Skocz do zawartości
IGNORED

następca


pajek

Rekomendowane odpowiedzi

vector, tu jest recenzja W.Pacuły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Jak najbardziej serio...:)

slyszalem kilka i graja roznie. Mam tez obecnie jedna w domu(jako odzielny dac) i gra wysmienicie z cd sony jako naped! Ta akurat nawet ladnie wyglada! :)

A co masz watpliwosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vector, 20 Lis 2009, 00:15

 

>McGyver

>

>Jak najbardziej serio...:)

>slyszalem kilka i graja roznie. Mam tez obecnie jedna w domu(jako odzielny dac) i gra wysmienicie z

>cd sony jako naped! Ta akurat nawet ladnie wyglada! :)

>A co masz watpliwosci?

 

Wątpliwości nie mam, tak pytam bo to jest bardzo tanie. A że gra różnie - zależy jak się ją obrobi. U mnie z systemu po zakupie lampucery od razu wyleciał Meridian. Utrzymała się długo, ale ... też wyleciała. teraz króluje DAC na PCM1798 i tak już chyba zostanie bo coś, co będzie jeszcze lepiej grało będzie również kosztować astronomiczną kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Znam recenzje Paculy....:)

Uwazam, ze prawie trafil w sedno.......:)))))

Prawie, bo uwagi o braku neutralnosci IMHO sa nieuzasadnione. Uwazam tez ze sprzet towarzyszacy w tym tescie a szczegonie kolumny byl o wiele za slaby dla Lectora.

Ten cd gra tak naturalnie i spojnie, ze wymyka sie latwym ocenom. Masz po prostu muzykow/zespol i instrumenty w domu. W tej samej przestrzeni co Ty!!! To potrafia tylko najlepsze "klocki". Efekt jest taki, ze bardzo trudno analizuje sie dzwiek bo po prostu masz do czynienia z Muzyka.

Instrumenty sa takie jak w naturze. U mnie piano w porownaniu do stojacego oryginalu w pokoju obok gra baaardzo podobnie. I ta cena...:)))))))))))))))))))))))))))))))))

Poczytaj recenzje zagraniczne bo jest ich duzo! Tak czy inaczej musisz sam posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vector, 20 Lis 2009, 00:34

 

U mnie piano w porownaniu do stojacego oryginalu w pokoju obok

>gra baaardzo podobnie.

 

No to pojechales. To robi wrazenie. Musi miec niesamowite nasycenie barw i wybrzmien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vector,

 

jeśli Lector jest taki świetny, to dlaczego jest tak tani? Dlaczego dystrybutor ew. producent robi sobie krzywdę? :). Takich rzeczy nie robi się w biznesie bez powodu. Jeśli muzycznie jest ok, to może z mechaniką coś nie tak :). vector, litości, to nie może być prawda! Napisz, o co tu chodzi.

 

P.S. Zakładam, że to piano to nie Casio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam,że Lector to znakomite żródło a z wpisów vectora wynika,że lepiej gra od orginału(muzyki na żywo)wygląda to mi na przemyconą reklamę.Ciekaw jestem czy vector to czasem nie sprzedaje tego Lectora.Hurtowo.

pajek

Ty posłuchaj i porównaj w bezpośrednim starciu jak CD-eki grają a potem zdecyduj.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

...No nie!!!......:))) ....piano to nie Casio!!! buhahahaha!

Dzwiek jak napisalem zblizony ale i tak decydujace sa glosniki i akustyka pomieszczenia. Ja teraz mam kilka roznych a ostatnio gram sobie na Altec 288/805+416. Na zwyklych "burczybasach" piano nie brzmi jak piano!:)

 

Nie wiem czemu Lector ma taka polityke cenowa..???

Ale duzo ciekawsze jest dlaczego inne firmy maja zupelnie inna polityke cenowa..???

Jest na tym forum troche informacji o roznych "super" firmach ktore w "klockach za dziesiat tysiecy maja transporty z bumboxa np!!!!

Lector jest wykonany bardzo solidnie! Do tego transport jest bardzo dobry!

Zasilacz jest oddzielenie, wyjscie lampowe wiec ogolnie chlopcy przylozyli sie do strony techniczno-brzmieniowej.

Oczywiscie mozna zrobic bardziej pancerna obudowe vide Wadia lub Accuphase.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vector

....No nie!!!.....

To zwyczajna reklamka.Dystrybutor pod nickiem reklamuje swój towar.

Niestety tak to odbieram.Może mój odbiornik coś szwankuje a może niekoniecznie!!.....:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a może ktoś za mnie tego wszystkiego posłucha-odsłucha i podejmie decyzję. Za chwilę zadzwonię do człeka i powiem, że biorę to Accu.

 

Czy ktoś z Was może powiedzieć, jak owe rekomendowane CuDa zagrają w mojej konfiguracji?

Ja wiedziałem, że tak będzie. Idę do śpiworka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spiworku niczego konkretnego sie nie dowiesz-chyba,ze uratuje sytuacje piekny sen-byc moze bedzie

dobrze,ale przez chwile.Zreszta mozna i tak jak ktos lubi-kupic klocek za iles tam kpln,a potem

dopiero zabawa.Powodzenia i milych odsluchow nie tylko we snie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek, 20 Lis 2009, 11:40

 

>No dobra, a może ktoś za mnie tego wszystkiego posłucha-odsłucha i podejmie decyzję. Za chwilę

>zadzwonię do człeka i powiem, że biorę to Accu.

>

>Czy ktoś z Was może powiedzieć, jak owe rekomendowane CuDa zagrają w mojej konfiguracji?

>Ja wiedziałem, że tak będzie. Idę do śpiworka.

 

Stary, nie tędy droga. To ma się podobać Tobie, a nie "komuś". Masz ponad 20k budżet, przeznacz z 500-1000zł na paliwo i pojeździj, posłuchaj, a co Ci się bardziej spodoba, to wypożycz. I będziesz miał jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem ze śpiworka. Słońce mnie wybudziło.

 

Ja po prostu cholernie leniwy jestem. Chciałbym mieć teraz i już, postawić na blacie, zapomnieć o temacie. I słuchać. Historia moich "systemów" uczy, że padałem (a raczej mój budżet) ofiarą tego lenistwa i nieprzemyślanych zakupów. Teraz będzie inaczej :))

 

A poważnie, to dziękuję za wszystkie rady i w ogóle.

 

pozdrawiam,

p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew

vector jak zawsze uczynny doradza mlodym audiofilom co maja kupic aby sie nie męczyc drepcząc w kółko

tu powinna sie jeszcze pojawic stosowna grafika ktora kiedys wrzucił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko,spogladajac na Twoje PW,czy wymiana cd hi-endowego,ktore posiadasz,na cd

za sume 25kpln w twoim systemie przyniesie CI taka poprawe dzwieku,jakiej oczekujesz-mysle,ze

na pewno nie.Ja bym zrobil inaczej-ale to tylko delikatna moja sugestia,bo twoj sprzet,twoja kasa,

i co najwazniejsze nie mapisales jakiej poprawy jakosci dzwieku oczekujesz-co Cie niezadowala.

Dzialajac pochopnie duzo ryzykujesz-mozesz nie odczuc poprawy,wiec szczera prosba -zadaj sobie pytanie

Czego naprawde oczekuje od dzwieku[calego systemu]?????

Zycze trafnych decyzji i pelnej satysfakcji z odsluchow.

ps.Tak na marginesie za ta sume nigdy bym nie kupil uzywanego cd z niesprawdzonego zrodla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strary audiofil

tu masz racje zawsze była spora pula drogiego srzetu /krążącego pomiędzy audiofilami/ po wiekszych i mniejszych przejsciach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 4000-4500 euro kosztuje Antila MK II.To poziom DP-78 choc brzmienie nieco inne,jest szybszy,gra b.naturalnie,Interkonekty-srebro.Zeby nie przeplacac np.Clarity Silvermann Laboratories.Mozna oczywiscie pojsc na calosc i uzyc SEI-600ii,lub600s Stereovoxa(nie musi byc XLR).W 2008 najlepszy CD w Wielkiej Brytanii,w tym roku wygral wzmacniacz z tej samej stajni i nikt go nie promowal.Warto posluchac i nie kierowac sie utartymi stereotypami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir.

No nie zawsze pada deszcz,ja nie tak dawno sprzedałem CD Pathos Endorphin za mniejszą kwote(nie wiele)od tej co chce wydać pajek a wiadomo nowy kosztuje dużo więcej.Stan perfekcyjny po żadnych przejściach.Ale zgadzam się,że trzeba uważać.Pytanie zasadnicze,czy trzeba wymieniać tego Krella,czy wymiana wniesie odpowiednią do oczekiwań poprawę?Tylko odpowiedzi na to pytanie musi szukać sam zainteresowany.Osobiście sądze,że trudno będzie zastąpić Accu ponieważ jest między nimi synergia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew najczesciej trafiasz na sprzedawce posrednika a nie na audiofila

tak jak widac zreszta w tym watku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-78 jest akurat nowy.

 

Dlaczego chcę wymienić Krella? IMVHO uważam, że kablami nie da się uzyskać efektu, którego oczekuję. Może się mylę. Młodym audiofilem w końcu jestem. Uważam natomiast nieskromnie, że dużo słyszę, bo bardzo dużo słucham. Od lat. Stary Audiofilu dzięki na maila na prv, zaciekawił mnie, może skorzystam.

 

Pisząc o tym, czego oczekuję najlepiej będzie porównać rzeczonego Krella z DP-78, a raczej spróbować opisać to, co usłyszałem po zamianie Krella na 78-kę. Dużo głębszy, niższy bas, zdecydowanie lepszy kontur (przy Accu bas Krella w zasadzie nie ma konturu). Dźwięki pełniejsze, okrąglejsze, dużo bogatsze, prawdziwsze. Lepsza separacja dźwięków, przez co rozumiem większą ilość powietrza i czytelniejsze granice między nimi(przy Krellu dźwięki/instrumenty/głosy są w przestrzeni bardziej połączone, tj. zlewają się ze sobą). Więcej detali, ale podanych w sposób naturalny, tj. tam gdzie ich miejsce, a nie zniekształcających przekaz i ładujących się na pierwszy plan. Dużo głębsza i nieco wyższa scena - zarówno w dół jak i w górę - muzyka w pomieszczeniu zajmuje więcej przestrzeni. Zdecydowanie lepsze wrażenie realizmu, obcowania z muzyką na żywo. Accu melodyjne, Krell ostrzejszy, bardziej agresywny. I może w tym miejscu dodałbym Accu trochę pazura, ale tylko trochę, i nie po całości.

 

I tak naprawdę Accu może być, chyba że uda mi się znaleźć coś lepszego - chodzi przede wszystkim o realizm, na co IMVHO składają się te elementy, o których pisałem + kilka innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Dopiero teraz doczytalem jaki masz sprzet. Troszke nakupowales! I te wszystkie kabelki...:)

IMHO powinienes wymienic glosniki.

Mialem ja ci kiedys Dynaudio c4. Jak pogrzebiesz w forum to znajdziesz moje wpisy na ich temat;)

Problem polega na tm, ze te Dynaudio sa ladne a te glosniki ktore znam i dobrze graja sa raczej "nieladne" (oczywiscie zalezy od gustu ale odnosze sie do obecnego kanonu glosnikowego "piekna").

Sa tez glosniki ladne, ktore dobrze graja ale sa przewaznie baaaaardzo drogie....;(

I racje ma chyba ten co napisal, ze inaczej wydalby pieniadze...... Mysle, ze zmiana glosnikow przynioslaby najlepszy efekt!

Poszukaj wsrod hornow, odgrod i szerokopasmowcow. Np takie Klipsch Heresy (3000PLN z drugiej reki)albo jakies Tannoye (poczytaj wpisy np.Lutka) dual concentric zagraja duzo lepiej od tego co masz w tej chwili. Chciaz ten wyglad...... No coz....:)))

Potem, jak bedziesz po jasnej stronie mocy (horny, odgrody, szerokopasmowce) to juz z gorki......:))))) Sorki za off topa ale nie moglem sie powstrzymac....:))))

Zreszta zaczyna sie weekend wiec jestem usprawiedliwiony. ..........chyba...???....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

To się nazywa synergia między DP-78 a E-450 jednej firmy,zaprojektowane przez tą samą firmę jak zaczniesz szukać dalej to będzie tylko gorzej.Prawdopodobnie.Mając DP-78 spróbuj innych kabli,może z wyższej półki kolumny i do tego E-450-wcale nie muszą być odgrody ani jakieś dziwolągi o skuteczności 100dB.Accu to nie słabowita lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47,

 

Och, widze, ze masz doswiadczenia z "dziwolagami" - hornami, odgrodami i slabowitymi lampami.....;)

Pewnie, ze do Accu nie musza byc horny lub odgrody! Nie musza ale moga.....hihihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca pijany chłop do domu o 5 nad ranem. Żona się pyta:

- gdzie byłeś?

- na dożynkach,

- na dożynkach?? W styczniu???!!!

- taka jest moja wersja i będę się jej trzymał.

 

Moja wersja jest taka, że na razie nie planuje zmieniać kolumn. Są i ładne i ładnie grają. Fakt, że po zmianie CD system zagrał znacznie lepiej, też chyba coś o nich mówi. Na ostatnim AS miałem okazję słuchać paru zestawów do słuchania muzyki i wydaje mi się, że mój z DP-78 wypadł całkiem nieźle na tle co niektórych. Inna sprawa to kable, ale najpierw CD, potem reszta.

 

I taka jest moja wersja. Taka jest moja wersja... :)

 

vector, litości. Zaraz zaproponujesz wymianę stolika :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma,a Yamamoto ?

Można to wykonać samemu,za bajecznie śmieszne pieniądze !

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-803-100009889 1258731348_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajek

 

Nooo nooo, audiofilski stolik to podstawa!!! :) Wplywa na wszystko - jak ryba....

 

Napisze tak:......zeby nakreslic wlasciwe proporcje i miejsce w szeregu....hihihi

...........jesli ustawisz Klipsch Heresy za swoimi Dynaudio (beda zasloniete) to i tak zagraja lepiej..i to w calym pasmie...:))) Zaklad o Petrusa? Ok, dosc off topow zmykam na weekenda. Juz znasz moje zdanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik jest piękny. Biorę ten stolik. Postawię na nim palmę, a pod nią położę poradnik młodego audiofila w skórzanej oprawie.

 

Jak to stolik nie gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.