Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Piękna elektronika, świetne brzmienie.
Ja słuchałem u dystrybutora z Chario Sovran i to jest absolutnie Top jak dla mnie.
Na jednym z AVS było z Pearl Evolution i był pokój wypełniony Muzyką po brzegi.
Żeby nie było, słuchałem bardzo wielu sprzętów i wiem co piszę.
System dystrybutora był okablowany w całości japońskim Tiglon.
Akcesoria, filtry, stożki też japońskiej produkcji.
Używam osobiście i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Aktualnie mam w domu pożyczone Studio 16Hz Canto Grand New ( o walorach brzmieniowych w stosunku do Kef R3 Meta postaram się napisać wieczorem ; -) )Mam do Was pytanie. Być może nie zwracałem na to wcześniej uwagi ( mając tylko kilka dni Kef R3 z Lectorem ) ale w kolumnach słyszę szum ( i to zarówno kopułce wysokotonowej jak i głośniku średnio-niskotonowym ). Szum jest słyszalny zarówno jak źródło ( streamer-dac ) nie jest podłączone jak i leci muzyka ( wtedy szum jest zagłuszany przez muzykę ) ale jak jest np. przerwa w utworze to szum nadal jest słyszalny ( w trakcie trwania utworu ). Szum jest słyszalny z odległości ok. 3.5 m. od kolumny co wydaje mi się, że już jest za głośny. W przedwzmacniaczu są lampy Gold Lion ECC82. I tu mam do Was dwa pytania: Czy powodem mogę być już zużywające się lampy w przedwzmacniaczu? A drugie pytanie: Czy aby wyeliminować wpływ przedwzmacniacza i sprawdzić czy to końcówka mocy nie jest powodem szumów to czy mogę włączyć podłączoną do kolumn samą końcówkę mocy bez włączonego ( podłączonego przedwzmacniacza )? Chodzi o to czy nie uszkodzę tym zabiegiem kolumn włączając samą końcówkę mocy. ( Streamer i ZOE są podłączone do listwy zasilającej Taga PF 1000v2, a Z100 bezpośrednio do gniazdka w ścianie ) Cała reszta czyli różnego rodzaju zasilacze impulsowe od routera, dekodera itp. została wypięta z listwy i wpięta do gniazdka w ścianie pół metra dalej. Z góry dzięki za pomoc : -)
Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam z tematem odsprzedaży zacnego DACa Digitube S-192 z zasilaczem ZOE. 

Niezdecydowanych może zachęci tekst z linku poniżej, w którym opisuje genezę mojej decyzji i walory samego DACa na tle konkurencji. 

 

La Voce (Kopiowanie).jpg

Muzg (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kaziu106 napisał:

Aktualnie mam w domu pożyczone Studio 16Hz Canto Grand New ( o walorach brzmieniowych w stosunku do Kef R3 Meta postaram się napisać wieczorem ; -) )Mam do Was pytanie. Być może nie zwracałem na to wcześniej uwagi ( mając tylko kilka dni Kef R3 z Lectorem ) ale w kolumnach słyszę szum ( i to zarówno kopułce wysokotonowej jak i głośniku średnio-niskotonowym ). Szum jest słyszalny zarówno jak źródło ( streamer-dac ) nie jest podłączone jak i leci muzyka ( wtedy szum jest zagłuszany przez muzykę ) ale jak jest np. przerwa w utworze to szum nadal jest słyszalny ( w trakcie trwania utworu ). Szum jest słyszalny z odległości ok. 3.5 m. od kolumny co wydaje mi się, że już jest za głośny. W przedwzmacniaczu są lampy Gold Lion ECC82. I tu mam do Was dwa pytania: Czy powodem mogę być już zużywające się lampy w przedwzmacniaczu? A drugie pytanie: Czy aby wyeliminować wpływ przedwzmacniacza i sprawdzić czy to końcówka mocy nie jest powodem szumów to czy mogę włączyć podłączoną do kolumn samą końcówkę mocy bez włączonego ( podłączonego przedwzmacniacza )? Chodzi o to czy nie uszkodzę tym zabiegiem kolumn włączając samą końcówkę mocy. ( Streamer i ZOE są podłączone do listwy zasilającej Taga PF 1000v2, a Z100 bezpośrednio do gniazdka w ścianie ) Cała reszta czyli różnego rodzaju zasilacze impulsowe od routera, dekodera itp. została wypięta z listwy i wpięta do gniazdka w ścianie pół metra dalej. Z góry dzięki za pomoc : -)

Spróbuj wtyczki odwrócić.

Wepnij wszystko do listwy.

Wypnij wszystkie inne rzeczy z listwy.

Pokombinuj.

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem naprawiony we własnym zakresie...za namową poprzedniego właściciela od którego kupiłem ZOE, odkręciłem pokrywę z tworzywa sztucznego i poruszałem ( nie wiem czy dobrze to nazywam...DIP Switch - takie małe coś koło lamp z przesuwakami). W kolumnach nadal jest słyszalny szum ale tylko jak się zbliży ucho na kilka kilkanaście centymetrów. Czyli jest o wiele ciszej i da się słuchać normalnie muzyki. Podobny przypadek miał drugi znajomy, który posiada zestaw ZOE + VM200 i rozwiązanie było identyczne. Ps. ktoś wie może do czego te suwaki służą i czy zmiana ich położenia coś zmienia? Ma zdjęciu zaznaczony element z mini suwakami - obok drugiej lampy jest drugi.

IMG-20240108-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to wzmocnienie lamp / gain /.

Fabrycznie ustawione jest na low / czyli niskie wzmocnienie / .

Switch 12V/6V można całkowicie usunąć, zmostkować w tym miejscu.

Najlepszą lampą w tej konkretnej aplikacji jest ECC802S / zdaniem konstruktora /.

Użytkuje codziennie od lat ZOE i 3 końcówki mocy VM200, żeby usłyszeć szum z głośnika trzeba przyłożyć ucho na odległość 5/10 cm.

Z miejsca odsłuchowego jest kompletnie czarne tło.

Pozdrawiam 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kaziu106 napisał:

Problem naprawiony we własnym zakresie...za namową poprzedniego właściciela od którego kupiłem ZOE, odkręciłem pokrywę z tworzywa sztucznego i poruszałem ( nie wiem czy dobrze to nazywam...DIP Switch - takie małe coś koło lamp z przesuwakami). W kolumnach nadal jest słyszalny szum ale tylko jak się zbliży ucho na kilka kilkanaście centymetrów. Czyli jest o wiele ciszej i da się słuchać normalnie muzyki. Podobny przypadek miał drugi znajomy, który posiada zestaw ZOE + VM200 i rozwiązanie było identyczne. Ps. ktoś wie może do czego te suwaki służą i czy zmiana ich położenia coś zmienia? Ma zdjęciu zaznaczony element z mini suwakami - obok drugiej lampy jest drugi.

IMG-20240108-WA0000.jpg

Dzięki kolego za podzielenie się rozwiązaniem. U mnie szumiało dość mocno i było to słyszalne z kilku metrów nieraz. Dziś pobawiłem się w przełącznikami. 
I rewelacja. Szum słyszalny obecnie tylko z kilku, kilkunastu cm od głośnika wysokotonowego. 
A zganiałem to  sobie cały czas na jakość lamp. 
Takie proste a takie skuteczne 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najnowsze odkrycie i zarazem rekomendacja.
Świetna płyta: muzykalny, dobrze zrealizowany jazz. Polecam !!!

 

Screenshot_20240114_103505.jpg

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak mnie naszło.....czy wg. Was to dobry pomysł:. Aktualnie mam ZOE + Z100. Jako źródło posiadam streamer z dac i regulacją głośności Primare NP30. Dzisiaj podłączyłem bezpośrednio Primare do końcówki mocy Z100 i zagrało to w miarę ok. choć zauważalnie gorzej niż ZOE+Z100....ale tak myślę ( z uwagi, że zbieram na nowe kolumny ) czy dobrym pomysłem byłoby sprzedanie ZOE+Z100 i w miejsce tego kupienia samej końcówki VM200 ( kiedyś dokupiłbym ZOE ) i napędzać ją na razie Primare NP30 ale zaoszczędzone pieniądze dołożyłbym do kolumn. ( mogę okazyjnie kupić Diapason Astera...no ale trochę brakuję i tak myślę co by tu zrobić:-) A drugi pomysł....może nie kombinować gdyż VM 200 jest rzadkością ...a praktycznie nie ma na rynku wtórnym to po prostu zamienić ZOE+Z100 na ZXT 70.....tylko czy ZXT 70 " uciągnie" Astery?....i takie lakoniczne pytanie jak się ma granie ZOE+Z100 do ZXT 70....a drugie ile realnie mógłbym jeśli byłby ktoś chętny żądać dopłaty przy zamianie na ZXT 70? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ZXT 70/2 z Asterami zrobi przysłowiowy „wiatrak” jest to bardzo wydajny wzmacniacz.

Z 100 jest końcówką tranzystorową.

VM 200 to hybryda, zupełnie inny poziom, napędzi nawet magnestostaty czy dla przykładu Chario najwyższe modele bez najmniejszego problemu.

Dynamika w tej końcówce jest na bardzo wysokim poziomie.

Proszę nie zapominać o źródle 😉

Tyle ode mnie, może koledzy chętnie pomogą i osiągnie Pan spokój ducha i upragnioną synergię.

Dużo Dobrej Muzyki 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Lector. Audio. Poland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Witam.

ZXT 70/2 z Asterami zrobi przysłowiowy „wiatrak” jest to bardzo wydajny wzmacniacz.

Z 100 jest końcówką tranzystorową.

VM 200 to hybryda, zupełnie inny poziom, napędzi nawet magnestostaty czy dla przykładu Chario najwyższe modele bez najmniejszego problemu.

Dynamika w tej końcówce jest na bardzo wysokim poziomie.

Proszę nie zapominać o źródle 😉

Tyle ode mnie, może koledzy chętnie pomogą i osiągnie Pan spokój ducha i upragnioną synergię.

Dużo Dobrej Muzyki 

Pozdrawiam 

Dziękuję za odpowiedź. A czy można prosić o porównanie sygnatury brzmienia pomiędzy ZXT 70, ZOE+Z+100,ZOE+VM200 ?. Chodzi mi głównie czy któryś jest wyraźnie po tzw. cieplejszej stronie, bardziej analityczny, czy średnica jest neutralna czy dopalona czy bas jest z tych krótkich i szybkich czy bardziej otulający. Szczególnie chodzi mi o porównanie w stosunku do posiadanego przeze mnie ZOE +Z100. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sygnatura jest NATURALNA i jest uchwycony „złoty środek” zachowany balans.

Piszę to w odniesieniu do CAŁEGO systemu elektroniki Lector, kabli Tiglon, i głośników typu Chario, Sonus Faber…

Lector ma swoją własną sygnaturę, po prostu swój włoski wyrobiony sznyt…tzn piszę w odniesieniu do wyższych modeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 18:27, Stas napisał:

Cześć .

W grudniu zeszłego roku wyszła najnowsza płyta Petera Gabriela.

Polecam .

Póki co słuchałem tylko ze Spotify ale bardzo mi się spodobała.

Dziś po południu płyta jednak będzie już u mnie 😉

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Dzisiaj będę wystawiał na sprzedaż moją elektronikę Lectora ale najpierw chciałem dać znać w klubie. W związku ze zmianą pomysłu na audio sprzedam swój komplet Lector ZOE+ Lector Z100 ( w ZOE zamontowane lampy ECC82 Gold Lion - mają około roku ). Odbiór najchętniej osobisty choć oczywiście posiadam oryginalne kartony po uzgodnieniu przedpłaty istnieje możliwość wysyłki. Odbiór w okolicy Poznania ( choć jak co w dniach 14-16 luty jestem we Wrocławiu więc tutaj mogę dowieźć ). Cena przy odbiorze osobistym 10800 zł. przy ubezpieczonej wysyłce ( dwa kartony ) 11200 zł. Na wszelkie pytania odpowiem w wiadomościach lub pod nr tel. 604 488 047. Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20240124_131057.jpg

IMG_20240119_143103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazł się nowy właściciel na mojego Digitube S-192. 
No i fajnie. Nie byłem do końca przekonany czy warto wykładać grubo ponad 20k na nowego DAC-a, bo te poniżej tej kwoty, które testowałem nie wnosiły satysfakcjonujących zmian. Tak więc mój Lectorek zostaje ze mną na dłużej, a środki mogę przeznaczyć na inne akcesoria.

Poniżej pierwsze z nich. Precyzyjny kontroler w metalowej obudowie. Takie małe, włoskie dzieło sztuki.
Jeśli ktoś tak jak ja do tej pory marudził na precyzję standardowego pilota, zawłaszcza podczas zmieniania głośności to powinien się tym zainteresować. Nie tani ale jakie życie stało się przyjemne.

 

SnipImage (Kopiowanie).JPG

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z uwagi na zmiany " budżetowo-zakupowe" obniżka ceny na Lector ZOE+Z100. Cena za całość 9000 zł. przy odbiorze osobistym plus ew. koszty wysyłki. Ewentualnie gdyby ktoś chciał zrobić update swojego sprzętu w górę to jak co rozważam także zamianę na Lectora ZXT 70 z dopłatą w moją stronę. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PatiJ napisał:

W moim CD Lectorze - zasilaczu do niego, zagościł na testach.... bezpiecznik, tak tak. Było już kilka innych, ale ten niestety jest chyba najciekawszy jak do tej pory. Niestety, bo to SR Master. I jak tu żyć?

Oj tak, Master to znakomity bezpiecznik. Ale stosunek jakości do ceny ma gorszy od SR Purple 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, PatiJ napisał:

W moim CD Lectorze - zasilaczu do niego, zagościł na testach.... bezpiecznik, tak tak. Było już kilka innych, ale ten niestety jest chyba najciekawszy jak do tej pory. Niestety, bo to SR Master. I jak tu żyć?

Bezpieczników jeszcze nie przerabiałem. Proszę więc o wprowadzenie: na jakie zmiany można liczyć wymieniając bezpiecznik i jakie wcześniej były testowane?

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.