Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(Majik DS-I (DSM) nie może być jednocześnie źródłem dla DACa oraz jednocześnie być przedwzmacniaczem dla zewnętrznego DACa.

 

Możesz wyłączyć wzmacniacz w DS-I i używać końcówki mocy Akurate 2200, ale... lepszym rozwiązaniem może być wykorzystanie jednej i drugiej i połączenie kolumn w bi-ampingu.)

 

 

Czyli czeka mnie zakup integry.dzieki za pomoc i milego grania

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To komponenty stereo produkowane przez Linn'a dla Loewe. Wzmacniacz to Linn Majik-I w zmodyfikowanej obudowie, podobnie tuner radiowy Linn Kudos, odtwarzacz CD to Linn Mimik. Linn stworzył całą serię urządzeń dla niemieckiego producenta - także głośniki.

Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Chodzi chyba bardziej o to ze na przykład kairn odwraca fazę sygnału audio i kable głośnikowe trzeba odwrotnie podłączyć przy kolumnach na przykład. Zasilanie to mając wtyczkę shuko i takowe gniazdo to wystarczy obrócić w gnieździe i będzie faza odwrócona. Kabli to bym nie radził przerabiać bo można sobie i sprzetowi krzywdę zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Posiadam Linn LK1 i po podłaczeniu do Meridian551 (wykorzystując tylko MM) jakoś niespecjalnie to grało, sucho bez wypełnienia i basu, bardzo wąską sceną (ledwo między kolumnami).. Na pre NADa 1130 po wymianach kilku elementów jest bez porównania lepiej. Zastanawiam się czy to wina sieciówki, czy tak on po prostu gra.

Dzisiaj testowałem z Cambridge Audio 640p i też jest zdecydowanie lepiej niż LK1. Szukałem winy właśnie w odwrotnej fazie, bo na forum gdzieś czytałem o tym, że wówczas Linn może zagrać jak radyjko z marketu ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą Integry Meridian 551 na końcówkę mocy Majik 2100. Czy taka zmiana coś dobrego wniesie. Kolumny to monitory RLS Callisto 3. Wydaje mi się że ten Meridian nie za bardzo sobie z nimi radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Nie znam lk1 wiec nie wiem jak gra i czy odwraca fazę. Myśle ze kabel zasilający wpływa na brzmienie ale nie w takim stopniu jak opisujesz, raczej bym gdzie indziej szukał przyczyny. Może nie do końca dobrze pasuje do Meridiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LK1 odwraca fazę, więc najłatwiej będzie po prostu zamienić we wzmacniaczu plus z minusem (czerwony z czarnym). Przy okazji sprawdziłbym kable, bo LK1 ma dość nietypowe wyjścia, może tutaj jest pies pogrzebany. Nie znam też tego Meridiana, może to po prostu ze sobą nie współpracuje.

Edytowane przez rock&roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem jeszcze jedną szansę dla LK1 i tym razem podpiąłem go do innej listwy sieciowej. Zmiana w dźwięku w stosunku do tego co opisałem kilka postów wyżej - zdecydowanie na plus. Jedynie co się nie zmieniło to wąska scena - tylko między kolumnami, które mam i tak blisko siebie.

Mam pytanie, czy ktoś w Warszawie posiada końcówkę mocy Majik 2100 i mógłby pożyczyć/podjechać z nią, w celu sprawdzenia w moim systemie. Ciężko kupować taki sprzęt na podstawie opinii i testów.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Już jest, mój prawie nowy Linn Majik DSM/1. na moim facebboku zamieściłem krótka relację jezeli jest ktoś zainteresowany zapraszam: https://www.facebook.com/profile.php?id=100003622226396 .

Chciałbym bardzo gorąco podziękować Panu Krzysztofowi z Linn Polska za pomoc w zakupie i instalacji. Święty człowiek zawsze ma czas i jest bardzo pomocny.

Już niedługo postaram się napisać recenzję i porównanie do Linn Majik CD.

Edytowane przez jarokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Jeżeli jest ktoś ciekawy moich przemyśleń na temat Linn Majik DS/1 to zapraszam na bloga. Trochę grafomańskich tekstów wkleiłem. Będe się starał uzupełniać może się to komuś przyda.

Pozdrawiam wszystkich Linnomaniaków :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. W załączeniu kilka fotek jak budowałem odtwarzacz strumieniowy do naszego linn classika prze ostanie cztery popołudnia.

sprzęt zbudowany w oparciu o squeezeboxa classica jako transport cyfrowy i przetwornika cyfrowo analogowego musical fidelity digilog na tda 1541 w genialnej aplikacji. Do squeezeboxa zbudowałem porządny zasilacz liniowy, zamiast fabrycznej przetwornicy. jako obudowę wykorzystałem kupiony na allegro linn intersekt ( nie wiem dokładnie do czego był ten moduł.. ale był tani około 130zł).

Gra to bardzo dobrze , na tyle że znajomy posiadający odtwarzacz cd za 5 tyś postanowił go sprzedać (cd arcam nie pamiętam modelu ). Sprzet gra z Eposami ES14 stanowiąc miłe zjawisko odsłuchowe.

Biblioteka muzyki jest w formacie flac na dysku sieciowym firmy synology ds213j. Polecam i ide słuchać...... Pozdrawiam

post-10185-0-29073600-1416950154_thumb.jpg

post-10185-0-08915300-1416950181_thumb.jpg

post-10185-0-20803200-1416950192_thumb.jpg

post-10185-0-83377900-1416950223_thumb.jpg

post-10185-0-25374100-1416950250_thumb.jpg

post-10185-0-24844000-1416950262_thumb.jpg

post-10185-0-31029300-1416950274_thumb.jpg

post-10185-0-91682700-1416950289_thumb.jpg

post-10185-0-66586200-1416950303_thumb.jpg

post-10185-0-92041800-1416950323_thumb.jpg

post-10185-0-29944100-1416950337_thumb.jpg

Edytowane przez torbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wimp i linn ds czy ktos cos wie?bedzie nie bedzie?wyglada na to ze i linn bedzie musial podazyc w tym kierunku by nie stracic jakby sie moglo wydawac sporej czesci potencjalnych kupcow,Narazie w moim przypadku to i tak nieistotne bo wimp nie jest dostepny w uk i moze stad jeszcze sie tym nie zajmuja, tyle ze linnowskie granie to nie tylko wyspa, a Wy co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia korzystam prawie codziennie z WiMPa HiFi na Linnie poprzez AirPlay - działa to bardzo fajnie. Obecnie Szkoci wypuścili wersję beta swojego programu do sterowania Kazoo z pluginem Tidala (UK/USA). Za chwilę będzie dostępny również również WiMP (SE/DK/NO/DE/PL) oraz co najmniej dwa inne serwisy streamingowe. Czyli dalej rozwijają swoje urządzenia, obecnie aż 12 modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.