Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  238 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, adamskowksi napisał:

Cześć. Potrzebuje porady. Mam Vincenta sv 236 i szukam odpowiedzi na jedno pytanie. Jaki kluczyk do odkręcenia tej górnej obudowy ? Chce wymienić lampę te z przodu i nei wiem jak się mam do niej dostać. Dzięki za pomoc. 

Na 99% torx czyli gwiazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adamskowksi napisał:

Cześć. Potrzebuje porady. Mam Vincenta sv 236 i szukam odpowiedzi na jedno pytanie. Jaki kluczyk do odkręcenia tej górnej obudowy ? Chce wymienić lampę te z przodu i nei wiem jak się mam do niej dostać. Dzięki za pomoc. 

Tak jest to TORX - T10 x 7,5mm tak jest napisane na moim śrubokręcie, którym rozkręcam swojego Vincenta (co prawda 236 ale śruby są takie same). Kup sobie porządny, bo badziewnym kluczem rozkalibrujesz śrubki (a nie są też specjalnie mocne) i będzie problem. Uważaj na gwinty 🙂 

IMG20240127102717 (002).jpg

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czeka mnie wymiana kolumn bo po przeprowadzce do nowego domu moje Triangle Esprit Gaia EZ w pokoju 30 m2 niestety nie dają rady - co nie dziwi. Wcześniej grały w pokoju 18 m2 i byłem zadowolony. 

A więc co możecie poradzić do wzmacniacza Vincent sv-237 mkII w pokoju 30 m2? Słucham głównie jazz, bluz i rock progresywny - ok. 80%, pozostałe 20% to metal, pop. Budżet ok. 10k zł, mogą być używane.

 

Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adamskowksi napisał:

Ktos z kolegów pomoże oswoić temat lamp w Vincencie ? 
głównie mnie nurtuje ta w okienku ? Większość stosuje tu lampę inną niż te dwie z tyłu. Dlaczego i za co odpowiada właśnie ta lampa z przodu ? 
dzięki i pozdrawiam  

Bo to są dwa różne typy lamp. 

Ta w okienku zmienia najwięcej. 

Godzinę temu, azimut napisał:

Koledzy, czeka mnie wymiana kolumn bo po przeprowadzce do nowego domu moje Triangle Esprit Gaia EZ w pokoju 30 m2 niestety nie dają rady - co nie dziwi. Wcześniej grały w pokoju 18 m2 i byłem zadowolony. 

A więc co możecie poradzić do wzmacniacza Vincent sv-237 mkII w pokoju 30 m2? Słucham głównie jazz, bluz i rock progresywny - ok. 80%, pozostałe 20% to metal, pop. Budżet ok. 10k zł, mogą być używane.

 

Dali Rubicon 6. Świetne paki i bardzo dobrze się zgrywają z Vincentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nurek napisał:

W takim razie przepraszam, że nieświadomie wprowadziłem w błąd. Ale jakby ktoś pytał to w SV 236 jest torx 10. 🙂 A jaki ampul jest w SV 236?

Naszczescie cos mi nie dawało spokoju i przy kasie zawróciłem i wziąłem również komplet ampuli. 
 

1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Bo to są dwa różne typy lamp. 

Ta w okienku zmienia najwięcej. 

Dali Rubicon 6. Świetne paki i bardzo dobrze się zgrywają z Vincentem

Najwięcej , ale co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Bo to są dwa różne typy lamp. 

Ta w okienku zmienia najwięcej. 

Dali Rubicon 6. Świetne paki i bardzo dobrze się zgrywają z Vincentem

Ale Dali do Rocka to chyba nie najlepszy pomysł...

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, adamskowksi napisał:

Nic nie pomogłeś. 

Bo nic z tego nie rozumiesz. 

Zależy jaka lampę wstawisz, takie uzyskasz brzmienie. Psvane, Amperex, Siemens... Każda z nich gra totalnie inaczej. Jedna gra ostrzej, druga czaruje środkiem a jeszcze inna obniża całe pasmo w dół. Poszperaj na forum bo jest masa rankingów lamp, porównań i większość sygnatur brzmieniowych jest zbieżna z rzeczywistością. 

2 godziny temu, adamskowksi napisał:

A dwie pozostałe co zmieniają w takim razie ?

Też zmieniają ale w mniejszym stopniu bo są na wzmocnieniu sygnału tylko. Wojskowe 6n1p Ew grają mega dynamicznie ale też ostro, cywilne za to grają delikatnie ale czasami brakuje pazura. Tu już decyzja do Ciebie które lepiej zagrają. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Bo nic z tego nie rozumiesz. 

Zależy jaka lampę wstawisz, takie uzyskasz brzmienie. Psvane, Amperex, Siemens... Każda z nich gra totalnie inaczej. Jedna gra ostrzej, druga czaruje środkiem a jeszcze inna obniża całe pasmo w dół. Poszperaj na forum bo jest masa rankingów lamp, porównań i większość sygnatur brzmieniowych jest zbieżna z rzeczywistością. 

Też zmieniają ale w mniejszym stopniu bo są na wzmocnieniu sygnału tylko. Wojskowe 6n1p Ew grają mega dynamicznie ale też ostro, cywilne za to grają delikatnie ale czasami brakuje pazura. Tu już decyzja do Ciebie które lepiej zagrają. 

Ja wrzuciłem tam lampy do pracy impulsowej 6N1P-WI i też dało to różnicę w brzmieniu.

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, azimut napisał:

Ale Dali do Rocka to chyba nie najlepszy pomysł...

Po wielu latach poszukiwań zatrzymałem się na klipsch rf7 mk3 ,gram na sp332 i sa32,wiem że nie ten przedział ceny i gabaryt jak na 30m2 nie mały ,ale warto odsłuchać klipscha, słucham głównie rocka itp itd, pomieszczenie 60m2,

nie będe się rozpisywał o rf7 ale testy i recenzje 100% do mojego dwu letniego odsłuchu idealnie opisują brzmienie.

może rynek wtórny albo rf83 mniejszy gabaryt i cena ale też wymiatają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szczypior88 napisał:

Też takie miałem przez chwilę. Ja akurat używałem w swoim cywilnych 6n1p + GE Smoked Glass. Rewelacyjna lampka do okienka

Ja obecnie mam 6N1P-EV i w okienku Genalex ECC83/B759 Gold Lion - jest też dobrze 🙂

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z forumowiczów był chętny to sprzedaje swojego Vincenta 237MK.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-vincent-sv-237-mk-CID99-IDYDPOf.html?bs=olx_pro_listing

Zmieniłem wzmacniacz na tranzystor nie chciało już mi się bawić w wymianę lamp i przeprowadzanie dość drogiego tuningu związanego z wymiana kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników;)

Przychodzę do was po poradę.

Otóż mam do kupienia integre Vincent SV-800, znajomy znajomego chce ją odstąpić w chyba dobrych pieniądzach.

Niemniej chciałbym zapytać na co zwracać uwagę przy zakupie tej maszyny.

Nie chciał bym się wpakować w maliny bo ten "gość" wydaje mi się podejrzany..:D

Coś poczytałem, coś się dowiedziałem i najbardziej zastanawia mnie fakt jak to wszystko wygląda z lampami, jak o nie dbać, kiedy wymieniać, jakie to koszty.

Do tej pory używałem bezobsługowego NAD c370 który grał z Wharfedale Diamond 240

Ale uszy chcą czegoś więcej, i wydaje mi się że zacznę od wzmacniacza, później przyjdzie czas na kolumny, sądzicie że sv-800 to dobra propozycja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2024 o 14:02, Poziomka205 napisał:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników;)

Przychodzę do was po poradę.

Otóż mam do kupienia integre Vincent SV-800, znajomy znajomego chce ją odstąpić w chyba dobrych pieniądzach.

Niemniej chciałbym zapytać na co zwracać uwagę przy zakupie tej maszyny.

Nie chciał bym się wpakować w maliny bo ten "gość" wydaje mi się podejrzany..:D

Coś poczytałem, coś się dowiedziałem i najbardziej zastanawia mnie fakt jak to wszystko wygląda z lampami, jak o nie dbać, kiedy wymieniać, jakie to koszty.

Do tej pory używałem bezobsługowego NAD c370 który grał z Wharfedale Diamond 240

Ale uszy chcą czegoś więcej, i wydaje mi się że zacznę od wzmacniacza, później przyjdzie czas na kolumny, sądzicie że sv-800 to dobra propozycja?

Pozdrawiam

Kupowanie sprzętu z drugiej ręki to bywa ciężki temat. Trzeba trochę wiedzieć o modelu, który się wybrało kupić: jakie były wersje, modyfikacje itp. A jak dodatkowo masz wątpliwości czy też brak zaufanie do osoby sprzedającego to najrozsądniej jest przed zakupem zasięgnąć opinie fachowego serwisu, który stwierdzi czy sprzęt był naprawiany, modyfikowany, uszkodzony, czy ma oryginalne podzespoły itp.....

Najlepiej to uzgodnić ze sprzedającym i nawet wziąć ten koszt na siebie. Myślę, że będą to dobrze wydane pieniądze. Pod warunkiem, że jesteś poważnie zainteresowany zakupem.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopuł w tym że ciężko się czegokolwiek dowiedzieć ze względu na popularność i mnogość tego modelu;)

Mało ludzi go posiada, jeszcze mniej chciałoby się podzielić doświadczeniami. Chociażby podpowiedzią, na co właśnie zwrócić konkretnie uwagę. 

Podejrzewam że koniec końców posłucham uchem i zadecyduje sercem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzę z Zamościa, jak raz chciałem naprawić stary wzmacniacz to wszyscy fachowcy odsyłali mnie tylko do jednego i tego samego elektronika który ogólnie na mieście ma opinię cwaniaka który wydyma Cię na kasę...

Ale tylko on umie naprawiać i się zna więc musiałbym Lublin atakować 100 km jechać żeby było rzetelnie:D

Spróbuję się dogadać po ludzku z obecnym właścicielem, może będzie gadał w końcu jak człowiek.

Koniec końców widzę że bardzo dużo na tym forum opinii o modelach sv-236 oraz następcy 237, jak one się mają w stosunku do SV-800 pod względem dźwięku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.