Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, ITI - SERWIS napisał:

Dziękuje za odzew. 

Co w takim razie polecacie?

Cześć,

To zależy co chciałbyś zmienić (poprawić) w brzmieniu? Jeżeli chcesz iść w stronę większej przejrzystości, dynamiki i ekspresji polecam francuskiego Atoll'a CD-50 Signature. Jeżeli dźwięk ma być nieco bardziej "stonowany" z lekko wycofaną górą może być Musical Fidelity M3scd. Możesz u nas wypożyczyć za kaucją takiego CD-ka aby sprawdzić we własnym systemie 🙂

 

Pozdrawiam,

Q21. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czołem,

nie dawno miałem okazję potestować lapmpowe pre w swoim zestawie (home made) i mocno zaintrygował mnie efekt.

Tak jak wczesniej czułem, pierwiastek lampowy w systemie dodał to coś 😉 w związku z tym mam pytanie o pre VINCENT SA-T7.
Ktos ma, miał, testował z koncówką tranzystorową? Interesuję mnie wszelkie opinie.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie są zbyt wylewni w temacie planów.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 10:52, Świetlicki napisał:

Cześć Panowie, pewnie był już niejeden wątek o bezpiecznikach do Vicka. Jakie polecicie, żeby nie zbankrutować. Do modelu 226mk2.  Ten model gra zacnie z AA Rhea.

Hej,

Nie słyszałem o sprawie bezpieczników. A dlaczego się się spaliły?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Świetlicki napisał:

Nikt nie mówił, że się spaliły 🙂 Tylko w dobrym torze, mogą być słabym ogniwem degradującym dźwięk 

Rozumiem, ale dla mnie to już temat ociera się o subiektywne czary mary, bez poparcia w fizyce i elektronice.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA-T7mk

Nowość za 3,1 kE

 

vincent-1.jpg

SA-T7_2.jpg

SA-T7MK-1.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JakZieloneToRoślina napisał:

Miało być sv-237 mk2

Miałem w zestawie z Visatonami Symphonie i poszedł dalej. Symphonie są szybkie, na aluminiowych głośnikach, a wzmacniacz raczej ciepły i dużo upiększa. U mnie super czarował na jazzie, czy innym pitu pitu, ale jak trzeba było przywalić, to przeciętnie.

Obecnie zgrywa mi się znakomicie końcówka Unison DM z pre MF M6s pre z wymienionymi opampami na Muzga.

Z inny zawadiaków to Atolle od serii 200 służą do napierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2023 o 18:46, JakZieloneToRoślina napisał:

Miało być sv-237 mk2

Co prawda mam SV 237 (bez MK) ale sądzę, że brzmienie będzie podobne więc śmiało mogę powiedzieć, że tak ta muzyka jest bardzo dobrze odtwarzana prze ten wzmacniacz 🙂

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 23:18, mkII napisał:

Witajcie Vincenciaki

Wymieniam laser w CD-S 6MK / SHENGYA CD-S10CSII i wystąpił problem i pilnie potrzebna serwisówka do tego modelu .Proszę o pomoc bo nie mogę słuchać muzyki!

Mam sporo wiadomości na temat wymiany lasera więc jak kogoś interesuje to niech pyta.

Witam.

Rozumiem że problem opanowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.04.2023 o 18:39, moto3650 napisał:

Hej 

Czy są jakieś różnice w dźwięku przy 237 mk a MK2?

Jakie głośniki podstawkowe do tego Vincenta są godne odsłuchu ? 😉

Najlepiej br z przodu albo do dołu.

Pozdrawiam 

 

 

Lampę wyciągnie np. Chario Aviator Nobile.

Edytowane przez krzysztof.filipak
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 09:56, wieza1965 napisał:

Witam.

Rozumiem że problem opanowany.

 

Dopiero niedawno ujarzmiłem problem z CD ShengYa CD-S10CSII .okazało się że serwisówka nie potrzebna tylko naprawdę sprawny laser VAM 1201/1202.Z tymi laserami to jakaś masakra dopiero 3 okazał sie sprawny. Teraz wszystko hula jak trzeba a nawet cały mechanizm ciszej chodzi.Serwisówka do niego czy do VICKA CD-S6MK jest nie do zdobycia.    Niestety z przyczyn finansowych muszę się rozstać z z tym zacnym CD tak więc jeśli chcego ktoś kupić to niech pisze na priv bo chyba telefonu podać nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam klubowiczów.

Dołączam do klubu miłośników marki Vincent. Od niedawna jestem w posiadaniu wzmacniacza Vincent sv-237 mk II. Chyba jeszcze nie zdążył dobrze się wygrzać bo w sumie grał może jakieś 50 godzin. 

Do wzmacniacza mam podłączone kolumny Triangle Esprit Gaia EZ, a jako źródło Bluesound Node 2i (z wymienionym modułem zasilania na liniowe). A więc muzyki słucham głównie z plików hi-res oraz z Tidal oraz Deezer (na razie testuje przy której platformie zostać, ale chyba z Tidal zrezygnuję bo jakoś Deezer bardziej mi podchodzi brzmieniowo).

Na razie mam mieszane uczucia co do dźwięku jaki generuje Vincent. Jazz i różne plumkanie jest całkiem fajnie można przez cały wieczór z przyjemnością słuchać. Ale cięższe klimaty jak np. Tool, SOAD, 5FDP, Gojira i td. nie sprawiają dużej przyjemności. Brakuje dynamiki i emocji, wokale wycofane, scena dość płaska, basu za dużo nie ma i jest jakiś taki mało konturowy. Mam nadzieję że dłuższe wygrzewanie jednak pomoże no i muszę popracować nad ustawieniem kolumn bo jestem świeżo po przeprowadce do nowego domu, więc dopiero szukam właściwego ustawienia kolumn i pracuję nad akustyką.

Na pewno mogę już stwierdzić że Vincent ma o wiele lepszego DACa niż Bluesound. A przecież DAC w tym wzmacniaczu nie jest jakiś najwyższych lotów. No więc zastanawiam się nad przetestowaniem jeszcze jakiegoś zewnętrznego DACa. Czy ktoś może polecić DACa w cenie ok 3k zł który jest dynamiczny, angażujący dobrze oddaje ciężkie klimaty rockowe?

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azimut napisał:

Witam klubowiczów.

Dołączam do klubu miłośników marki Vincent. Od niedawna jestem w posiadaniu wzmacniacza Vincent sv-237 mk II. Chyba jeszcze nie zdążył dobrze się wygrzać bo w sumie grał może jakieś 50 godzin. 

Do wzmacniacza mam podłączone kolumny Triangle Esprit Gaia EZ, a jako źródło Bluesound Node 2i (z wymienionym modułem zasilania na liniowe). A więc muzyki słucham głównie z plików hi-res oraz z Tidal oraz Deezer (na razie testuje przy której platformie zostać, ale chyba z Tidal zrezygnuję bo jakoś Deezer bardziej mi podchodzi brzmieniowo).

Na razie mam mieszane uczucia co do dźwięku jaki generuje Vincent. Jazz i różne plumkanie jest całkiem fajnie można przez cały wieczór z przyjemnością słuchać. Ale cięższe klimaty jak np. Tool, SOAD, 5FDP, Gojira i td. nie sprawiają dużej przyjemności. Brakuje dynamiki i emocji, wokale wycofane, scena dość płaska, basu za dużo nie ma i jest jakiś taki mało konturowy. Mam nadzieję że dłuższe wygrzewanie jednak pomoże no i muszę popracować nad ustawieniem kolumn bo jestem świeżo po przeprowadce do nowego domu, więc dopiero szukam właściwego ustawienia kolumn i pracuję nad akustyką.

Na pewno mogę już stwierdzić że Vincent ma o wiele lepszego DACa niż Bluesound. A przecież DAC w tym wzmacniaczu nie jest jakiś najwyższych lotów. No więc zastanawiam się nad przetestowaniem jeszcze jakiegoś zewnętrznego DACa. Czy ktoś może polecić DACa w cenie ok 3k zł który jest dynamiczny, angażujący dobrze oddaje ciężkie klimaty rockowe?

Ja też walczę o szybkość i dynamikę w ciężkiemu brzmieniu, a Vincenta gościłem i poszedł dalej. Na pewno SV237 MK2 nie brakuje średnicy. To granie gęste i średnicowe. Wydaje się, że problem leży w Trianglach. Oczekiwane brzmienie powinieneś uzyskać na podstawowych DACach czy tym Vicka czy Blu. Dobrana para wzmacniacza i kolumn otworzy Ci pole do dalszego rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, krzysztof.filipak napisał:

Ja też walczę o szybkość i dynamikę w ciężkiemu brzmieniu, a Vincenta gościłem i poszedł dalej. Na pewno SV237 MK2 nie brakuje średnicy. To granie gęste i średnicowe. Wydaje się, że problem leży w Trianglach. Oczekiwane brzmienie powinieneś uzyskać na podstawowych DACach czy tym Vicka czy Blu. Dobrana para wzmacniacza i kolumn otworzy Ci pole do dalszego rozwoju.

Wbrew pozorom problem nie leży w Trianglach. Dobrze je znam, przez wiele lat miałem je podpięte do Musical Fidelity m5si i niczego im nie brakowało. Doskonale się sprawdzały zarówno w muzyce jazzowej jak i w ostrym roku. Można było słuchać godzinami nawet godzinami i nigdy nie miałem wrażenia że coś mnie męczy. Uważam że są to mocno niedoceniane kolumny, a przetestowałem wiele kolumn w cenie do 10k zł, wybrałem Triangle i nie mam ochoty ich zmieniać. Niestety z powodów ode mnie niezależnych musiałem się rozstać z Musical Fidelity m5si. Teraz postanowiłem spróbować z czymś innym no i zdecydowałem się na Vicka. Ale jeszcze go rozpracowuję.

 

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lampy zmieniałeś??  Tam fabrycznie są bardzo średnie lampy. Ja poszukałem i zamiast dwóch ruskuch wewnątrz wstawiłem  JAN 6BQ7A im starsze tym lepsze - takie wstawiał producent SUV-237 w wersji premium a do "oczka" Amperex 12AX7/ECC83 Bugle Boy. Warto zainwestować i poprawić brzmienie całkiem dobrego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azimut,237 do jazzu,do spokojnej muzyki jest świetny,ale cięższe klimaty to nie ten kierunek.

W tym wzmacniaczu każde pasmo jest bardzo dociążone i zaokrąglone,co jest przeciwnością szybkości i dynamiki.

Ja słucham głównie jazzu i "okolic" i dla mnie jest ok. ale jak puszczę coś mocniejszego,to wychodzi ściana dźwięku bez detali i dynamiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darwroc napisał:

azimut,237 do jazzu,do spokojnej muzyki jest świetny,ale cięższe klimaty to nie ten kierunek.

W tym wzmacniaczu każde pasmo jest bardzo dociążone i zaokrąglone,co jest przeciwnością szybkości i dynamiki.

Ja słucham głównie jazzu i "okolic" i dla mnie jest ok. ale jak puszczę coś mocniejszego,to wychodzi ściana dźwięku bez detali i dynamiki.

 

Jak bym miał Triangle to bym spróbował integry Atolla IN300. Jak uważacie, dynamiki nie powinno zabraknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.