Skocz do zawartości
IGNORED

Denon DL-110 czy AT 440 ??


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko działa.Wkładka to MM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie (nie jestem ekspertem:) ze wszystkie MC to raczej tylko kosztowna wymiana igly przez serwis producenta a MM maja wymienne i widac to golym okiem.

 

Mam DL 103 i jest tam dosc cieniutka igla na masywnym resorze a twarda ze hej nie widze mozliwosci jej szybkiej wymiany.

 

Skoro juz jestesmy przy slawnym ostatnio Denonie to co sadzicie na temat opinii na temat 103 jakoby byl to ,,rylec,, ktory niszczy plyty ale za to dobrze brzmi (ostatnio taka uslyszalem wypowiedz) ?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Denon HOMC, to zdecydowanie DL-160, a nie DL-110. Ktoś już wspomniał o tej wkładce wyżej.

Jeśli Denon MC, to zdecydowanie DL-103R, a nie DL-103.

AT-440MLa jest świetna, szczególnie z węglowymi ramionami. Cena porównywalna z DL-160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rafko

Trudny wybór. Audiotechnica produkuje głównie dla rynku Pro, ma studyjny rodowód. Przez to AT-440MLa ma brzmienie bardziej opanowane, neutralne, bardziej powściągliwe w dole pasma. Z detalicznościa, którą doceni wytrawne ucho. Do tego reszta toru musi być bardzo dobra i nie zespuć jej wyrafinowanego charakteru. Im bardziej przezroczysta tym lepiej. Jak dla mnie jest punktem odniesienia do porównania wkładek MM, chociaż nie słuchałem Goldringa 1042 uznawanego przez część angielskich recenzentów za wzorzec (za to słuchałem transrotorowej przeróbki, bodajże Ucello, i lepiej oceniam Audiotechnicę). AT ma bardzo precyzyjny szlif, siedzi głęboko w rowku i zbiera mało trzasków. Oczywiście bardziej zniszczonym płytom to nic nie pomoże.

Denon też ma bogate doświadczenie studyjne, przecież DL-103 powstały z myślą o rozgłośniach radiowych. Ale idzie trochę inną drogą. DL-160 jest Denonem czystej krwi, bliżej nurtu "hi-fun". Gra czysto, ma dobrą rozdzielczość, a przy tym obfitszy bas (nie podbity), gra jakby radośniej, bardziej soczystym dźwiękiem. Charakterem brzmienia przypomina mi DL-103R, która lepiej kontroluje dół pasma i jest bardziej przejrzysta niż DL-103. Pokuszę się o stwierdzenie, że DL-160 ma przewagę nad DL-103 - łatwiej dopasować do ramienia, nie wymaga stopnia MC i jak na dla mnie oferuje bardziej wyrównane brzmienie. Uproszczając - coś pomiędzy brzmieniem DL-103 i AT-440MLa.

Nie wiem, którą bym wybrał. Chyba uzależniłbym to od posiadanego ramienia. Mam już AT-440MLa i DL-103R. Denon wymaga nieco większego nacisku i lepiej zgrywa się z moim ramieniem OL Silver. To ramię ma masę efektywną ok.14g i trochę tłumi zdolności AT-440MLa. Dlatego na codzień rzadko mam zamontowaną AT, częściej słucham na DL-103R. Kusiło mnie, żeby dokupić DL-160, tylko nie bardzo miałem po co :) Może kiedyś, do drugiego ramienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tadeo

Czyli z metalową główką? Pewności nie mam, ale powininna.

Jak dotąd AT-440MLa zagrała u mnie z ramionami PJ 9cc (na PJ RPM 9.1), PJ 9cc EVO (na 6 PerspeX) i PJ 12ccEVO (na PJ Xtension). W każdej z tych konfiguracji był naprawdę świetna. Recenzje dwóch pierwszych znajdziejsz na stronie audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Flagowiec powinien ukażać się wkróce w HFiM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek, 25 Mar 2009, 09:22

 

>>rafko

>Trudny wybór. Audiotechnica produkuje głównie dla rynku Pro, ma studyjny rodowód. Przez to AT-440MLa

>ma brzmienie bardziej opanowane, neutralne, bardziej powściągliwe w dole pasma. Z detalicznościa,

>którą doceni wytrawne ucho. Do tego reszta toru musi być bardzo dobra i nie zespuć jej

>wyrafinowanego charakteru. Im bardziej przezroczysta tym lepiej. Jak dla mnie jest punktem

>odniesienia do porównania wkładek MM, chociaż nie słuchałem Goldringa 1042 uznawanego przez część

>angielskich recenzentów za wzorzec (za to słuchałem transrotorowej przeróbki, bodajże Ucello, i

>lepiej oceniam Audiotechnicę). AT ma bardzo precyzyjny szlif, siedzi głęboko w rowku i zbiera mało

>trzasków. Oczywiście bardziej zniszczonym płytom to nic nie pomoże.

>Denon też ma bogate doświadczenie studyjne, przecież DL-103 powstały z myślą o rozgłośniach

>radiowych. Ale idzie trochę inną drogą. DL-160 jest Denonem czystej krwi, bliżej nurtu "hi-fun". Gra

>czysto, ma dobrą rozdzielczość, a przy tym obfitszy bas (nie podbity), gra jakby radośniej, bardziej

>soczystym dźwiękiem. Charakterem brzmienia przypomina mi DL-103R, która lepiej kontroluje dół pasma

>i jest bardziej przejrzysta niż DL-103. Pokuszę się o stwierdzenie, że DL-160 ma przewagę nad DL-103

>- łatwiej dopasować do ramienia, nie wymaga stopnia MC i jak na dla mnie oferuje bardziej wyrównane

>brzmienie. Uproszczając - coś pomiędzy brzmieniem DL-103 i AT-440MLa.

>Nie wiem, którą bym wybrał. Chyba uzależniłbym to od posiadanego ramienia. Mam już AT-440MLa i

>DL-103R. Denon wymaga nieco większego nacisku i lepiej zgrywa się z moim ramieniem OL Silver. To

>ramię ma masę efektywną ok.14g i trochę tłumi zdolności AT-440MLa. Dlatego na codzień rzadko mam

>zamontowaną AT, częściej słucham na DL-103R. Kusiło mnie, żeby dokupić DL-160, tylko nie bardzo

>miałem po co :) Może kiedyś, do drugiego ramienia?

 

Dzieki Papamek :)

Wyglada na toze bede musial pokusic sie o obie wkladki :) Ja mam Pro-Jecta RPM 6...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek, 25 Mar 2009, 09:22

>

>>>rafko

>>Nie wiem, którą bym wybrał. Chyba uzależniłbym to od posiadanego ramienia. Mam już AT-440MLa i

>>DL-103R. Denon wymaga nieco większego nacisku i lepiej zgrywa się z moim ramieniem OL Silver. To

>>ramię ma masę efektywną ok.14g i trochę tłumi zdolności AT-440MLa. Dlatego na codzień rzadko mam

>>zamontowaną AT, częściej słucham na DL-103R. Kusiło mnie, żeby dokupić DL-160, tylko nie bardzo

>>miałem po co :) Może kiedyś, do drugiego ramienia?

 

Ja mam mase efektywna ramienia 11 g, czyli rozumiem ze bardziej pasuje Denon niz AT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i zakupiłem Denona DL-160. Zamontowany, wykalibrowany, gra trzeci dzien.

Mimo obaw co do napiecia wyjsciowego, ze nie wysteruje mi PRE MM, gra znakomicie, dzwiekiem wysokiej proby ! :) Niezla wkladka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Czy to prawda,że ta wkładka ma podatność 14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

vinylec, 22 Lis 2009, 19:10

 

>Czy to prawda,że ta wkładka ma podatność 14.

 

Wątpię, raczej połowę tej wartości. Cartridge database podaje 8.

Ze względu na różnice w sposobie określania podatności pewnie jest to gdzieś pomiędzy 8 a 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Wolę operować na cyfrach.

Po doświadczeniach z DL103, która naprawdę dała głos z ramieniem o masie ponad 30g !!! (teoria mówi, że 25g jest OK) to do 110-ki sugerowałbym ramię o masie 20-25g a niżej 15g chyba nie ma co próbować.

Jak rzecze Ahaja: "wkładka ma być MC LO a ramię ciężkie". Ja bym do tego jeszcze dodał, że szlif ostry jak VdH.

 

Żeby Ci narobić trochę smaku na tego Denona to dodam, że zdetronizował on AT PTG, może i Tobie bardziej spodoba się melodyjna barwa Denona niż skalpel AT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Denon DL-110 grał na ramieniu Duala 714, które bardzo lekkie jest. I grał bardzo dobrze. Tak że chyba niekoniecznie musi być min. 15g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

seniortelefono, 22 Lis 2009, 21:35

>U mnie Denon DL-110 grał na ramieniu Duala 714, które bardzo lekkie jest. I grał bardzo dobrze.

 

Pytanie, jak zagra na ramieniu 25g???

 

Nieśmiertelna 103-ka jest pakowana do wszystkiego co się da. Słyszałem ją w bardzo wielu systemach ale tylko raz "dała z siebie wszystko".

Jestem przekonany, że ze 110-ką jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tak wygląda że AT trzeba dowalić ze +2g płycie się nic nie stanie a szczena opadnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa, 22 Lis 2009, 22:10

 

Zapewne masz rację. Niemniej słuchałem wkładek z niską podatnością, które u mnie grały źle. A ten Denon grał ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

seniortelefono, 22 Lis 2009, 22:23

 

>słuchałem wkładek z niską podatnością, które u mnie grały źle. A ten Denon grał ok.

 

Nie mogę polemizować bo nie słyszałem jak gra, ale jeśli masz go jeszcze to nic nie kosztuje dociążyć ramię i sprawdzić czy jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa, 22 Lis 2009, 22:34

 

Nie mam, miałem ją tylko na wypożyczeniu. Ale dociążałem ją chyba 7g i nie słyszałem jakiś zmian w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.