jestescie jakos polaczeni mentalnie?

 

Tym bardziej się dziwie skoro jezdzisz do warsztatów poleconych i masz takie zdanie. To albo z nimi jest coś nie teges albo z... klientem.

Nie odpowiadam za nikogo i nie czuje się połączony mentalnie z kimkolwiek, ale jeśli gdzieś jeździsz i piszesz że nie ma dobrych mechaników to czemu nie zmienisz tego poleconego warsztatu albo sobie sam lepiej nie zrobisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Mar 2009, 18:38

 

Nie będę udawał medium i diagnozował auto które nawet nie wiem jak daleko się znajduje :-)

Z ciekawości który to rok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersją 2,2 TDCI (155PS)nie jedna dobra benzyna nie ma polotu,a zwłaszcza na trasie podczas wyprzedzania na 5 lub 6 biegu.Jedzie spokojnie 200km/h w porywach 220.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał 130 konnego mondka - kupiony nowy , salon PL , poważne usterki - 25kkm , 45kkm (pompa , wtryski itd) , tankowany tylko na shell , wieczny problem był z tym autem , przy drugiej naprawie z ciekawosci policzylismy ile by za to zaplacil w aso gdyby nie gwara - wychodzilo cos koło 25kzł :D

 

tomek > nad XJ8 sam się zastanawiałem , RR Vogue max mi się podoba ale źle znoszę jazdę w tego typu nadwoziach więc odpadł (ale podoba mi się bardzo - tysiąc razy fajniejszy niż ML X5 itp wynalazki)

lex nie bardzo - niezbyt pasują mi wnętrza japan ...jak się skończyła moja zmiana auta zapewne wiesz z forum - czeka mnie jeszcze podłubanie w audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

 

przepraszam, ale czy nie rozumiesz pisanego? ja nie mam problemow z naprawami, to co przytoczylem to zeznania kolegow, wiekszosci moich kolegow, czy mam Ci jeszcze jasniej wytlumaczyc? czy z taka sama lotnoscia umyslu diagnozujesz uklady wtryskowe? moze lepiej idz troche odpocznij?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał 130 konnego rocznik 2001, miał problem z turbiną i wtryskami(tracił moc,wchodził w tryb awaryjny).Na szczęście okazało się,po długich poszukiwaniach, że to wina nie łączącej kostki na szynie commonn rail.Teraz ma 2,2 155PS i żadnych problemów.Sporo jeździłem obydwoma samochodami i bardzo mi odpowiadały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

przelom 99/00,bo jest zamontowany w RR.

 

marcin737

XJ8,jest fajny,ale XJR jest zajefajny.

co do leksusa GS,to wnetrze jest doskonale,duzo ciekawsze niz w hondzie legend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3042-100001156 1236534811_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ostatnio kupil sobie uzywane a6 4,2 litra, zadowolony jest , 23 litry gazu w miescie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 8 Mar 2009, 18:16

 

>tomek

>oczywiscie, ze tak, za czyjes pieniazki sie fajnie diagnozuje auto i wymienia czesci, az niechcacy

>jeden z drugim trafi na usterke, jeszcze przy okazji sie wlasciciel auta musi 'z ukladu wtryskowego'

>poduczyc zeby mechanika naprowadzic, takze nie wiem skad czasami to zadecie i przekonanie o

>nieomylnosci , tzn. wiem skad jest duzo starych samochodow , ktore ludzie gdzies musza naprawic i

>nie ma duzej konkurencji wsrod mechanikow, a tak naprawde to nie ma prawie wogole dobrych mechanikow

>jesli sie nie zna tego srodowiska trudno o pomoc i kompetentna naprawe , co tu zreszta mowic o

>starych samochodach jak znajomemu przed pierwszymi 100 tysiacami 'passat w tedeku '2,0 sie 3 razy

>popsul...

 

Widzisz? To jest Twoj wpis.

Albo jestem k**ewsko zmęczony i nie mogę się doszukać albo zapomniałeś dopisać tutaj że to są opinie "TWOICH KOLEGÓW". Skoro wkładasz sobie w usta czyjeś słowa i wyrażasz jako swoje to nie dziw się żę uznałem iż są Twoje.

 

>electro 8 Mar 2009, 18:50

 

>to zeznania kolegow, wiekszosci moich kolegow, czy mam Ci jeszcze jasniej wytlumaczyc?

 

Tak, na przyszłość możesz pisać jaśniej jeśli to nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko , na pewno jest bardzo dobre , mi po prostu subiektywnie nie pasuje jego stylistyka , co do tego że to świetny samochód nie mam wątpliwości

 

ja miałem oko na XJ8 z 2004 roku czyli już nowa buda , znam gościa który ma dwa XJ-R ale w poprzednim nadwoziu w tym jeden dość unikatowy bo fabrycznie z manualem

 

a od czasu gdy byłem moto-żółtodziobem (jeździłem wtedy 2CV) byłem zakochany w Jagu XJ-S Coupe , ciekawostką jest fakt że znałem wtedy pewnego artystę (prawie sąsiad wtedy) który miał dwa XJ-S Coupe i pozwalał mi nimi jeździć ...przesiadka z 0,6 litra na 6 litrów - nie do opisania :)

XJ-S Coupe podoba mi się o niebo bardziej niż XK8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chetnie bym sie wcisnal w 2005r wzwyz,ale szukam auta roboczego,a nie lanserskiego.

jak szukasz suva,to bmw x3,lexus rx,land rover discoveryIII,a takze wez pod uwage tuarega,swietna trakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek

kolega ostatnio kupil tego tourega 3,2 2005 rok to bede mial okazje dobrze sie zaznajomic, slyszalem , ze ten samochod jest bardzo starannie wykonany ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek

chcesz silnik 3 litrowy czy 4,3 litra?bedziesz gazowal? wiesz jak one na gazie sie sprawuja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776 - dlatego pewnie ma dwa , manual i automat , dodatkowo ułatwia mu sprawe fakt ze jest ownerem dobrego serwisu nieautoryzowanego

 

na prace sprzęgła narzeka - twarde potwornie , na trwałość nie ale to pewnie kwestia znikomych przebiegów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.