Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DL-110 czy AT 440 ??


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Zawsze mnie zastanawia, czy nacisk 2,5g nie niszczy płyty...

 

Właśnie,bo jeżeli niszczy to po ilu odsłuchach.

Zrobiłem swego czasu taki eksperyment,przy docieraniu nowej wkładki Nagaoka MP-100.

Przeprowadziłem test na nowej płycie z ww wkładką o nacisku igły 2g,jedna strona odtworzona została 60-70 razy,około 20 godzin.

Nie stwierdziłem przy odsłuchu pogorszenia się dżwięku w porównaniu z drugą stroną płyty.

Test zrobiłem także z wkładką Sumiko z igłą o szlifie eliptycznym,jak wyzej bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test na nowej płycie z ww wkładką o nacisku igły 2g,jedna strona odtworzona została 60-70 razy,około 20 godzin.

 

Musiałeś bardzo lubić tę płytę ;) nie wiem czy dałbym radę wysłuchać 60x tej samej płyty, nawet baaaaardzo ulubionej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość rydz

(Konto usunięte)

Spieszę podziękować Krzyśkowi za użyczenie do odsłuchu wkładki Denon dl-110.

Wzbogaciło mnie to o nowe ,jakże bogate doświadczenia brzmieniowe z czarnego krążka.

Zaapeluję do excela,wyjdż z marazmu,odkręc headshell z MF i wyrzuć za okno,doświadczaj więcej przyjemności z muzyki zapisanej na winylu,obecnie to tylko namiastka tego co słyszysz.

Jeszcze raz Krzyśku,dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) napisz później parę słów, jak u Ciebie gra

 

Ja natomiast dziękuję koledze Flapperowi za użyczenie do odsłuchu prawie nowej wkładki Audiotechnica AT120e :)

Na Redze wkładka gra w sposób diametralnie inny niż na Pionku. In plus. Posłucham parę dni i napiszę parę słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaapeluję do excela,wyjdż z marazmu

 

ale ona ma 1,6 mV, a nie mam wzmacniacza MC - ale napisz w porównaniu z czym i co się zmieniło. pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

<<EXCELU do code odsłuchiwałem.< pory tej które MM od inaczej gra MC Denona Wkładka posłuchać. opisania,trzeba nie atrakcji,jest innych wiele głośników,i się odrywa muzyka jaką z scenie,swoboda na instrumentów muzyków dżwięków,przestrzeń,stereofonia,lokalizacja więcej razy dwa świat,słyszy inny to DL-110 zł 300-600 cenowych okolic wkładek 6 porównaniu W 4mV. poziom uzyskać by wzmocnienia potek podkrecić musisz dużo Mc,wcale i jak wejscia podłączysz wkładkę tę> </DIV>

 

K...edytowałm post by coś dopisać i takie jaja wyszły? no żesz...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<

 

 

-bardzo ładnie to opisałeś, nabrałem chęci, będę się przymierzał :) - rozumiem, że można ją podłączyć do wejścia MM ?

 

ps. Twój opis nie chciał się zacytować selektywnie ?

 

odrywa muzyka jaką z scenie,swoboda na instrumentów muzyków dżwięków,przestrzeń,stereofonia,lokalizacja więcej razy dwa świat,słyszy

 

- to być właśnie mnie rajcować bardzo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
Napisano dziś, 12:16 Użytkownik rydz dnia 17.10.2012 - 00:04 napisał < -bardzo ładnie to opisałeś, nabrałem chęci, będę się przymierzał :) - rozumiem, że można ją podłączyć do wejścia MM ? ps. Twój opis nie chciał się zacytować selektywnie ? Excelu,ten opis zamieściłem na twoją prośbę,chochlik jakiś nie chce chyba byś wszedł w lepszy wymiar muzyki granej z winyla. Ja nie drwie z twojej Mf tu na forum,ale jak napisałem, post nr 155,zrób to. Użytkownik rydz dnia 17.10.2012 - 00:04 napisał odrywa muzyka jaką z scenie,swoboda na instrumentów muzyków dżwięków,przestrzeń,stereofonia,lokalizacja więcej razy dwa świat,słyszy - to być właśnie mnie rajcować bardzo :)

 

 

No i coś się pierniczy!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.