Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Audio Academy napisał:

W późniejszym czasie proponuje upgrade Phoebe III.

No i witamy w klubie 🙂

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie 👍😉 

Panie Michale przed zakupem miałem przyjemność rozmowy telefonicznej z Panem. Dlatego też m.in. zdecydowałem się na Phoebe 3. 

I jest przyjemność z słuchania, oj jest 😁 a trochę już kolumn się osłuchało. 

Biorę też pod uwagę upgrade, chociaż już w tej chwili brzmienie Phoebe bardzo mi pasuje. 

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w 2023, no i szampańskiej zabawy dzisiejszej nocy 🎇 tylko ostrożnie z granatnikami 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wuelem napisał:

A co to za słuchawki, ze srebrną obwódką (z lewej, pochylone?
I czy to jakiś specjalny stojak dla nich, czy własny patent

Sennheisery 599se, taka średnia półka, ale bardzo mi pasują brzmieniem, a ten "oryginalny" stojak to tymczasowy patent, czyli wewnętrzna wkładka z kartonu z tych drugich słuchawek Beyerdynamic, które już dorobiły się swojego stojaka, Senki jeszcze czekają :-))   A co do ustawienia Phoebe, to kilka razy je ustawiałem i w takim jak na zdjęciu zagrały mi najlepiej, zrobiły mi świetną scenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Wuelem napisał:

Ładny i uniwersalny system

No i dziękuję za pozytywną ocenę 🙂 oczywiście jest to zestaw za rozsądne pieniądze, w budżecie dla tzw. Kowalskiego. Ale mi sprawia bardzo dużą przyjemność, już jakiś czas temu odpuściłem sobie gonitwę za króliczkiem 😉 i bardzo się zdziwiłem, że jeszcze teraz za rozsądne pieniądze można nabyć fajne rzeczy w audio. Mam tu na myśli właśnie te moje Phoebe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Audio Academy napisał:

Beryl jest bardzo drogi. To już wolałbym za podobne pieniądze kupić Seasa Crescendo.

SATORI TW29TXN-B-8 / TeXtreme / 8 ohm

popróbuj .... szczególnie z niedużym wavequide

np Kwiatek z audiothlonu ma do niego WQ

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Sorki za zwłokę, ale trochę brak czasu.

Sporo swoim rozterkom co do wyboru systemu poświęciłem na sąsiednim forum. Tam też dokładny opis, co, jak i dlaczego.

Generalnie postęp względem Hyperionów IV jest mocno wyczuwalny. Góra stała się w końcu bardziej otwarta, piękne wybrzmienia (krótkie i naturalne, bez "piasku" zasłaniającego średnicę), średnica urzeka naturalnością głosów i ich lekkim wypchnięciem, co skutkuje taką bezpośrednią namacalnością. Dużo detali - dużo więcej niż w Hyperionach IV - fajna, szeroka i trójwymiarowa scena (ale to podejrzewam zasługa MA8950). Bas solidny, niskoschodzący, zróżnicowany i sprężysty. U mnie Rhea II 2,5 ma zatkane BR, ale to inna historia związana z akustyką.

Po odsłuchach testowych, @Audio Academy ma pomysł na zmianę w zwrotnicy, która ma zelżyć uderzenie basu i jeszcze bardziej "uwolnić" górę, tak by była zwiewniejsza, szybsza, pełniejsza.

Czekam na zmiany i słucham. Memu zacnemu i osłuchanemu koledze przypasowały one bardzo. Rzekł bym nie szukał dalej, bo Rhea II 2,5 ma wszystko. Szczególnie dobre wrażenie kolumny zrobiły przy słuchaniu muzyki poważnej (której ja raczej nie słucham), oddanie brzmienia instrumentów orkiestry symfonicznej jest ponoć idealne.

Szczerze polecam, chociażby odsłuch, bo warto.

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie 2,5 to jakby rozwinięcie idei Rhea II poprzez dodanie, z tego co się orientuję, SB Satori jako wysokotonowca. To najdroższa Rhea II, jest też w opracowaniu tańsza Rhea II v2 (a nie 2,5), ale to już raczej proszę pytać twórcę.

Co do pytanie, czy warto? To nie ma wprost odpowiedzi. Słuchałem przez ostatnie 7 miesięcy sporo kolumn i wzmacniaczy. Sporo tych kolumn znacznie droższych do pięt nie dorasta Rhea II, są też nieco droższe i lepsze od nich.

IMHO stosunek cena/jakość Rhea II mają bardzo dobry.

 

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.