Jump to content
IGNORED

do AA Phoebe NAD c315bee czy c545bee ?? - prosba o porade


romekjagoda

Recommended Posts

W imieniu kolegi kompletującego pierwszy poważny zestaw audio chciałbym prosić o poradę odnośnie wyboru odtwarzacza cd do zestawu:

 

- wzmacniacz NAD C326BEE, na który kolega jest już w zasadzie zdecydowany.

- kolumny AA Phoebe III

 

Są dwa modele, które kolega bierze pod rozwagę, oba NADa: C515BEE i C545BEE (z rekomendacji producenta AA).

 

Zestaw 326 + 515 kolega (mieszkający w Belgii) może kupić na wyprzedaży w Belgii obecnie za 680 EUR. 545 jest w Belgii dużo droższy. Natomiast w tej samej cenie może on sprowadzić z UK zestaw 326 + 545.

 

Pytanie jest następujące: czy 326 wykorzysta dodatkowe cechy c545, czy zagra równie dobrze z C515? Gość w sklepie na miejscu twierdzi, że nie ma sensu inwestować w 545 (pewnie dlatego, że c545 nie ma u siebie w sprzedaży...). Sprawa jest też taka, że kupując na miejscu (w BE) otrzymuje się gwarancję, z UK niby też gwarancja by była, ale w przypadku problemów trzebaby odsyłać sprzęt do UK, a to kosztuje niemało.

 

Podsumowując, czy do kolumn AA Phoebe III i wzmacniacza C326BEE jest sens inwestować w C545 BEE czy C515 BEE wystarczy?

 

Muzyka słuchana to rock, metal, ale też łagodniejesze klimaty jak Loreena McKennit. Pokój w jakim to ma grać ma powierzchnię chyba ok. 40m2 (ale dokładnie nie pamiętam, muszę o to dopytać, jeśli to istotne).

 

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie uwagi.

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

Do 40m2 AA Phoebe III, może być mało ale da się, zależy od konfiguracji pokoju. Wracając do pytania, to spokojnie można brać 545, który będzie bardziej detaliczny. Na 326 spokojnie będzie słuchać różnice. Zresztą producent sam poleca takie zestawienie, które wygrało kilka nagród. Ale warto posłuchać obydwu zestawów, bo 515 też brzmi całkiem przyjemnie i może wystarczyć. Mam te same kolumny i wzmacniacz.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

Panowie, serdeczne dzięki za dotychczasowe uwagi.

Ważne sprostowanie: pokój ma 34m2 - myślę, że do takiego pomieszczenia Phoebe III dadzą spokojnie radę, co zresztą potwierdził producent (mój kolega konsultował z nim wybór kolumn).

 

Co do NADa jeszcze to w sklepie gość ma c545, ale kosztuje to u niego 490 EUR zamiast 300 EUR za c515.

Oprócz c326 za 382 EUR, także 355 za 630 EUR (także już trochę dużo) oraz 372 za 600 EUR, które koledze mocno polecał, ale to już jakby dla niego trochę drogo...

 

Finalnie więc chciałbym spytać jeszcze o to czy warto myśleć o tym c372 w tej cenie - czy skok jakościowy będzie faktycznie znaczny w stosunku do c545 lub c515? Czy lepiej teraz się nie szarpać na siłę, a jak zmieniać kiedyś to wtedy lepiej wykonać jakiś spektakularny przeskok?

 

Doradźcie proszę, bo ja NADa zupełnie nie znam, a wiem, że to popularny sprzęt i wielu z Was ma z nim doświadczenie.

Powrót po dłuższej przerwie...

Link to comment
Share on other sites

Okazji 372 słuchac nie miałem. Ale zdania są podzielone. Zachwytów niestety za wiele nad nim nie ma, w przeciwieństwie do jego mniejszych braci. Ma zdaniem wszystkich dużo basu, co przy takim pomieszczeniu i AA Phoebe III może byc akurat dobre. Ja jednak w ciemno bym nie zaryzykował. Co do CD, to najlepiej posłuchać a jak nie ma jak, to dodałbym trochę kasy i wziął jednak 545.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest

(Konto usunięte)

Zdecydowanie model 545BEE. Od kilku dni mam to CD (zastąpił marantza cd 6002) i muszę przyznać, że różnica jest słyszalna. Lepsza przestrzeń, dynamika. Poprawa w każdym aspekcie. Nie słuchałem modelu 515, ale napewno nie zagra lepiej, zwłaszcza ze wzmacniaczem 326bee. Sam producent dedykuje zestaw 326+545. Poza tym takie zestawienie doceniło już kilka pism audiofilskich. Reasumując brać 545.

Link to comment
Share on other sites

jak kupować to raz a dobrze żeby potem nie żałować, lepiej troszke kasy dołożyć, można wziąć na raty, optymalny zestaw to nad c372 plus cd c565, to półka wyżej i nie ma sie co oszukiwać różnicę słychać i to konkretnie, 565 jest o klasę wyższy od 545, przede wszystkim kultura dxwięku, przestrzeń, poukładana scena, w tym cd usłyszysz magię muzyki, posłuchaj obydwu a od razu poczujesz różnicę 545 to poprawny odtwarzacz, gra budżetowo tysiak więcej na 565 się opłaca na maxa, poczytaj test obydwu w hi fi i muzyka może to Ci pomoże, potem zastanów się nad kolumnami do tego metrażu przydałyby się porządne podłogówki z mocniejszymi głośnikami, nad372 i 565 warto, 372 mozna z drugiej ręki znaleźć taniej, z cd gorzej bo to nowy model, jeśli rzeczywiście z kasą kiepsko to co najmniej wzmak 355 też jest niezły,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.