Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ciekaw jestem porównania monitorów Harbeth P3esr v Linn 109 w połączeniu z integrą Linn Majik (nowy model). Powoli planuję zmianę obecnie posiadanych RLS Callisto III na inne. Repertuar głównie jazz, akustyka, elektronika. Ewentualnie co moglibyście polecić do odsłuchu. Pokój 16m2. Będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Chciałbym nieśmiało zapisać się do tak szacownego grona. Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Keltik'ów więc idąc za ciosem mój całkiem wtedy nowy zestaw Marantza poszedł w odstawkę bo zapragnąłem usłyszeć jak owe legendarne skąd inąd kolumny zagrają. Zakupiłem zestaw aktywnych zwrotnic, odtwarzacz Majik DS, integrę Magik I, 6 kanałową końcówkę Magik6100, wszystko z fabrycznym Dynamik'iem. I gra. Kable głośnikowe na razie od Naim'a (będzie wymiana na Furutech), kondycjoner i sieciówki od Furutecha, interkonekty DIY (choć gdzieś tam się wała jeden Linn Black). Nie jest to Klimax ale potencjał kolumn jest nie do przecenienia. A całość potrafi wydusić z mej złotouchej pani łzy gdy słucha swego ulubionego S. Getza...

 

W następnej kolejności gramofon oraz dobry odtwarzacz SACD...

 

Kwalifikuję się do klubu?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jak zobaczyłem, że z Tidala daje mi testową płytę audio, znany tytuł, w AAC 96kbps to ... sie wypisałem z subskrybcji.

 

Pozdro

 

hmm, nie zazdroszcze decyzji, jako ze dla mnie tidal mimo ze nie ma wszystkiego to ma bardzo bardzo duzo, a wygoda obslugi i dostepnosci do jakosci CD jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Ja używam, majika DS/1 jako transport a DAC to stareńka Wadia 26 (tylko 16/44) ale gra zajefajnie, muzykalnie no mnie się podoba.Uważam takie zestawienia za sensowne bo niewielkim relatywnie kosztem można znacząco poprawić jakość dźwięku, według mnie Majik to dobry napęd ale porównywałem tylko do Majika CD i DS gra deczko lepiej po Coax ale na granicy percepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dla tych co używają tidala z linnem przez tel lub pad mogę polecić aplikacje na androida 'bubble DS next'. Działa pięknie na dużym ekranie. O wiele bardziej funkcjonalna niż programy linna. Mogę w końcu odłożyć łapka na bok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od niedawna jestem posiadaczem Majika DSM. Niestety z moimi monitorami KEF R300, zrobiło się potwornie nudno. Niczego nie brakuje w brzmieniu, poprawnie do bólu, ale zero emocji. Może podsuniecie propozycje głośników, które mogłyby nieco ożywić linna. Macie jakieś doświadczenia własne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w mam nadzieje, ze nie tylko w poczekalni klubu. Wczoraj nabylem droga.... Linn klout. Jest to sprzet PO przegladzie podobno w serwisie linna w austrii.W domu podlaczylem to cacko do Vienna Acoustics Bach Grand I COS mi powlaczeniu trafo w glosnikach buczy,nie glosno ale jednak.Po wlaczeniu koncowki wyraznie slychac jak COS pisnie w lewym I prawym glosniku I to tez dla mnie nowosc, bo z innymi wzmacniaczami tego nie bylo slychac. I najwazniejsze, PO zdjaciu pokrywy stwierdzilem, ze wymieniono 4ry Kondensator na prawy Kanal I nie napisow nie möge odczTac, bo SA lekko przekrecone. Napewno nie SA takie jak oryginalne na zdjeciach wygrzebanych z internetu. Prosze uspokujcie mnie albo ocencie czy to warto trzymac bo do poniedzialku mam czas na ewentualna wymiane na Sansui au 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Majika DSM. Niestety z moimi monitorami KEF R300, zrobiło się potwornie nudno. Niczego nie brakuje w brzmieniu, poprawnie do bólu, ale zero emocji. Może podsuniecie propozycje głośników, które mogłyby nieco ożywić linna. Macie jakieś doświadczenia własne?

Liny tak graja , równo czysto ładnie ale jak piszesz bez emocji , musisz zmienić wzmacniacz ,chyba ze jakieś krzykliwe kolumny kupisz typu monitor audio , bw

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Witam w mam nadzieje, ze nie tylko w poczekalni klubu. Wczoraj nabylem droga.... Linn klout. Jest to sprzet PO przegladzie podobno w serwisie linna w austrii.W domu podlaczylem to cacko do Vienna Acoustics Bach Grand I COS mi powlaczeniu trafo w glosnikach buczy,nie glosno ale jednak.Po wlaczeniu koncowki wyraznie slychac jak COS pisnie w lewym I prawym glosniku I to tez dla mnie nowosc, bo z innymi wzmacniaczami tego nie bylo slychac. I najwazniejsze, PO zdjaciu pokrywy stwierdzilem, ze wymieniono 4ry Kondensator na prawy Kanal I nie napisow nie möge odczTac, bo SA lekko przekrecone. Napewno nie SA takie jak oryginalne na zdjeciach wygrzebanych z internetu. Prosze uspokujcie mnie albo ocencie czy to warto trzymac bo do poniedzialku mam czas na ewentualna wymiane na Sansui au 999.

To że brumi to niepokojący objaw raczej świadczący o uszkodzeniu. A to pisniecie w głośnikach po uruchomieniu to normalne u mnie tez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że brumi to niepokojący objaw raczej świadczący o uszkodzeniu. A to pisniecie w głośnikach po uruchomieniu to normalne u mnie tez tak jest.

 

Dzieki Jarokar.Wszysko w porzadku z kloutem. Jest bardzo czuly na kable I uspokoilo sie jak pozmienialem konfiguracje i wpialem od strony pre kierunkowy kabel Sommer. Ciesze sie pieknym neutralnym bez jakichkolwiek podbarwien dzwiekiem. Tego szukalem. Ale preamp jest z Tochiby Aurex sy c15 I nie mam pojecia czy jego parametry SA odpowiednio dobrane do linna. Szukalem informacji Jaki przedwzmacniacz dopelnil by klouta I niekoniecznie Linn.Bylbym wdzieczny za sugestie.Nie chce inwestowac w ciemno, bo z testowaniem uzywek jest klopot. Czlowiek od ktorego kupilem sprzet proponowal, zebym potestowal u siebie w domu I ewentualnie wymienil na Sansui. Linn zostaje a Sansui au 999 kupilem rowniez I jest to najlepszy zakup jakiego dokonalem.Audionirwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Miałem okazje słuchać Aurexa ale nie w swoim systemie, była też możliwość zamienić go na mojego Kairna i to dla mnie i gospodarza była zdecydowanie wyższa półka, Aurex jak dla mnie zabrzmiał dosyć jasno i chudo. Żeby nie było Aurex w swojej klasie cenowej to jest dobry preamp ale pewnej granicy jakości nie przeskoczy.

Ja używam Klouta z Kairnem i dla mnie to jest dobre zestawienie, zaznaczam dla mnie bo Linowska szkoła dźwięku nie każdemu pasuje.

Trudno mi jednoznacznie radzić bo nie wiem czego oczekujesz, nie znam też kolumn , których używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie slysze to u mnie jest dzwiek ale bez emocji.Klout potrzebuje innego pre niz Toshiba.Nie chce sie rozplywac w zachwytach nad Aurexem ale polecalbym Ci posluchac go w konfiguracje PO jednym mono sc m15 na Kolumne z oryginalnym pre z seri 15.Wtedy dopiero buduje piekna scene we wszystkie strony I mimo,ze srednica jest faworyzowana I brakuje troszke basu to do jazu jest idealny. Moje kolunmy to Vienna Acoustics Bach Grand na kablach Audioquest Type 8 I Artech.Klout ma to czego szukalem jest szybki nie podbijania zadnego z zakresow ( jak sobie przypomne accuphase to mi sie niedobrze robi) ale scena kuleje i musze znalezc COS co go pociagnie na odpowiednio poziom. Wiem, ze Linn lubi Lina moze zanim go skompletuje ktos zaproponuje inna kombinacje z pre.A tak na marginesie majac juz rozgrzebane kable podlaczylem Sansui Au 999 jako pre do Klouta I tez sie nie sprawdzilo wyszla Kloupa:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

U mnie w mojej konfiguracji na scenę nie mogę narzekać, buduje szeroko na boki i ładnie w głąb kolumny bez trudu znikają. Jest detal fajna barwa i bas niezłej jakości brakuje może ofensywności dla nie których zbyt spokojny dźwięk ale to szkoła Linna (mnie się podoba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolega wyżej chyba pomylił wątki.

 

Anyway, Szkoci mają nowość w ofercie - wkładkę MC Krystal, zastępującą model Klyde. Klasyczny montaż na 3-punkty, wyższy poziom wyjściowy niż Klyde (0.25 mV vs. 0.15 mV) i bardzo fajny wygląd oraz brzmienie, które według zapewnień konstruktora ma być lepsze niż wszystkich wkładek na tym poziomie cenowym.

Krystal-3Q-x220.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mojej konfiguracji na scenę nie mogę narzekać, buduje szeroko na boki i ładnie w głąb kolumny bez trudu znikają. Jest detal fajna barwa i bas niezłej jakości brakuje może ofensywności dla nie których zbyt spokojny dźwięk ale to szkoła Linna (mnie się podoba).

 

Jarokar, na jakim poziomie głośności słuchasz tak normalnie kameralnie, dla przyjemności (kairn/klout) ?

 

Goszczę teraz u siebie i troszkę walczę z konfiguracją tego duetu.

O ile z moim preampem (Pretek) Klout gra genialnie, jest scena, barwa, linnowska gładkość, kultura a tam gdzie trzeba tupnięcie - poziom głośności przy normalnym słuchaniu wynosi od godz. 9.00-10.00, jak chcę przypierniczyć to do 11.00, czyli szacuję 35-45% poziomy volume. Podobnie słucham na moich Naimach (w tych samych warunkach - reszta toru ta sama). Pretek z Kloutem zagral tak dobrze że z wczesnego wieczoru zrobiła się audio-nocka ze znajomym... ;-)

Zmieniając pre z Preteka na Kairna cała magia znika. To co z Pretekiem mam na 30-40% to Kairna muszę rozkręcić na 70-80%... Oczywiście reszta toru i warunki te same. Przy przepinaniu na Kairna oczywiście pamiętam też o zmianie fazy. Wszystko jest poprawnie a sygnał jest jakby niepełny i bardzo cichy (słaby).

Z ciekawości do Kairna podpieliśmy silną końcówkę Primare (starszy model, 3.2 albo 3.20 nie pamiętam), której generalnie nie lubię bo jest dla mnie za chłodna i za ostra ale o dziwo Kairn ją utemperował, wygładził i w miarę to zagrało - na normalnym poziomie głośności... 55 %.

 

Nie wiem o co chodzi z Kairnem. Aż wierzyć się nie chce że ten Kairn to naturalny, dedykowany partner Klouta. Może ten egzemplarz jest trefny? Ale z Primare jakoś zagrał (choć to nie było to co lubię - ale działało)... (?).

 

Pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

 

 

Jarokar, na jakim poziomie głośności słuchasz tak normalnie kameralnie, dla przyjemności (kairn/klout) ?

 

Goszczę teraz u siebie i troszkę walczę z konfiguracją tego duetu.

O ile z moim preampem (Pretek) Klout gra genialnie, jest scena, barwa, linnowska gładkość, kultura a tam gdzie trzeba tupnięcie - poziom głośności przy normalnym słuchaniu wynosi od godz. 9.00-10.00, jak chcę przypierniczyć to do 11.00, czyli szacuję 35-45% poziomy volume. Podobnie słucham na moich Naimach (w tych samych warunkach - reszta toru ta sama). Pretek z Kloutem zagral tak dobrze że z wczesnego wieczoru zrobiła się audio-nocka ze znajomym... ;-)

Zmieniając pre z Preteka na Kairna cała magia znika. To co z Pretekiem mam na 30-40% to Kairna muszę rozkręcić na 70-80%... Oczywiście reszta toru i warunki te same. Przy przepinaniu na Kairna oczywiście pamiętam też o zmianie fazy. Wszystko jest poprawnie a sygnał jest jakby niepełny i bardzo cichy (słaby).

Z ciekawości do Kairna podpieliśmy silną końcówkę Primare (starszy model, 3.2 albo 3.20 nie pamiętam), której generalnie nie lubię bo jest dla mnie za chłodna i za ostra ale o dziwo Kairn ją utemperował, wygładził i w miarę to zagrało - na normalnym poziomie głośności... 55 %.

 

Nie wiem o co chodzi z Kairnem. Aż wierzyć się nie chce że ten Kairn to naturalny, dedykowany partner Klouta. Może ten egzemplarz jest trefny? Ale z Primare jakoś zagrał (choć to nie było to co lubię - ale działało)... (?).

 

Pozdrawiam,

kvist.

 

U mnie działa dobrze ja normalnie słucham miedzy 25-35 na wyswietlaczu ( skala1-100) a jak chce dać czadu to 45-60 i to jest już bardzo głośno. U Ciebie to wyglada żeczywiscie na jakaś usterkę. Kiedyś używałem Exposure preamp i ten miał bardzo wysoki poziom wyjściowy już na 9 było głośno wiec Klout ma czułość na dosyć wysokim poziomie. Kairem napędzałem końcówki Quada, Vincenta, Ushera i Technicsa i nie było nigdy problemu z poziomem wyjściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa dobrze ja normalnie słucham miedzy 25-35 na wyswietlaczu ( skala1-100) a jak chce dać czadu to 45-60 i to jest już bardzo głośno. U Ciebie to wyglada żeczywiscie na jakaś usterkę. Kiedyś używałem Exposure preamp i ten miał bardzo wysoki poziom wyjściowy już na 9 było głośno wiec Klout ma czułość na dosyć wysokim poziomie. Kairem napędzałem końcówki Quada, Vincenta, Ushera i Technicsa i nie było nigdy problemu z poziomem wyjściowym.

 

Dzięki serdeczne!

Kairn jedzie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.