Skocz do zawartości
IGNORED

Jest SACD w odtwarzaczach BluRay


asfanter

Rekomendowane odpowiedzi

rafal996, 4 Kwi 2009, 01:01

 

>Dziękuję, mam w domu wysokiej klasy magnetofon szpulowy do kopiowania winyli. Chcesz, to możemy

>zrobić porównanie.

 

rafal996, taśmy też możesz zgrać do DSD5,6MHz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>oczywiście masz tego kloca w domu i robiłeś porównania?

>bo jak nie to wiesz w którą szczelinę taką opinię można włożyć...

 

plikowe DSD 5,6MHz to jakość bez dwóch zdań lepsza niż Blu-Ray Audio.

 

wygląda na to że CD to w tej chwili już nie niska, a ultra niska rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996, 4 Kwi 2009, 01:06

 

>Ale w sumie dobrze napisałeś, audioholiku. Chyba pierwszy raz przyznałeś o co w tym tak naprawdę

>chodzi. "Czy dotarła już moda" - więc tu nie chodzi o muzykę i o jakość, chodzi o to, żeby być

>modnym, wylansowanym audiofilem,

 

hehe... bez przesady.

 

chodzi oczywiście o muzykę i najwyższą jakość (wyższej już nie ma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 4 Kwi 2009, 09:08

 

>jaką pojemność (MB) zajmie taki vinyl zgrany do DSD 5.6MHz ?

 

trochę większą niż plik FLAC 24/192, jako że jakość w tym przypadku jest jeszcze lepsza... ale przy obecnych rozmiarach dysków nie powinno to być problemem (jeśli priorytetem jest jakość dźwięku oczywiście)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 4 Kwi 2009, 08:55

 

>plikowe DSD 5,6MHz to jakość bez dwóch zdań lepsza niż Blu-Ray Audio.

 

konkrety panie, konkrety

 

chcę zauważyć, że przetworniki ADC od dawna pracują z oversamplingiem x128 i nie jest to żadna nowość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 4 Kwi 2009, 12:19

 

>audioholik, 4 Kwi 2009, 08:55

>

>>plikowe DSD 5,6MHz to jakość bez dwóch zdań lepsza niż Blu-Ray Audio.

>

>konkrety panie, konkrety

 

uważasz że jamnikowe CD jest lepsze? MTW ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>chcę zauważyć, że przetworniki ADC od dawna pracują z oversamplingiem x128 i nie jest to żadna

>nowość

 

LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 4 Kwi 2009, 12:34

 

>>chcę zauważyć, że przetworniki ADC od dawna pracują z oversamplingiem x128 i nie jest to żadna

>>nowość

>

>LOL

 

co LOL?

wiesz, że takimi wpisami robisz z siebie jeszcze większego lamera?

w tym KORGu siedzi PCM4202 który ma ponad 5 lat, starsze kostki też miały x128 i było to normalnie wykorzystywane - to, że dali "niewykastrowane" 5.6MHz dla niszowego SACD ukazuje tylko, że nikogo "jakość" SACD na poważnie nie interesuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nikogo nie interesuje na audiostereo, ale przykładowo Stockfisch records nagrywa w DSD (jak najbardziej na poważnie) więc proszę Cię ale nie rób z siebie jeszcze większego lamera i słuchaj dalej CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a przy okazji, czy jesteś przykładowo w stanie stwierdzić że mp3 jest gorsze niż CD na podstawie opisu technicznego, czy musisz wcześniej odsłuchać bo nie uwierzysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 4 Kwi 2009, 15:36

 

>oj to fatalnie, a ile lat ma PCM1704 jakby to coś miało do rzeczy...

 

przykład do bani ;)

z kontekstu tego co napisałeś wynikało, że 5.6MHz to jakaś rewolucja - a nie jest bo od dawna stosowana technika

dwa PCM1704 to DAC

trzy pracuje z max. częstotliwością 768kHz na 24 bitach

cztery to jest prawdziwy multibit a nie podła deltasigma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik,

 

>> rafal996, taśmy też możesz zgrać do DSD5,6MHz!

 

Ale po co? Przecież DSD tylko goni analog, a ja MAM analog.

 

>tak, a przy okazji, czy jesteś przykładowo w stanie stwierdzić że mp3 jest gorsze niż CD na

>podstawie opisu technicznego, czy musisz wcześniej odsłuchać bo nie uwierzysz?

 

Chciałbym zobaczyć, jak w ślepym teście odróżnisz ze 100% skutecznością mp3 320kbps i CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996, 4 Kwi 2009, 16:54

 

>Ale po co? Przecież DSD tylko goni analog, a ja MAM analog.

 

hehe - a pamiętasz wpis audioholika gdzie wymieniał kolejność "jakości" - SACD, taśma matka, 24/192 itd.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nadal są ludzie tu na forum którzy oddadzą głowę za 16 bitowe płyty CD które można sobie ściągać z netu i łatwo kopiować. Tylko co to ma wspólnego z audiofilskim forum ?

 

Jeśli chodzi o to który format wygra to jestem pewiem że żaden i z tego najbardziej się cieszę. Kiedy przed 2 laty przestałem marnować kasę na badziewiaste 16 bitowe płyty CD z których już teraz nawet internauci się śmieją (od kilku dni mają mp3HD) to skończyły się problemy, wydatki na nowe kable itp. Z płyt DVDAUDIO jakoś wszystko gra jak trzeba, SACD brzmi jak powinno a w każdej chwili mogę sobie wlać dobrego piwa i rozkoszować się dźwiękiem vinylu zanim jeszcze wyjmę czrną płyte z koperty.

 

Panowie- za kilka dni premiera najnowszej "prawdziwej audiofilskiej płyty" Depeche Mode a tam w wersji vinylowej za 100zł płyte CD dostajemy gratis żeby słuchać w samochodzie i tak trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 4 Kwi 2009, 15:50

 

z opisu technicznego tak - zawsze kazdy jest w stanie porownac poszczegolne parametry i stwierdzic czy sa lepsze czy gorsze. ale jakie to ma odzwierciedlenie w odsluchu? patrzac na parametry Technics za 500PLN bylby megaaudiofilskim sprzetem - a sluchalem i dziekuje. wole pozostac przy moim bardzo odstajacym parametrowo od technicsa musicalu ;)

 

stad wole sie przekonac na zywo, niz wyrabiac sobie opinie na podstawie danych technicznych vide instrukcji obslugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter, 4 Kwi 2009, 18:29

 

>Widzę że nadal są ludzie tu na forum którzy oddadzą głowę za 16 bitowe płyty CD które można sobie

>ściągać z netu i łatwo kopiować. Tylko co to ma wspólnego z audiofilskim forum ?

>

>Jeśli chodzi o to który format wygra to jestem pewiem że żaden i z tego najbardziej się cieszę.

>Kiedy przed 2 laty przestałem marnować kasę na badziewiaste 16 bitowe płyty CD z których już teraz

>nawet internauci się śmieją (od kilku dni mają mp3HD) to skończyły się problemy, wydatki na nowe

>kable itp. Z płyt DVDAUDIO jakoś wszystko gra jak trzeba, SACD brzmi jak powinno a w każdej chwili

>mogę sobie wlać dobrego piwa i rozkoszować się dźwiękiem vinylu zanim jeszcze wyjmę czrną płyte z

>koperty.

>

>Panowie- za kilka dni premiera najnowszej "prawdziwej audiofilskiej płyty" Depeche Mode a tam w

>wersji vinylowej za 100zł płyte CD dostajemy gratis żeby słuchać w samochodzie i tak trzymać.

 

Jaja sobie robisz? Na czym Ty tego winylu będziesz słuchał, co? Lepszy "gramofonik" to jakieś 5.000zł. Minimalnie. To jest suma wyższa niż cały Twój "system". O czym my tutaj człowieku, do siebie, dyskutujemy?:) Poza tym nowego Depeche Mode na SACD też raczej już nie będzie. SACD jest teraz passe:) Na CD już zamówiłem bo akurat debiut wypada w moje urodziny:) Dostanę dopiero 23, ale jakoś wytrzymam. Kapelę uwielbiam. Jakość płyt CD jest wystarczająca. Dostatecznie dobrze pokazują to np. samplery Naima. Jak firma fonograficzna dba o jakość nagrania i użytkownik posiada w miarę odpowiedni sprzęt - nie ma problemu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> asfanter

"16 bitowe płyty CD z których już teraz nawet internauci się śmieją (od kilku dni mają mp3HD)"

 

mp3HD też jest "rzadkie", bo obsługuje maksymalnie 16/48. Więc nie ma się z czego śmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 4 Kwi 2009, 21:18

 

>zapewne jakieś "gęste" hłe hłe

 

No tak, które to jednak są te "gęste"? Sporo piw różnych browarów już wypiłem. Właściwie można by było niektóre piwa tak określić. Ale zaczekajmy. Wiem, to komiczne, ale ciekawe czy piewca gęstych formatow jest również zwolennikiem "gęstych" piw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem przez ten czas pójść do sklepu " Piwo z całego świata", zakupić kilka buteleczek, a odpowidzi w dalszym ciagu nie ma:) Proponuję na dzisiaj zakończyć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on woli piwo jednobitowe...czyli po jednym piwie mu już bije. A że on mówi o tym że chciałby 5,6 Mhz po tym mieć to ja już ie chce wiedzieć co on wtedy widzi - bo słyszy to już pewnie nie....

A w ogóle od matematycznej strony ten algorytm DSD to całkiem bezbłedny jest na etapie papieru? Bo są tacy co mówią że ....... Ja tam spokojnie bez piwa puszczam sygnał przez klasycznego wielkobita BB1704K i nie płacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9999

 

Powiem Ci tak. SACD - tak - jeżeli chodzi o starsze nagrania. Jest(dużo)lepiej. Nowe - praktycznie bez różnicy:) Mówię o swoim odtwarzaczu, a innych jest w ch*j:) Remastering w fomacie SACD służy starszym nagraniom, przynajmniej na moim Denonie, dlatego chyba wg. mnie nie szkodzi jeśli odtwarzacz ma możliwość odczytu płyt SACD:) Inną kwestią jest jakość samego odtwarzacza, czego wielu nie może zrozumieć i nie rozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak Wij - myślę że róznicę można omawiać na urządzeniach jednego producenta np Accuphase z półki ok 30 tys. Ja kiedyś zrobiłem takie porównanie i nie wykazało jakiś powalających korzyści a wręcz inny typ grania. Nie wiem - dawniej jeśli już obstawiałem DVD-Audio jeśli już ale po latach stwierdzam, że dobrze wykonane CD dla mnie jest w 100% wystarczające. Smiesznie byłoby gdyby piewcy SACD posłuchali jeszcze np. sprzęty typu vintage z górnej półki z lat 70-80 tych - to już w ogóle byłaby super niska "rozdzielczość". Dla mnie te słowo " rozdzielczość" znacyz tylko tyle ile siła marketingowa Sonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.