Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, serdecznie dziękuję za dobre pomysły i propozycje sprzętu oraz przytemperowanie mego zniecierpliwienia 😉

W najbliższych dniach zamierzam skupić się na zdobywaniu wiedzy o Malinie i w/w streamerach. Po testach porównawczych, chętnie porozmawiam z Wami o moich spostrzeżeniach. Przysłowiowego kota w worku kupić nie zamierzam, zatem bez odsłuchów ani rusz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniach trzeba się zastanowić, czy chcemy streamer z wbudowanym DACiem czy też chcemy zapewnić sobie większą elastyczność konfiguracji i wybierasz wersję rozdzieloną. Moim zdaniem w takim tandemie najwięcej zależy od DACa, to on narzuca charakter brzmienia, barwi lub nie, wyciąga detale lub nie.

Śmiało można porównać sobie dwa DACi na tej samej kości np. Sabre i będą prezentować różne brzmienia, że nie wspomnę o innych technologiach przetwarzania D/A. Sam streamer trzeba dopasować z podobnego pułapu cenowego, a jeszcze jest kwestia jakości oprogramowania i wygody obsługi. Pod tym względem najbardziej dopracowane oprogramowanie posiadają rozwiązania Bluesond (Node), czy NAD ze swoimi kartami. Dopracowany jest też Lumin, dodatkowo tutaj dostajemy wysoką jakość przetwarzania.

Są rodzynki oparte na Volumio jak ich własny streamer, czy pięknie grający Ifi Zen Stream jednak jeszcze przed nim kilka aktualizacji oprogramowania, bo jest dość niestabilny. W miarę stabilnie pracuje z Roonem.

Tommassimo, przed Tobą morze możliwości i prawdziwa frajda z konfiguracji swojego ulubionego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-S7  problemy

Witam Wszystkich

Mam problem z moim Vincentem CD-S7. Po włożeniu do napędu niektórych płyt słychać jakby ostre tarcie i próby odczytu płyty po czym na wyświetlaczu pisze ,że napęd nie widzi dysku. W innym przypadku płyta startuje ale to co jest odtwarzane to rzężenie. Jak to zastopuje i puszczę jeszcze raz jest ok. Jeszcze inna sytuacja to po włożeniu płyty na wyświetlaczu jest wszystko Ok, daję start na wyświetlaczu jest potwierdzenie startu ale płyta nie jest odtwarzana. Wymieniłem już napęd na nowy Sanyo i przesmarowywałem zębatki, przez chwilę było Ok, a potem znów to samo.

Może ktoś coś doradzić co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Taurus195 napisał:

CD-S7  problemy

Witam Wszystkich

Mam problem z moim Vincentem CD-S7. Po włożeniu do napędu niektórych płyt słychać jakby ostre tarcie i próby odczytu płyty po czym na wyświetlaczu pisze ,że napęd nie widzi dysku. W innym przypadku płyta startuje ale to co jest odtwarzane to rzężenie. Jak to zastopuje i puszczę jeszcze raz jest ok. Jeszcze inna sytuacja to po włożeniu płyty na wyświetlaczu jest wszystko Ok, daję start na wyświetlaczu jest potwierdzenie startu ale płyta nie jest odtwarzana. Wymieniłem już napęd na nowy Sanyo i przesmarowywałem zębatki, przez chwilę było Ok, a potem znów to samo.

Może ktoś coś doradzić co z tym zrobić

Coś nie siada, jak trzeba. Wnikliwie przejrzyj napęd czy podczas wymiany nie ugiąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak by ktoś szukał to miał bym na sprzedaż Vincent SV237MK w kolorze czarnym za 7 tys.

Wzmacniacz był zakupiony jakoś latem w Q21 ale był bardzo mało używany bo większość czasu przesiadywałem w Niemczech i był praktycznie nie używany, a w grudniu kupiłem inną markę i Vincent jest mi już nie potrzebny .

Ogólnie od nowości może zagrał z 50 godzin. 

. Jak ktoś chce więcej informacji to zostawiam numer tel. do kontaktu. 663374359.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wśród samych złych wiadomości , również z branży audio zdążają się iskry nadzieji.

Nowa Integra SV-228. Cena cztero cyfrowa.

SV-228_front.jpg

Titel-SV-228-750x430.jpg

SV-228_back.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą że to zintegrowana pre 32 oraz końcówka 332. Ale dla mnie to seria "200"

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna nieścisłość to na niektórych zdjęciach na panelu tylnim urządzenia jest informacja o zasilaczu 350w a niektórych 500w.

A to duża różnica.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Osobiście przyjąłby pod dach CD-1.1. Srebrnego.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Serwus.

Panowie mam pytanie czy ktoś z tutaj obecnych testował może model SV-737 i mógłby co nieco napisać o charakterystyce dźwięku, najlepiej w porównaniu do SV-237mk2 lub SP-332+SA32 lub Unisona Simply Italy lub Unico Due, bo tych zestawów słuchałem. Na jakimś zagranicznym forum przeczytałem, że gra on dość ostro górą ale za to szerszą sceną w porównaniu z SP-332, niestety niewiele innych tekstów/testów, które by po potwierdziły. Taki trochę model widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy najnowszej hybrydy Vincent SV-228.

vincent_sv228_01.jpeg

vincent_sv228_02.jpeg

vincent_sv228_03.jpeg

vincent_sv228_04.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam szanowne grono miłośników marki Vincent - czy ktoś z Państwa porównywał bezpośrednio model wzmacniacza 237 z 227 - jest mało rzetelnych informacji w sieci na temat tych dwóch produktów, kusi mnie wypożyczenie jednak z racji braku dostępności 227 zostaje tylko 237 i tutaj nie wiem który bardziej podszedłby pod moje preferencje. Jak te dwa modele radzą sobie w kwestii basu tzn który z nich ma go więcej i schodzi niżej i jest bardziej miękki ? Zależy mi na delikatnych wysokich tonach , nawet schowanych , nienatarczywych  który Vicek eksponuje je bardziej? Spotkałem się z opiniami, iż 227 prezentuje wyrównane pasmo, ale również wręcz odwrotnie, więc proszę użytkowników tych modeli o wypowiedź jak to wygląda po pełnym wygrzaniu w waszych systemach, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 227,obecnie 237 i tak krótko,to 237 jest bardziej dociążony,na dole również,więc wrażenie jest takie,jakby schodził niżej,ale to tylko moje wrażenie.

Co do góry w 237 ,to na pewno nie kłuje,jak dla mnie jest za sucha,bez blasku.

Natomiast 227 jest bardziej analityczny,szczegółowy i z tego co pamiętam jest bardziej eksponowana.

Oba mają według mnie bardzo dobra średnicę,a 237 bardziej plastyczna.

Sporo można "dodać" lub "odjąć" lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy porównawcze Vincent SV-237Mk vs SV-228.

vincent_01.jpeg

vincent_02.jpeg

vincent_03.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2022 o 09:22, Q21 napisał:

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy porównawcze Vincent SV-237Mk vs SV-228.

vincent_01.jpeg

 

 

Fajne wzmacniacze, tylko dlaczego oni uparcie pchają tam niebieskie ledy?

Pierwsze co zrobiłem w swoim sv236 to wymieniłem ledy dla selektora wejść na bursztynowe, aby zgrywało się z podświetleniem okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent SV-228 jako jeden z najciekawszych naszym zdaniem wzmacniaczy zintegrowanych w cenie około 10 tys. zł. Zapraszamy na film!

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
SV 228 to w dużej części kontynuacja brzmienia znanego z poprzedniego modelu. Żywe, wyraziste granie z subtelnym vincentowym ciepłem.
237 tego ciepła będzie miał nieco więcej, zagra lepszym dociążeniem, masą. Dźwięk jest bardziej otulający, lekko zaokrąglony.
Przede wszystkim zapraszamy na odsłuch! 😄 
 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
17 godzin temu, ITI - SERWIS napisał:

Witam serdecznie  pytanko mam o odtwarzacz Vincent CD -S1.1 XLR czy warto? 

https://www.olx.pl/d/oferta/vincent-cd-s1-1-hybryda-lampowa-xlr-CID99-IDRaEff.html

Wzmacniacz jaki posiadam to Vincent SV- 226MK plus Dali Mentor 6

Pozdrawiam

 

Cześć, 

Vincent CD-S1.1 grał dosyć ciemnym masywny i pierwszoplanowym brzmieniem. Tego typu odtwarzacze sugerowalibyśmy raczej do jasnych, przejrzystych czy analitycznie brzmiących zestawień. Z Vincentem SV-226mk może być zbyt "masywnie" kosztem utraty rozdzielczości i przejrzystości, ale to już sam musisz spróbować.

 

Pozdrawiam,

Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ITI - SERWIS napisał:

Dziękuje za odzew. 

Co w takim razie polecacie?

Z miłym dla ucha dźwiękiem może być Musical Fidelity M3s CD. Nie powinien zepsuć charakteru Vincenta.

Edytowane przez krzysztof.filipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.