Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, dayzee napisał:

Zgadzam  się tylko co ma do tego staż na forum, interesuje się audio już od wczesnych lat 90 i słuchałem wieeeeeeelu zestawów, także 

Pozdr

Chyba tu jest kwestia doprecyzowania czego się chce od nowego wzmacniacza, bogus18 pokazał kilka opcji współgrających dobrze z Hyperionami ale grające zupełnie inaczej. Na liście brakuje jeszcze Unison Simply Italy oraz Atoll in200 Siganture które również testowałem z Hyperionami 4+. 

Jeżeli szukasz uniwersalnego wzmacniacza o dużej muzykalności to polecam Pathosa i Lectora (Bright 5 i Simply Italy mają deficyt basu, nie są tak uniwersalne jak Pathos i Lector ale mogą pokazać w spokojniejszej muzyce ładniejszą barwę). 

Atoll i Vincent to mega dynamiczne wzmacniacze, wg mnie z Hyperionami maja za dużo góry (która nie jest wysokich lotów), mają bardziej rockowy charakter. 

Każdy z nich będzie lepszy od tego Rotela. 

Jakie masz źródło i DAC ? Może lepiej iść w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,ja myślę,że najlepsze będzie wypożyczyć sobie konkretne modele wzmacniaczy i słuchać u siebie w pokoju 😁Wiadomo nie każdy klocek będzie dostępny,ale zawsze to jakiś krok żeby dopasować sobie pod siebie.

Temat audio nie jest prosty 😜

Dużo radości z sluchania muzyki dla kolegów z forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ttttttt3433434 napisał:

Chyba tu jest kwestia doprecyzowania czego się chce od nowego wzmacniacza, bogus18 pokazał kilka opcji współgrających dobrze z Hyperionami ale grające zupełnie 

 

Jakie masz źródło i DAC ? Może lepiej iść w tym kierunku?

Nawet nie chce więcej dodawać  .

Lubię pomóc podpowiedzieć  .Dobrze jest jak ktoś się nie obraża A nie ma o co ,,? 

Jeśli są sprecyzowane warunki i wie się czego chce to ...

Pomożemy jak nie ja to klub Audio Academy  .

Kolumny zacne i pokażą klasę jak właściciel sprecyzuj czego oczekuje .

Dobrej nocy życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 07:51, Rokownik napisał:

@dayzee masz te same kolumny co ja (no ja mam bez + , ale raczej bas mamy podobny), ponadto - przynajmniej na pierwszy rzut oka - masz taki sam układ akustyczny jak ja: cegiełki, blisko ściany ustawione kolumny (u mnie ustawiał je ich twórca i jest b. dobrze), stąd zaryzykuję tezę, że lampą w zakładanym budżecie nic nie wskórasz. Lampa nie opanuje Ci basu, a te kolumny tego wymagają.

Nie wiem jak z hybrydami, ja byłem zniesmaczony po odsłuchu Haiku Bright Mk5 (z innymi kolumnami) i myślę, że nie będzie synergii z hyperionami.

Ja bym na Twoim miejscu poszukał w używkach i próbował upolować wyższy model wzmacniaczy Yamahy.

np. https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-as2100-as-2100-jak-nowa-CID99-IDRFjHg.html

(to oczywiście nie moje ogłoszenie). Patrząc przez pryzmat mojej słabowitej, w porównaniu do ww. klocka, Yamahy to będziesz miał super bas, pięknie wypełnienie na średnicy (bo ta w Hyperionach jest magiczna) i super wysokie (bo ponoć w tym zakresie jest największa zmiana owego + w głośnikach).

pzdr

Bas absolutnie nie jest podobny w tych kolumnach . 
Lepsze zróżnicowanie ,niżej schodzi,  dużo niżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jaki lampowiec rozważyć do Rhea II. Obecnie rhea graja z Vincent 226mk2 (będzie na sprzedaż). Jest super, ale Vicek wygląda już jak z lat 90-tych. 

Czy fezz audio titania się nada? Ktoś słuchał? Ma sporo mocy i nowa linia evolution wygląda świetnie (poprzednie były niecza ładne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2022 o 15:45, Świetlicki napisał:

Jaki lampowiec rozważyć do Rhea II. Obecnie rhea graja z Vincent 226mk2 (będzie na sprzedaż). Jest super, ale Vicek wygląda już jak z lat 90-tych. 

Czy fezz audio titania się nada? Ktoś słuchał? Ma sporo mocy i nowa linia evolution wygląda świetnie (poprzednie były niecza ładne)

Titania od Fezz Audio to mocna lampa na KT 88 są to swietne i mocne lampy dobrze zaaplifikowane mogą się podobać . Titania daje radę  do mocnego grania z Rhea ll nie sluchalem z Rhea tak i jak pod kątem wydajności było ok. to nie do końca było to moje granie ? Ale przecież Rhea ll to inne kolumny A może Tobie będzie się podobać ?

Oprócz Phatosa  polecam sprawdzić posłuchać naszych rodzimych rodzimych producentów np. Linear Audio Research 🙂 LAR 200 to mocna hybryda i są takie połączenia z kolumnami Audio Academy i LAR 50/50 to świetne lampa gra przepięknie miałem u siebie i polecam posłuchać. 

Drugi nasz producent to Haiku Audio i tu H A Sol ll SE mimo że tranzystor to pierwsze 20 wat  gra w klasie A i wielu u mnie słuchając pytało jakie są w środku lampy ?? Spokojne z Rhea bez 2 grał i wręcz pod te kolumny był robiony . Ale są w ofercie Haiku Audio czyste lampy z serii Origami lub Seelene szeroki wybor rowniez polecam posłuchać. 

Obaj producenci znani modele wymienione dostępne jako nowe i używane. 

Pozdrwaiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Świetlicki napisał:

A jakie to granie było? Zbyt sterylne, zbyt ciężkie, bez emocji czy bez detali...?

Przecież To były Rhea może z Rhea by Tobie się podobało? 

Jeśli już szukasz mojego zdania to tak dla mnie zbyt beznamietnie . 

Piękna otwarta nie ostra góra, dużo powietrza , scena , plany , lokalizacja.  Czarne tło sterofonia dużo detalu 👍 Bas kontrola ,szybkość schodził nisko jak tak było w nagraniu .

Ale dla mnie wokale czytelne do bólu i takie bez uczuć dokładność, precyzja , driv tak tak tak . RHEA takie rzeczy pokazują i być może ciepłe źródło inne okablowanie może repertuar ??

Ale sam posłuchaj bo jest dużo plusów i może się wpasować w system i gust .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, już wcześniej miałem zapytac o oficjalną cenę kolumn Rhea 2.  Przeglądałem kilka razy strone producenta i nic nie znalazłem, czy to jest tajemnica?? czy nie można  podac ceny przy produkcie chyba nie jest to tajemnicą.Znam trzy ceny ze słyszenia tylko tj.8900, 10tys i 12 i która to oficjalnie obowiązuje?

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nowy62 napisał:

Witam, już wcześniej miałem zapytac o oficjalną cenę kolumn Rhea 2.  Przeglądałem kilka razy strone producenta i nic nie znalazłem, czy to jest tajemnica?? czy nie można  podac ceny przy produkcie chyba nie jest to tajemnicą.Znam trzy ceny ze słyszenia tylko tj.8900, 10tys i 12 i która to oficjalnie obowiązuje?

 

Ja z kolei mam informacje ze Rhea 2 to koszt 15 tys za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie nie zgodze , na stronach www pisze się ceny,proszę przesledzic,szanujacy sie producent podaje wszystkie dane techniczne w tym i cene.Dziwne to wrazenie ogladac towar na stronie producenta bez ceny.  Dziekuje za podanie ceny. Troche szkoda ze sa tylko dostepne u producenta bo Rhea 1 byla rozprowadzana w kilkunastu sklepach na terenie pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy szanujące się firmy z brzegu.

https://www.proac-loudspeakers.com/products/response-d30s/

https://atc.audio/hi-fi/loudspeakers/entry-series/scm7-mk3/

https://www.pylonaudio.pl/diamond-28-pylon-audio

Żadna z nich nie ma cen na stronie. Cenę podaje dystrybutor lub sklep. Czasami na stronie można znaleźć cennik w PDF, ale to też rzadkość. Akustyk podaje swoje ceny na stronie, ale on od samego początku sam sprzedaje swoje produkty.

Tak czy inaczej, nie jest to problem, bo jak już wspomniałem, mail z zapytaniem o cenę załatwia sprawę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20211027_093214.thumb.jpg.e3c207062dbf822524e0d54d06cb9778.jpgRhea pierwsza była na 

Scan Speak 18w8522

i Seas H0881 Prestige 

W wersji Rhea ll nie wiem dokładnie ? jest zmiana na górze na SB Acoustics jaki ? 

Ps. Napisz  do Audio Academy to będziesz miał  wieści z pierwszej ręki. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus jak zawsze konkretnie!

Pan konstruktor na bank pomoże!

Jak mam jakieś pytanie śmiało piszę do Pana Michała,odpowiedź jest szybka i rzeczowa 😁

 

Czy będziecie katować sprzęt w sylwestra?? Jeśli tak to jaka muza wleci???

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Zgłaszam się do klubu AA, oczywiście chodzi mi o miłośników dobrego brzmienia 🙂 Niecały miesiąc temu zakupiłem Phoebe 3. Grają z hybrydą Magnata MA900, źródło to cedek Denon 1290 oraz streamer CXN v2. Czasami z sentymentu włączam decka Akai gx-6 :-). Okablowanie interkonenty qed qunex i melodika black edition, głośnikowe qed anniversary xt. Pomieszczenie 16m2 (dopiero w trakcie adaptacji akustycznej). Moje klimaty muzyczne to jazz, smooth jazz, blues, folk, chillout, trochę rocka, trochę lat 80, new romantic, synthpop, polski rock. Ogólnie słucham sporo różnej muzyki, no może bez ciężkiego metalu, hip hop, rapu. Disco polo też jest mi zupełnie obce :-). Po tym miesiącu słuchania ww. kolumn powiem tak, w budżecie w którym je zakupiłem Phoebe to świetne kolumny, w szczególności do mojej muzyki. Sprawiły, że zacząłem z dużą przyjemnością słuchać w końcu muzyki, a nie kolumn, wzmaków, kabli itd. A do tego jak dla mnie wyglądają super, jak mebelki, fornir robi swoje. Wrzucam zdjęcie jak to u mnie wygląda. 

Przy okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2023 r.

Pozdrawiam Grzegorz

 

IMG_20221214_060957naforum_1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.