Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  471 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2023 o 15:58, Marcysko napisał:

 

Linia "A" kolumn Spendor, to najtańsza seria Spendora. Dla wiadomości, A9 nie są już dawno produkowane. Pomiędzy najwyższą serią Classic, a linią "A" jest jeszcze "D".

Co to ma do rzeczy??

Że "Linia "A" kolumn Spendor, to najtańsza seria Spendora. Dla wiadomości, A9 nie są już dawno produkowane. Pomiędzy najwyższą serią Classic, a linią "A" jest jeszcze "D" ??

Jak widać miałem rację, że nie bardzo wiesz o co tu chodzi. 

 

Dla wiadomości.

Kolumny które grają u mnie nie są już bardzo dawno produkowane (podobnie jak końcówki i wzmacniacze zintegrowane Sansui). Dlatego rzadkie i bardzo trudne do zdobycia w bardzo dobrym stanie. A to czy są drogie, jak seria TL, czy tanie, jak seria TM, ma tu najmniej istotne znaczenie. Ważne by się zgrywały z resztą systemu, grały pełnym pasmem i były dopasowane do kubatury pomieszczenia. 

 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 07:49, bkeram napisał:

@san-suiPrzecież @Marcysko napisał, że dodał Ciebie do ignorowanych użytkowników. Z tego powodu nie widzi żadnych Twoich wpisów. Siłą rzeczy, nie doczekasz się więc także odpowiedzi od Niego.

Piszą, zaczepiają. próbują ośmieszyć, potem brak argumentów i kończy się "białą flagą" lub "tradycyjnie" obrażaniem. Potem znowu, piszą, zaczepiają. próbują ośmieszyć, gdy brak argumentów kończy się .... 

I tak "w koło Macieju". 

Tylko dlaczego nie próbują, przed, posłuchać to, co tak krytykują? Wszystko zausznie, zaocznie? 

😁

 

Dla zachowania podobnych warunków sprzętowych podam, ze do odsłuchów używam tylko interkonekty RCA srebrne, a do głośników tylko miedzi OCC. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam Alphę 907 Kx. Głośniki Chario Synthar 200. Połączone to jest obecnie tanim kablem głośnikowym. Chciał bym kupić coś lepszego. Rozważam 2 kable: Tellurium Q Black II oraz Kimber 12 TC. Czy ktoś ma porównanie tych kabli i może się wypowiedzieć w temacie które z nich bardziej mu pasują i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie ciężko znaleźć kogoś kto miał oba. Ja miałem tellurium blue. Zmieniłem na audioquesty granite z których jestem bardziej zadowolony. 

Black miałem okazję słuchać ale w innym secie, i finalnie kolega wybrał inne. Ale nie były zle. 

Kimber też ma pozytywne opinie. 

Najlepiej jednak korzystając z dobrodziejstw zakupu w sieci, kup i posłuchaj. Zawsze będziesz mógł zwrócić. Bo jednak co człowiek to inne ucho i odczucia mogą się różnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, san-sui napisał:

Piszą, zaczepiają. próbują ośmieszyć, potem brak argumentów i kończy się "białą flagą" lub "tradycyjnie" obrażaniem. Potem znowu, piszą, zaczepiają. próbują ośmieszyć, gdy brak argumentów kończy się .... 

I tak "w koło Macieju". 

Tylko dlaczego nie próbują, przed, posłuchać to, co tak krytykują? Wszystko zausznie, zaocznie? 

😁

 

Dla zachowania podobnych warunków sprzętowych podam, ze do odsłuchów używam tylko interkonekty RCA srebrne, a do głośników tylko miedzi OCC. 

 

 

 

Pisze, prowokuje, poucza, próbuje podważać czyjąś wiedzę, potem manipuluje edytując swoje wiadomości lub próbuje zamknąć dyskusję głosząc jedyną prawdę i nie dopuszczając do siebie żadnych argumentów. Potem znowu pisze, prowokuje, próbuje ośmieszać każdy argument przeciwny do jego "wiedzy" której nikt nie może skorygować ani sprawdzić. Ma w domu takie sprzęty owiane legendą jak Yeti o których wszyscy słyszeli ale nikt nie widział.

I tak w kółko Macieju.

Tylko dlaczego nie próbuje wyjść ze swojej strefy komfortu, posłuchać sprzętu (danego piecyka) w innych konfiguracjach u innych użytkowników (co najmniej kilku) i dopiero wtedy wydawać swoje niepodważalne wyroki.

A ja dodam że dla zachowania podobnych warunków sprzętowych podam, że do odsłuchów stosuje tylko interkonekty RCA srebrne (jest ich tyle że każdy kabel srebrny gra nieco inaczej) a do głośników miedzi OCC (tu również co kabel to inny dźwięk). Bardzo przydatne te informacje. Ja jeszcze stosuje ten sam pokój, który również gra u każdego inaczej.

1 godzinę temu, ralfs269 napisał:

Witam wszystkich. Posiadam Alphę 907 Kx. Głośniki Chario Synthar 200. Połączone to jest obecnie tanim kablem głośnikowym. Chciał bym kupić coś lepszego. Rozważam 2 kable: Tellurium Q Black II oraz Kimber 12 TC. Czy ktoś ma porównanie tych kabli i może się wypowiedzieć w temacie które z nich bardziej mu pasują i dlaczego?

Kiedyś miałem kabel Kimber 8TC, ale ten najstarszy (niebiesko-czarny) i nie pamiętam lepszego kabla jakość/cena. Próbowałem go z 907DR. Ale przed zakupem warto u siebie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralfs 269

Kable Tellurium słuchałem kiedyś i wypadały dobrze, ale z ,,ale,, więc nie zawracałem sobie nimi dłużej głowy. Kimbery 12 TC miałem przez ponad dwa lata i zastąpił je Audio Quest Gibraltar. To były świetne kable z dobrym basem i górą ale AQ wygrały bo wszystko było ciut lepsze i bardziej poukładane , dźwięk nie razi a czaruje. 907 KX miałem kiedy posiadałem jeszcze kable Kimbera. Fajnie sobie radziły. Jak jesteś na drodze doboru kabli, jeszcze sporo przed Tobą. Każdy ma swoje predyspozycje muzyczne- dźwiękowe i musi sam dobrać pod swój zestaw. Uwag niejakiego san-sui nie bierz pod uwagę, bo jego ,,rady,, typu ja słucham interkonektów srebrnych a głośnikowych kabli tylko occ, to tak jak napisać , że jeździ się samochodem benzynowym, tylko kto wie, czy to maluch czy ferrari? Takie to jego rady. Z doświadczenia wiem, że to co podoba się mnie, nie musi podobać się komuś innemu. Jedyne, co trzeba zrobić, to słuchać i porównywać. Po dniu słuchania nie licz, że usłyszysz różnicę. Niuanse wychodzą po kilku tygodniach. Problem leży w tym, że wzmacniacz, kolumny i kable je łączące to taki ,,układ rezonansowy,, , który zmienia się w czasie do pewnego momentu. ,,Układa,, i później już tak zostaje . Pierwsze odsłuchy mogą czasem zniechęcać, a z czasem jest inaczej. Tu niestety cierpliwość i czas. Zacznij od jakiegoś, kup ,słuchaj, później kup drugi i porównuj. Tego się nie da przeskoczyć pytaniem na forum. Jaką masz szansę , że jest jeszcze ktoś, kto ma 907 KX ( mało ich na polskim rynku), do tego kolumny takie jak Ty masz i na dokładkę porównał kable , jakie Ty masz możliwość kupić ? Na dokładkę ma podobne akustycznie pomieszczenie. Miło mi, że jesteś wśród nas, masz Sansui . Pozdrawiam.

Jan

Baron.

Odpuść sobie dyskusję z oszołomem. Jak nie znajdzie argumentu, to z pomocą ,,kogoś,, zbanuje Cię lub usunie wpis. To jak kopanie się z koniem. Wynik znasz. Poczytaj, gość goni w piętkę, pisze sam ze sobą, odgrzebuje jakieś wątki i wybiórczo ,,cytuje,, a później pisze swoje tezy z kosmosu. Musi, widać zdrowie psychiczne mu siadło, może się napiął za mocno i mu coś pękło w główce? Kto wie, oszołom to oszołom, odpuść sobie bo szkoda nerwów. To kiedyś się musi skończyć. Ile można pisać ze sobą ? Kiedyś przestanie, nie wdawać się w dyskusję, bo to walka z wiatrakami. Odpuść.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt Audio zacząłem kompletować rok temu. Trafiła mi się ta Alfa z pewnego źródła, głośniki też dobrze kupiłem, ale moje doświadczenie jest jeszcze bardzo małe. Opiera się w dużej mierze na doświadczeniu innych. Stąd pytanie o kable. Szukam raczej używanych dlatego nie mam możliwości zwrotu i chciał bym kupić jak najlepsze. Zarówno Kimber jak i Tellurium mają dobre opinie i się zastanawiam nad nimi. Chyba że za tysiąc zł znajdę coś lepszego jeśli chodzi o używane? Interesują mnie kable z dowodem zakupu żeby nie naciąć się na podróbki. Długość to minimum 2,5 m a może być i 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Janek "Jan video" ma duże doświadczenie,facet przesłuchał dużo  sprzętu, cenię jego wypowiedzi 'bardzo "bo są merytoryczne,na temat i podparte dużym doświadczeniem i osłuchaniem."rafls "Jak byś kupił orginalnego Gibraltara (też miałem) lub Neotecha 3080 w tej cenie to bardzo dobre wybory, jeśli oczywiście trafią w Twoj gust . Grają te kable dynamicznie, muzykalnie,szczegółowo.Telirium Q-black też miałem, zgadzam się z Janem fajny kabel ,ale ma ograniczenia . Porównywałem te 3 kable równocześnie i jeszcze dwa inne ,ale już z wyższaj półki.Ja nieczęsto tu  piszę,bo  nie chcę potem brać udziału w przepychankach słownych ,ale słuchajcie Janka bo jemu jeszcze chce się tu pisać  i mądrze doradzać.

Edytowane przez PASJA-AUDIO
błąd w symbolu Neotecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja Audio - dziękuję.

Ralfs268

Na Hifishark można znaleźć kable AQ Gibraltar. Jest aukcja z Czech, niestety tak wygląda podróba. Można wygooglować sobie Gibraltara i jest on wykonany z wykorzystaniem niebieskiego z czarnymi wtrąceniami oplotu. Ma też charakterystyczne końcówki AQ i oczywiście taką małą puszkę z ,,polaryzatorem,, kabla. Opis 72V DBS. Występowały kable z zakończeniem wtykami i widełkami. Oba są solidne i z opisem AQ. Nie sądzę, byś zdobył w cenie 1000 zł. Jak już jesteś tak zdecydowany by natychmiast kupić, kup Kimbera 12 TC. UWAGA, tu masa oszustw. Oryginał jest wykonany z splotu 12 żył , 6 białych i 6 bezbarwnych. Po przyjrzeniu się w przekroju to kilka różnej grubości przewodników miedzianych. Niestety można kupić taki na Alliexpres i są identyczne do oryginału. Grają gorzej, porównywałem.  U dystrybutora kosztują około 900 zł metr. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i szukać. Czasem widywałem oryginały w dobrej cenie, ale nigdy nie taniej jak za 2500 zł. Jak coś znajdziesz, podeślij linka, czasem da się poznać fejka. Jest też opcja kupienia z Alliex AQ ale wyższej serii, Nawet AQ  Wel bywa. To podróby ale grają o klasę lepiej jak te Tellurium. Nie namawiam do kupowania podrób, ale piszę o wszystkich możliwościach. To tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie finalizuję zakup Sansui alfa 907 MR. Rozglądam się na konwerterem napięcia 230/100 V. Możecie coś polecić. Jest wiele tranformatorów 230/110 V ale to chyba nie jest to? Najlepiej jakby miał dwa gniazda 110V, w przyszłości planuję zakup gramofonu z rynku Japońskiego. Moc co najmniej 1000W. Nie mam doświadczenia z audio Japońskiego pochodzenia, dlatego proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARDDOG

Pogratulować pomysłu. Model MR jest bardzo udany, będziesz miał super sprzęt. Pamiętaj jednak, napięcie MUSI być 100 V a nie jak na końcu napisałeś 110V szkoda niszczyć sprzęt. 100 V Koniecznie. Wymagania dwu gniazd sieciowych zrealisuje wzmacniacz, ma dodatkowe wyjścia napięcia zasilającego dla towarzyszącego sprzętu. Co do przyszłego zakupu gramofonu, polecam Micro Seiki BL 91, bardzo udany model. To sprzęt do ramienia 9 cali, do 12 cali trzeba modelu BL 91 L. Mam ten gramofon i jeszcze Micro Seiki BL 101 L, na tym drugim mam ciężką wkładkę Ortofona SPU. Nie kupuj gramofonu z jakimś plastikowym ramieniem, szkoda kasy. Wkładki dobierzesz sobie później. Gramofon to fajna zabawa z muzyką, ale kosztowna. Tu zabawa z ,,gonieniem króliczka,, nigdy się nie kończy.

Moje 907 MR już znalazły nowych właścicieli, pozostała jeszcze srebrna AU-07. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, HARDDOG napisał:

Właśnie finalizuję zakup Sansui alfa 907 MR. Rozglądam się na konwerterem napięcia 230/100 V. Możecie coś polecić. Jest wiele tranformatorów 230/110 V ale to chyba nie jest to? Najlepiej jakby miał dwa gniazda 110V, w przyszłości planuję zakup gramofonu z rynku Japońskiego. Moc co najmniej 1000W. Nie mam doświadczenia z audio Japońskiego pochodzenia, dlatego proszę o pomoc.

Sporo osób używa trafia Kashimura (m.in. ja sam) nieduże, łatwo schować i działa bez zarzuty. 

Ewentualnie pewnie można coś zamówić w Toroidy.pl

 

No i tak jak napisał Jan, potrzebujesz 100V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, janvideo24 napisał:

HARDDOG

Pogratulować pomysłu. Model MR jest bardzo udany, będziesz miał super sprzęt. Pamiętaj jednak, napięcie MUSI być 100 V a nie jak na końcu napisałeś 110V szkoda niszczyć sprzęt. 100 V Koniecznie. Wymagania dwu gniazd sieciowych zrealisuje wzmacniacz, ma dodatkowe wyjścia napięcia zasilającego dla towarzyszącego sprzętu. Co do przyszłego zakupu gramofonu, polecam Micro Seiki BL 91, bardzo udany model. To sprzęt do ramienia 9 cali, do 12 cali trzeba modelu BL 91 L. Mam ten gramofon i jeszcze Micro Seiki BL 101 L, na tym drugim mam ciężką wkładkę Ortofona SPU. Nie kupuj gramofonu z jakimś plastikowym ramieniem, szkoda kasy. Wkładki dobierzesz sobie później. Gramofon to fajna zabawa z muzyką, ale kosztowna. Tu zabawa z ,,gonieniem króliczka,, nigdy się nie kończy.

Moje 907 MR już znalazły nowych właścicieli, pozostała jeszcze srebrna AU-07. 

Oczywiście to moja pomyłka, cały czas piszę o wyjściu 100V. Winylami bawię się od kilku lat, jeśli chodzi o gramiak to myślałem o Yamaha GT2000. Micro Seiki jak najbardziej do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, janvideo24 napisał:

HARDDOG

Pogratulować pomysłu. Model MR jest bardzo udany, będziesz miał super sprzęt. Pamiętaj jednak, napięcie MUSI być 100 V a nie jak na końcu napisałeś 110V szkoda niszczyć sprzęt. 100 V Koniecznie. Wymagania dwu gniazd sieciowych zrealisuje wzmacniacz, ma dodatkowe wyjścia napięcia zasilającego dla towarzyszącego sprzętu. Co do przyszłego zakupu gramofonu, polecam Micro Seiki BL 91, bardzo udany model. To sprzęt do ramienia 9 cali, do 12 cali trzeba modelu BL 91 L. Mam ten gramofon i jeszcze Micro Seiki BL 101 L, na tym drugim mam ciężką wkładkę Ortofona SPU. Nie kupuj gramofonu z jakimś plastikowym ramieniem, szkoda kasy. Wkładki dobierzesz sobie później. Gramofon to fajna zabawa z muzyką, ale kosztowna. Tu zabawa z ,,gonieniem króliczka,, nigdy się nie kończy.

Moje 907 MR już znalazły nowych właścicieli, pozostała jeszcze srebrna AU-07. 

Napisałem priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kimber 12 TC. Właśnie chcę je podłączyć ale widzę że są zaślepki do kabli z wtykami bananowymi. Znalazłem różne opcje ich usunięciach we wzmacniaczach innych firm ale nigdzie nie widzę jak je usunąć w Sansui 907 KX? Może jakaś podpowiedź? Może jakiś filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ralfs269

W modelu KX nie da wydłubać zaślepek, te terminale nie są przystosowane pod banany. Jedyna opcja to wpięcie bananów z boku terminala, tak jak się wpina goły przewód.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko przed uruchomieniem upewnij się, czy nic nie dotyka obudowy, czy nie wystąpi zwarcie.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kable głośnikowe z miedzi OCC o wysokiej czystości 7N. 

Kimber Kable wykonane z plecionki.

Najdokładniej kable wyglądają tak: 

Różnej długości: 3 m, 3,5 m oraz 3,75 m. Wszystkie to Campbell w kolorze srebrnym 12TC. To plecionka (warkocz) Campbell w kolorze "srebrnym" 12TC. Każdy kabel składa się z 24 rdzeni (pasm) w plecionce. Pasma są w izolacjach: białej 12 szt. i przezroczystej 12 szt. Każde pasmo (rdzeń) ma 7 drutów OCC o wysokiej czystości 7N, o różnej grubości, każdy rdzeń (pasmo) w izolacji PTFE. Poszczególne druty w paśmie są o różnej grubości: 1 x 0,5 mm; 1 x 0,4 mm; 2 x 0,3 mm; 2 x 0,25 mm; 1 x 0,2 mm. Razem 7 szt. drutów w rdzeniu (pasmie).  

🤫

Każdy kabel jest czarny, zabezpieczony czarnym "płaszczem". 

😀

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, san-sui napisał:

Każdy kabel składa się z 24 rdzeni (pasm) w plecionce. Pasma są w izolacjach: białej 12 szt. i przezroczystej 12 szt. Każde pasmo (rdzeń) ma 7 drutów OCC o wysokiej czystości 7N, o różnej grubości, każdy rdzeń (pasmo) w izolacji PTFE. Poszczególne druty w paśmie są o różnej grubości: 1 x 0,5 mm; 1 x 0,4 mm; 2 x 0,3 mm; 2 x 0,25 mm; 1 x 0,2 mm. Razem 7 szt. drutów w rdzeniu (pasmie).  

Bardzo podobnie do AudioQuest. Tam (Midnight +) miałem różne grubości poszczególnych żył.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.