Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Audio Academy napisał:

Nie będzie 🙂

pozytywne zaskoczenie 🙂

 

faktem jest ,że idealny dobór komponentów świadczy o podejściu konstruktora

inna sprawa jest ,ze dwie kolumny ustawone w pokoju nigdy nie zagrają identycznie

ale to nie jest juz problem konstruktora kolumny

zwracam honor i przepraszam

Twoje podejście do doboru elemntow zwrotnicy jest bardzo dobre

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Audio Academy napisał:

Dziękuję 🙂

nie za ma co 🙂

jak widzisz jesli żle oceniam potrafię przyznać sie do błędu 🙂

poza tym Twój image wzrósł po tej wymianie zdań więc ogólnie wszystko poszło w dobrym a przede wszystkim pożądanym kierunku  🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

nie za ma co 🙂

jak widzisz jesli żle oceniam potrafię przyznać sie do błędu 🙂

poza tym Twój image wzrósł po tej wymianie zdań więc ogólnie wszystko poszło w dobrym a przede wszystkim pożądanym kierunku  🙂

U mnie nie musiał rosnąć -Pan Michał ,,tak ma"'.

5 godzin temu, Audio Academy napisał:

Z sitkiem. H1212.

A jednak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Phebe lll v2 ktoś słyszał ? ktoś widział ? 

Oprócz Mistrza i konstruktora .

Jestem ciekaw nowego produktu a tu Święta. I czas nie pozwala ruszyć się do Łodzi.

Dla wszystkich właścicieli i miłośników marki Audio Academy moc serdecznych życzeń  na te Święta i Nowy 2022 Rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Świetlicki napisał:

Jaka lampa do Rhea 2? 🤔

Ma być gęstość, dociążenie, duży pierwszy plan. Scena może się zamknąć między kolumnami.

Teraz gra z Vickiem 226 mk2. Jest szczegółowo, jasno i za dużo powietrza.

Preferowane brzmienie romantyczne, niemęczące. 

Jeśli chcesz przyciemnić brzmienie sprawdź Vincent 237 gra środkiem z lekko wycofaną górą i dociążonym dołem .To hybryda ale może to być takie granie jakiego szukasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny sprzęt to kolumny AA Rhea, wzmacniacz Atoll in 200 se i odtwarzacz Atoll in 100 se. Do tego interkonekt Qed Silver spiral Signature i kabel głośnikowy Qed Silver Spiral. Znajomy kupił około miesiąca temu wzmacniacz Michi X3 i korciło mnie jak zagra w moim systemie. Po podłączeniu i rozgrzaniu sprzętu przystąpiłem do odsłuchu. Po kilku utworach nie mogłem ochłonąć jak te kolumny potrafią zabrzmieć. Po prostu szok. Piękna, szeroka scena, wręcz trójwymiarowa,  idealnie odseparowane instrumenty, bardzo naturalne wokale, bas schodzi bardzo nisko, mięsisty wielobarwny.  Mikrodynamika wręcz poraża. Na niektórych utworach to aż sprawdzałem czy to nadal to samo wykonanie. Niestety wzmacniacz musiałem oddać. Podpiąłem swój system i niestety już nic nie było takie samo 🙂 Zastanawiają mnie dwie rzeczy, jak w takim połączeniu mogłaby zagrać Rhea 2 i czy ten wzmacniacz to już kres tych kolumn. Znajomy zamierza w niedługim czasie kupić do tego wzmacniacza B&W 702 S2 a ja mu powiedziałem, że może się zdziwić, że Rhea 2 mogą zabrzmieć na tym samym a może i lepszym poziomie. 
Ja już mam swój punkt odniesienia do którego będę dążył w miarę przypływu gotówki, ale nie wszystko od razu. Zastanawiam się teraz nad TagaHarmony HTA 2500 B oraz używany Rotel Ra 1592. W przypadku tego ostatniego to spodziewam się, że brzmieniowo może być choć troszkę podobnie do Michi. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzyk2006 napisał:

Mój obecny sprzęt to kolumny AA Rhea, wzmacniacz Atoll in 200 se i odtwarzacz Atoll in 100 se. Do tego interkonekt Qed Silver spiral Signature i kabel głośnikowy Qed Silver Spiral. Znajomy kupił około miesiąca temu wzmacniacz Michi X3 i korciło mnie jak zagra w moim systemie. Po podłączeniu i rozgrzaniu sprzętu przystąpiłem do odsłuchu. Po kilku utworach nie mogłem ochłonąć jak te kolumny potrafią zabrzmieć. Po prostu szok. Piękna, szeroka scena, wręcz trójwymiarowa,  idealnie odseparowane instrumenty, bardzo naturalne wokale, bas schodzi bardzo nisko, mięsisty wielobarwny.  Mikrodynamika wręcz poraża. Na niektórych utworach to aż sprawdzałem czy to nadal to samo wykonanie. Niestety wzmacniacz musiałem oddać. Podpiąłem swój system i niestety już nic nie było takie samo 🙂 Zastanawiają mnie dwie rzeczy, jak w takim połączeniu mogłaby zagrać Rhea 2 i czy ten wzmacniacz to już kres tych kolumn. Znajomy zamierza w niedługim czasie kupić do tego wzmacniacza B&W 702 S2 a ja mu powiedziałem, że może się zdziwić, że Rhea 2 mogą zabrzmieć na tym samym a może i lepszym poziomie. 
Ja już mam swój punkt odniesienia do którego będę dążył w miarę przypływu gotówki, ale nie wszystko od razu. Zastanawiam się teraz nad TagaHarmony HTA 2500 B oraz używany Rotel Ra 1592. W przypadku tego ostatniego to spodziewam się, że brzmieniowo może być choć troszkę podobnie do Michi. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Dziękuję za życzenia i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzę 🙂 

Co do wzmacniaczy do Rhea polecę posłuchać z Haiku Audio Sol ll SE. Ten Michi o którym piszesz to kombajn zastępujący kilka elementów w torze i jeśli Ci pasuje to musi dobrze grać. ( i dlatego taka jego cena ) . Miałem Atola 200 z Rhea i zagrało to dobrze ,ale nie TAK jak np . z Haiku czy wieloma innymi wzmacnaczami . Zresztą i źródło Atola CD 100 to fajny sprzęt, ale i tu można duużżo lepiej . Kable masz dobre i znow sa inne lepiej wspołgrajace z Rhea .To wszysko tylko powie nam że  Rhea mają wiele twarzy i potrafią zabrzmieć bajecznie w dobrze dobranym systemie i zadziwić wielu ile  z nich można wycisnąć. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bogus18 napisał:

Dziękuję za życzenia i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzę 🙂 

Co do wzmacniaczy do Rhea polecę posłuchać z Haiku Audio Sol ll SE. Ten Michi o którym piszesz to kombajn zastępujący kilka elementów w torze i jeśli Ci pasuje to musi dobrze grać. ( i dlatego taka jego cena ) . Miałem Atola 200 z Rhea i zagrało to dobrze ,ale nie TAK jak np . z Haiku czy wieloma innymi wzmacnaczami . Zresztą i źródło Atola CD 100 to fajny sprzęt, ale i tu można duużżo lepiej . Kable masz dobre i znow sa inne lepiej wspołgrajace z Rhea .To wszysko tylko powie nam że  Rhea mają wiele twarzy i potrafią zabrzmieć bajecznie w dobrze dobranym systemie i zadziwić wielu ile  z nich można wycisnąć. 

 

Dziękuję, również za życzenia 🙂. Tak, ja jestem w szoku jak te kolumny grają. Coś pięknego. Widać jaki potężny mają potencjał i im lepszy sprzęt tym więcej można z nich wydusić. Co do kabli  to z tych lepszych miałem m.in. głośnikowe i polecane Chord Oddysey 2 ale mi nie podeszły. W moim systemie pojawiła się obszerna góra, ilośc szczegółów i ich ostrość niestety była dla mnie nie do zaakceptowania. W recenzjach pisali, że kabel ma sporo basu ale u mnie było odwrotnie, ilość basu zmniejszyła się.  
Obecnie poluję na interkonekt InAkustik Reference NF-803. A jaki możesz polecić cd o pięknej naturalnej  barwie, z dobrym basem i nie natarczywą górą  ? Szukam używanego cd Musical Fidelity A1 CD Pro choć nie wiem czy to będzie do końca dobry kierunek

Edytowane przez muzyk2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muzyk2006 napisał:

 A jaki możesz polecić cd o pięknej naturalnej  barwie, z dobrym basem i nie natarczywą górą  ? Szukam używanego cd Musical Fidelity A1 CD Pro choć nie wiem czy to będzie do końca dobry kierunek

Z fajnie grających CD pozwolę sobie polecić Synthesis Roma 14DC - jest nienatarczywa góra, dobry bas i duża ilość szczegółów ale podawana w niemęczący sposób. Do kupienia nowy (z ekspozycji) już za ok. 5000 zł, w tej cenie trudno o lepszy CD. Poza tym posiada dobry, cichy i niezawodny napęd Teac, nie ma problemu z odczytem płyt tych nawet solidnie porysowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Mszachu napisał:

Z fajnie grających CD pozwolę sobie polecić Synthesis Roma 14DC - jest nienatarczywa góra, dobry bas i duża ilość szczegółów ale podawana w niemęczący sposób. Do kupienia nowy (z ekspozycji) już za ok. 5000 zł, w tej cenie trudno o lepszy CD. Poza tym posiada dobry, cichy i niezawodny napęd Teac, nie ma problemu z odczytem płyt tych nawet solidnie porysowanych.

Dzięki, poczytam o nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2021 o 19:49, Świetlicki napisał:

Jaka lampa do Rhea 2? 🤔

Ma być gęstość, dociążenie, duży pierwszy plan. Scena może się zamknąć między kolumnami.

Teraz gra z Vickiem 226 mk2. Jest szczegółowo, jasno i za dużo powietrza.

Preferowane brzmienie romantyczne, niemęczące. 

Po prostu zmien lampy, u mnie 226mk2 byl cieply, gral masywnie. Jakie masz teraz? A jak chcesz wiecej jakosci to Rogue Cronus Magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kopaczmopa napisał:

Po prostu zmien lampy, u mnie 226mk2 byl cieply, gral masywnie. Jakie masz teraz? A jak chcesz wiecej jakosci to Rogue Cronus Magnum.

Na wiele pytań mogą być p r o s t e odpowiedzi . 

Tyko jest coś ? 

Czego nie znamy ? 

To Twój system ! Akustyka ! Preferencje co do brzmienia ! 

A i pieniądze mają znaczenie .

I jeszcze jedno ,próby i sprawdzanie (słuchanie u siebie )powinno mieć priorytet 

Dla mnie.nie ma sensu sugerować, podpowiadać  czegoś komuś gdy nie wiemy co potrzebuje .

Łatwo i prosto w drugą stronę .

Chce tak a tak, a mam tak a tak w takim secie i tyle mogę na zmiany wydać. ( Uważam że warto)

Reszta to zagadka???

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu najszybsza zmiana to zmiana lamp a nie od razu klocka. Na oryginalnych lampach Vicek gral tak sbie i chlodno, na Tung sol (zwlaszcza) czy Full Music (rowno) bylo cieplej. Proponuje zaczac od wymiany lamp.

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Można pobawić się lampami w Vicku, co może przynieść zaskakujące zmiany w dźwięku.

Natomiast prawdą też jest, że do kolumn typu Rhea trzeba podpinać wzmacniacze z wyższej półki za minimum 15000-20000 tys.

Mój znajomy ma Rhea II i miał Vincenta 226MkII z kilkoma kompletami lamp, ale w rezultacie kupił jakiegoś wysokiego Luxmana za 17000 tys, czy coś takiego. Zmieniliśmy także terminale w kolumnach na miedziane CMC, co jeszcze podniosło jakość dźwięku, zwłaszcza na górze pasma i wokalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Rhea również otrzymały miedziane terminale głośnikowe a ponadto od ok. 4 miesięcy grają na sprężynowym zawieszeniu a właściwie posadowieniu. Wygląda to tak jak na zdjątku poniżej. Wpływ tych sprężyn oceniam jednoznacznie pozytywnie. To "odwibrowanie" poprawiło mikrodynamikę, wybarwienie dźwieków, holografię. Poza tym kilka dni temu pod ujemne zaciski terminali podłączyłem kondycjonery masy. Nie chcę w tej chwili oceniać ich wpływu na brzmienie bo w stanie euforii ocena może być zafałszowana. Dam sobie jeszcze trochę czasu, ale...

Panie Michale być może ma Pan , lub będzie miał, klienta na Dolnym Śląsku - zapraszam. Ciekaw jestem Pana opinii. W każdym razie zaproszenie ma Pan otwarte.

 

333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kopaczmopa napisał:

na Tung sol (zwlaszcza) czy Full Music (rowno) 

Mam tung sole i mam full Music. Oba gold.

U mnie full Music gra zdecydowanie lepiej. Czyściutko, gładko, przejrzyściej. Różnicowanie barw itd.

Przed chwilą zmieniłem z ciekawości dwie boczne to wrażenie ogólne jest takie, że przestaje się chcieć słuchać, degradacja dźwięku.

Full Music gra angażująco w porównaniu z tung solami.

 

U mnie...

W basie też duuużo lepiej. Bas konturów i szczegółowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolega YaroAbrahamsen słusznie zauważył to najnowszy model ktoś kto kupił raczej nie odsprzeda rozmawiaj z konstruktorem ,  raz posłuchasz ( przyjeżdża na pokazy do domu ) a i moze uda Ci się dobrze kupić  .

Jak na dzień dzisiejszy w przypadku nowych modeli rozsądne rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rhea II graja u kolegi. Ma kilka kompletów lamp Mullardy, Tung Sole i Full music Gold. 

I było super na FMG. Ostatnia zmiana to nowy stolik Rogoza. I przestało grać. Dźwięk odchudzony, męczący.

Chyba najlepiej postawić wszystko ja podłodze, bez żadnych kolców itd.

 

 

Edytowane przez Świetlicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2022 o 21:11, Pestek napisał:

Mam tung sole i mam full Music. Oba gold.

U mnie full Music gra zdecydowanie lepiej. Czyściutko, gładko, przejrzyściej. Różnicowanie barw itd.

Przed chwilą zmieniłem z ciekawości dwie boczne to wrażenie ogólne jest takie, że przestaje się chcieć słuchać, degradacja dźwięku.

Full Music gra angażująco w porównaniu z tung solami.

 

U mnie...

W basie też duuużo lepiej. Bas konturów i szczegółowy..

Tak FMG sa duzo lepsze ale TS sa cieplejsze, masywne a tego oczekiwal pytajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.