Skocz do zawartości
IGNORED

YM3414 PCM56


marosik

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy sposob wykorzystania flipflopow i dodatkowego generatora..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

pare zdjec z wersji ostatecznej. zakorzeniona w obudowie (nareszcie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10216-100000085 1282074302_thumb.jpg

post-10216-100000086 1282074301_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10216-100000083 1282074377_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platania kabli spora. nie mam ani jednego kabla ekranowanego. nic nie brumi szumi itp.

w zaleznosci od prowadzenia masy zmienia sie brzmienie dac'a. ja za wzorem yamahy pkt masy mam na wyjsciu. do niego ida oddzielnie wszystkie zrodla.

do stabow idzie napiecie plus i zero a wychodzi z nich tylko stabilizowane napiecie + lub -. masa zawsze idzie z mostka/kondy zasilajace do pkt masy i dopiero z niego do docelowego odbiornika.

masa cyfrowa i analogowa lacza sie w pkt'cie masy (na wyjsciu)

na zdjeciach widac 74as74 ale okazalo sie ze gra lepiej bez niego (dzwiek ostrzejszy z wieksza iloscia szczegolow). sygnal jest wiec podpiety za koscia a zasilacz kosci nie jest podlaczony.

 

na zdjeciu nie ma trafa. jest to trafo ze wspolnego zamowienia z watku o pcm1704 z kilkoma uzwojeniami po 12V i 0.8A. uzywam u siebie 3 uzwojen. Dla analogu mam toroid 2x12V 35W (nie zmiescil mi sie w obudowie;)

 

analog to konwersja pasywna na rezku 203R dale rn55 (bedzie jakis riken o podobnej wartosci). sygnal separowany na trafie lundahla (dzwiek bardziej naturalny z glebia, dociazony. detale podobne jak bez trafa) i wzmocniony napieciowo na ad826 (najwiecej szczegolow sposrod opow jakie mam).

 

az sie prosi zeby odseparowac masy przed i za trafem. niestety nie mam oddzielnego zasilania dla ad826 (uzywam z yamahy cdx1110 dla analogow/pcm56 oraz opa)

stopien analogu prawdopodobnie zostanie dopracowany/odseparowany.

 

cyfra zaadoptowana plytka corka z dac'a waldiego pcm1704 na dir. u siebie mam df1704 z dwiema nogami w gorze/16bit na wyjsciu.

corka potrzebuje sygnal o wartosci ttl wiec na wejsciu odbiornik linii sn75179 adaptacja jak w AN dac 3(rez do masy 200R separacja BGNX47uF/6.3V i za kondem 200R do masy) rezki powinny byc 150R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek...

mam jeszcze pare niedopracowanych miejsc pod kondki. np przed plytka corka. niby najlepiej sprawdzaja sie sp 100uF ale sprawdzam i inne. bardzo fajnie gra elna re2 330uF/63V stopa popycha klatke piersiowa az milo :) (u mnie glosniki to zamknieta obudowa wiec jak na ich mozliwosci calkiem fajnie)niestety mniej detali i gory-czekam az sie wygrzeje.

 

najbardziej mi sie podoba w tym dac'u jego naturalnosc i cieplo. detali ma bardzo duzo alo to kwestia prowadzenia masy. mozna bardzo latwo jednym kablem stracic caly efekt :( (tak mialem w shigarakim. walczylem z roznymi kondkami a na koniec sie okazalo ze masa gra glowne skrzypce).

kondki ktore widac sa latwo dostepne na rynku i z nimi dac jak dla mnie gra najlepiej.

szczegoly ktore byly dostepne tylko dla uzytkownikow pcm1704 okazuje sie ze sa na wyciagniecie reki. miotelki nie sa tak bardzo wyeksponowane jak w pcm1704 ale latwo stwierdzic ze to miotelka a nie jakis dziwny szum (jak bylo z NOS dacem wg Molibdena).

lokalizacja na scenie bardzo dobra. nic sie nie zlewa nie wlazi na siebie. wokale zawsze odsuniete od instrumentow. scena szeroka i gleboka jak dla mnie nie rzucona na twarz.

dac'a polecam bo zabawa przednia. mozna niewielkim nakladem zrobic fajnego grajka.

wszystko dzieki molibdenowi bo to on/jego projekt mnie wkrecil w nos'a a dalej to juz samo jakos tak wyszlo.. pogon za krolikiem zaprowadzila mnie w to miejsce.

 

jeszcze jedno. nie potrafie uzyc KZ'ow nichicona. gdziekolwiek go wsadzam to slysze wypchniety wyzszy bas i srednice. trace detale i dzwiecznosc instrumentow. dzwiek rzuca sie na twarz. moze znacie sekret ich uzywania>?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy uzyskanie takich rezultatów wymaga DACów z grupy K i w jaki sposób zmusić je do grania pełną, nasyconą barwą średnicy i rozdzielczą górą z pełnią wybrzmień, bo tego mi najbardziej brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrzmienia gory sa ok. miotelki wystarczajaco (jak dla mnie) slychac. detale niestety daje mala plytka z pcm1704. cxd1244 z ym'em (jako dir) dawal za to fajna srednice ale brakowalo gory (juz to gdzies pisalem..)

molibden gdybys byl gdzies kolo w-wy to zapraszam.

 

selekcja K daje lepsza rozdzielczosc co slychac bardzo wyraznie. separacja na scenie odleglosci instrumentow wielobarwnosc gitar i innych instrumentow. niestety bardzo ciezko o selekcje K. na allegro sie cenia. mnie sie udalo zdobyc parke przy okazji kupna cd1000 :)

 

brakuje mi tylko bardzo dobrych rezystorow konwersji o wartosciach kolo 200R :(

im nizsza wartosc rez. konwersji tym dzwiek cieplejszy i bardziej dociazony.

 

warto posluchac cd2000 tam instrumenty sa bardzo naturalne i trojwymiarowe. a gra w nich tylko jeden pcm54K (wejscie rownolegle bitow a w pcm56 szeregowe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Brzmienia CD2000 znam bardzo dobrze zaskakuje swoją naturalnością. Ostatnio sprzedałem te CD ze względu na brak miejsca (akademik) i stan lasera. Ale szkoda było tego CDeka to leganda.

 

A tak wracając do meritum.

Marosik od dłuższego czasu przyglądam się temu projektowi. i chętnie bym zrobił clon twojego DACa. Tylko bałagan w tym wątku trochę jest. Wiem, że opisywałeś cała genezę DACu. Ciesze się, że DAC urósł do PCM1704. Z tego co pieszesz wydaje mi się, że osiągnąłeś brzemienia CDX1100 i podobnych, brzmienia ich znam. Więc gratulację!!! Wylutowałeś PCMki z state of art Yamahi, ale zrobiłeś DAC nie niczym jej nie ustępujący, a może i lepszy.

Czy możesz umieścieć końcowy schemat tego DACu? razem z naprasowałkami do PCB? wydaje mi się, że było by dużo chętnych na taki DAC. Ja pierwszy. (tm bardziej ze wątek dac pcm56 zazmówienie zbiorowe - umarł). wiem, że do DACu jest potrzebna mała PCB Waldiego, ale może akurat by było jeszcze zamówienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematu nie bedzie bo wszystko jest w notach katalogowych. polaczyc date, lrck i clk to chyba kazdy potrafi.

prezydent produkuje za to dac na wzor mojego. pomagam mu z prowadzeniem masy/rozmieszczeniem elementow. jesli zechce to zamiesci schemat plytki zasilacza. wyglada wzorowo (rozmieszczenie elementow). do poprawki prowadzenie masy i bedzie gites. zasilacz godny polecenia. chyba najlepszy projekt zasilacza jaki do tej pory na forum widzialem :)

 

plytki mozna juz zamawiac bo nie tylko do tego dac'a sie przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plytka zasilacza dla analogu. pkt masy i masa ksztalcie gwiazdy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

wczoraj nareszcie udalo mi sie odczytac w transporcie plytke z sygnalami testowymi. jak sie okazuje po podniesieniu napiecia zasilania analogu nalezy zmienic rezystory redukcji thd. nalezy zwiekszyc 220kR idacy od jednego z biegunow zasilania na okolo 440kR. (u mnie zasilanie to +-12V)

 

 

Bez tego zabiegu nie jestesmy w stanie ustawic thd na zadanym poziomie. jak sie okazalo mam jeszcze jakis pik kolo 1.5kHz. ciekaw jestem co tak sieje>?

 

 

co do zasilacza dla analogu to powstaje plytka (prezydent ciezko pracuje nad nia juz ze 2 m-ce). zamieszczam widok sciezek.

ja bede pewnie bral ze dwa komplety bo jest coraz ladniejsza. zostalo jeszcze pare detali ale juz ja mozna pokazac :)

 

schemat ponizej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalny punkt masy nie jest chyba na wejściu, a na wyjściu zasilacza. Ścieżki są może ładnie rozdzielone, ale pociągnięte chyba z losowych miejsc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w swoim czasie. najpierw pozadnie zaprojektowana plytka zasilacza.. pkt masy zasilacza bedzie przy kondach zasilajacych jak widac. wspolny pkt masy bedzie przy wyjsciu analogu. dopiero do niego beda szly pozostale masy (analaog cyfra dac'a oraz masa cyfry i zasilaczy cyfry).

wszystko w swoim czasie. jakbym sam potrafil obsluzyc ten program to pewnie plyteczki by juz dawno byly :(

 

 

ps. muzg nic nie stoi na przeszkodzie zebys sam cos pokazal..

jak bedzie ladnie wygladac to biore od reki 2 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólny punkt masy zasilacza powinien być nie na kondach zasilających, a wyjściowych, które także powinny być umiejscowione przy złączu wyjściowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to to ważne, dla prawidłowej pracy sprzężenia zwrotnego. W miejscu, gdzie ono jest podłączone, powinien stać kond, a pomiar napięcia chyba lepiej wykonać na wyjściu, nie? Kolejna sprawa, to w innym wypadku, może powstawać napięcie różnicowe i wysterowywać wzm. błędu. Masa napięcia odniesienia, masa dzielnika wyjściowego, powinny być połączone na kondensatorze wyjściowym. To samo się tyczy (+) dzielnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to to ważne, dla prawidłowej pracy sprzężenia zwrotnego. W miejscu, gdzie ono jest podłączone, powinien stać kond, a pomiar napięcia chyba lepiej wykonać na wyjściu, nie?

 

 

przeciez tak jest>?

jesli popatrzysz na polaczenie wyjscia to sie okazuje ze kond filtrujacy znajduje sie na wyjsciu stabilizatora mimo ze nie stoi fizycznie przy samym wyjsciu z plytki. kazda para zasilaczy ma swoja mase,

dzieki temu jedna para zasilaczy nie wplywa na druga... masa wspolna ktora idzie od kondow zasilajacych do odbiornikow nie jest paskudzona zasilaczami (idzie bezposrednio z kondow zasilajacych).

do tej masy przy odbiornikach/pcm'ach beda dopiero podpiete kondensatory wyjsciowe (w twoim znaczeniu) czyli najblizej odbiornika jak sie da.

 

ps. gdzies obrazek wcielo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie bardzo. Zauważ, że prąd nie przepływa przez kondensator wyjściowy, a wraca się masą na wejście (kondensatory filtrujące) i dopiero trafia na wyjście. Rysunek jest trochę kulfoniasty i słabo widać. Nie ma już ograniczeń, możecie śmiało dawać większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzg a co w chwili obecnej robi kond ktory jest za tranem mocy? filtruje napiecie?

 

nic co jest na tej plytce nie jest przez przypadek. polaczenia sciezek wspolny pkt masy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.