Skocz do zawartości
IGNORED

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band


fauchery

Rekomendowane odpowiedzi

Nową płytę właśnie prezentuje Ptaszyn w Trzech Kwadransach Jazzu! Znakomita rzecz (jedno i drugie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzacniej - z tego co widziałem - nową płytę wielkiego Pawła Kaczmarczyka wyceniono w brytyjskim Amazonie (8,99 funta). Niezbadane są wędrówki płyt polskich artystów z ziemi obcej do Polski:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie na dzisiejszy koncert w Warszawie z udziałem Pawła Kaczmarczyka:

 

To koncert z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Muzyka będzie rozbrzmiewać tylko w blasku świec. Koncert grupy Alchemik i Grzegorza Piotrowskiego już 16 października w Kościele św. Dominika.

W monumentalnym wnętrzu świece będą ustawione od samego wejścia po punkt centralny, czyli orkiestrę. Będzie to koncert akustyczny. Muzycy zagrają w składzie 16-osobowym i będą siedzieć w kręgu. Skład: saksofon, fortepian, kontrabas perkusja, zespół smyczkowy, harfa.

 

Każdy z widzów, będzie mógł dostawić swój płomień dla ojca Jana Pawła II.

 

Zespół "Alchemik" powstał w 1997 roku. Rok 1998 to dla Alchemika Grand Prix na najbardziej prestiżowym w Europie międzynarodowym konkursie jazzowym "Jazz Hoeilaart" w Belgii, oraz nagroda indywidualna dla Marcina Maseckiego.

 

Koncert przy świecach, Grzech Piotrowski i Alchemik, Kościół św. Dominika, ul. Dominikańska 2, 16 października, godz. 20.15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przeczytania kolejnej recenzji płyty "Complexity in Simplicity":

 

(…)Po tragicznej śmierci pianisty Svenssona ACT szukało nowych twarzy. Kontynuatorów, lecz nie ślepo naśladujących jego styl artystów. Kaczmarczyk pisze muzykę utrzymującą się nurcie klasycznego jazzu, choć z olbrzymim ładunkiem współczesności. Czerpie z tradycji (Jarrett, Hancock, Garbarek), ale ma też uszy otwarte na najnowsze trendy jazzowej pianistyki (Svensson, Mehldau, Wasilewski). Daleki jest jednak od tworzenia kopii. To tylko punkt wyjścia dla twórczych poszukiwań, czym znakomicie wpisuje się w stylistykę niemieckiego wydawnictwa.

 

Wsłuchajmy się w utwór "Catch More Chicks". Z jednej strony odzywają się echa głównego nurtu, z drugiej - fantastyczny kolaż z elementami muzyki klubowej i energetycznego rocka. Kaczmarczyk próbuje też doświadczeń z brzmieniem. Mamy tu klasyczne, akustyczne tria (z nowoczesnym podejściem do formy), a za chwilę diametralną zmianę na kwintet czy septet z free-jazzowym i jazz-rockowym zacięciem. W tej różnorodności nie ma jednak mowy o niestrawnym i niespójnym przekładańcu. Kompozycje z "Complexity in Simplicity" łączy wspólna myśl, tak jakby jedna wypływała wprost z drugiej.(…)

 

Tomasz Handzlik, Gazeta Wyborcza ,25.09.2009., więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze zdjęcia z koncertu zespołu "Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band", klub Unterfahrt, Monachium, 23.10.2009.(autor Paweł Karnowski):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23343-100002308 1256495599_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do kilku poprzednich wpisów.Panowie zachowajcie umiar!To tylko jedna z wielu dobrych,mainstraemowych płyt jakich setki rocznie ukazuje się na świecie.

Nie sądzę aby przeszła do historii jazzu ( jak sugerują niektórzy forumowicze).Uprzedzając ewentualne ataki zaznaczam,że płyta mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym się byc może podpisał gdybym chociaż znał tytuł plyty - Wojciechu zlituj się nad Artysta - on nagrywa długo, Ty nie raczysz nawet.... podać tytułu o którym pitolisz... :((((((((((((((((((((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

To,że chodzi o"Complexity in simplicity" dla ACT to chyba oczywistość( ale widocznie nie dla wszystkich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu, doprawdy prosiłbym żebyś podawał tytuł płyty o której piszesz! Brak szacunku dla sztuki dosięga doprawdy już maksymalnych dołków gdy krytykant nie potrafi się nawet zdobyć na podanie tytułu płyty którą krytykuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Cała strona wpisów dotyczy tej płyty a Ty nie wiesz o co chodzi?

Poza tym napisałem,że płyta mi się podoba tak więc nie wiem po co to zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, co z całą przykrością informujemy że ani cała strona, ani tytuł watku , ani nawet ostatnie pare wpisów - uwierz to jest twój problem i nie narzucaj swojego problemu komunikacyjnego innym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle k... w tej chwili ci się zebrało na ocenę Pawła Kaczmarczyka minute po tym gdy ja ciebie w watku o Stańko?

 

P.S.Twoja płyta już na stałe zagościła w samochodowym odtwarzaczu.

IP: cd8628dc28b2ad4 | Odpowiedz » | Zgłoś do moderacji »

Zgłoszenie wpisu do moderacji

bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.

 

 

 

Jakew

28 Paź 2009, 15:35

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 1600 / 1572 / 0 Ad. "P.S.Twoja płyta już na stałe zagościła w samochodowym odtwarzaczu."

 

 

Ja bym prosił żeby prywatne wiadomości przekazywać prywatnie - Forum to umozliwia. Czytelnicy mają zerowy pozytek z

 

 

To ty fiucie odreagowujesz na Artyście???????????????????????

IP: d964e7cfc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Widzę,że masz chyba dzisiaj zły dzień.Nie będę kontynuował dyskusji na tym pozomie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 28 Paź 2009, 16:36

 

>Jakew

>

>Widzę,że masz chyba dzisiaj zły dzień.Nie będę kontynuował dyskusji na tym pozomie!

 

 

Chłopie, by all means!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siegfried Loch, Wojciechu, do Ciebie nie przyjdzie po koncercie jazzowym. A szkoda bo warto żeby się pofatygował - i solidnym, z kredowego papieru, europejskim miesięcznikiem jazzowym Cię

po łbie parę razy walnął na przebudzenie ;)

 

 

 

Gazeta Wyborcza, Tomasz Handzlik: Jak to się stało, że zespół 25-letniego pianisty trafił do ACT Music?

 

Paweł Kaczmarczyk: W 2008 r. graliśmy na festiwalu Jazz Meeting w Berlinie. Po koncercie do garderoby przyszedł jakiś starszy pan. Powiedział, że bardzo mu się podoba nasza muzyka, że gratuluje udanego koncertu i czy nie chcielibyśmy wydać kolejnego albumu w jego wydawnictwie. Nie wiedziałem kim jest, bo nie dosłyszałem jego nazwiska ani nazwy wytwórni - myślami byłem jeszcze na koncercie. Powiedziałem, że przygotowujemy się do kolejnego nagrania i pomyślimy o współpracy. I tak się pożegnaliśmy. Potem, gdy spojrzałem na wizytówkę usiadłem z wrażenia. To był Siegfried Loch, producent i szef słynnej niemieckiej wytwórni ACT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Wojciechu, kto o płycie Simplicity in Complexity napisał że przejdzie do historii jazzu?

Pytanie zadaję w zaproponowanym przez Ciebie cyklu uczumy się czytać ze zrozumieniem.

 

Cytat z Wojciecha - "Nie sądzę aby przeszła do historii jazzu ( jak sugerują niektórzy forumowicze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest SinC w ścisłej czołowce sprzedaży płyt ACT, a w świecie jeszcze Kaczmarczyka nie znają więc kierują się przy swoim pierwszym zakupie renomą Siegfrieda dla którego nagrywa choćby słynny mistrz piano Esbjorn Svensson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd tu takie uwielbienie ... To że chłopak nagrał krążek dla ACT - to fajnie, ale umówmy się - wartość jego muzyki najdoskonalej zweryfikuje najlepszy arbiter - CZAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Jakew ma okres jak widzę i tym razem wylał frustrację na wojciechu

szkoda, że wiedza nie zawsze idzie w parze z kulturą

 

co do Kaczmarczyka brawo za nagranie płyty dla ACT!

za przedmówcą: czas pokaże, co jest warta ale i tak jest to duży sukces 'na wejściu'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.