Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wireless,

 

Bowersy grają w bi-ampingu na kablu K400 , który ma 4 żyły , tak więc dwie idą z DSM'a na średnie i wysokie tony, a dwa pozostałe idą na sekcję basową , którą zasila końcówka mocy Majik 2100 .

Jeśli chodzi o oprogramowanie , to tak jak wspomniałem nie miałem za bardzo czasu czytać instrukcji Linna, podłączyłem wszystko gra , więc zabrałem sie za odsłuchy , jednak wkurzałem się na działanie Kinskiego na iPadzie oraz Songbooka.

Porozmawiałem dzisiaj z Linnem i okazało się że użyłem złego wyjścia , stąd moje problemy . Powinienem użyć PLAYLISTA a ja użyłem UPnP , ot człowiek uczy się całe życie . Zaraz wychodzę z pracy i biorę się za dalsze testowanie wiec dam znać czy nadal są jakieś problemy w tej kwestii .

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.I ja również mam problemy z songbookiem po ostatniej aktualizacji nie znajduje dsa,na szczęście chorus radzi sobie dobrze w tej kwestii.

Chciałem pogratulować nowych zakupów,sam właśnie przymierzam się do zmian,tylko,ze nie do końca wiem w którym kierunku i tu chciałbym się zwrócić do Was o jakieś sugestie.

Swoją droge chciałbym zakończyć z renew Ds linna ale do tego czasu to jeszcze daleka droga,zapewne po drodze bedzie akurate ds,a może jakiś dac który cos znacząco poprawi ?.Ze wzgledu na końcowy efekt w postaci renew ds musze wybrac osobno ds osobno przedwzmacniacz w innym przypadku wybrałbym ADSM co wiele by ułatwiło,chociaż juz troche czasu mineło od premiery i jakoś nikt sie ich nie chce się ich pozbyć,najwyrazniej ich wlasciciele sa bardzo zadowoleni,co mnie wcale nie dziwi.Czeka mnie wybór przedwzmacniacza wymiana 2100 na 2200,albo na 4200 najlepiej bo na samym końcu jeszcze bym chciał wymienic kolumny na jakies podłogowe wiec wiecej mocy sie przyda,, ale najpierw czeka mnie przeprowadzka do wiekszego mieszkania.Zatem moje pytanie brzmi-

Co przyniesie mi najwiecej pozytku, czy to bedzie 4200?<br>

Czy moze wymiana sneaky na Akurate ds?czy moze dac?<br>

Czy może przedwzmacniacz ?w tym przypadku mam najwiecej wątpliwości, klimax odpada- cena zabija,wybór pada na akurate kontrol w tej starszej wersji,kinos,albo kisto,<br>

Chce dodać,że zastanawiam się nad kinosem albo kisto bo to by rozwiazywało problem AV procesora bo taki tez mam zamiar kupic w najblizszej przyszłości, pytanie czy warto inwestowac w kinos albo kisto jesli to juz nie najnowsze konstrukcje,z tego co mi wiadomo, nie maja najnowszych dekoderów?a moze warto kupić za sam przedwzmacniacz a scieżke video potraktowac jako dodatek?Jak co do reszty nie mam wiekszych wątpliwości tak w tym przypadku mam ich wiele,moze lepiej wybrać coś całkiem innego z innej firmy?Oczywiscie kazdy element bedzie zakupiony jako uzywany,i chce dodac,ze interesuje mnie tylko konfiguracja 2.0 i w takiej to chce pozostać.Kolumny wymienie albo na jakiś wyższy model linna albo też poszukam jakis innych konstrukcji,zapewne sprawdze kilka modeli B&W bo widze,ze wiele osób je bardzo chwali w konfiguracji z linnem, Mam nadzieje,ze za bardzo nie zamieszałem i da sie zrozumiec to co mam na mysli pisząc ten watek. Z góry dziekuje.

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku :

Linn jak widać poniżej wchodzi w rynek life style audio .

Jak dla mnie fajny system z aktywnymi głośnikami . Ciekawe tylko jak smakuje oragonalopetycznie i dźwiękowo.

Ma być dostępny w sześciu kolorach i jest całkiem nieźle wyposażony :

1x Analog IN (RCA)

3x HDMI IN

1x S/PDIF IN

1x Optical IN

1x HDMI OUT

 

Na froncie:

Słuchawki: 3,5mm

AUX Input, 3,5mm

 

Cena : 2500 funtów/ 2975 euro

post-4627-0-60717000-1340653964_thumb.jpg

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myślę że Linn raczej celują w klientów Bose , Bang-Olufsena, lub Meridina.

Jak by nie było Bang Olufsen dobrze sobie radzi w rynku sprzętów grających i świetnie wyglądających, może w dzisiejszych czasach nie są tak rewolucyjni jak to było w latach 80 i 90 ale jakość , design , mnie osobiście bardzo się podobają , sam czekam na nastepcę słynnego BeoSound 9000.

Linn ma gotową i dopracowaną technologię i chce zawalczyć o Klienta , który doceni prostotę , funkcjonalność , ładnie wyglądający sprzęt i ma na to kasę, poza tym ma markę, którą budowali przez ponad 30 lat więc ma szanse przyciągnąć zamożną Klientelę, nie koniecznie zainteresowaną tylko jakością dźwięku. Oby w tym aspekcie się również obronili

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs<br />

Witam,<br />

Całe dwa dni miałem w domu majika DSM i Akurate'a DSM. Został Akurate. <br />

Funkcjonalność DSM'a jest niezwykła. Ilość wejść, w tym hdmi, jest niespotykana u konkurencji. Nawet brak usb mnie nie zraził. W dysku WD mam pełnoprawne wejście usb, którego i tak nie używam. Jeśli chodzi o pre i DACa w Akurate, to uwierz mi, że jest To naprawdę hi-end. Różnica między majikiem a akuratem jest spora i łatwo słyszalna.<br />

Mając w zamyśle zakup nowego DACa i pre do sneaky'ego, przeliczyłbym wszystko i chyba zdecydowałbym się na Twoim miejscu na Akurate'a.<br />

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

A ja napiszę coś obrazoburczego dla właścicieli DSów (w tym dla mnie, jako że mam 2sztuki, hehehe).

Sprawcie sobie ... Sondeka. I tym samym zrobicie sobie wielką radochę :).

Przyznam bez bicia, że w chwili obecnej słucham częściej winylu :). I to nawet nie to, że Sondek gra lepiej od DSów.

On gra inaczej.I nie podejmę się napisania czy lepiej czy gorzej. Po prostu inaczej. I sprawia masę frajdy :).

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt myć nie trzeba często myć. Wystarczy raz a dobrze. Jeśli tylko słuchamy i nie zostawiamy płyt na wierzchu, to będzie ok. Potem można już tylko czyścić igłę. Frajdę ze słuchania sprawia i LP12 i DS. Każdy może wybrać co bardziej mu odpowiada lub mieć gramofon i cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Płyt myć nie trzeba często myć. Wystarczy raz a dobrze. Jeśli tylko słuchamy i nie zostawiamy płyt na wierzchu, to będzie ok. Potem można już tylko czyścić igłę. Frajdę ze słuchania sprawia i LP12 i DS. Każdy może wybrać co bardziej mu odpowiada lub mieć gramofon i cyfrę.

Pełna zgoda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Akurate dsm niezla propozycja tylko ze kosztowna i troche by zamieszala mi w planach poniewaz jak pisalem chce pojsc w ds renew kiedys a to by sie wiazalo z sprzedaza tego klocka a na to mnie nie stac zreszta na dzis tyle nie mam do wydania. Przymierzalem sie do starego akurate ds ale ktos mnie zrobil na 50 funtow i niestety nie wyszlo.Lekko zdegustowany tym faktem i brakiem checi czekania na kolejna okazje postanowilem wydac pieniadze przeznaczone na ds i kupilem oppo 93 i dzis pewnie kupie projektor epsona 8350 bo nie zalezy mi na 3d a zreszta ta technologia nie jest jeszcze tak rozwinieta jak bym chcial albo i jest ale mnie nie stac.Muzyke bede gral z sneakyego przez 2100 i 212 akurate a teraz video oppo 93 epson 8350 jako wizja i pytanie czy by ogladac z oppo i korzystac z 212 nie potrzebuje czasem jakiegos pre by to polaczyc czy moze to jest mozliwe bez tego?jesli jest to prosze o jakies wskazowki co do tego jak to osiagnac , jesli nie to bedzie trzeba wydac jeszcze kase na przedwzmacniacz,zreszta taki zabieg podniesie jakosc mam nadzieje i stereo. Czy kinos by rozwiazal moj dylemat? Nie ma tam hdmi ale pewnie oppo da sie podlaczyc w inny sposob,w jaki? A moze w tej cenie warto pojsc w cos nowszego? Nie zamierzam nigdy dokupowac kolumn i robic 5.1. Filmy to ma byc jedynie dodatek.idealnie by sie tu znalazl akurate dsm i rozwiazal wszelkie problemy ale ta cena, przeraza.chcialbym przedwzmacniacz kupic z mysla juz o renew ds by nie musiec juz go wymieniac. Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym przypadku przydałby Ci się jakiś DSM, np: Majik , który posiada również HDMI.

U mnie gra w zestawieniu z końcówką mocy 2100 i tworzą wspaniały tandem .

Zalet DSM jest wiele , ale dzięki właśnie wielu wejściom analogowym , cyfrowym oraz HDMI, wspaniale ułatwia życie i pozwala sie pozbyć plątaniny kabli po prostu masz wszystko spięte do jednego urządzenia a z wizją wychodzi Ci jeden kabel.

Myśle iż kupowanie Kinosa w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem . Pomyśl może jednak nad czymś w stylu nowych DSM z HDMI , co może być dobrym punktem wyjścia do budowy systemu audio jak również kina domowego , gdyż nic nie stoi na przeszkodzie aby dokupić choćby używany procesor dźwięku (jeśli zamarzy Ci się kino domowe w przyszłości) który również możesz podpiąć do DSM'a. Rozumiem że finanse są ważne a nowe urządzenia drogie , ale może warto poczekać dozbierać i mieć wszystko spięte w jeden elegancki i dobrze grający system.

 

Aha, jeśli jednak ma być coś używanego , to może warto poszukać używanego Majika-I.

W ten sposób będziesz miał przedwzmacniacz oraz dodatkową końcówkę mocy , co pozwoli podłączyć Akurate 212 w bi-ampingu

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn uaktualnił swoją stronę , gdzie można pooglądać nowy system Kiko http://www.linn.co.uk/systems/see-the-range/kiko.

fajnie zrobione mnie osobiście się podoba ;)

Poza tym wraca znowu promocja 2+ na końcówki mocy serii Majik oraz Akurate, a także aktywne zwrotnice

http://news.linn.co.uk/news/2012/07/2-promo-back-for-limited-time.php

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z wejściem do sprzedaży nowego systemu Linn Kiko , widać iż Linn dużo wysiłku wkłada również w oprogramowanie , które pomoże jak najszybciej uruchomić swojego DSM'a. Pisze tu o nowości jaką jest Linn Wizard , który w prosty i obrazkowy sposób pokazuje ( dla każdego systemu osobno ) jak prosta może być instalacja i że wcale nie trzeba do tego wiedzy tajemnej.

http://www.linn.co.uk/support/software#setup-wizard

post-4627-0-13125600-1341847090_thumb.png

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

w związku z wejściem do sprzedaży nowego systemu Linn Kiko , widać iż Linn dużo wysiłku wkłada również w oprogramowanie , które pomoże jak najszybciej uruchomić swojego DSM'a. Pisze tu o nowości jaką jest Linn Wizard , który w prosty i obrazkowy sposób pokazuje ( dla każdego systemu osobno ) jak prosta może być instalacja i że wcale nie trzeba do tego wiedzy tajemnej.

http://www.linn.co.uk/support/software#setup-wizard

Ale w sumie szkoda, ze ten wizard to tylko DSMy potrafi konfigurowac.

Z drugiej strony - jest tak, jak piszesz - konfiguracja DSow jest trywialnie prosta, wiec ten wizard tak nie do konca potrzebny, chociaz, hehe - ladnie wyglada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla początkujących jest to super narzędzie , krok po kroku prowadzi delikwenta do tego aby mógł skonfigurować swoje urządzenie , pod jednym warunkiem że ma już w domu skonfigurowaną sieć .

Jak by nie było to krok do przodu w kierunku upowszechnienia strumieniowców, to czego mi jeszcze brakuje w Linnie to jasnych instrukcji z wytłumaczeniem jaki skutek będzie miało zastosowanie danej funkcji . Myśę że to nadrobią skoro chcą trafiać pod "strzechy" :).

Do tej pory miałem wrażenie że Linn to taka firma technologiczna , która mając świtene zaplecze robi świetne urządzenia wychodząc z założenia przecież to proste a jak nie, to macie Naszych specjalistów w postaci dealerów itp . Jednak takie podejście nie jest do konca dobre , gdyż tworzy barierę w stosunku do użytkownika , który nie mając na codzień do czynienia z IT , pewnie nie do końca czuł tej całej technologi (pomijając dobry dźwięk) . Wyedukowanie swoich obecnych Klientów oraz potencjalnych to jeden z kluczy do tego żeby te urządzenia były bardziej powszechne.

Moim skromnym zdaniem w dziedzinie oprogramowania np: Linn Config , jest wiele do zrobienia . To świetna platforma z której jeszcze wiele fajnych rzeczy można wyciągnąć pod względem ergonomii obsługi . Reasumując podoba mi się bardzo ten wizard , prosty czytelny, ładnie wyglądający ....

post-4627-0-28361700-1341858204_thumb.png

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwazja ofertowa Linn trwa.

pojawila sie informacja na temat nowego Akurate DS http://news.linn.co.uk/news/2012/07/renew-ds-comes-to-akurate-owners.php

 

Inna nowość to kabel glosnikowy K40 podobno miedź z domieszką srebra. Koszt 15 funtów/metr

post-4627-0-83343500-1342193839_thumb.jpg

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Inwazja ofertowa Linn trwa.

pojawila sie informacja na temat nowego Akurate DS http://news.linn.co.uk/news/2012/07/renew-ds-comes-to-akurate-owners.php

 

Inna nowość to kabel glosnikowy K40 podobno miedź z domieszką srebra. Koszt 15 funtów/metr

Co do Akurate'a - to raczej propozycja upgrade'u ze starego AK do nowego AK + renew DS z plyta starego AK :).

Nota bene, b. fajna promocja :).

BTW - mialem okazję odwiedzić wczoraj nowo otwierany sklep Linna w Wawie - posluchac Klimaxa (DSM + solos + 350P).

Bardzo sympatyczne miejsce, gdzie w warunkach praktycznie domowych mozna posluchac calego spektrum produktow Linna, napic sie kawy,

dokonac wyboru. Niestety - gdy tak sie slucha roznych systemow - od Majika poczawszy do Klimaxa, to zawsze chce sie Klimaxa.

Kosztuje to morze pieniedzy, ale gra naprawde pieknie.

Oprocz "standardowych" zestawow z DS-em/DSM-em mozna, rzecz jasna, posluchac i kupic Sondeka w roznych konfiguracjach i ramionach,

dokonac wyboru mebelkow (wlasnie wczoraj widzialem po raz 1szy na zywo szafki Quadrasphire, i musze powiedziec, ze w tzw. realu wygladaja lepiej,

solidniej, niz na zdjeciach :) ).

Generalnie - b. mile miejsce, godne polecenia wszystkim Linnies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując... dzieje się trochę w wakacje.

 

1) Nowy system pomiędzy Sneaky/Sekrit a Majikiem - Kiko DSM. Zintegrowany, aktywny, kompaktowy, fajny.

2) Nowe kable głośnikowe o nazwie K40 - miedziane jak wszystkie przewody Linn'a, ale o odmiennej budowie. Po raz pierwszy dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej.

3) Promocja "+2"dla posiadaczy systemów Linn'a. Kupując wzmacniacz mocy Majik lub Akurate, możemy dostać dwa dodatkowe kanały za darmo lub otrzymać komplet kart aktywnych.

4) Oferta Renew DS, tym razem dla Akurate DS (2007). Można wymienić odtwarzacz na nowy model - 2011 a płytę główną DS'a włożyć do obudowy Renew i mieć dwa odtwarzacze.

5) Nowy software dla DSów - Davaar7, poprawa strumieniowania Songcast, AirPlay oraz nowe wersje wszystkich programów pobocznych.

6) Nowy program serwera muzycznego Linn'a dla DSów o nazwie Songbox. Strumieniuje muzykę z biblioteki iTunes oraz serwisów online.

 

Widać, że Szkocji pracują nawet w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kilka nowych wydarzen u mnie.

Po pierwsze stalem sie posiadaczem oppo 93 eu i z tego faktu jestem bardzo zadowolony.Obraz na dvd wyglada pieknie a bluray jeszcze lepiej.

Po drugie mam do sprzedania sneaky ds w kolorze srebrnym.

Po trzecie kupilem majika dsi dynamik jako krok naprzod i z tym trzecim moim wydarzeniem mam. kilka pytan.

Mam n-ke i tego oppo i chcialbym wykorzystac. majika jako zrodlo dzwieku dla tych urzadzen.

Jak najlepiej podlaczyc i jakich kabli uzyc by najlepiej wykorzystac jego atuty.Mam tez 2100 i z tego co pamietam ktos tu radzil mi kiedys bym w takiej sytuacji 2100 z dynamikiem podlaczyl na bas w 212 kach, wiec tak zrobie. Jakies propozycje kabli?jakies sprawdzone rozwiazanie? Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dołączyć do zacnego klubu. Dopiero zaczynam zabawę z nieco bardziej zaawansowanym audio. Przesiadka z YamahaPC810 na LinnClassicMusic (niestety nie dynamic). Póki co żeby "lepszej połowy" nie denerwować musiałem przycupnąć przy głośnikach z PC (różnica jest i tak znakomita). Ale czas płynie i grzmoty burzy przycichły - czas więc rozglądnąć się za jakimiś skrzynkami grającymi. Zastanawiam się nad MA GS60/GS20, B&W CM9, Xavianem - tylko czy Linn sobie poradzi. Docelowo planuję końcówkę Akurate4200 + jakiś DS a Classic powędruje do sypialni (sprawa jest rozwowjowa i potrwa trochę czasu). Macie jakieś propozycje albo sugestie.

Aha gra to wszystko w około 30 m2 otwartych na jadalnię i kuchnie, całość w płytkach , bez dywaników i innych zmiękczonych powierzchni (poza meblami).

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wg mnie po prostu szukaj kolumn odpowiednich do wielkości pomieszczenia i własnych preferencji. Linn Klassic Music ma (mimo iż na scalakach) wydajny wzmacniacz i zasilacz (nawet bez dynamika) i ze standardowymi kolumnami sobie poradzi. Ale, jako że jest z natury "powściągliwy" w dźwięku (taki trochę flegmatyczny, brytyjski gentleman), szukaj kolumnraczej z tych o żywym dźwięku, chociaż... ja odnalazłem swój dźwięk w linnie i kolumnach dynaudio audience 52se, które trudno nazwać jasnymi czy żywymi. Ale ja słucham głównie spokojnej, akustycznej muzyki i tu to zestawienie sprawdza się idealnie. Do dynamicznego rocka na pewno poszukałbym kolumn o bardziej otwartym brzmieniu.

pzdr

 

P.S. Generalnie, masz sprzęt o bardzo ładnym, muzykalnym dźwięku i analogowej barwie, warto poświęcić trochę czasu na dobranie kolumn, aby to zachować...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.