Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wireless! Obecnie ten zasilacz nazywa się Lingo, ale z całym szacunkiem dla Linna --- te ceny są chore. Spraw sobie markowo Keela, Trampolinę i Lingo, no może żeby było kompleksowo Ekosa --- pokaż te drobiazgi przeciętnemu Polakowi i powiedz mu ile razem kosztują, zawał murowany.

 

Chyba będę się rozglądał za brytyjskim odpowiednikiem Valhalli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Macson - ten zasilacz nie nazywa się Lingo. Lingo to zupełnie osobna historia. Jest to zasilacz zewnętrzny, znacznie bardziej rozbudowany od Valhalli, poza tym ma 45 rpm.<br>

(jest to de facto wzmacniacz pracujący w klasie A, generujący b. stabilny prąd). Lingo III akurat posiadam - wykonałem upgrade z - właśnie - Valhalli.<br>

Upgrade ten dał naprawdę b. zauważalną poprawę brzmienia.<br>

Natomiast zasilacz siedzący w LP12 Majik jest zasilaczem wewnętrznym, podobnie zbudowanym do Valhalli i - również - nie dającym możliwości korzystania z 45 rpm, jeśli<br>

to kogoś rusza, rzecz jasna :). 3rd partowy, że tak powiem, odpowiednik Valhalli to Hercules. Przez niektórych bardzo chwalony.

Natomiast raz jeszcze - ten czas rozgrzewki, to wg mnie nie zasilacz, ale lampowy preamp :).

Może więc, (zakładam, że Valhalla Ci działa) zdecydujesz się na upgrade preampa.

Jeśli Ci natomiast Valhalla szwankuję, to mogę Ci odstąpić swoją - została mi w pełni działająca po upgradzie do Lingo ....

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ... namnożyło się Majików -- (to też tańsza wersja Sondeka.)

 

hmm .. no zasilacz jest, bo mam wtyczkę sieciową wyprowadzoną od gramofonu. Rozumiem, że chodzi o kwarcowy regulator obrotów - tego nie mam.

Sondeko-manię zostawiam sobie na przyszłość, bo nie mam teraz czasu ani funduszy. Sprzedawcy klonów Valhalli piszą, że tą płytkę trzeba wymienić bo mogą nawalić (with a big bang.)

Jeśli Twoja Valhalla jest pewna, jestem zainteresowany, tylko musiałbym znaleźć, kogoś, kto mi to zamontuje.

 

Co do rozgrzewania, wszystke preampy gramfony miały u mnie tak samo.

Dźwięk na dobrym LP powala, ale musi wszystko z godzinkę pochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Sorry ... namnożyło się Majików -- (to też tańsza wersja Sondeka.)

 

hmm .. no zasilacz jest, bo mam wtyczkę sieciową wyprowadzoną od gramofonu. Rozumiem, że chodzi o kwarcowy regulator obrotów - tego nie mam.

Sondeko-manię zostawiam sobie na przyszłość, bo nie mam teraz czasu ani funduszy. Sprzedawcy klonów Valhalli piszą, że tą płytkę trzeba wymienić bo mogą nawalić (with a big bang.)

Jeśli Twoja Valhalla jest pewna, jestem zainteresowany, tylko musiałbym znaleźć, kogoś, kto mi to zamontuje.

 

Co do rozgrzewania, wszystke preampy gramfony miały u mnie tak samo.

Dźwięk na dobrym LP powala, ale musi wszystko z godzinkę pochodzić.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kwarcowy regulator obrotów zawarty jest również w Valhalli. Natomiast idea Lingo jest inna. Oprócz owego kwarcowego

regulatora obrotów sam zasilacz posiada dodatkowe układy, które separują, że tak powiem, fizycznie prąd dostarczany z sieci, ze wszystkimi jego wadami i zakłóceniami

od tego generowanego przez siebie. Dziwi mnie to Twoje rozgrzewanie. Rozumiem, że obroty są od początku stabilne, tylko brzmienie z czasem się poprawia .... ?

Co do Valhalli. Możesz :

a. kupić drugą Valhallę (np ode mnie :) ) - moja była przeglądana przez Panów z Linn PL

b. wysłać swoją do "odnowienia". Na forum linna (forums.linn.co.uk) znajdziesz adres firmy odnawiającej Valhallę. Kosztuje to niewiele, a zasilacz podobno jak nowy :)

Natomiast - nie jestem pewien, czy przyczyną Twoich problemów jest właśnie zasilacz. Bo to "wygrzewanie" wygląda podejrzanie ....

A - no i jeszcze 1dna sprawa: nie jestem w stanie pomóc Ci w montażu. Sam mam dwie lewe ręce :) - i każda zmiana w moim Sondeku

była wykonywana przez Linn PL :). Zadzwoń najlepiej do Linn PL (www.linnpolska.pl), albo do "Stereo-Stereo" (www.stereostereo.pl),

oni oferują usługę pt. Klinik - czyli przegląd i renowacja Sondeków.

Co do brzmienia LP12 - pełna zgoda. Powala na kolana :).

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy możecie polecić jakieś kable głośnikowe , które warto sprawdzić z Linnem . W tej chwili u mnie gra K400 z Bowersem , ale chciałbym poprawić pewne aspekty takie jak przestrzeń, chciałbym aby w budowanej przez głośniki scenie było więcej tzw. powietrza ( nie wiem jak to opisać słowami) no i przede wszystkim dół pasma , którego moim zdaniem jest za dużo, przynajmniej na niektórych nagraniach . Efekt ten szczególnie wpada mi w ucho na nagraniach hi-res. Na pewno chcę pożyczyć i wypróbować Nordosty, White Lightning oraz Purple Flare , może więc ktoś ma jakąś inną ciekawą propozycję, którą warto wypróbować w tym budżecie , może jest jakaś fajna tańsza alternatywa :). Dzięki
<br />

 

 

Witam

Posłuchaj z kablami Equilibrium Cello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Juz poszukiwania zakonczone - stanelo na Audium Comp 7 i kabelkach Kimber Kable 8 TC ( jak zabawki dotra do domu (zonka zarzyczyla sobie kolorBlackPiano) to wrzuce jakies fotki)

Mam pytanie, ktore pewnie moze byc naiwne - czy ktos moze mi odpowiedziec czym rozni sie linia wzmacniaczy Majik i Akurate poza cena i moca? Jakas roznica w dzwieku, jesli tak to czy az tak duza jak w DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mozecie napisac co wniesie wieksze zmiany do majika? Radikal czy Ekos SE. Narazie nie chce uzbrajac linna maksymalnie bo to hednak troche drogo. Logicznym sie wydaje, ze raczej radikal, ale czy faktycznie jest tak duzo lepiej niz lingo?

Znalazlem nawet system radikal, sondek, rega rb900. Przypuszczam, ze na takim systemie moglbym troche pograc a pozniej ewentualnie zmienil ramie. A moze ta rega jest juz porownywalna do chocby akito?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

IMHO Ekos wniesie więcej, niż Radikal. Problem jednakże nie tylko w tym jaka będzie różnica "ilościowa", ale również "jakościowa".

Zgodnie z "Source First !" powinno się zupgrejdować najpierw zasilacz nie dlatego, że wniesie więcej, ale dlatego, że lepszy późniejszy element toru (Ekos)

połączony z gorszym wcześniejszym (np. Lingo, albo Valhalla albo PSU Majik) będzie grał gorzej niż na odwrót (czyli np. Radikal połączony z Akito albo Regą).

Efekt tego jest taki, że i tak i tak zupgrejdujesz obydwa elementy :), ale, o ile zdecydujesz się na ramię w 1szym etapie, to w czasie pomiędzy jednym a drugim nie wyciśniesz z dokonanych zakupów maksimum tego co mógłbyś.

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec widze w niemczech 2 zestawy ktore by mnie interesowaly. Moze przywioze 2 i zdecyduje ktory zosyanie u mnie a drugi tutaj sprzedam bo nic sh praktyczmie nie ma. Jeden o ktorym pisalem, a drugi duzo tanszy lingo, ekos 2. Jest tylko jedno ale ...moge sie po te linny przejechac, ale jak mam je transportowac? Fajnie by bylo bym je odebral ustawione, ale czy takie beda na miejscu i czy sie cos nie uszkodzi jezeli beda zmontowane podczas podrozy? Nie chcialbym bezczelnie wpasc do salonu linna i prosic by mi je usyawili tym bardziej, ze wczesniej rozwazalem u Nich kupno nowki. Gdyby to byla Polska byloby laywiej poprosic kogos o ustawienie a tutaj jest inaczej.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Tak wiec widze w niemczech 2 zestawy ktore by mnie interesowaly. Moze przywioze 2 i zdecyduje ktory zosyanie u mnie a drugi tutaj sprzedam bo nic sh praktyczmie nie ma. Jeden o ktorym pisalem, a drugi duzo tanszy lingo, ekos 2. Jest tylko jedno ale ...moge sie po te linny przejechac, ale jak mam je transportowac? Fajnie by bylo bym je odebral ustawione, ale czy takie beda na miejscu i czy sie cos nie uszkodzi jezeli beda zmontowane podczas podrozy? Nie chcialbym bezczelnie wpasc do salonu linna i prosic by mi je usyawili tym bardziej, ze wczesniej rozwazalem u Nich kupno nowki. Gdyby to byla Polska byloby laywiej poprosic kogos o ustawienie a tutaj jest inaczej.

NIestety - Sondek wymaga ustawienia, rownież po transporcie. Może nie masz się czego obawiać - ja byłem podobnie bezczelny, jak Ty :), ale u Panów z Linn PL

spotkałem się z b. sympatycznym (i fachowym) odzewem. Cóż - pewno to jest kwestia trafienia na odpowiednią osobę, ale może będziesz miał też trochę szczęścia...

Polecam Ci sprawdzenie tego zestawu z Lingo i Ekosem v. 2 - to już naprawdę b. fajny gramofon (i ramię) - można spokojnie poszaleć z już b. przyzwoitymi wkładkami

MC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak wlasnie zrobie tym bardziej, ze jakby co to kupie od Klyde lub Akiva. Chcialbym zeby moj linn brzmial plynnie wciagajaco a zarazem rytmicznie i przestrzennie. Co myslicie o tych dwoch. Natknalem sie na stary test klyde w steteophile i tam srednia ta wkladke ocenili, niemniej mniemam, ze to juz nie ta sama wkladka co nascie lat temu....?

 

Apropos ustawiania. Skoro po kazdej podrozy drapaka trzeba go ustawiac to rozumiem, ze Panowie z linna musza sie stawic u mnie w domu.?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

...

Apropos ustawiania. Skoro po kazdej podrozy drapaka trzeba go ustawiac to rozumiem, ze Panowie z linna musza sie stawic u mnie w domu.?

Tak - dokładnie. Co do Klyde'a - zdania są podzielone. Generalnie da się zauważyć, że wkładki tej nie lubią Ci, którzy nie lubią linnowskiej szkoły brzmienia.

Są również zadeklarowani fani tej wkładki, którzy - właśnie - ową szkołę brzmienia wysoko cenią. Co do brzmienia - nawet z Adiktem właśnie takie

osiągniesz :).

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po kazdej podrozy drapaka trzeba go ustawiać..."

 

Czyli ... nie warto zabierać go do stolicy do kliniki?

 

Nie fajnie ..... "budżetowy" Adikt 2453 PLN i jeszcze duże prawdopodobieństwo, że

wszystko się rozreguluje w podróży :((

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie zamowilem nowke, lp12 orzech + trampokine+ najnowsze Akito, teraz szukam lingo. Zastanawiam sie nad wkladkami lyra delos, benz wood a w linnie polecili ortofon cadenza bronze. Jak wszystko przyjedzie i zagra to porobie fotki:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

No to gratulacje - czekamy na zdjęcia :).

A i dodatkowo - jeśli zdecydujesz się na Ortofona, to również mile widziana byłaby recenzja.

Ja się przymierzam do przeskoku na MC i zmiany preampa w przyszłym roku (po wymianie ramienia w tym :) )

I bardzo chciałbym uzyskać brzmienie podobnej "wagi" i barwy do Adikta - stąd właśnie moje prośby :)

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem lyra delos, ktora jest prawdopodobnie lepsza i muzykalniejsza od akivy, zreszta ta druga tez zostala zaprojektowana przez lyre. Jak juz przystko podlacze to bede latal z riaa. Chcialbym tego whesta, ale moze sie nie spasowac.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w moim systemie od jakiegoś już czasu króluje Ikemi, ale ostatnio coś niedomaga... po włożeniu płyty cały czas "mieli", po jej wyjęciu także i pomimo brakunie dość, że "mieli" to jeszcze płyty pokazuje ścieżkę nr 1... do tej pory grał bossko, ale niestety ostatnio został"zmieciony" przez SONY SCD-XB940 QS, wierzcie mi siedziałam ze szczęką na podłodze i nie mogłam w to uwierzyć, bo to przynajmniej teoretycznie nie powinno być możliwe!!Ale było, bo Linn zagrał jak pod kloszem..jestem załamana i mam teorię, że jednak coś się wykrzaczyło w moim Linnie..."mielenie" usłyszałam po klęsce odsłuchu, ale możliwe, że było wcześniej, choć nie wiem jak mogłam tego nie usłyszeć...

Chłopaki co radzicie, co oznaczają objawy? czy ktoś może polecić mi jakiś serwis w Warszawie? bo nie mogę tego tak zostawić..

Edytowane przez mysioperz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dystrybutor (i serwis) Linna jest w Wawie, więc najlepiej skontaktować się z Nimi. Jakieś sensowne informacje powinnaś uzyskać też w StereoStereo

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś z Was chciał sprowadzić fachmanów Linna na Śląsk {kalibracje, kliniki, czyszczenie kabli, czyszczenie konta itp. } dajcie mi proszę znać w wiadomości prywatnej ... może się złożymy na taryfę ...

 

cały czas "mieli",

 

Mieleniem musi się zająć serwis, na szczęście można Ikemi wysłać, a nie sprowadzać serwisanta do domu.

Jeśli gra jak pod kloszem np po tygodniu (dwóch) grania to spadek formy może się zdarzyć. Po podróży starszy sprzęt - może niekoniecznie każdy klocek - potrzebuje sporo czasu żeby się ułożyć. Po kilku dniach grania może zagrać o wiele gorzej niż po odpaleniu. Ja mam Genki w II systemie, też rozrabiał -- ale w końcu doszedł do siebie - ważna jest powierzchnia na której cdek ma grać.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie: http://www.ebay.co.uk/itm/A-STUNNUNG-LINN-SONDEK-LP12-WITH-NEW-REGA-202-ARM-PX-AVAILABLE-/300787112589?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Turntables&hash=item46084f1a8d ?

 

Ma to być pierwszy kontakt z czarną płytą od grubo ponad 25 lat.

 

Ma byc podłączone "przez jakies pudełko" do mojego Unisona S6 i Harbethów.

 

Czy może lepiej zainteresować się nową Regą RP3, ew. RP6?

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Podstawa to nie Linn, tylko jakaś "samoróbka". Podobnie z, że tak powiem, matą. Ponadto ramię - rega ...

Cena, IMHO, za taki zestaw, i to jeszcze z Valhallą - zawyżona. Dałbym maks 500 funciaków, nie więcej.

Fajna jest plinta, ale - oczywiście - stareńka, min. 30-letnia, nie wiadomo jakie modyfikacje w środku przechodziła

przy montowaniu tej podstawy ...

To takie moje małe obserwacje ...

Ale pomysł z Sondekiem - faktycznie dobry. Polecam serdecznie :)

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.