Skocz do zawartości
IGNORED

BREAKOUT


rosim

Rekomendowane odpowiedzi

Przed sobą mam NOL SX 1300 str a.1.Taki wiatr

2.Słuchaj rytmu

3.W pochodzie codzienności

4.Biel

str b.1.Chciałabym być słońcem

2.Gdzie mnie wiodą

3.Co to za człowiek

4.Zabierz smutek

To tyle było naopierwszym wydaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, "Na naszej drodze" (swietny, ciezki blues z aktualnym wciaz tekstem) nie zmiescil sie na longplay, poza wydaniem singlowym, przelezal w archiwach studia nagraniowego, po czym zostal dolaczony do kompaktowej reedycji NOL podnoszac neiwatpliwie jej jakosc, uwazam ze utwor ten jest zdecydowanie lepszy niz np. "Biel".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe zdjęcie z 1969 r. Co to za gitara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w historii NOL przygoda z Jugosławią w której była to jedna z najlepiej sprzedawanych płyt zagranicznych wykonawców...szkoda że Nalepa pociągnął podobnego grania na następnych płytach.Mogło być ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda też, że NOL nie jest równa, tj. nie pasują do całości Biel i Chciałabym być słońcem i trochę Zabierz smutek. Pozostałe utwory bardzo dobre. Andrzej Tylec na perkusji wymiata. No i to wysokie strojenie werbla - chyba rzadko spotykane w tamtych czasach, później wykorzystywane w hc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Witam,Panowie dzieki za odpowiedz na temat "Na naszej drodze".Tez uwazam podobnie jak moi przedmowcy ze utwory Biel i Chcialabym byc sloncem troszke odstaja.Podzielam zdanie rosima Gdzie mni wioda to Mega utwor.Rosim przy takim kawalku penie duzo ponktow karnych zbierasz :)

A wracajac do Na naszej drodze to naprawde piekny gleboki tekst.Co jak co ale Bogdan pisac umial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodacz

staram się uważać na punkty, chociaż przy tym utworze może być różnie:)

teksty B. Loebla bardzo dobre i charakterystyczne, tylko nie pisz o nim w zsie przeszłym, bo nadal jest bardzo aktwny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zildjian

dzięki za rozpoznaie gitary

nie znam się za bardzo na bębnach, ale co sądzisz o nagłośnieniu perkusji i w ogóle grze Andrzeja Tylca na NOL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchuję się doraz bardziej w NOL, pamiętam już prawie każdy dźwięk, jeadnak za każdym razem odkrywam coś nowego - a to udziwnienia grane przez A. Tylca na talerzach, a to solówki T. Nalepy, czy improwizacje B. Lewandowskiego. Płyta chyba niezbyt dobrze przyjęta przez krytykow w chwili jej ukazania, natomiast sam Nalepa byl z niej zadowolony. Takie poszukiwanie czegoś innego niz bluesa czy rocka. Wciągnąłem się trochę w takie lekko blues-rockowo-funkowo-jazzowe klimaty z NOL - możecie mi polecić podobna muzykę, chodzi mi najbardziej o utwory zbliżone do "Taki wiatr", "Słuchaj rytmu" i "Gdzie mnie wiodą". Kiedyś słyszalem jeden czy dwa utwory Extra Ball z płyty "Birthday" i nie wim czy dobrze kojarzę, ale chyba to było podobne granie do wspomnianych kompozycji. Trudno mi znaleźć tę płytę i w ogóle utwory Extra Ball, bo chyba nie ulazało się nicw wersji CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rosim

Pamiętam jak kupowałem Nola ,nie robiła takiego wrażenia jak Kamienie.Teraz po latach widzę że wcale taka ostatni ten obiekt nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. M. Karewiczowi niezbyt wyszła okładka do NOL-a.

Tak przy okazji dyskusji o Breakoutach postanowiłem bliżej zapoznac się z Ten Years After - kawał dobrej myzyki, zwłaszcza utwory o charakterze, powiedziałbym, bluesowo-swingująco-rockowym. Możecie polecić mi jeszcze wykonawcow grających w podobny sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby wskazać The Allman Brothers Band, ale pewnie znasz. A skoro tak, to pewnie i Gov't Mule nie jest Ci obce. Podobnie jak i Derek Trucks Band czy Joe Bonamassa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tylko na chwilkę. Przede wszystkim pozdrawiam miłośników Ten Years After. Nie jest nas wielu. Stare dzieje (choć grają przecież nadal). A w temacie wątku - Płyta ( winylowa) NOL była kiedyś przeze mnie okazyjnie słuchana - czyli rzadko.Wiele lat temu, po prostu nie lubiłem jej. Od jakiegoś czasu ze zdziwieniem stwierdzam, że to bardzo ciekawa, zróżnicowana a jednak utrzymana w swoim stylu muzyka. Znakomita Mira Kubasińska - dopiero teraz ją doceniam. Całość podoba mi się bardziej z każdym kolejnym odsłuchem. Jednak myślałem, że coś ze mną nie teges,... żeby po tylu latach ?! Wasze wpisy bardzo mi pomogły odzyskać równowagę psychiczną. Dzięki. Jeszcze raz pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekkk

nie jestes sam, ja rówież pierwszy raz słuchając NOL miałem mieszane uczucia, zwłaszcza mając na uwadze poprzdnie płyty Breakoutu, natomiast dzisiaj stwierdzam, że płyta wciąga niesamowicie, nawet utwory pozornie nie pasujace do całości, np. Biel juz tak bardzo nie rażą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomekkk

Mira brzmi bardzo różnie, ma i lepsze i gorsze kawałki .Nie wiem czy może raz bardziej dysponowana była raz mniej .Mnie powala "Zobacz jak pięknie" nagrane z After blusem, taki dojrzałynie młodzieńczy głos, zaraz ją kurna widzę w teledysku "Gdybyś kochał".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dotarła do mnie nieomal sensacyjna wiadomość o rychłej reaktywacji zespołu (!). Jednak nie Breakoutu a jego protoplasty, zespołu BLACKOUT. Po prawie 42 latach!

 

Wokalistą ma być jak poprzednio Stanisław Guzek znany pod artystycznym pseudonimem Stan Borys. Ekstrawagancki facet ale co by nie mówić - głos jak dzwon.

 

Drugi filar to również jak przed lat Nalepa tyle że oczywiście syn Piotr. Animozje między Śp. Tadeuszem Nalepą a Stanem Borysem były ponoć nie do przezwyciężenia, na szczęście nie doszło jak się wydaje do dziedziczenia tego konfliktu:). Planowana jest ponoć też reedycja starej płyty Blackoutu oraz, uwaga, nowe nagrania do tekstów Bogdana Loebla. Starzy znajomi jednym słowem. Mam nadzieję że jakiś koncert w Wawie lub okolicy zorganizują.

 

Jak dla mnie bomba, o ile oczywiście ten projekt dojdzie do skutku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!!! to by było, jak by nie słuchać Stan Borys to jeden z niewielu co to mimo lat mogą śpiewać.Śmiały pomysł bardzom ciekaw co będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał przyjemnośc przesłuchać płyty "Festiwal Breakout - 2009 - Wysłuchaj Mojej Pieśni Panie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak wykonania? Najbardziej jestem ciekaw solówek Darka Kozakiewicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.