Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Majika nie odsłuchałem.

Przez prawie miesiąc miałem u siebie Akurate DS i walczyłem w tym czasie z decyzją "brać - nie brać"

Charakter brzmienia, który opisuje kolega odpowiada moim spostrzeżeniom. Również tym w zakresie sieciówek.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na... Naima ND5 XS. Brzmienie faktycznie o ciut innej prezentacji ale: funkcjonalność (pracuje jako DAC, jest radio FM, jest pilot), wykorzystanie wyświetlacza, jak i cena (dwukrotnie niższa!!!) przesądziły sprawę. Z czasem jak mnie najdzie kolejna fala choroby, to Naim pozostanie stremerem do... jeszcze lepszego DACa. Funkcjonalność i dużo lepszy (od Linna) interfejs będzie nadal u mnie wykorzystywana.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że Akurate DS oceniam bardzo pozytywnie!!!

Pozdrawiam kolegów z klubu Linna!

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn też ma radio i pilota :) Na dodatek obsługuje AirPlaya i Songcasta.

 

Ps: Pytanie: czy jakość dzwięku jest różna jeśli chodzi o Akurate DS vs Akurate DSM?

Dobre pytanie. Z jednej strony Akurate DS jako samo źródło teoretycznie jest lepsze, bo nie ma wszystkich dodatkowych elementów. Purystyczne źródło high-end. Najlepiej brzmi z przedwzmacniaczem aktywym, np. Akurate Kontrol.

 

Akurate DSM ma dużo wiekszą funkcjonalność, wejścia cyfrowe (10), wejścia analogowe (4) w tym phono-stage MC (lub MM), świetny moduł słuchawkowy i przedwzmacniacz analogowo/cyfrowy. Jeśli tego potrzebujemy, to będzie brzmiał lepiej. Jeśli mamy już dobry przedwzmacniacz, to lepiej może zabrzmieć sam DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn też ma radio i pilota :) Na dodatek obsługuje AirPlaya i Songcasta.

 

 

Dobre pytanie. Z jednej strony Akurate DS jako samo źródło teoretycznie jest lepsze, bo nie ma wszystkich dodatkowych elementów. Purystyczne źródło high-end. Najlepiej brzmi z przedwzmacniaczem aktywym, np. Akurate Kontrol.

 

Akurate DSM ma dużo wiekszą funkcjonalność, wejścia cyfrowe (10), wejścia analogowe (4) w tym phono-stage MC (lub MM), świetny moduł słuchawkowy i przedwzmacniacz analogowo/cyfrowy. Jeśli tego potrzebujemy, to będzie brzmiał lepiej. Jeśli mamy już dobry przedwzmacniacz, to lepiej może zabrzmieć sam DS.

 

i właśnie tego jestem ciekaw, czy te wszystkie szmery bajery spowodowały jakąkolwiek degradację czy też może jest lepiej bo Linn miał więcej czasu na dopieszczenie produktu? W zasadzie jest to czysto akademicka ciekawość bo i tak nie mam zamiaru zmieniać DS na DSM.

 

O czymś trzeba wszak gadać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio FM?

Jak mamy radio internetowe, to klasyczne radio trochę traci sens. Na dodatek, o ile się nie mylę kosztuje to 1400 zł za moduł Radia FM do Naim'a, chyba że coś się zmieniło. Sterowanie też jest proste, klikam na pilocie Linn'a ikonę radia i numer zaprogramowanej rozgłośni. Na dodatek Linn współpracuje z serwisami muzycznymi typu Spotify, Deezer oraz WiMP. Wychodzi trochę drożej niż abonament radio-telewizyjny, a wybór muzyki rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic w jakości odtwarzania dźwięku przez urządzenia firmy Linn:

 

Przed zakupem miałem możliwość słuchać w swoim systemie zarówno streamera Majik jak i Akurate DS wersja 2. Miałem oba razem podłączone do różnych kanałów Preampu. Różnica była bardzo duża. Akurate DS miał zdecydowanie przyjemniejszy dźwięk, bardziej detaliczny i wyrafinowany na górze pasma. Środek pasma jest bardziej żywiołowy w Majiku i nieco wycofany w Akurate. Natomiast główna różnica u mnie była w basie który w Majiku zdecydowanie ustępował swojemu starszemu bratu. Nasycenie, dynamika, w zasadzie każdy aspekt był zdecydowanie lepszy.

 

Mimo, że celowalem w Majika i Akurate nie mieścił się w budżecie przebolałem i kupiłem Akurate. Z ostatnich doświadczeń kablowych muszę przyznać, że jest mało wrażliwy na sieciówki. Być może jest to kwestia tego zasilacza impulsowego.

 

Pozdrawiam!

 

Słyszałem całkiem podobną relację (sam słuchałem tylko Majika DS). Tyle tylko, że ten Ktoś słuchał streamerów Majika vis Klimax. Odczucia? Majik ma jednak przyjemniejszy/lepszy dźwięk:) (!) Znaczy - lepiej prezentuje MUZYKĘ.

Początkowy zachwyt cechami, o których wspominasz wyżej, przepadł po 2 dniach odsłuchu...

W muzyce jest tak, jak w życiu. Potrzeba równowagi. Nie za mało, ale i też nie za dużo

wszystkiego:) Najlepiej, jak jest akurat!

 

Oczywiście, że trzeba wziąć pod uwagę "inność" systemów, czy preferencji...

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Klimax zagral duzo bardziej plynnym i prawdziwym dzwiekiem od Majika. Byly to co prawda systemy Majik vs Klimax ale mysle, ze gdyby Klimax gral sztucznie to tak byloby przy odbiorze. Majik moim zdaniem gral za ostro, zwlaszcza na materiale CD, dlatego wybralem gramofon, ktory zagral jeszcze plynniej od Klimaxa;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem...linn przestal obracac talerzem...dolalem oleju, wymienilem pasek na nowy oryginalny...reka talerzem moge obrecac bez problemu, samo kolko napedowe bez paska rowniez sie kreci...

W czym moze byc problem? Gramofon jest na gwarancji, ale wolalbym uniknac odsylania go do Norwegii, wiec moze da sie to jakos prosto rozwiazac?

Zasilanie Li

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem czy się da to sprawdzić lub czy jest możliwa tegulacja ale na początku sprawdziłbym czy pasek jest odpowiednio naciągnięty i czy sie przypadkiem nie ślizga z tego powodu na rolce silnika. Ja miałem podobny problem w swoim Sondeku a mianowicie żeby ruszył musiałem mu pomagać ręką. Rozwiązaniem okazało się oczyszczenie łożyska i wymiana smarowidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade jutro do Warszawy na kilka dni i mam nadzieje to zalatwic. Pasek ok, sprawdzalem 2 sztuki, drugi nowy byl z gramofonem. Probowalem pomagac delikatnie ale pasek poprostu spadal. Rozmawialem w Linne i kazali prazyjechac lub wyslac, wole przyjechac. Linn norwegia nawet nie odpisal...troche dziwne moim zdaniem w koncu troche kasy u Nich zostawialem, a i takze wiele dobrego slyszalem o backupie ze strony firmy Linn. No coz, zobaczymy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie proszę o pomoc.Myślę o zakupie cd Linn. Słuchałem właśnie Mimik i było bdb , bardzo naturalnie. Obserwuję kilka różnych modeli na ebay.uk , np Genki , Majik , Karik .Czy możecie jakiś konkretny model polecić? Zdaję się na Wasze doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TomekL3

Jeśli chodzi o źródła Linna, to mam wrażenie, że pominąwszy Sondeka CD12, to im nowsze tym lepsze. Jeśli starczy ci funduszy poszukaj Akurate CD lub Unidiska 1.1 (to samo urządzenie tylko z dodaną sekcją wizyjną, a ceny, mam wrażenie, zbliżone).

Jak funduszy nie starczy to bierz Majika. Potem ustawił bym w kolejce Ikemi. A potem Genki.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując ze Sondek CD12 miałby 10 punktów:

 

Akurate CD - 9 pkt.

Majik CD - 7 pkt.

Ikemi - 6 pkt.

Karik/Numerik (ostatnie wersje z SMPS) - 5 pkt.

Genki - 5 pkt.

Karik/Numerik - 5 pkt.

Karik - 4 pkt.

Classik CD - 3.5 pkt

Mimik - 3 pkt.

 

 

1174911_688072624554071_720965296_n.png

 

Hmmm a może ktoś wie co to za Countdown

na stronie Linna UK?

"...DS was just the beginning..."

Coś wisi w powietrzu....:)

Ostatnio Szkoci dużo R&D poświęcili oprogramowaniu. Nowe DSy i DSMy z tego korzystają. Wszystkiego będzie można się dowiedzieć po 18-tym. Na stronie https://www.facebook.com/linnpolska można się zapisać, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki.

Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując ze Sondek CD12 miałby 10 punktów:

 

Akurate CD - 9 pkt.

Majik CD - 7 pkt.

Ikemi - 6 pkt.

Karik/Numerik (ostatnie wersje z SMPS) - 5 pkt.

Genki - 5 pkt.

Karik/Numerik - 5 pkt.

Karik - 4 pkt.

Classik CD - 3.5 pkt

Mimik - 3 pkt.

 

 

1174911_688072624554071_720965296_n.png

 

 

 

Kurcze. Sporo Linnów odsłuchałeś...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Część z tej listy słuchałem u siebie lub w bardzo dobrze znanych systemach, inne miałem w moim systemie. Tak jak pisze Wojtek76, to moja praca więc wypadałoby (a nawet trzeba) wiedzieć co się sprzedaje. :)

Jasne:)

Sęk w tym, że nie bardzo można porównać i posortować "wartość" poszczególnych modeli.

Ba. Moim zdaniem, po prostu NIE DA SIĘ. Chyba, że człowiek poświęciłby lata życia. Lecz to praktycznie niemożliwe. Bo i po co?

Słuchać - to nie znaczy porównywać jeden z drugim. Samo porównywanie TYLKO dwóch modeli i formułowanie rzeczowych wniosków w poszczególnych aspektach brzmienia jest bardzo czasochłonne oraz wymaga (jak wiadomo) - tego samego zestawienia sprzętu towarzyszącego i akustyki. Poza tym - dla jednego słuchacza liczy się bardziej ogół, a dla drugiego - szczegół... I jeszcze - różnych modeli CD Linna jest z 10...

Tak więc przedstawiona tabelka jest raczej odzwierciedleniem ceny/pozycji w hierarchii, które powinny uzasadniać się wzajemnie:)

Jak pisałem powyżej w przypadku DS-ów Linna.

Spostrzeżenia poszczególnych słuchających mogą być zupełnie inne. Chyba, że przyjmiemy "ogólnie obowiązującą" zasadę - co droższe to i lepsze:)

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

BARDZO poszukuję Linna Majika DS (modelu bez wbudowanego wzmacniacza).

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem da sie, po prostu mam przygotowany system który znam i sprawdzam w nim różne elementy - od źródeł po kabli. Mam swój system odniesienia, więc mam do czego porównać. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, bo zwraca uwagę na inne aspekty brzmienia. Jednak najczęściej spostrzeżenia słuchaczy będą bardzo podobne.

 

Pewien czas temu testowałem nowy wzmacniacz. Po wpięciu do systemu i "rozgrzaniu" jestem w stanie powiedzieć co wnosi do brzmienia, co też zabiera i co o nim uważam. Oczywiście im dłużej się słucha, tym więcej można powiedzieć lub trochę się do pewnego dźwięku przekonać, ale zazwyczaj jak już trochę się usłyszy, to nie potrzeba tak długiego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem da sie, po prostu mam przygotowany system który znam i sprawdzam w nim różne elementy - od źródeł po kabli. Mam swój system odniesienia, więc mam do czego porównać. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, bo zwraca uwagę na inne aspekty brzmienia. Jednak najczęściej spostrzeżenia słuchaczy będą bardzo podobne.

 

Pewien czas temu testowałem nowy wzmacniacz. Po wpięciu do systemu i "rozgrzaniu" jestem w stanie powiedzieć co wnosi do brzmienia, co też zabiera i co o nim uważam. Oczywiście im dłużej się słucha, tym więcej można powiedzieć lub trochę się do pewnego dźwięku przekonać, ale zazwyczaj jak już trochę się usłyszy, to nie potrzeba tak długiego czasu.

 

Oczywiste!

Jeśli to jest klasyfikacja sprawdzona i potwierdzona na "systemie odniesienia" - to (chyba) nie ma co dyskutować:)

 

Przepraszam, jeszcze pytanie...

Ciekawi mnie jeszcze, czy robiłeś porównania "twarzą w twarz" (np. CD z ostatniego miejsca z odtwarzaczem z piątej pozycji lub wyższej), czy też odpuściłeś i przyjąłeś tezę, że skoro CD Mimik jest "słabszy" od Classik, to powinien być również słabszy (i to bardziej) od CD Genki? Itd...

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeszcze pytanie...

Ciekawi mnie jeszcze, czy robiłeś porównania "twarzą w twarz" (np. CD z ostatniego miejsca z odtwarzaczem z piątej pozycji lub wyższej), czy też odpuściłeś i przyjąłeś tezę, że skoro CD Mimik jest "słabszy" od Classik, to powinien być również słabszy (i to bardziej) od CD Genki?

Porównywałem bezpośrednio:

1. Classik / Genki

2. Genki / Ikemi / Sondek CD12

3. Karik + Numerik / Ikemi

4. Ikemi / Majik CD / Akurate CD

5. Majik CD / Akurate CD / Sondek CD12

6. Mimik / Genki / Karik

 

Może ktoś znalazł "przeciek" na temat następcy DS-ów Linna? :PPP

 

Obawiam się, że strzegą swoich tajemnic lepiej niż Apple. Przed premierą nowych iPhone'ów wiedziano praktycznie wszystko o zmianach / ulepszeniach. Co nie znaczy, że dla wszystkich timer jest tajemnicą. ;)

Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

...

Obawiam się, że strzegą swoich tajemnic lepiej niż Apple. Przed premierą nowych iPhone'ów wiedziano praktycznie wszystko o zmianach / ulepszeniach. Co nie znaczy, że dla wszystkich timer jest tajemnicą. ;)

Daję głowę (aczkolwiek to tylko moje spekulacje, rzecz jasna), że dojdzie streamowanie video.... No bo co jeszcze można wymyślić ? :)

Ale ciekawość mnie zżera, muszę przyznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebel niemieckiej firmy Interlubke + Sprzęt Linn'a (DSM/Wzmacniacz/Głośniki) = Musikbox

Design trochę kontrowersyjny, ale może się podobać. Podobno na targach w Mediolanie bardzo się podobał. W normalnym kolorze (nie kanarkowo zółtym), to wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mebel niemieckiej firmy Interlubke + Sprzęt Linn'a (DSM/Wzmacniacz/Głośniki) = Musikbox

Design trochę kontrowersyjny, ale może się podobać. Podobno na targach w Mediolanie bardzo się podobał. W normalnym kolorze (nie kanarkowo zółtym), to wygląda dużo lepiej.

Cóż w tym designie kontrowersyjnego. Przecież to dość nieudolna wariacja nt. powszechnej w latach 50-ych stylistyki, którą do tej pory z powodzeniem kontynuuje np . włoska Brionvega (której produkty można obejrzeć a co najważniejsze posłuchać np. w Luxury Art Cinema). Stąd też zainteresowanie Włochów ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Nijak o design nie chodzi, który zresztą jest kwestią gustu (wyłącznie). Jednemu może się podobać, innemu nie.

Chodzi raczej o odpowiedź na pytanie: czy to JEDYNA nowość, czy też (mam nadzieję) coś jeszcze się szykuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio:

1. Classik / Genki

2. Genki / Ikemi / Sondek CD12

3. Karik + Numerik / Ikemi

4. Ikemi / Majik CD / Akurate CD

5. Majik CD / Akurate CD / Sondek CD12

6. Mimik / Genki / Karik

 

 

Szacunek!

I pozazdrościć jednocześnie..

Tyle dobrych źródeł!

 

A system odniesienia? Czy również oparty jest na wytworach Linia?

Czy i gdzie go można posłuchać?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.