Skocz do zawartości
IGNORED

Jest SACD w odtwarzaczach BluRay


asfanter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W takim razie zapraszam na porownanie tego Twojego Krella (akurat swietnie znam ten model) do mojego Sansui. Ceny z drugiej reki wcale sie nie roznia wiele mimo tego ze Sansui jest duzo starsze (w tej chwili na ebay'u kosztuje ok 700 Euro). Kiedys bezposredni konkurent klasowy i cenowy Accuphase. Co do zrodla tez nie mam kompleksow. To co podejmujesz rekawice miszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco - nie ma co w tej dyskusji się babrać - osobnik, z którym dyskutujesz jeszcze kupi i sprzeda ze stratą 20 klocków - żeby przy 21 szym i powiedzieć sobie - kupie porządnego CD-ka i dam sobie spokój z wynalazkami. Tym samym zoreintuje się że stracił z 10 tys i 5 lat na to żeby wydać i tak 6-20 tys zależnie od gustu i mieć radość z muzyki nawet tej sprzed 20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 29 Mar 2009, 14:17

 

>Lubisz obrazac przez co stajesz sie zenujacy. Nie masz odwagi powiedziec tego komus prosto w oczy

>wiec ograniczasz sie do pisania inwektyw na forum. Czyzby jakies problemy z potencja?

 

Zbawny jesteś jak swoje cechy przypisujesz innym osobom.

Przeczytaj początek tego wątku i sprawdź kto zaczął go rozwalać i trolować.

 

i spuść z siebie to audiofilskie powietrze. Może wtedy przestaniesz się tak zabawnie nadymać. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić audiofilów o ocenę napędu CD zainstalowanego w tych urządzeniach ?

Który z nich jest bardziej "high-endowy" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kacperek wpisz sobie w wyszukiwarne na forum "asfanter". Zobaczysz zestaw pseudo naukowych postow o wyzszosci Swiat Wielkanocnych nad Bozym Narodzeniem. Albo inaczej: kup sobie Pioneera A 717mkII do tego Tonsil Siesta i jakies tanie dvd z marketu. Wsadz do srodka plyte SACD i zacznij sie podniecac jej jakoscia. W ogole dzwiekiem ktory uslyszysz. W ten sposob bedziesz mogl wczuc sie w sytuacje zalozyciela tego watku ktory zamiast kupic porzadny zestaw inwestuje w plyty SACD i z prorocza pewnoscia wiesci koniec plyty kompaktowej. Nie wiem czy to choroba czy tylko ignorancja polaczona z brakiem wiedzy. W kazdym razie moj pierwszy post w tym watku byl reakcja na jego debilne wypociny.

A skoro Ty takze jestes zwolennikiem plastiku all-in-one to wypada mi tylko wspolczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 29 Mar 2009, 19:43

 

Asfantera to ja kojarzę bardzo dobrze. Ale staram się mieć otwarte uszy i nie zamykam się w naszym audiofilskim światku marek lansowanych w prasie.

Trzeba czegoś posłuchać aby wyrobić sobie jakieś zdanie na temat danego urządzenia a nie z góry zakładać, że to badziewie.

 

Jeżeli znajdujesz jakiś brak logiki w tym co napisałem wyżej to to wskaż.

 

Oppo znałem ze strony b.dobrej jakości obrazu. Może nóż/widelec zbudowali również coś fajnego z audio. Tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, 29 Mar 2009, 03:30

>

>Zobacz kilka postów wyżej ten kombajn AV Denona. Uważam, że to ciekawa sprawa. Jedna skrzynka

>odtwarzająca wszystko. Jak dźwięk wbudowanego DAC-a nie pasuje, to można wysłać sygnał na zewnętrzny

>przetwornik przez optyka albo przez coax. Nie widzę tam jakiś kompromisów. Jest kombajn AV ? Jest ?

>Dla leniwej młodzieży ? Nie sądzę.

 

Nie czytasz dokładnie i wszystko plączesz. Pisząc o kompromisie miałem li tylko na myśli wymuszoną opcję zakupu " kombajnu w jednym" CD,DVD i SACD. Niestety. Na lepsze CD niestety brakło środków finansowych. Stąd dvd, gdyż rodzina też ma prawo mieć jakieś korzyści z tego urządzenia poza odsłuchami CD. Więc nie na myśli miałem jakieś kombajny "bluryj", AV i daleko posuniętą technikę cyfrową, gdzie w cenie urządzenia rządzą dekodery obniżając jakość toru audio. Nic za darmo.

 

A sugestia leniwej młodzieży.... - ta leniwa młodzież chce mieć wszystko w jednym urządzeniu, a najlepiej w kieszeni. Bez wyrazu, bez emocji, bez jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, 29 Mar 2009, 19:38

 

>Czy mogę prosić audiofilów o ocenę napędu CD zainstalowanego w tych urządzeniach ?

>Który z nich jest bardziej "high-endowy" ?

 

to pytanie jest bez sensu. jak reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 30 Mar 2009, 00:10

 

>Nie czytasz dokładnie i wszystko plączesz. Pisząc o kompromisie miałem li tylko na myśli wymuszoną

>opcję zakupu " kombajnu w jednym" CD,DVD i SACD. Niestety. Na lepsze CD niestety brakło środków

>finansowych.

 

Sittek, ja zupełnie nie o tym piszę. Czy to, że urządzenie odtwarza jednocześnie CD, SACD i DVD to coś złego ?

 

Rzuć proszę okiem na tego linka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>A sugestia leniwej młodzieży.... - ta leniwa młodzież chce mieć wszystko w jednym urządzeniu, a

>najlepiej w kieszeni.

 

Co w tym złego ? Czy urządzenie odtwarzające muzykę musi być wielkim fetyszem ważącym 50 kg ?

Jeżeli zwykły iPod może wysłać nieskompresowane dane na zewnętrznego DAC-a to w czym widzisz problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 30 Mar 2009, 00:12

 

>to pytanie jest bez sensu. jak reszta.

 

Dlaczego jest bez sensu ? Spróbuj proszę odpowiedzieć na to pytanie. Dodam tylko, że ten boombox to JVC EZ 51.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sittek, 29 Mar 2009, 01:58

 

>Zbig, 29 Mar 2009, 00:06

>

>>

>>A które albumy? Te zespoły nie miały szczęścia do dobrych realizacji.

>

>Co do Brothers in Arms - Dire Straits bym się kompletnie nie zgodził. Według mnie jest jedna z

>najlepiej zrealizowanych płyt, szczególnie w SACD. A podane przez Ciebie tytuły chętnie posłucham.

>Oczywiście jak kupię.

>---------------------------------------

>Genesis- Invisible Touch

>The Police- Every Breath You Take

 

BiA najlepiej zrealizowana??? To była jedna z pierwszych płyt zrealizowanych DDD, z wszystkimi tego konsekwencjami. Mam remaster Ludwiga z 1996, niestety niewiele zdołał poprawić. Plastikowe wysokie tony, brak przestrzeni, zduszona dynamika. Remaster Love Over Gold jest o wiele lepszy, ale to jest AAD. Niestety rozwój technologii i nauczenie się poprawnej realizacji w domenie cyfrowej zajęło prawie 10 lat. Nie znam wersji SACD, ale nie wierzę aby stał się cud.

 

The Police to jak rozumiem jakaś składanka? Oryginalne wydanie Synchronicity na CD jest bardzo słabe. EBYT zremasterowany przez Dave Collinsa z A&M na składance The Very Best of Sting & The Police jest nieco lepszy ale też bez rewelacji. SACD Hybrid Synchronicity kiedyś słuchałem na porównaniu odtwarzaczy SACD i CD i grała marnie w porównaniu z innymi płytami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja nagrań HD często jest do bani. Np. na płycie DVD-Audio "Queen - A Night at the Opera" jest ścieżka stereo 24/96 z masakryczną kompresją. Można to obejrzeć tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ciekawe na tej samej płycie kanały FR i FL ze ścieżki 5.1 24/96 wyglądają kulturalnie.

 

W mojej bazie ścieżka stereo tego DVD-Audio ma AlbumGain = -8.50 dB

Dla porównania realizacja CD z MFSL ma -3.39 dB, a wersja DCC Gold ma -4.11 dB. Wersja MFSL ma nawet AlbumPeak mniejszy niż 1.

 

Patrząc na takie coś - zanim się tego nawet posłucha - to od razu widać, że porównywanie nie ma sensu.

 

Zrobiłem sobie raport SQL z mojej bazy płyt SqueezeBoxa i w czołówce realizacji DVD-Audio z dużym AlbumGain mam takie pozycje:

 

Santana - Supernatural = -8.28 dB

Yes - Magnification = -8.10 dB

Dire Straits - Brothers in Arms = -8.05 dB

 

Na drugim końcu tabelki:

 

Howard Shore - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring: The Complete Recordings = -1.13 dB

 

Ciekawe czy z SACD też jest podobnie - mimo różnic w formacie i sposobie masteringu pewnie też da się zepsuć realizację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek -> Kiedyś miałem Top Loadera CEC-a z laserem SANYO takim samym jak w wieży za 50 $ . I za bardzo to o nim nie świadczyło źle, skoro za uzywanego pieć lat temu dostałem z pocałowaniem ręki 3000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 29 Mar 2009, 18:27

 

>W takim razie zapraszam na porownanie tego Twojego Krella (akurat swietnie znam ten model) do

>mojego Sansui. Ceny z drugiej reki wcale sie nie roznia wiele mimo tego ze Sansui jest duzo starsze

>(w tej chwili na ebay'u kosztuje ok 700 Euro). Kiedys bezposredni konkurent klasowy i cenowy

>Accuphase. Co do zrodla tez nie mam kompleksow. To co podejmujesz rekawice miszczu?

 

znowu zaczynasz disko z pogromcami krelli za 500PLN ???

 

przeszukalem ebaya nie znalazlem zadnej aukcji tego wzmacniacza

 

wygooglowac mozna to:

 

SANSUI INT, AU-G99X X-BALANCED TECHNOLOGY

Description: BUILT-IN STEP-UP IMP-MATCHING TRANSFORMER, 8 INPUTS

Manufacture Years: 1984 - 1986

Additional Information:

Power: 160 wpc

Retail

MSRP: $1,000.00

USED: $130.00

 

Plus this link, here. (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

And a photo...

 

 

jak bedzie jakis odsluch 400tki vs sansui to chetnie przyjade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert, 30 Mar 2009, 02:27

 

>Kacperek -> Kiedyś miałem Top Loadera CEC-a z laserem SANYO takim samym jak w wieży za 50 $ . I za

>bardzo to o nim nie świadczyło źle, skoro za uzywanego pieć lat temu dostałem z pocałowaniem ręki

>3000 zł.

 

Laser laserem ale w 47labs jest zamontowany cały mechanizm taki jak w JVC EZ 51.

Sprawa znana jest od dawna na forum.

 

Ostatnio szukałem ze znajomym jakiś informacji o transportach CD z solidnym mechanizmem. Wyszło na to, że pomijając czołgowe obudowy i kapiące złotem przednie panele porządnie zbudowany transport znaleźliśmy chyba tylko w Esotericu i NAGRA.

Może jest tego więcej ale czy dużo więcej ? Nie sądzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 30 Mar 2009, 00:31

 

Ta płyta SACD to :The Police: Every Breath You Take

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do oceny dźwięku. Moje odczucia są inne. Według mnie z tych trzech przeze mnie wymienionych najgorzej zrealizowana była płyta Genesis, trochę lepiej The Police. Podobnie jest ich z płytą "We can't dance". Dire Straits- dla mnie rewelacja. Może to zasługa CD i DVD Denona? Nawet DVD 1940 Denona ma osobny tor dla SACD, niespotykany w tej klasie cenowej sprzętu dvd :) Oczywiście żartuję.

 

Nie chciałbym się rozprawiać na historią realizacji tej płyty i kruczków technicznych. Ja opieram swoją opinię na podstawie tego co słyszałem. Słyszałem też płytę CD Dire Straits i uważam,że SACD nie miało plastikowych wysokich tonów (cokolwiek to oznacza),miało bardzo dużo przestrzeni i charakteryzowała sie ponadprzeciętną dynamiką, własnie odróznialną od zwykłej płyty CD. Jak to brzmi na innym sprzęcie nie wiem gdyż nie słuchałem. Odsłuchiwałem jedynie na róznych kompilacjach Denona i Vincenta z Paradigmem i Proackami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits wersji hybrydowej na 25 lecie, jest dla mnie o niebo lepsza od oryginalnego wydania.

Ale to calkowicie nowy mastering na ta okazje. natomiast pomiedzy warstwami tego wydania dla mnie sa roznice minimalne. trzeba sie niezle napracowac aby uslyszec.

 

a co do remasterow DS z polowy lat 90 kupilem jedno plyte "on every street" i nie moge jej sluchac...fatalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie te remastery (studyjne) i uważam, że są bardzo dobre. Szczególnie rewelacyjne Love Over Gold. Co do Brothers, to ta wersja rocznicowa ciężko powiedzieć, czy jest lepsza. Jest na pewno głosniejsza i na pewno to jest inny mastering, więc nie ma za bardzo co porównywać. Obie są dobre moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sittek

 

Ta składanka multichannel The Police to czyja robota? Głos Stinga w Every Little Thing She Does Is Magic nadal schowany za instrumentami?

 

Plastikowe wysokie to uderzenia w blachy brzmiące jak z syntezatora. Tzw. cykacze.

 

Wiele rockowych płyt brzmi lepiej na sprzęcie który ma tendencję do akcentowania skrajów pasma.

 

Czy coś brzmi dobrze to kwestia co jest punktem odniesienia. U mnie BiA wypada dość blado na tle innych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, 31 Mar 2009, 01:31

 

Teraz rozumiem. Generalnie u mnie wszystko grało ładnie i dynamicznie jak na mój sprzęt oczywiście. Plastiku nie było a czy głos Stinga był schowany za instrumentami? Nie wiem. U mnie się nigdzie nie chował :)

A jeśli BiA wypadło u Ciebie blado to jak nic pozostaje zakupić zwykły odtwarzacz dvd Denona. Zagra z pewnością dużo lepiej..... :) pzdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos SACD / DSD pytam z ciekawości..

 

czy do Polski dotarła już może moda na zgrywanie winyli do DSD, jeśli tak ciekaw jestem waszych opinii.. poniżej jedno z ciekawszych urządzeń wykorzystywanych w tym celu przez audiofili (Korg MR2000S)

 

 

urządzenie oferuje już większą rozdzielczość i jakość niż formaty Blu-ray Audio 24bit/192kHz i SACD 2,8224MHz, oczywiście w jakości audiofilskiej DSD! z tym że 5,6448MHz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17470-100008671 1238797290_thumb.jpg

post-17470-100008672 1238797290_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>urządzenie oferuje już większą rozdzielczość i jakość niż formaty Blu-ray Audio 24bit/192kHz i SACD

>2,8224MHz, oczywiście w jakości audiofilskiej DSD! z tym że 5,6448MHz

 

oczywiście masz tego kloca w domu i robiłeś porównania?

bo jak nie to wiesz w którą szczelinę taką opinię można włożyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie dobrze napisałeś, audioholiku. Chyba pierwszy raz przyznałeś o co w tym tak naprawdę chodzi. "Czy dotarła już moda" - więc tu nie chodzi o muzykę i o jakość, chodzi o to, żeby być modnym, wylansowanym audiofilem, mieć najnowsze zabawki i nimi szpanować.

 

Tylko, że z modą to wiadomo jak jest - dziś piejesz z zachwytu nad DSD, a jutro może już będziesz musiał się pokajać i obdarzyć miłością inny format. Moda to moda, tu nie ma miejsca na sens i logikę, jest tylko dyktat pewnych - nomen omen - dyktatorów. Kto wie, co potem Ci każą uwielbiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.