Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu gościłem u siebie nowy wzmacniacz słuchawkowy Lector ZUM-H. Poprosiłem Dystrybutora o możliwość sprawdzenia tego urządzenia, bo ostatnio dość sporo korzystałem ze słuchawek i chciałem sobie porównać co taki wzmak potrafi w porównaniu z moim, dodatkowym torem słuchawkowym. Nie jestem wielkim miłośnikiem słuchania muzyki na słuchawkach, a to co mam, powstało z potrzeby chwili. 99% muzyki leci u mnie przez głośniki. Moje słuchawki to OPPO PM1, które podłączam do wyjścia pre w Devialecie kablem XLR lub do wyjścia słuchawkowego jack w odtwarzaczu OPPO 105D. Czyli nic specjalnego, jest bo nieraz się przydaje. Lector oferuje zarówno wyjście XLR jak i jack, także mogłem się pobawić w porównanie na tym samym złączu.

Wygląd: ZUM wygląda jak klasyczny Lector. Może się podobać i nie musi. Dla mnie OK, jedynie co drażni to zielona dioda, która daje dużo światła i absorbuje wzrok. Ale zawsze można ją zakleić silvertapem 😉.

Granie: Wyjście jack w Lectorze moim zdaniem niewiele wnosi w stosunku do wyjścia jack w oppo. Porównanie utrudnia długi czas startu Lectora wymagany do przepięcia słuchawek. Nie jest źle, ale też nic specjalnego w stosunku do mojego oppo. To wcale nie znaczy, że coś jest nie tak. Słucha się bardzo przyjemnie, dźwięk jest otwarty, scena scena jest dość duża, nie ma drażniących wysokich tonów, ani dudniących niskich. Dużo przyjemności ze słuchania muzyki. Kiedy jednak przepiąłem słuchawki na kabel symetryczny, to Lector pokazał co potrafi. Klasa sama w sobie. Pojawiło się bardzo angażujące granie, ale nie męczące, scena jeszcze się powiększyła, pojawiło się więcej mikro szczegółów, ale nie było to jasne granie, choć blasku nie brakowało. Dużo energii w muzyce, przejrzystości przy czym wzmak daje dźwięk gładki, aksamitny, szlachetny. Daje olbrzymią przyjemność ze słuchania muzyki. Tak, jeśli słuchawki to jest to co lubisz najbardziej, to ZUM będzie odpowiednim wyborem. Ja jednak wolę głośniki, ale przygoda z ZUMem była fajna i na pewno go zarekomenduję każdemu, kto o to spyta. 

 

IMG_6324.jpg

IMG_6454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłbym te kilka jaśków na dwie wygodne poduchy... bez niej nie usnę 🙂

a te dwa popiersia to ....kto?

idą święta, odrobina luziku nie jest zła, droga Joanno 🙂

21 minut temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

IMG_2218.thumb.jpeg.f98ff6458c4d5617d83c5f9abdf1188d.jpeg

IMG_2221.thumb.jpeg.3018b4b7fcd771caf3ebda51ae938d36.jpeg

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy noszę się z zamiarem wymiany swojego DACa Digitube-S192 (wersja USB-3) wraz z dedykowanym
zasilaczem PSU-Z na wyższy model.
Gdyby ktoś szukał muzykalnego DACa zapraszam do kontaktu. Odsprzedaż bardzo ułatwiłaby mi zaplanowane kroki 🙂

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Witam serdecznie i dołączam do klubu Lectora wraz z przedwzmacniaczem Lector ZOE oraz końcówką mocy Z100. Po wielu ( w 2023 roku chyba już pięć wzmacniaczy) zmianach w końcu przyszedł czas dla zmiany 100% tranzystorów na wejście w świat hybrydowy 😇. Na początek mam kilka pytań...ale nie dużo:). Mój pozostały tor audio na tą chwilę to: Streamer z dac Primare NP 30, kolumny Kef R3 Meta, okablowanie w całości TMR Ramses ( głośnikowe, rca, zasilające do ZOE i Z 100 ), do streamera na razie zwykły z uwagi, że doszedł jeden element nie zdążyłem jeszcze kupić 🤔 więc jest na tą chwilę tzw. sznurówka:), listwa zasilająca Taga PF 1000v2, podpięta do gniazdka dołączonym "seryjnym kablem" do listwy.Co do moich pytań na początek... może trywialne ale w związku z tym, że jest to mój pierwszy kontakt z lampą to wolę podpytać niż popełniać podstawowe błędy. 1. Czy przedwzmacniacz podłączyć lepiej bezpośrednio do gniazdka czy do listwy, jeśli do listwy to do gniazda filtrowanego czy do direct ?, 2. W związku z tym, że na Święta, żona jako gwiazdor zniosła embargo na wymianę kolumn to jakie polecili byście w kwocie do 10 000 zł. ( kolumny jak najbardziej mogą być używane, zarówno podłogowe lub monitory ). Pomieszczenie salon ok. 25m kw. otwarty na kuchnię ok. 9 m.kw ( kolumny stoją na dłuższej ścianie umiejscowione po lewej jej stronie ( na prawo jest otwarta kuchnia). Z góry dziękuję za odpowiedzi i z okazji, że trzy dni temu weszliśmy w Nowy Rok życzę wszystkim samych dobrych chwil i pomyślności w Nowym Roku 🙂😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie
Co do wpinania bezpośrednio do gniazdka to nie słyszałem o jakichkolwiek przeciwwskazaniach. Na początku swojej przygody z hybrydową integrą Lectora miałem ją wpiętą bezpośrednio w ścianę.  Z czasem nabvłem listwę Lectora (polecam) i tam producent zaleca wpinać w sekcję pojedyńczo filtrowaną. 

Jakie kolumny masz obecnie?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, guinness_bis napisał:

Witam w klubie
Co do wpinania bezpośrednio do gniazdka to nie słyszałem o jakichkolwiek przeciwwskazaniach. Na początku swojej przygody z hybrydową integrą Lectora miałem ją wpiętą bezpośrednio w ścianę.  Z czasem nabvłem listwę Lectora (polecam) i tam producent zaleca wpinać w sekcję pojedyńczo filtrowaną. 

Jakie kolumny masz obecnie?

Obecnie Kef R3 Meta. Ale być może jutro znajdą nowego właściciela:) i będę się za czymś rozglądał:) Rodzaj muzyki.... różna:) od lekkiego rocka po męskie wokale i muzyka filmowa, czasem pop. ... Mogą być zarówno podstawki jak i podłogowe. Na podstawki budżet ok. 8000 ( standy na tą chwilę posiadam gdyż jest wstępnie kupiec na same kolumny... gdybym sprzedał standy to budżet maksymalny ok.  10 000 zł. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Może użytkownicy będą lepiej zorientowani w temacie i coś godnego polecą.

 

6 godzin temu, kaziu106 napisał:

gdybym sprzedał standy to budżet maksymalny ok.  10 000 zł. ...

https://akustyk.com.pl/p/40/264/akustyk-sv2

jeśli pokój powyżej 20m2

do takiego do 20m2

polecam absoluutny top monitory

https://akustyk.com.pl/p/40/262/akustyk-elm

niestety budżet dwukrotny

może u Pawła byłoby trochę taniej

IMG_9415a.thumb.jpg.a177dcc605dba2bd373a0570d87cc614.jpg

http://yb-audio.pl/realizacje/epicmonitor/

ale  warto poczekać dozbierać i kupić

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i propozycję. Co do wrażeń....w końcu mam elektronikę, która gra muzykę i nie ma się ochoty na analizowanie poszczególnych pasm, dźwieków, basu....tutaj jak na razie wszystko jest tak jak powinno być..:-) Wśród znajomych oprócz ww. Waszych propozycji ktoś polecał mi zestawienie z Jean Marie Reynaud Cantabile Jubile ( trochę ponad budżet-używane oczywiście ;-)...ale jeśli warto czekać to poczekam ;-), Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile, PMC 5.22 lub PMC 5.23. Miał ktoś z szanownych użytkowników możliwość posłuchać Lectora z ww. kolumnami? Dzisiaj za około pół godziny być może sprzedam Kef R3 Meta i na jakiś czas znajomy użyczy mi Studio 16 Hertz Canto Grand New Premium up. do wersji Plus więc dam znać jak to zabrzmi w szczególności do Kefa. Jesli chodzi o R3 Meta to też nie są złe kolumny jednak czasem jest trochę za dużo basu i jest trochę dużo tego dźwieku...to nie są złe kolumny ale jednak z wiekiem człowiekowi zmienia się repertuar i na co innego zwraca uwagę 😉 Podsumowując jak na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu ZOE i Z100, jak na tą chwile jest to najbardziej kompletnie brzmiący dla mnie zestaw...:-) Ps. w załączeniu przesyłam fotki ( na szybko rano robione jeszcze z Kefami 😉 

IMG_20240104_085503.jpg

IMG_20240104_085536.jpg

IMG_20240104_085546.jpg

IMG_20240104_085844.jpg

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się muzyką :)
Z propozycji które wymieniłeś miałem na testach monitory PCM. Bas wprawdzie imponujący ale całościowo coś im brakowało. W każdym razie nie wniosły poprawy względem wówczas posiadanych BMN więc odesłałem. Krok w bok.

Z propozycji które padły to szczególna uwagę zwróciłbym na włoskie Chario (czarujący duet z Lectorem) oraz na polskie propozycje od YB Audio, BMN -  Akustyka i Studio 16 Hz nie słyszałem ale generalnie kupując od polskich manufaktur dostaniesz w tej samej cenie więcej niż za zagraniczną masówkę ze znanym logo. 


 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.