Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony Stacyjne AMPEX : -200, -400, -401, -456 i inne


Korwin

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli lampy do wymiany, jakie siedziały oryginalnie?

 

Lamy wymienia sie co kilka tysięcy godzin pracy, a czasem jeżeli jest to produkt kiepskiej firmy po 500 godzinach pracy. W tym Ampexsa pracują podwójne triody 12AX7, 12AU7 i lampa prostownicza w sumie 7 lamp na kanał. Lampy te sa produkowane do dziś i nie ma problemów z zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się wymienia to wiem, byłem tylko ciekawy, jakie siedzą oryginalnie i jaki jest stan lamp, które zastałeś w tym biedaczku. Cieszy mnie oko, jak widzę jak on teraz wygląda, oj chyba się do Ciebie wybiorę, kręci mnie poznanie osobiście kogoś z wielkim sercem i encyklopedią w głowie! Swoją drogą, tylko podpieram siły patrząc na zdjęcia. Popatrzę sobie i znowu chce mi się robić dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj ponownie z F4460 wymierzono obroty wałka sterującego aby móc wytoczyć na niego tulejkę korygującą USA 50Hz Europa 60 Hz. Dostałem też od Mistrza transformator 230/110 V specjalnie wykonany dla tego magnetofonu. W Krakowie była mgła a tam na Górze i blisko Ampexów i nieba.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie odrestaurowane Ampexy gratuluję .

Bardzo mnie się podoba ich niepowtarzalny charakter pozdrawiam i życzę samych sukcesów w dalszych pracach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zakończyłem montaż elektroniki w przedwzmacniaczach Ampex 351. Oba preampy są już wstępnie obsłuchane. Dźwięk zgodnie z oczekiwaniami świetny, na razie jest to tylko moja opinia. Będę oczywiście zbierał opinie innych. Pozostaje mi umieścić cały „bałagan” (widoczny na fotografiach) w obudowie, kupić dobrej marki lampy i......sprowadzić następny model (chyba 350) w stanie agonalnym do reanimacji. Mam ogromną satysfakcję, ponieważ chyba nikt przede mną nie wykonał takiej renowacji w technologii „point to point” szkoda tylko, że nie będę mógł porównać brzmienia tego Ampexsa z oryginalnym, wtedy by się okazało czy było warto wkładać tyle wysiłku. Doświadczenie mówi mi jednak, że powinien być co najmniej taki dobry jak oryginalny z montażem na obwodach drukowanych, albo jeszcze lepszy. Dlaczego? Ano dlatego, że połączenia pomiędzy komponentami w technologii point to point są najkrótsze, co znacznie obniża poziom przydźwięku, zmniejszają się pojemności pasożytnicze co wpływa kożystnie na pasmo przenoszenia. Ponadto usunięcie kilkudziesięciu konektorów łączących poszczególne płytki drukowane wyeliminowało nie tylko długie przewody połączeniowe, ale szumy i trzaski powstające z powodu zabrudzeń, utleniania się konektorów . Chassis lepiej ekranuje elektronikę, przez co zmniejsza się poziom zakłóceń. Obwody drukowane przegrzewają cię w okolicy lamp czego nie ma w przypadku chassis. Wszystko przemawiało, aby podjąć trud wykonania takiej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23520-0-95987900-1324049532_thumb.jpg

post-23520-0-61188800-1324049547_thumb.jpg

post-23520-0-71573500-1324049559_thumb.jpg

post-23520-0-42129300-1324049578_thumb.jpg

post-23520-0-07921900-1324049615_thumb.jpg

post-23520-0-01561300-1324049631_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten cud osobiście dwa razy w odstępach kilkunastodniowych, żałuję, że nie zobaczę jeszcze w tym roku po raz trzeci.Obwody drukowane są idealnym rozwiązaniem przy korzystaniu z robotów przemysłowych montujących na nich elementy półprzewodnikowe takie jak

 

Oglądałem ten cud osobiście dwa razy w odstępach kilkunastodniowych, żałuję, że nie zobaczę jeszcze w tym roku po raz trzeci.Obwody drukowane są idealnym rozwiązaniem przy korzystaniu z robotów przemysłowych montujących na nich elementy półprzewodnikowe takie jak: diody, tranzystory, tyrystory i układy scalone przy montażu ręcznym lampowego sprzętu elektronicznego spełniają jedynie leninowską zasadę "jeden krok do przodu i trzy kroki wstecz". Śmiem na podstawie krótkich odsłuchów u Mistrza muzyki różnych gatunków [ w tym i symfoniczna] że 351 fabryczny montowany seryjnie nawet do tego co zmontowano kosztem ciężkiej uporczywej pracy nawet do pięt tych robótek koronkowych na drutach nie dorósł. Wiele lat temu miałem możliwość odsłuchu Ampex-a stacyjnego i doskonale pamiętam jego możliwości. Ja wiem to nie jest moja bajka, to nie jest moja palma, ani do mnie nie należą małpy ale trochę znam się na kokosach. Podobno kto czyta ten nie błądzi polecam książkę GRAŻYNY FOSAR, FRANZ-a BLUDORF-a: CZARODZIEJSKI ŚPIEW CZĘSTOTLIWOŚCI UMOŻLIWIAJĄCE STEROWANIE POGODA I LUDZKIM UMYSŁEM Wydawnictwo KOS KATOWICE 2009 Tytuł oryginału: ZAUBERGESANG. Frequenzen zur Wetter- und Gedankenkontrolle. Na myśl przychodzi list do Hebrajczyków 4.12 przekład dowolny uproszczony "bo słowo Boże jest jak miecz obosieczny, oddziela szpik od mięsa i kości i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.Nie słuchajcie marnej muzyki w kiepskim wykonaniu bo zdemoluje waszą psychikę. Nie słuchajcie takiej do której bardzo łatwo jest doczepić bodźce podprogowe i infradźwięki.

Handgranat to nie zabawka

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych Szczęśliwych i Pogodnych Świąt

Przyjaciołom, Znajomym i Wrogom

Życzy

Zbyszek

NIECH WAM GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI NIGDY NIE ZAGAŚNIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wracając do źródeł mojego szaleństwa, jest w Polsce niedaleko Krakowa miejsce gdzie prawie pod samym szczytem góry, w domu przystosowywanym do normalnego ludzkiego życia a jednocześnie chołubienia pasji, która kiedyś była jednocześnie ukochaną codzienną pracą. Tam zobaczyłem kilka Ampex-ów po reanimacji i w jej trakcie, jeden z nich "na chodzie" najmniejszy jest obecnie sprawny pod moim stołem. Tam nauczyłem się na stare lata myśleć, wniosek z rozmyślań jest przerażąjąco prosty: zostawiam sobie cały sprzęt reporterski, z dwóch Uherów Variacord robię jeden czteroszpulowy do kopiowań, i jeden tak zwany prawdziwy duży lampowy o niewielkiej mocy ale o niesamowitym brzmieniu. Nie wiem czy zdążę ale próbować zawsze trzeba

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja wypowiedzi poprzedniej

Chętnie na zasadzie "machniom" pozbędę się unikalnego sprzętu na sprzęt nie mniej unikalny.Polecam swoje PW. propozycja moja dotyczy układów mechanicznoelektrycznych sprzętu STACYJNEGO./ wyjątkowo dobrych wręcz doskonałych mikrofonów i kilku magnetofonów stacjonarnych szpulowych

i kasetowych klasy powyżej Hi-Fi

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem montaż elektroniki w przedwzmacniaczach Ampex 351. Oba preampy są już wstępnie obsłuchane. Dźwięk zgodnie z oczekiwaniami świetny, na razie jest to tylko moja opinia. Będę oczywiście zbierał opinie innych. Pozostaje mi umieścić cały „bałagan” (widoczny na fotografiach) w obudowie, kupić dobrej marki lampy i......sprowadzić następny model (chyba 350) w stanie agonalnym do reanimacji. Mam ogromną satysfakcję, ponieważ chyba nikt przede mną nie wykonał takiej renowacji w technologii „point to point” szkoda tylko, że nie będę mógł porównać brzmienia tego Ampexsa z oryginalnym, wtedy by się okazało czy było warto wkładać tyle wysiłku. Doświadczenie mówi mi jednak, że powinien być co najmniej taki dobry jak oryginalny z montażem na obwodach drukowanych, albo jeszcze lepszy. Dlaczego? Ano dlatego, że połączenia pomiędzy komponentami w technologii point to point są najkrótsze, co znacznie obniża poziom przydźwięku, zmniejszają się pojemności pasożytnicze co wpływa kożystnie na pasmo przenoszenia. Ponadto usunięcie kilkudziesięciu konektorów łączących poszczególne płytki drukowane wyeliminowało nie tylko długie przewody połączeniowe, ale szumy i trzaski powstające z powodu zabrudzeń, utleniania się konektorów . Chassis lepiej ekranuje elektronikę, przez co zmniejsza się poziom zakłóceń. Obwody drukowane przegrzewają cię w okolicy lamp czego nie ma w przypadku chassis. Wszystko przemawiało, aby podjąć trud wykonania takiej pracy.

 

Niebywały wysiłek włożony w ten odtwarzacz wynagradza efekt końcowy sądząc po opisie ale i nie tylko mam do czynienia z wybitnym ekspertem .

Wspaniała praca gratuluję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebywały wysiłek włożony w ten odtwarzacz wynagradza efekt końcowy sądząc po opisie ale i nie tylko mam  do czynienia z wybitnym ekspertem .

Wspaniała praca gratuluję

 

Ten sprzęt to żywa istota, i niepotrzebny mu tak naprawdę nasz słuszny podziw tylko miłośćPozdrawiamZbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt to żywa istota, i niepotrzebny mu tak naprawdę nasz słuszny podziw tylko miłośćPozdrawiamZbyszek

 

Dokładnie w ten sam sposób jak Ampex-y, usiłuję traktować Telefunke na M15A. W porównaniu z pucharem kryształowym lub starą chińską porcelaną w gablotce [XVIII] [jest takowa w chacie], nawet najpiękniejszy magnetofon wygląda wyjątkowo marnie.Dla mnie najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne zawsze były wyroby: naramienne a nie nataczkowe,lub takie których sześciu macho, a trudem na pierwsze piętro wynosiło. Podobno Ampex kiedyś popełnił sprzęt reporterski. Prośba.Ktokolwiek widziałKtokolwiek wieZbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

 

Chciałbym zapytać o taki model Ampex 301 czy warto się w to pakować???

Panowie proszę dajcie mi odpowiedz czy jest to dobry Ampex bo jest do wzięcia.

Liczę na pomoc naszego kolegi Konstanty.S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Super wyszło, będzie jeszcze ładniej po złożeniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Chciałbym zapytać o taki model Ampex 301 czy warto się w to pakować???

Panowie proszę dajcie mi odpowiedz czy jest to dobry Ampex bo jest do wzięcia.

Liczę na pomoc naszego kolegi Konstanty.S

Konstanty się na pewno wypowie,ale na razie ja ci podam trochę szczegułów.To wczesna konstrukcja z drugiej połowy lat piędziesiątych.Myslę,że łatwiej ci będzie jak przejrzysz sobie oryginalną serwisówkę.Czasami sam się dziwie ,jak ja takie rzeczy znajduję,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstanty się na pewno wypowie,ale na razie ja ci podam trochę szczegułów.To wczesna konstrukcja z drugiej połowy lat piędziesiątych.Myslę,że łatwiej ci będzie jak przejrzysz sobie oryginalną serwisówkę.Czasami sam się dziwie ,jak ja takie rzeczy znajduję,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest to istny cud a nie magnetofon, miałem ten zaszczyt oglądać ten sprzęt "na żywo"." Ociec Brać??? Brać o ile masz na Niego Kasę.Pozdrawiam serdecznie. Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstanty się na pewno wypowie,ale na razie ja ci podam trochę szczegułów.To wczesna konstrukcja z drugiej połowy lat piędziesiątych.Myslę,że łatwiej ci będzie jak przejrzysz sobie oryginalną serwisówkę.Czasami sam się dziwie ,jak ja takie rzeczy znajduję,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Marek-41 dzięki za serwisówke ale do tego staruszka będę miał oryginalną więc tym większa radość.

Czekam na wypowiedź Konstantego.

 

Jest to istny cud a nie magnetofon, miałem ten zaszczyt oglądać ten sprzęt "na żywo"." Ociec Brać??? Brać o ile masz na Niego Kasę.Pozdrawiam serdecznie. Zbyszek

 

Ale Konstanty ma iny model a ten to 301 więc może nie takie cudo???

Te 500zł wyłożę trudno może stracę a może i nie.

Oryginalna serwisowa książka jest do tego , model rak mont więc trzeba będzie zamontować w obudowę .

Chyba jest to wersja mono 15,30 ips ale pewien nie jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Chciałbym zapytać o taki model Ampex 301 czy warto się w to pakować???

Panowie proszę dajcie mi odpowiedz czy jest to dobry Ampex bo jest do wzięcia.

Liczę na pomoc naszego kolegi Konstanty.S

 

Chętnie Ci pomogę w podjęciu decyzji w sprawie zakupu, ale mam wiele pytań dotyczących szczegół. Aby pokazać Ci złożoność "materii" ja zadam Ci pytanie banalnie proste: Czy napewno jest to ampex z serii 300 czy może jest to AG 300, bo to dwa zupełnie różne magnetofony. Skontaktuj się ze mną przez pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie Ci pomogę w podjęciu decyzji w sprawie zakupu, ale mam wiele pytań dotyczących szczegół. Aby pokazać Ci złożoność "materii" ja zadam Ci pytanie banalnie proste: Czy napewno jest to ampex z serii 300 czy może jest to AG 300, bo to dwa zupełnie różne magnetofony.

 

Dziękuję ale zakup już dokonany a pomoc zawsze się przyda jest to Ampex 300 dokładnie wersja 301 .

Po długim dniu czyszczenia wreszcie mogę go pokazać .

Jest jeden feler ale to raczej jest do zrobienia główny motor ma obcięty kabel poza tym działa przewijanie w obu kierunkach ale nie ciągnie taśmy , gdzie ten kabel trzeba podpiąć?

 

Gdybym wiedział ile to waży to raczej bym nie kupił to jest bardzo ciężkie i kłopotliwe w ustawieniu , będę szykował się do zrobienia szafki pod ten model muszę to zmieścić w o wiele mniejszej skrzyni bo na razie jest w dużej kuchennej szafce zlewozmywakowej , niech każdy będzie uprzedzony od razu jak jest to ogromny sprzęt!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41233-0-63176400-1339431991_thumb.jpg

post-41233-0-66919700-1339432002_thumb.jpg

post-41233-0-08981100-1339432013_thumb.jpg

post-41233-0-58315500-1339432020_thumb.jpg

post-41233-0-15708300-1339432030_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Jest w dobrym stanie. Ja sprowadzam w porównaniu z Twoim kompletny złom. Widzę ze zdięć, że ten ampex pracował w europie, a zatem odpadł Ci problem z obrotami capstana, i z zasilaniem. Nie widzę jednak panela z miernikiem poziomu. można go oczywiście wykonać we własnym zakresie. Czy masz dokumentację do niego? jeżeli nie masz to Ci wyślę, capstan powinien mieć konektory ma przewodach takie jak na fotografii, które dołączam, można je zastąpić maszymi (latwo je kupić) Jak sobie radzisz z naprawą elektroniki, z czytaniem schematów? Capstan jest silnikiem dwubiegowym posiada siedem przewodów są kolorowe co ułatwi Ci ich podłączenie. Łatwiej będzie mi Tobie pomóc jeżeli będziemy rozmawiać przez skype. Ja w ten sposób od kilku lat pomagam mojemu przyjacielowi z Californi naprawiać Ampexsy nie jest on elektronikiem, ale idzie mu coraz lepiej. Co o takiej formie pomocy sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-23520-0-67237000-1339440107_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc , niestety nie używam komunikatora więc pozostaje mi forum na ewentualne zapytania , ale to i dobrze gdyż inni będą mieli w razie czego cenne podpowiedzi podane na tacy.

Może uda mi się załatwić oryginalny panel tak tego m brakuje , poza tym głowice wyglądają naprawdę nieźle , rolka dociskająca taśmę też .

Na elektronice i schematach niestety się nie znam .

Spróbuje zrobić zdjęcia dokładniej i z tym obciętym przewodem .

 

Dokumentacje do niego mam jak i wszystkie oryginalne informacje odnośnie kontroli, jakie oleje ile kropli i gdzie, wszystko w kilku książkach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc , niestety nie używam komunikatora więc pozostaje mi forum na ewentualne zapytania , ale to i dobrze gdyż inni będą mieli w razie czego cenne podpowiedzi podane na tacy.

Może uda mi się załatwić oryginalny panel tak tego m brakuje , poza tym głowice wyglądają naprawdę nieźle , rolka dociskająca taśmę też .

Na elektronice i schematach niestety się nie znam .

Spróbuje zrobić zdjęcia dokładniej i z tym obciętym przewodem .

 

Dokumentacje do niego mam jak i wszystkie oryginalne informacje odnośnie kontroli, jakie oleje ile kropli i gdzie, wszystko w kilku książkach .

 

 

Oglądam fotografię transportu i dziwię się jak mógł się zachować ten model w tak dobrym stanie.

Widzę, że zdemontowałeś pokrywę zamykającą hedstack, czy nie zgubiłeś dwóch płaskich sprężynek? Stan głowic trudno określić z tej fotografii, ale sądzę po wyglądzie, transportu, że głowice są ok. Niech Cię nie przeraża jego waga, gdy usłyszysz jak „TO” zagra jego waga, archaiczny wygląd, to, że jest monofoniczny nie będzie miało żadnego znaczenia. Zacznij od uruchomienia elektroniki, sprawę obudowy zostaw na później (mam kilka pomysłów na obudowę).

W sytuacji jaką opisałeś naprawa na odległość i przy otwartej kurtynie to dopiero prawdziwe wyzwanie, które podejmuję. Również dużym wyzwaniem dla mnie będzie precyzyjne opisanie czynności jakie musisz wykonać (nie cierpię klikać, co widać po ilości moich wpisów na forum).

Zaczynamy od podłączenia capstana. Wykonaj fotografię przełącznika prędkości obrotów capstana od strony terminali lutowniczych. To ten prawej dolnej części transportu, oraz zdjęcie obciętych przewodów capstana, (czasem używano przewodów o innych kolorach), do tych przewodów przylutujemy konektory takie jakich używa się w instalacjach elektrycznych w sprzęcie AGD np. pralek. Dlaczego to należy zrobić? Silnik co pewien czas należy zdemontować poddać przeglądowi, nasmarować, wymienić łożyska. Każdorazowo należało by rozlutowywać przewody gdybyś nie zastosował konektorów.

Napisz na pw gdzie mieszkzsz, może blisko mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia , jeśli trzeba zrobię lepsze.

 

Transformator

Styki przy silniku.

 

kolejne

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41233-0-17199900-1339703358_thumb.jpg

post-41233-0-90116100-1339703365_thumb.jpg

post-41233-0-40164200-1339703374_thumb.jpg

post-41233-0-49249100-1339703389_thumb.jpg

post-41233-0-26562500-1339703437_thumb.jpg

post-41233-0-90615600-1339703796_thumb.jpg

post-41233-0-43859500-1339703804_thumb.jpg

post-41233-0-77534500-1339703813_thumb.jpg

post-41233-0-32179600-1339704607_thumb.jpg

post-41233-0-40291800-1339704623_thumb.jpg

post-41233-0-33303600-1339704631_thumb.jpg

post-41233-0-48071400-1339704638_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu widać cała wiązkę kabli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu widać cała wiązkę kabli

Silnik masz podłączony konektory, o których pisałem są niewidoczne, ponieważ są zakryte koszulkami izolacyjnymi, a ponadto są powiązane krosem świadczy to, że nigdy capstan nie był demontowany. A zatem jest to kolejny dowód na to, że ten sprzęt niewiele pracował i bezwzględnie należy go naprawić nie licząc się z czasem i kasą. Widzę obcięty jakiś cieńki czarny przewód to jest zadanie dla Ciebie. Musisz ustalić gdzie jest podłączony jego koniec. Capstan uruchamia się w momencie podniesienia ramienia napinacza taśmy (tension arm). Czy sprawdzałeś pracę transportu z założoną taśmą?. Jeżeli tak a capstan nie ruszył to powinieneś sprawdzić (omomierzem) czy działa mikrowyłącznik(safety switch) uruchamiany przez dźwignię napinacza. Podniesiona dźwignia (taśma założona) - mikrowyłącznik ma styki zwarte, dźwignia opuszczona (brak taśmy) -styki rozwarte.

Powodzenia. Henryk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę obcięty jakiś cieńki czarny przewód to jest zadanie dla Ciebie.

 

Dziękuję za pomoc Henryku

 

Zdjęcie kostki gdzie ten ucięty kabel dochodzi.

 

Drugie zdjęcie transformatora z boku ma opis 220V -115 i właśnie to 115 dochodzi do tej płytki rozdzielczej.

 

 

Założyłem szpule pustą i z taśmą na taśmie jest zapis.

Przełącznik dałem na FAST FWD - działa następnie dałem na REWIND - działa i tutaj moja uwaga przewija tak szybko a motory są tak silne że o mały włos straciłbym palce chcąc zobaczyć czy silniki są mocne .

APEL DO WSZYSTKICH NIE RÓBCIE TEGO PRZY AMPEKSACH!!!!.

 

Henryku niestety przy przełączeniu dźwigni na PLAY rolka dobija do oski kabestanu ale silnik nie ciągnie!!!

 

Przewijanie działa w obu kierunkach.

 

We wzmacniaczu wszystkie lampy się żarzą , sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41233-0-88235000-1339765082_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik amatorski ale zrobiłem pomiar , na zdjęciu wynik bez zwarcia styku , natomiast gdy zwierałem styk wskazówka szalała i dobijała do końca skali.

Nie umiem odczytać i nie wiem czy jest prawidłowo czy też nie, za wszelkie dalsze wskazówki co robić będę wdzięczny Henryku, i dziękuję że mi chcesz to pomóc uruchomić.

 

Nie mam pojęcia gdzie należy podpiąć ten silnik , jakieś wnioski nasuwają się same gdy patrzę na ten kabel ale nie zamierzam tego podłączać bo się boję że spalę coś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41233-0-45137000-1339770386_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik amatorski ale zrobiłem pomiar , na zdjęciu wynik bez zwarcia styku , natomiast gdy zwierałem styk wskazówka szalała i dobijała do końca skali.

Nie umiem odczytać i nie wiem czy jest prawidłowo czy też nie, za wszelkie dalsze wskazówki co robić będę wdzięczny Henryku, i dziękuję że mi chcesz to pomóc uruchomić.

 

Nie mam pojęcia gdzie należy podpiąć ten silnik , jakieś wnioski nasuwają się same gdy patrzę na ten kabel ale nie zamierzam tego podłączać bo się boję że spalę coś .

Wykonałeś kawał solidnej roboty i dobrze, że nie podłączałeś tego kabla. Zauważyłem że kolory przewodów capstana są inne niż na moim schemacie. Prześlij mi skan schematów, bądź zdjęcie, wpierw schemat transportu,,

aby ustalić, zlokalizować przyczynę niesprawności muszę mieć pewność, że mam schemat od tego modelu a tak nie jest. Capstan jest podłączony, musi być zatem przerwa w obwodzie zasilania capstana, może nisprawny kondensator pracy silnika albo brak styku na przełączniku TAPE SPEED. Ten przewód prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z capstanem.

Zadanie dla Ciebie:

1 - Sprawdź czy czy silnik pracuje na obydwóch prędkościach.

2 - sprawdź kondensator i tu będziesz miał kłopot można to zrobić na dwa sposoby tym przyrządem (nastawionym na zakres omowy x1k), który posiadasz, albo zrobisz prostrzy test. włączysz ampexsa dotknij dłonią silnik i podnieś ramię napinacza jeżeli poczyjesz delikatne drżenie silnika to oznaczało by, że albo kondensator stracił pojemność co się zdarza, albo jest przerwa w połączeniu kondensatora z silnikiem. ZACHWAJ OSTROŻNOŚĆ!!! alternatywą dla tego "odważnego " testu jest pomiar przy pomocy omomierza, który powinie przebiegać w następujący sposób:

1 - WYŁĄCZ AMPEXSA!!!!

2- zdejmij gumową izolację z kondensatora (to taki czarny o przekroju owalu 6 centymetrowy graniastosłup) znajdujący się pod capstanem.

Zobaczysz dwa trminale do, których przylutowane są dwa czarne przewody. Odlutuj jeden z nich.

3 - Dotknij do tych terminali sądami omomierza obserwojąc wskazówkę.

Jeżeli kondensator jest dobry to wskazówka wychyli się a następnie powoli opadnie. Następnie zamień miejscami sądy wówczas wskazówka powinna się wychylić dalej niż przy pierwszym pomiarze i powrócić.

Jeżeli kondensator jest uszkodzony to wskazówka nie wychyli się bądź wychyli się maksymalnie i pozostanie tam do momentu odjęcia sądy omomierza od trminali kondensatora.

To tyle powodzenia!

ps Nie odstraszaj ewentualnych nabywców ampexsów!!!!! byłem do tej pory sam na tym forum

a teraz na poważnie rzeczywiście silniki są bardzo mocne i pod żadnym pozorem nie należy dotykac szpul w czasie pracy, ale za to przewijają 10' szpulę w niespełna minutę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.