Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DL-110 czy AT 440 ??


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram takie wypowiedzi jak ta powyżej. Może od takiego pitolenia wszyscy do nowych gramofonów się zniechęcą, a wskutek tego ich ceny spadną!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysioperz,

Ja nie popadam w skrajności, też nie twierdzę że sprzęt za grubą kasę nie jest czasami jej wart (przykład JBL K2 - oszalałem na AS) ale akryl jaki gruby by nie był jako talerz gramofonu i silnik i to ramię karbonowe... to dużo, dużo za dużo kosztują patrząc na technologię wytwarzania :-) pewnie jednostkowa cena takiego gramofonu jest o kilkadziesiąt (kilkaset?) razy mniejsza od ceny końcowej? Ale nic tam ja kupiłem 2 wkładki w cenie lodówki i żadna mi browara nie schłodzi ;-) Yul ukłon w Twoją stronę :-D pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak, 12 Sty 2010, 21:34

 

>...ale akryl jaki gruby by nie był jako talerz gramofonu i silnik i

>to ramię karbonowe... to dużo, dużo za dużo kosztują patrząc na technologię wytwarzania :-) pewnie

>jednostkowa cena takiego gramofonu jest o kilkadziesiąt (kilkaset?) razy mniejsza od ceny końcowej?

 

No to jak juz wczesniej pisalem zrob go sam za 100 razy mniej i podziel sie z nami swoim sukcesem! Nie kupujesz Coli, bo cena produkcji jednej butelki kosztuje 1 zl, a placisz 5 zl? Podobnie chleb, alkohol, gdzie dokladasz 90% do ceny produkcji? Zastanow sie chwile zanim zaczniesz zasmiecac badz co badz watek o dwoch wkladkach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thrak,

"...ja kupiłem 2 wkładki w cenie lodówki i żadna mi browara nie schłodzi..."

 

To smutny fakt. Ale thrak, pomyśl! Jak byś dał radę samemu zrobić sobie tanio lodówkę, to byś miał na trzecią wkładkę!

Najlepszego!

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuszczam, bo nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swoich poglądów. Wątek faktycznie zaśmiecony. Niech moderator powywala co nie na temat oprócz wpisów Mysioperza ;-) pozdrawiam tolerancyjnych współforumowiczów :-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a i tak Chinole zrobią kopie Pro-jectów i będzie można kupić toto w markecie obok Mant i innych promocji pieluch za 2xkoszty wytwarzania (plastik z węgla czy polimetakrylan metylu jeden grzyb taniocha z "audiofilską duszą" :-) taka zaczepka wieczorna :-D pozdrawiam zdroworozsądkowo myślących i śledzących postęp techniczny :-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...plastik z węgla czy polimetakrylan metylu jeden grzyb taniocha z "audiofilską duszą"..."

 

Albo Technics z gumy, jak mi forumowicz wyjaśnił. Czasem jak czytam audiostereo, to myślę, że nawet sam Mrożek by tego nie wymyślił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Yul, 12 Sty 2010, 22:42

 

>Albo Technics z gumy, jak mi forumowicz wyjaśnił. Czasem jak czytam audiostereo, to myślę,

>że nawet sam Mrożek by tego nie wymyślił.

 

Yul, jeśli spojrzysz łaskawym okiem na zdjęcie poniżej zobaczysz Technicsa SP15.

Przyjrzyj się, proszę, dokładnie obudowie, składa się z dwóch warstw; górna to płyta oklejona fornirem a dolna ... odlew z gumy !!!

 

Forumowicz rollins dobrze pisał.

post-981-100005481 1263333550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rafko,

"...Smietnisko zgloszone do moderacji..."

Nie no, może najlepiej od razu polecieć na policję?

 

>>>vasa,

Dałeś się wkęcić, haha! Ja wiem, ta gumka nawet się mądrze nazywa: Technics Hybrid Construction Base, w skrócie THCB. A jak to ładnie brzmi po angielsku: tiejdżsibi! Nawet łatwe do zapamiętania!

Takie "melodyjne", prawda? No dobra, jak się nazywa, tak się nazywa, chodzi o to, że nie gra. Vasa, na koniec pytanie, tylko o szczerą odpowiedź proszę!: wolisz z gumką czy bez? Bo ja bez.

Jeszcze dziś lub co najwyżej jutro moich wpisów tu nie będzie.

Dobranoc,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 12 Sty 2010, 23:12

 

>>>>rafko,

>"...Smietnisko zgloszone do moderacji..."

>Nie no, może najlepiej od razu polecieć na policję?

 

Nie, stworzmy konspiracje i pikietujmy pod ministerstwem. Yul, to nie o to chodzi. Audiostereo jest chyba najbardziej zasmieconym forum jakie znam. Jak chcesz znalezc w archiwum jakies ciekawe informacje, po n-tym wpisie pojawie sie bujanie o niczym. Tak tez sie stalo tutaj. Watek to watek, a temat to temat. Nie mam nic przeciwko dalszej dyskusji na temat gramofonow, ale chyba lepiej to robic w innym watku niz o Denonie Dl-160, nie uwazasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rafko,

Nie, nie uważam tak. Jak dla mnie to usuwanie czyichkolwiek wpisów z jakichkolwiek powodów jest szczytem wszystkiego. Źle mi się to kojarzy z poprzednim ustrojem i pewną smutną instystucją, cenzurą zwaną. To forum jest dla mnie, a nie ja dla tego forum. Ja nie jestem własnością spółki SITE, natomiast wchodząc na to forum i klikając w jakikolwiek baner reklamowy generuję dla tej spółki zyski, które następnie się przeznacza na np. złotą nogę do zlewu w gabinecie Prezesa, pensję dla Redachtora i moderatorów i takie tam inne drobnostki.

Prawie żaden wpis na tym forum nie jest też dla mnie śmieciem. Napisałem "prawie", bo śmieciami są dla mnie wpisy jednego nerwowo chorego forumowicza, co mnie tu inwektywami od lat obrzuca. To jak najbardziej tak! Inne wpisy dzielę nie na: "śmieci" i "nie-śmieci", ale na "interesujące" i "nieinteresujące". Te drugie przewijam, mam do tego strzałki na klawiaturce. Nie mam osobiście problemu "zaśmiecenia" forum.

Rafko, jak się chcesz czegoś KONKRETNIE dowiedzieć z zakresu audio, to jest na tym forum jedyna metoda: napisać na priva. Przeglądasz sobie wypowiedzi forumowiczów, wyławiasz z nich konkretnego, rzeczowego człowieka i do niego piszesz. Ja ostatnio chciałem zasięgnąć porady w sprawie napędu w Pro-Jeckie RPM 9.1. Wybrałem forumowiczów i , napisałem do Nich i się od nich dowiedziałem tego co potrzebowałem, za co Im w tym miejscu publicznie dziekuję. Natomiast jak założysz wątek z konkretnym pytaniem np. co do Pro-Ject RPM-6, to Ci zawsze się jakiś bałwan znajdzie, co napisze: "Gościu, kup Technicsa, Pro-Ject to gówno". To akurat oczywiste, ale konkretów się od takiego indywiduum nie dowiesz.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 13 Sty 2010, 13:46

 

>>>>rafko,

>Nie, nie uważam tak. Jak dla mnie to usuwanie czyichkolwiek wpisów z jakichkolwiek powodów jest

>szczytem wszystkiego.

 

Dlaczego? Forum ani nie jest Twoja wlasnoscia ani nie musisz na nim byc. Jestes tu dobrowolnie. Skoro jestes, to znaczy ze zgadzasz sie z regulaminem tu panujacym. A jednym z jego zasad jest pisanie na temat. Jesli tego nie robisz moderator ma prawo (a nawet powinien) usunac ten wpis.

 

>To forum jest dla mnie, a nie ja dla tego forum.

 

Tak, ale to forum jest tez i dla innych majacych ochote czytac na temat.

 

>natomiast wchodząc na to forum i klikając w jakikolwiek baner reklamowy generuję dla tej

>spółki zyski

 

A czy ktos Ci kaze? Patrz punkt wyzej - jestes tu dobrowolnie.

 

>Rafko, jak się chcesz czegoś KONKRETNIE dowiedzieć z zakresu audio, to jest na tym forum jedyna

>metoda: napisać na priva.

 

No i wlasnie o to mi chodzi - jest to jedyna metoda, bo jest balagan.

 

Pozdrawiam,

 

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jednym z jego zasad jest pisanie na temat. Jesli tego nie robisz moderator ma prawo (a nawet powinien) usunac ten wpis."

 

Tak powinno być ... niestety złota wolność szlachecka jest wielbiona ponad wszystko :-(. Stąd bajzel tu i tam gdzie się rozejrzysz ...

 

Jedyną mozliwością utrzymania porządku jest załozenie swojego wątku i pilnowanie.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 14 Sty 2010, 13:37

 

 

>Jedyną mozliwością utrzymania porządku jest załozenie swojego wątku i pilnowanie.

>

 

Tak tez wlasnie jest z tym watkiem, ktorego jestem zalozycielem ale jak widac i tak sie nie da...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie usuwanie wpisów to skończone kołtuństwo, równoznaczne z kneblowaniem. Trzeba jednak mieć naturę ORMO-wca, żeby się do tego posunąć. I nieważne jakie względy tym rządzą, w grę mogą wchodzić nawet "...związane z zagożeniem dla ustroju państwa..." (luźny cytat z "konstytucji" PRL). To takie uwagi natury ogólnej.

 

>>>Rafko,

Byłbym Ci wdzięczny gdybyś mógł mi nie wyznaczać tego co mam robić, bo to takie trochę małostkowe jest. Czy mam klikać czy nie klikać w banery to już ja sam wiem. Podobnie przypominanie mi, że nie jestem właścicielem forum, jest moim zdaniem trochę nie na miejscu, bo to jednak "oczywista oczywistość". Ale jak nie możesz wytrzymać bez poskarżenia się na mnie pani Jadzi z moderacji, to mnie oststecznie zbanuj. Nie Ty pierwszy i nie ostatni.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 14 Sty 2010, 15:02

 

>>>>Rafko,

>Byłbym Ci wdzięczny gdybyś mógł mi nie wyznaczać tego co mam robić, bo to takie trochę małostkowe

>jest. Czy mam klikać czy nie klikać w banery to już ja sam wiem.

 

Yul, z pelnym szacunkiem, ale czy ja chociaz w podtekscie cokolwiek Ci wyznaczalem??? Pisalem tylko jakie masz Ty i wszyscy na tym forum prawa! Czytaj uwazniej!

 

>Ale jak nie możesz wytrzymać bez poskarżenia się na mnie pani Jadzi z moderacji, to

>mnie oststecznie zbanuj. Nie Ty pierwszy i nie ostatni.

 

Widzisz, mnie jakos jeszcze nikt i nigdy nie zbanowal. Pomysl chwile o tym i wyciagnij wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
Gość rydz

(Konto usunięte)

Odkopałem temat o wkładkach Denon.

Sprawy mają się tak,dokupiłem integrę dual-mono Rotela AX-870,posiada wejścia do wkładki MM jak i MC.

Z racji tego że posiadam Telefunkena S-500 interesują mnie wkładki Denona,103 106 110,która waszym zdaniem ?

Podaję parametry z instrukcji Rotela,o ile na ich podstawie można coś wywnioskować.

 

Input sensitivity/impedance phono MC....0,2mV/200 ohms.

Overload Level (T.H.D 0,01%,1k Hz 27 mV.)

Phono (MC)....70 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, zamiast 106 miało być 160? Jeśli tak to Denon DL-160 i DL-110 to wkładki HOMC, czyli wysokopoziomowe MC, co za tym idzie, wyposażonym w nie patefonem podłączamy się do wejścia MM. DL-103 to MCLO wiec jak najbardziej do wejścia MC we wzmaku.

160 i 110 mają bardziej zaawansowany szlif igły, więc będzie mniej przesterów pod koniec płyty. Są fani DL-103, którzy daliby się za nią pokroić :-) ja nie miałem, nie słyszałem ale sam fakt nacisku 2,5g i szlif sferyczny mnie odrzucają.

Poniżej DL-110 całkiem dobrze sobie radzi z końcówką strony, chociaż poprawcie mnie ale słyszę chyba lekutkie sybilanty na s-kach Marka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DL-110 gra zarówno na MM jak i MC - ja na swoim Rotelu słuchałem tak i tak, z MC wydaje się mieć większego "kopa". Natomiast co do 103-ki to zależy od Twojego ramienia, bo z tego co jedynie czytałem, wkładka ta zupełnie nie pasuje np. do ramienia Regi, które mam - musisz sprawdzić, czy pasowałaby do Twojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Dziękuję thrak i Krzysiek za wpisy.

Przepraszam za błędy,oczywiscie chodzi o DL-160,Rotel to RB-870,nie AX.

Mam poważną kontuzje nogi,do tego grypa chyba mnie łamie,jeszcze raz przepraszam.

Krzyśku,ramię to Ortofon 212,ponoć gra dobrze z DL-103.

Wkładki 110 i 160 są dużo lżejsze,parametry też inne.

Kupić tak w ciemno,trochę sie boję,a może ktoś ma którąś z tych wkładek z dogorywajacą igłą i pożyczy na kilka dni.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz: mogę Ci pożyczyć Denona DL-110, gdy kolega Flapper dostanie swojego i zdemontuje go z ramienia. Musiałbyś jednak poczekać ze trzy tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DL160 i 110 brzmieniowo są porównywalne, możesz kierować się zasadą - do popu i rocka 160, do klasyki i jazzu 110, i to całkiem poważnie - obie powinny pracować na co najmniej sredniej masy ramieniach, najlepiej 15-20g.

Natomiast 103 to jest klasyk pełną gębą i jest dużo lepszy od HO braci 160-110, imho o dwie klasy.

103 koniecznie potrzebuje ramienia o effective mass ponad 20g , najlepiej gra na Rload ok 80ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DL-110 wisiał na RB300, które ma 11,5 g, a Denon wydawał się stworzony do tego ramienia. Potwierdzenie można znaleźć w rozlicznych wpisach na zachodnich forach, zresztą tak wybrałem tę wkładkę, grałem na niej wiele godzin i zamawiam następną, choć obecnie mam nieco lepszą. Słucham bardzo dużo rocka i powiedziałbym, że w tym zestawieniu daje świetny PRAT i boogie factor :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ramie idealne dla 110/160, w przypadku 103 musiałbyś dokupić jakiś droższy, cięzki headshell np.Ortofona i pokombinować z przeciwwagą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

rydz: mogę Ci pożyczyć Denona DL-110, gdy kolega Flapper dostanie swojego i zdemontuje go z ramienia. Musiałbyś jednak poczekać ze trzy tygodnie.

 

Chętnie skorzystam i zaczekam,bardzo Ci dziękuję.

Obecnie założony jest Shure-91ED,gra bardzo fajnie.

 

Dzięki,chyba będę już spał.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma sie w kolekcji mocno uzywane plyty to 103 jest niemal idealna a naciskiem nie sie co przejmowac. Do kolekcji idealnych raczej bym jej nie polecil (szkoda rylcem je niszczyc).

 

Poprawnie zaimplementowana 103 potrafi zagrac przepieknie dlatego ma tylu fanow , wrogow tez ale w wiekszosci przypadko dlatego ,ze wisiala na zbyt lekkim ramieniu.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.