Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znam osobiście nikogo, kto by miał jakieś dobre audio w domu, w moim mieście. Tzn. znam ale kontakty się pourywały, zmiany adresów i tel. i ujj z tego, z gór mi raczej ziomek nie przyjedzie:) a ma w czym wybierać. Mieszkam w Łodzi (rtk). Kiedyś miałem w domu na odsłuch tą microomege ale 5.  Nie kupiłem nie pasowało mi jej granie. Miałem też zestaw yamaha as 2000, wytrzymałem koło 2 lat na nim, wtedy jeszcze na AA phoebe IIs, dobry sprzęcik ale (chłodne, sterylne  chirurgiczne, ale kosmicznie szczegółowe) granie. Z viennami za to pełna synergia.  Do łupania niesamowite zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kano napisał:

Niestety nie znam osobiście nikogo, kto by miał jakieś dobre audio w domu, w moim mieście. Tzn. znam ale kontakty się pourywały, zmiany adresów i tel. i ujj z tego, z gór mi raczej ziomek nie przyjedzie:) a ma w czym wybierać. Mieszkam w Łodzi (rtk). Kiedyś miałem w domu na odsłuch tą microomege ale 5.  Nie kupiłem nie pasowało mi jej granie. Miałem też zestaw yamaha as 2000, wytrzymałem koło 2 lat na nim, wtedy jeszcze na AA phoebe IIs, dobry sprzęcik ale (chłodne, sterylne  chirurgiczne, ale kosmicznie szczegółowe) granie. Z viennami za to pełna synergia.  Do łupania niesamowite zestaw.

Poczekaj trochę cierpliwie  coś wymyślę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2023 o 13:41, Kano napisał:

Niestety nie znam osobiście nikogo, kto by miał jakieś dobre audio w domu, w moim mieście. Tzn. znam ale kontakty się pourywały, zmiany adresów i tel. i ujj z tego, z gór mi raczej ziomek nie przyjedzie:) a ma w czym wybierać. Mieszkam w Łodzi (rtk). Kiedyś miałem w domu na odsłuch tą microomege ale 5.  Nie kupiłem nie pasowało mi jej granie. Miałem też zestaw yamaha as 2000, wytrzymałem koło 2 lat na nim, wtedy jeszcze na AA phoebe IIs, dobry sprzęcik ale (chłodne, sterylne  chirurgiczne, ale kosmicznie szczegółowe) granie. Z viennami za to pełna synergia.  Do łupania niesamowite zestaw.

W jakiej części Łodzi mieszka?

Ja mam AA Hyperiony IVplus z Atollem IN200 Signature. Słucham głównie Tidala więc połączenie optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ,

Przymierzam się do zakupu sprzętu Audio i potrzebuje waszej pomocy.

Po przeczytaniu wszystkich wpisów tu na forum to mam jeden mętlik w głowie .

Oczywiście celuję w produkt AA od pana Michała ale który i od tego chciałbym zacząć .

Warunki odsłuchowe słabe 

Pokój+aneks kuchenny 25,94 m2.

Pokój na poddaszu ze skosami,ściany plyty gipsowe.

Sufit podwieszany na stelażu,podlogi panel w całym mieszkaniu.

Ściany płyta kartonowo-gipsowa klejone na placki.

Proszę o jakieś podpowiedzi od czego zacząć ?

Pozdrawiam Karol.

IMG_0344.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, banderasik111 napisał:

Witam ,

Przymierzam się do zakupu sprzętu Audio i potrzebuje waszej pomocy.

Po przeczytaniu wszystkich wpisów tu na forum to mam jeden mętlik w głowie .

Oczywiście celuję w produkt AA od pana Michała ale który i od tego chciałbym zacząć .

Warunki odsłuchowe słabe 

Pokój+aneks kuchenny 25,94 m2.

Pokój na poddaszu ze skosami,ściany plyty gipsowe.

Sufit podwieszany na stelażu,podlogi panel w całym mieszkaniu.

Ściany płyta kartonowo-gipsowa klejone na placki.

Proszę o jakieś podpowiedzi od czego zacząć ?

Pozdrawiam Karol.

IMG_0344.jpeg

Zacznij od przedstawienia budżetu jaki możesz poświęcić .

Czy masz już wzmacniacz ,źródło ? 
Czego oczekujesz od systemu ,jakiej muzyki słuchasz ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od odsłuchu 🙂

Niestety inaczej sie nie da. Są poddasza, które fajnie grają a są takie, gdzie nic nie zagra. Druga sprawa to akceptacja dźwięku jaki zostanie nam przedstawiony. Wiadomo, że idealnie nie będzie; gdzieś tam zabuczy, gdzieś tam się wzbudzi a gdzieś wsiąknie nam bas. Musimy liczyć się z tym, że tam mieszkamy i studia nagrań z tego nie zrobimy.

Jakie miasto, ile mamy na wydanie na kolumny i jaki obecnie jest sprzęt pozostały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno zdjęcie gdzie to by grało .Budżet to na początek 12 000 ale powoli i bez pośpiechu .

Co do sprzętu to praktycznie go brak,amplituner Onkyoi i CD padł .

Zostały tylko kolumny Jamo 128,także wszystko chce budować od podstaw.

Co do muzyki lubię posłuchać wszystkiego no może bez metalu czy disco polo.

Generalnie lata 80-90,głównie słucham Depeche Mode,Dire Straits a także nasz Rock.

Jestem z Mrągowa .

Pozdrawiam Karol.

IMG_5866.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktus musi zrobić wypad w inne miejsce. Obok kolumny nie może być żadnej przeszkody.

Będzie problem z kablami głośnikowymi. Drzwi będą zawadzać o kable przy otwieraniu, no i trzeba uważać, żeby się w nie nie zaplatać, no chyba, że kable biegną pod panelami, ale wtedy mamy chyba ograniczoną ich grubość.

Czy 12000zł jest na całość, czy tylko na kolumny? Będzie CD, czy tylko wzmacniacz i przetwornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze budżet jest słaby ale na początek  musi wystarczyć .Kaktus i inne przeszkody zostaną usunięte ,prawa kolumna będzie odsunięta bliżej szafki co za tym idzie drzwi nie będą problemem.

Na początek chciałbym zacząć od kolumn i wzmacniacza .Później za dodatkowa kasę jakiś CD.Rozważam również klocki z rynku wtórnego gdyż zdaje sobie sprawę ze przy tym budżecie z nowymi może być ciężko .

Nie spieszy mi się i na początek nie chce wydawać więcej kasy bo mam obawy co do akustyki w moim pokoju.

Ale od czegoś trzeba zacząć bo lata lecą i na starosc choć trochę wrócić do dobrego brzmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę sprawdzonym zestawem (choć akustyka na takim poddaszu, to zagadka) Hyperiony IV (z plusem?) + Vincent 237 albo dzielony przedwzmacniacz plus końcówka mocy. Ewentualnie Roksan K3. Oczywiście używki.

Słuchałem u siebie Hyperionów IV z Vincentem 237 mkII oraz Roksanem K3. Ten pierwszy to brutal, ale jeśli akustyka pozwoli to będzie super granie. Naprawdę warto. Roksan K3 był łagodniejszy i taki, trochę mniej barwny.

Udanych łowów.

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Atoll to sugerował bym IN200 Signature. IN100 to taki "nieokiełznany wariat" jest moc, dynamika ogólnie wszystko ok ale IN 200 pokazuje więcej subtelniej dojrzalej. Przy dobrym transporcie warto posłuchać. Ja mam malinę z digione signature  i jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2023 o 21:40, Jack Lodz napisał:

Jeśli Atoll to sugerował bym IN200 Signature. IN100 to taki "nieokiełznany wariat" jest moc, dynamika ogólnie wszystko ok ale IN 200 pokazuje więcej subtelniej dojrzalej. Przy dobrym transporcie warto posłuchać. Ja mam malinę z digione signature  i jest miodzio.

Tak

Ja podpowiem też inne wzmacniacze  proszę się nie sugerować naszymi podpowiedziami to tylko sugestie i osobiste obieranie dźwięku. To co lubisz i czego szukasz powinieneś sprawadzić  we własnym systemie. 

Wzmacniacze  Atolla  grają świetnie z kolumnmi AA ! Nawet super , ale zawsze można lepiej .

Tylko powinno się porównać i posłuchać u siebie.   

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Siema,ja słuchałem Yaqin-ms30L z AA pheobe i grało to piękne,ale nie wybrałem lampy 😁weź sobie na odsłuch to zobaczysz,lampy można dobierać pod siebie jest tego od groma!Tylko dużo słuchania Cię czeka 😉Chyba,że weź na warsztat hybryde.

Hybryda to mieszanka Tranzystora-lampa,też słuchałem i jest spoko.

Vincent SV-500 Jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia zatoczyła koło i znów mam Mimasy II .

Kupując je pierwszy raz ok 18lat temu nie doceniłem zalet tych kolumn ,gdyż się nie znałem na słuchaniu .

Muzyki  słucha się przyjemnie ,kolumny grają równo ,poukładanym dźwiękiem ,lekko po cieplejszej stronie .

Dużą robotę robię przewody głośnikowe Luna Gris ,które dociążyły dźwięk , dodały barwy co mi się bardzo podoba . 

IMG_2105-min.jpeg

Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable głośnikowe polecili byście do Vincenta 237MK z Hyperionami IV plus. Zmieniłem wzmacniacz z Atolla IN 200 Signature do którego podpięty był Chord Clearway X który polecił mi konstruktor kolumn. W chwili obecnej podpiąłem sprawdzony w wielu zestawach Kimber 4PR gdyż wydaje mi się, że gra lepiej niż Chord. Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Jack Lodz napisał:

Jakie kable głośnikowe polecili byście do Vincenta 237MK z Hyperionami IV plus. Zmieniłem wzmacniacz z Atolla IN 200 Signature do którego podpięty był Chord Clearway X który polecił mi konstruktor kolumn. W chwili obecnej podpiąłem sprawdzony w wielu zestawach Kimber 4PR gdyż wydaje mi się, że gra lepiej niż Chord. Może jakieś sugestie?

Może Tellurium Q black II się sprawdzi ,choć dzisiejsze testy z Tellurium w moim systemie pokazały, że luna Gris jest zdecydowanie lepszym przewodem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartik napisał:

Może Tellurium Q black II się sprawdzi ,choć dzisiejsze testy z Tellurium w moim systemie pokazały, że luna Gris jest zdecydowanie lepszym przewodem .

No właśnie, ja również dużo naczytałem się na temat Tellurium Q Black II i rok temu kupiłem je do swojego systemu korzystając z okazji Black Friday. I o dziwo, nie zauważyłem żadnej różnicy między nimi a moimi ówczesnymi i aktualnymi kablami - Qed Genesis Silver Spiral, więc Tellurium sprzedałem i to bez straty. Natomiast zaintrygowały mnie Twoje 2 ostatnie wpisy o Luna Gris. Mam ochotę wypożyczyć je na odsłuch. Jak to zwykle bywa, masz dobrze, chcesz mieć lepiej.

Przy okazji jeszcze jedno. Michał, moje Rhea, które pół roku temu przerobiłeś mi na Rhea 2,5 już nie są napędzane przez Haiku Sol II a ASR Emitter. Jest GRANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zetbegie napisał:

No właśnie, ja również dużo naczytałem się na temat Tellurium Q Black II i rok temu kupiłem je do swojego systemu korzystając z okazji Black Friday. I o dziwo, nie zauważyłem żadnej różnicy między nimi a moimi ówczesnymi i aktualnymi kablami - Qed Genesis Silver Spiral, więc Tellurium sprzedałem i to bez straty. Natomiast zaintrygowały mnie Twoje 2 ostatnie wpisy o Luna Gris. Mam ochotę wypożyczyć je na odsłuch. Jak to zwykle bywa, masz dobrze, chcesz mieć lepiej.

Przy okazji jeszcze jedno. Michał, moje Rhea, które pół roku temu przerobiłeś mi na Rhea 2,5 już nie są napędzane przez Haiku Sol II a ASR Emitter. Jest GRANIE.

Tellurium miał pewną bułę na basie i jakby ścianę dźwięku ,Luna Gris pięknie uporządkowała instrumenty .Przewód wypożyczyłem i trudno teraz się z nim rozstać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.