Skocz do zawartości
IGNORED

Czym jest judaizm?


jar1

Rekomendowane odpowiedzi

uzasadnic? a co trzeba uzasadniac? rozmowy ateistów o Bogu zawsze budza moje rozbawienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 24 Wrz 2009, 16:53

 

>Rosjanie o 17 IX też tak mówią....bruner

 

co sie tak wladziu ukłuło w moich wpisach?

przejrzałem je i czyżbyś miał zastrzeżenia co do mojego wpisu "historycznego"?

widzisz wladziu, to taki skrót, to nie miejsce na poważne dyskusje

jesli chodzi o religie żydowską, i historię Izraela(starożytność) i ogólnie to co nazywa się biblistyką to jestem specjalistą w tej dziedzinie,

 

wątpie, że ktoś sie na tym zna tutaj lepiej ode mnie,

 

no chyba że wklejacze odchodów typu guten&parmenides,

 

ale jak mowie siła by pisać a TO FORUM TO NIE MIEJSCE NA POWAZNE DYSKUSJE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek nawet nie wie kim jest.....wystarczy nieznana osoba na forum i opowie o tobie wszystko.Ciekawe doświadczenie lecz bardzo irytujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego klosa żarty też świadczą o tobie....może coś więcej o tej biblistyce ( u kogo pracę pisałeś kto był promotorem) poza broszurami co polecasz do przeczytania....Szarik w szoku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja się uczyłem to nie było broszur,

 

dam ci rade

 

spróbuj być dobrym człowiekiem

 

uśmiechnij się do żony (swojej) wynies śmiecie i tak dalej

 

może idx do spowiedzi,

 

wiesz ja chodze jak czuję taka potrzebę

 

hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shane63, 24 Wrz 2009, 15:29

 

>no to sukienkowy się wyśilił! a przy okazji parę byków strzelił! ale ma byc merytorycznie na forum,

>to będzie! nie jestem teologiem, więc w sprawy wiary się nie wtrącam, pozostawiam to myckom,

>turbanom i sukienkowym.Ale co do historii? mam wrażenie ,że po lekturze tego tekstu, wszyscy

>zrozumieli ,iz w Jedwabnym to Polacy zginęli, a Żydzi zamykali drzwi od stodoły, Niemcy zas stali i

>bili brawo.Haniebny rok 1968, w którym zmuszono wielu ludzi do emigracji, kupując im bilet w jedną

>stronę, nazywa autor wewnętrznymi sporami rządzących- ciekawe! W Berlinie, po zdobyciu w maju 1945

>przez czerwonych, znalazł 10 000 żydów, tylko gdzie? chyba w berlińskim zoo, gdzie byli przeznaczeni

>dla zgłodniałych lwów.Kwestia żydowska w wydaniu hitlerowskich niemiec miała swój początek w 1942r?

>większych bzdur dawno już nie czytałem, przypomnę tylko ,iż prof. Ryszka, którego autorytetu chyba

>nikt nie podważa, podzielił eksterminację Żydów w Polsce na 4 etapy- od 1939r- do wyzwolenia, w

>samych zaś Niemczech od 1933r, od momentu dojścia do władzy Hitlera.O intifadzie też księżulo pisze

>głupoty.I choć to temat szeroki jak Wisła, to tylko przypomnę, iżziemie palestyńskie są obecnie

>rządzone przez Al-Fatah, oraz Hamas, który nigdy nie wyrzekł się swojej zbrodniczej idealogii,

>zwłaszcza wobec Izraela.Czytajcie dalej ks Chrostowskiego, a będziecie mądrzejsi, tylko o co?

 

 

widzisz, to oficjalna zakłamana wersja, którą chętnie powtarza się na forum,

 

x.Chrostowski o tym pisze , o różnych etapach interpretowania historii najnowszej,

 

podejrzewam, że to dlatego redaktor tak często usuwa takie wpisy,

 

narzucacie pewną interpretację historii ale nożyczki cenzorów tego nie zmienią,

 

tekst x.Chrostowskiego jest bardzo ważny bo pokazuje tak jak Orwell jak zmieniana jest historia - jak można poznać prawdę? nie mając dostępu do wcześniejszych punktów widzenia?

 

jak to było o Orwella? kto kontroluje przeszłośc kontroluje teraźniejszość i tak dalej,

 

przecież to się dzieje tu i teraz - zmieniana jest historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 24 Wrz 2009, 17:37

 

>więc polecasz Orwella do zrozumienia Biblii...ciekawie się zapowiada

 

 

tu właśnie widać ich styl dyskusji - robienie idioty z rozmówcy -

 

mistrzem jest sam jar747 ale bladzio też niekiepski uczniak jest,

 

tak, kmiotku Orwell napisał biblię, Lenin talmud a jehowa pisze codziennie do mnie listy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj Chrostowskiego, tam jest wszystko w skrócie

 

musisz być młody, i znasz tylko interpretację historii z ostatnich 20 lat?

 

czytałeś Adama Czerniakowa "Dzienik z getta"?

 

widzisz jak ja byłem młody to takie książki leżały w ksęgarniach, chociaż nakład y były śladowe np. 5 tys. egz. a spróbuj to kupić dzisiaj.

 

czytaj, dotrzyj do publikacji z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych, 80-tych na temat Żydów i II WŚ i zobacz jak się to wszystko zmieniało, a nie cytuj mi tu ideologiczne frazesy Michnika o polskiej czerni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tak jest.Nic nie wiadomo o zydach stanowiacych kiedyc znakomita wiekszosc niektorych NASZYCH spoleczenstw polskich.Nic nie wiadomo o swiatłych zydach polskich.Nic nie wiadomo o znakomitej kulturze zydów w Polsce przedwojennej.To co wiadomo to mozna strescic w dwóch linjikach i raczej jest to bełkot paru historyków i pary kaczych kupek forumowych.W istocie nie było na ten temat NIC w całej powojennej historii podrecznikowej.To co teraz sie mówi, to raczej jest pokłosiem holokaustu i wojny.I nadal nie widze powodów...... zeby te kacze kupki oswiecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruner, ja się zajmuję historią i polityką,a nie bajkopisarstwem, dla mnie fakty i ich interpretacja ,szkoły historyczne są ważne, a nie co autor miał na myśli.Ale dla porządku podam ,co czytałem parę lat temu- Chaima Brennera, tego, co przetłumaczył Zbrodnię i karę , zamordowanego przez turbany w 1921r, Oz Amosa, zwłaszcza opowiadanie Pantera w piwnicy, pisze tam m.in. o holokauście.A tego księżula mi nie polecaj, bo z niego historyk jak z koziej..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty muls najpierw to przeczytaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"podejrzewam, że to dlatego redaktor tak często usuwa takie wpisy,"

 

 

Brunerku, twoje wpisy są usuwane, gdy zawierają obelgi i nieudowodnione ciężkie oskarżenia. Występujesz tutaj tylko jako exemplum monstre niemiłych skutków wolności słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla relaksu....te pareset ofiar Jedwabnego to było LUDOBOJSTWO, a wiec o innym ciezarze gatunkowym niz zwykly mord.A wynika z tego prosty fakt, ze gdyby stodoła zdolala pomiescic a na miejscu byłoby 10 tys. Zydów ,to rówiez tam by sie znalezli.Tak wiec ILOSC nie ma tu nic do rzeczy jak niektorzy probuja sadzić..Jest to fakt dośc subtelny, tak wiec niektórym niekumatym...umyka.Rosjanie moga powiedziec ze strzelali po jednym ...tak wiec zwykłe zabójstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

dziwne rozumowanie, ludobójstwo to takie słówko wymyślone dla bardzo be morderstwa, nawet jakby jeden żyd byl zabity w tej stodole to by bylo ludobójstwo dla mnie, niemcy zabijali ludność cywilna od pierwszych godzin wojny w polsce, wermacht , nie jakies tam zle esesmany , dowiadujemy sie o tym coraz wiecej gdyz niezalezni historycy rozprawiaja sie z kolejnymi mitami, amatorzy tworza inne mity, a popyt na polakow zydozercow jest caly czas...nie widze zadnego powodu zeby tutaj na forum holdowac jakims mitom , slabo udokumentowanym historiom przez historykow amatorow , ktorych praca jest obarczona wieloma merytorycznymi bledami, tak jak pisalem, ta sprawa jest dęta...jakies tam pohukiwania ex cathedra tego nie zmienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole ważenie ciężaru gatunkowego zbrodni wojennych jest dla mnie smieszne i jest rzeczywiscie jakims takim popisem klasy dziennikarskiej i politycznych historykow, nie widze w tym zadnego sensu, to jest tylko wykwit chorych umyslow wrazliwych na propagande, niemcy zabijali planowo, niszczyli w wyrafinowany sposob obmyslany juz kilkanascie lat przed druga wojna, taki jeden prawdziwy znawca problemu gotz aly ksiazke popelnil o tym bardzo ciekawa...

po zydach szli polacy itd. chodzilo tylko i wylacznie o pieniadze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 25 Wrz 2009, 10:45

 

Ale z drugiej strony na pewno bardzo Cię irytuje postawa władz rosyjskich w sprawie Katynia. Dla nich (i wiekszosci Rosjan) to też mało znaczacy incydent w czasów wojny. Ich zginęło przecież miliony - niekiedy w jeszcze bardziej ohydny i okrutny sposób...

Natomiast zbrodnie niemieckie nie są negowane - nawet przez samych Niemców. Skala, jak sam powiedziałes, nie ma znaczenia. Nawet, gdyby chodziło o jedną osobę - ma ona prawo, by jej śmierć została wyjaśniona i rozliczona w prawdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.