Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wireless

(Konto usunięte)

Całkiem, całkiem ten Twój system :)

A napisz może jaki wzmacniacz i kolumny

 

Całkiem, całkiem ten Twój system :)

A napisz może jaki wzmacniacz i kolumny

A już widzę w "o mnie" - to znaczy w "O Tobie", rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde system teraz gra swietnie i sie jeszcze troszeczke rozkreca :))) nareszcie muzyka plynie z glosnikow :D poprzedni cd to byl Naim 5i tak nieudanego zakupu dawno nie zrobilem.... wzmak Kuleszy i monitorki na Usherach naprawde przyzwoitej jakosci i teraz odpowiednie zrodlo tylko to potwierdza :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Tutaj prezentuje się jeszcze bardziej ciekawie -> http://www.stereostereo.pl/news.html :)

Promocja b. fajna. Chociaż ja osobiście wolałbym jakiś dodatek stricte linnowski zamiast komputerów Apple :)

Jakoś nie jestem wielkim fanem tej marki. Drogi Linnie: postaw na Androida (na szczęście Kinsky już jest) i na nowe tablety z Windowsami ! Tam przynajmniej nie ma problemu z drukowaniem, w przeciwieństwie do iDevice'ów po upgradzie do iOSa 6.x ... :)

U mnie natomiast z nowości klubowych - Ekos 2, zakupiony u sensownego, wydaje się :), dealera w UK, czeka na montaż. Wspólnie z Ekosem czekamy na nowy armboard (bez dziurki potrzebnej Ittokowi), nową igłę do Adikta i nowy zewnętrzny talerz.

Tym samym mój S/H LP12 będzie już praktycznie nówką (Ekos 2 wygląda na mint) :).

Przy Adikcie pozostanę dłuższy czas (b. mi podpasowała ta wkładka, mimo, że to MM-ka - niedoceniane bywają te MMki, eeech)

Jak tylko się zmontuje wszystko, to pozwolę sobie - tradycyjnie - wkleić kilka fotek do klubowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Na pewno opiszę. Mój stary Ittok potencjalnie pójdzie "na serwis" do Audio Origami, a potem -

hmm, mam dwie opcje:

a. sprzedać

b. zacząć składać drugiego sondeka, jeszcze pre-cirkusowego i z Valhallą, w oparciu o np. jakąś retipowaną Troikę.

Wszystkie części już mam (z wyjątkiem owej retipowanej Troiki) - są to pozostałości

po kolejnych upgrejdach. Ciekaw byłbym efektów. Wg wielu miłośników

LP12 taki gramofon zagrałby lepiej od współczesnych. Miałbym szansę porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesluchanie wielu starych zrodell i wzmacniaczy, podobno wybitnych;) Musze stwierdzi, ze niestety, ale nowe konstrukcje sa duzo lepsze. Czyzby w Linnie bylo na odwrot? To by wyszlo, ze spece w firmie sa glusi a tego nikomu z klientow nie zycze. Skoro ludzie pisza, ze nowe ramiona, zasilania i wkladki sa lepsze i to sporo to skad pomysl, ze zestaw zbudowany ze strych duzo gorszych elementow zagra lapiej? Ale proboj. Wszystko jest mozliwe:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Po przesluchanie wielu starych zrodell i wzmacniaczy, podobno wybitnych;) Musze stwierdzi, ze niestety, ale nowe konstrukcje sa duzo lepsze. Czyzby w Linnie bylo na odwrot? To by wyszlo, ze spece w firmie sa glusi a tego nikomu z klientow nie zycze. Skoro ludzie pisza, ze nowe ramiona, zasilania i wkladki sa lepsze i to sporo to skad pomysl, ze zestaw zbudowany ze strych duzo gorszych elementow zagra lapiej? Ale proboj. Wszystko jest mozliwe:)

Wojtek - odpowiedź na pytanie co jest lepsze: stary, czy nowy LP12 nie jest jednoznaczna.

Trudno mi w tej chwili pisać precyzyjnie, bo stary przerabiałem na nowy przez pewien, dość długi okres czasu.

Natomiast - jedno jest pewne: to są różne brzmienia. Ci, którzy porównują takie dwa LP jednocześnie, zazwyczaj

twierdzą, że nowe są znacznie dokładniejsze.

Miłośnicy vintage'u twierdzą, że starsze LP12 są muzykalniejsze.

Ja osobiście też nie podejrzewam, aby taki staruszek grał lepiej, ale - pobawić się można, szczególnie,

gdy prawie wszystkie części się już ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. To samo moznaby powiedziec, ze magic gra lepiej od radicala, bo brzmi cieplej i pewnie w niejednej kombinacji muzykalniej:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

No to teraz mam dopiero problem !

Właśnie zamontowaliśmy Ekosa 2, wymieniliśmy igłę do Adikta, no i ... LP12 gra słyszalnie lepiej od Majika :). Potwierdza to również moja żona, która do tej pory zawsze preferowała dźwięk DSa.

Z Ekosem w porównaniu do Ittoka, brzmienie jest wyraźnie dokładniejsze, całość jest lepiej poukładana. A jednocześnie pozostaje analogowa barwa. Nie założę co prawda wątku pt. "Wireless Audio Nirvana" :)

i nie będę wklejał tam youtube'owych filmików bez sensu, ale naprawdę jestem szczerze zdumiony efektami. Tym bardziej, że igła jest jeszcze świeża i niedotarta.... Trochę fotek wkleję później. Teraz nie mam

czasu ich zrobić - słucham muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz masz takie ramie to teraz jakas wypasna wkladka by sie przydala. Polecam Lyra Delos, muzykalniejsza od wszystkich wkladek Linna, bez ostrosci na gorze Adikta i sterylnosci Akivy. Mowie to po odsuchach na systemach Linna,

U mnie Sondek nie dal najmniejszych szans /majikowi DS jezeli chodzi o muzykalnosc a mam zaledwie Akito:)

Pozdrawiam

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Teraz moim problemem nr 1 jest wzmocnienie, które, IMHO, odstaje od reszty toru. A to niestety, z której strony na to nie spojrzeć, i jak się do tego nie zabrać, to pochłonie sporo kasy :( A dodatkowo może na tyle zmienić charakter brzmienia, że wymiana wkładki będzie wręcz konieczna :), więc się wstrzymam trochę.

Co do wkładki. Hmmm - naprawdę Adikt wydaje Ci się ostry na górze ? Toż ja Adiktem zastąpiłem Dynavectora właśnie ze względu na efekt "krwi w uszach", który zacząłem odczuwać po wymianie kolumn na moje obecne... W adikcie cenię, miły mym uszom fakt, że jest to, IMHO, "wkładka z pierdolnięciem", że tak powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Adikta odebralem na systeme Linna i w porownaniu do tych 2 innych wkladek ktore slyszalem.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Tak Adikta odebralem na systeme Linna i w porownaniu do tych 2 innych wkladek ktore slyszalem.

Ano właśnie - i tutaj napotykamy na fundamentalny problem: subiektywizm odczuć. Każdy słyszy po swojemu, na co ma wpływ, rzecz jasna, konkretny system, pomieszczenie, okablowanie (a jakże !), a pewno i własne

doświadczenia, no i osobisty gust oczywiście. Do tego dodamy adaptatywność naszych zmysłów i powstaje prawdziwy The Wall, nie do obejścia bardzo często, będący jednocześnie fundamentalną przyczyną wielu

jałowych kłótni o to, czy kable wpływają na brzmienie "bardzo", "znacząco", czy "prawie niezauważalnie" (świadomie eliminuję z tej listy zdania pt. "kable nie grają", bo rzecz jasna - grają - tylko dla każdego inaczej :) ).

Ale poza tym - jak nadejdzie pora na wskoczenie na wyższą półkę wkładkową (i preampową), to zastosuję się do wskazówek Wojtka, i obiecuję przynajmniej spróbować przesłuchać zaproponowanych przez niego wkładek (bo wiadomo, że może być kłopot ze znalezieniem porównywalnego systemu z takowymi właśnie na pokładzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adikt moim zdaniem to fajna muzykalna, detaliczna wkladka ale np podczas odsuchu R. Watersa jego wokal mial duzo szelestu na gorze jakby szelescil, cos co kojarzy mi sie graniem niektorych cd. Ale ogolnie moim zdaniem ta wkladka byla bardziej muzykalna (w tym systemie) od akivy.

Ale to sa zawsze subiektywne odczucia:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Skoro sie chwalisz to znaczy, ze jest w idealnym stanie:) Gratuluje!

No - teraz to zupelna nowka. Z elementów S/H jest tylko ramię, w stanie bliskim mint i ... pokrywa, która też się nienajgorzej trzyma :)

Przed 2,5 roku wymieniłem całego Sondeka :). To dlatego zawsze radzę kupować nowe - bo i tak zazwyczaj się wymienia. Tylko wtedy

wychodzi drożej (aczkolwiek bardziej rozłożone w czasie :) )

 

BTW - dzięki za drinka - odwzajemniam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie doradzic jaki kabel din-rca do Linna z trampolina. Chodzi o to by nie byl zbyt gruby i byl w miare gietki no i byl zdecydwanie lepszy brzmieninowo od tego jaki Linn daje standardowo do nowego Akito. Przypuszczam, ze jest to cos jak linn silver, chociaz w salonie mowili, ze lepszy.

Moze ktos juz wymienial i sie podzieli doswiadczeniami?

Osobiscie rozwazam Nordost Tyr, ale moze jeszcze cos w tej klasie?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma co kombinować ze zmianą oryginalnego kabla - inny może nie współpracować dobrze z zawieszeniem. Teraz z Akito dodawany jest Silver T.Kable, czyli taki jaki wcześniej był dodawany wyłącznie do Ekos'a SE. Jest naprawdę dobry. Lepszy jest... krótki kabel od phono Linn Urika. :)

 

1000 € za Nordosta Tyra Phono odłożyłbym do skarbonki na nową wkładkę, zasilacz albo wydał po prostu na płyty.

Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tyr podobno jest gietki. Tyr mozna wyrwac za 500:) Nowe zasilanie to juz spora kwota, wkladka mysle, ze jest niezla:) Mialem caly zestaw polaczony Linn Silver i jezeli to ten sam kabel to znam ograniczenia jakie wprowadza. Nie to, ze jest zly bo gra bardzo rowno, ale dzwiek jest na nim scisniety w porownaniu do innych kabli ktore probowalem.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Witam serdecznie,

A ja wczoraj miałem okazję uczestniczyć w bardzo sympatycznym spotkaniu z The Rolling Stones, które odbyło się w siedzibie StereoStereo w Warszawie.

Świetna muzyka odtwarzania przy pomocy świetnego sprzętu (rolę główną odgrywał Klimax DSM, podłączony do końcówek mocy Akurate z kolumnami Isobarik),

naprawdę miła atmosfera, sympatyczny poczęstunek (b. smaczny Merlot, BTW :) oraz fajny bonusik spowodowały, że był to naprawdę udany wieczór.

Wg zapewnień Panów Krzysztofów spotkania takie będą odbywały się cyklicznie - naprawdę serdecznie polecam.

Podczas tego spotkania miałem okazję posłuchać topowego Sindeka (naprawdę świetny dźwięk !) oraz ... zestawu Kiko - naprawdę fajny dźwięk z naprawdę

niedużego zestawu.

Takie muzyczne spotkania wydają mi się osobiście naprawdę dobrym pomysłem - oprócz zapoznania się, rzecz jasna, z produktami marki, jest to przede wszystkim

okazja do wspólnego posłuchania muzyki i muzycznych dyskusji. Polecam !!!

Nie wiem, do jakiego stopnia tematy takich spotkań można ustalać niezależnie od Linn UK, ale mam np. pomysł na spotkanie z Pink Floyd (chodźby przy okazji wydania Wall, albo DSOFTM),

Led Zeppelin, trochę spotkań jazzowych - np. rocznicowe spotkania z muzyką Davisa, Coltrane'a etc

Edytowane przez Wireless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek na spotkaniu w StereoStereo i zgadzam sie z w 100% z powyższym ;). Może będzie z tego jakaś cykliczna tradycja , fajnie by było ;)

 

Davar 4.11.3 do pobrania. Na MDSM śmiga jak należy

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Byłem w piątek na spotkaniu w StereoStereo i zgadzam sie z w 100% z powyższym ;). Może będzie z tego jakaś cykliczna tradycja , fajnie by było ;)

...

To następnym razem musimy się jakoś spotkać - jako dwóch najaktywnuiejszych klubowiczów.

Też mam nadzieję na tą "nową świecką tradycję" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Drodzy kubowicze a ja mam nastepujace pytanie: czy ktos bylby sklonny wypozyczyc na kilka dni jakis kabelk XLR ?? :)) chcialbym sprawdzic jaka jest roznica miedzy XLR a RCA w moim IKemi :) nie chce kupywac jesli nie bede widzial wiekszej roznicy... niestety w mojej okolicy nie ma zadnego pozadnego sklepu audio... bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy dodatek do rodziny systemów strumieniowych Linn'a - Sneaky DSM.

 

Odtwarzacz Linn DS, tuner radia internetowego, odbiornik Apple AirPlay oraz Linn Songcast

Wejścia: 3x HDMI, 1x Cyfrowe optyczne (toslink), 1x Cyfrowe elektryczne (coaxial), 1x Analogowe RCA (para)

Wzmacniacz 2-kanałowy lub 4-kanałowy (do bi-ampingu w jednym pudełku!)

Kolory: czarny, srebrny lub biały. Czarna wersja na zdjęciach.

Gra świetnie. Cena w okolicach 9 tys. zł.

 

post-2800-0-81065200-1362005424_thumb.jpg

 

post-2800-0-55571700-1362005432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.