Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Masz chyba pecha. Na ebayu było kilka, teraz nie ma. W Sansui part shop też nie ma. Myślę , że na ebayu można będzie coś znaleźć. Wystarczy poczekać.

Też mam 701, na szczęście jeszcze gra super.

Pozdrawiam.

Jan

 

Ponownie witam.

http://cgi.ebay.pl/Sansui-CDX-701-und-CDX-711-CD-Player-Laser-NEU-/140365395487?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item20ae6df61f

jednak jest, tylko drogo.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby tu:

http://allegro.pl/kss-152-a-i1441982886.html

 

bartasxx

Jeżeli przypadkiem któryś z klubowiczów będzie chciał się pozbyć jakiegoś Sansui byłbym zainteresowany pozdrawiam

 

hmmm może moja 901 będzie....... sam nie wiem.

 

radziu21_ zgłaszam się do tablicy jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W Sansui CDX-701i jest laser Sony KSS 152 A a to popularny laser i jest dostępny w Polsce w sklepach z częściami elektronicznymi.

 

Pamiętaj aby kupić oryginał Sony ( niestety będzie kosztował ) a nie chiński za 15 PLN. :)

 

Pozdro

 

 

Jak sądzicie, czy Made in China ???

http://allegro.pl/laser-sony-kss-152a-kss-152-a-nowy-i1441817550.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power to ma nieporównywalny z niczym :-) Wiem coś o tym ! Ja mam BR zatkane i tak bas jest niesamowity i nie ma tu mowy o jakimś dudnieniu itd. Nawet przy cichym słuchaniu bas jest odczuwalny na ciele a co ważne nawet przy bardzo szerokim kącie odsłuchu wzmacniacz prezentuje równomierną scenę bez żadnych dziur itp. Znajdź drugi taki klocek, który gra na takim poziomie a w szok się wpuścisz ile zapłacisz ... Co do lampowego CD to posłuchasz sobie u mnie Luxmana d105u na triodzie (dla mnie trochę kłamie kolorystyką ale może Tobie właśnie to się w lampie podoba ?... Marantz CD16 też gra analogowo ale nie koloruje - tak grającą lampę to ze świecą szukać ...)

 

A jeszcze jedno ... co do DAC-a. Przypomnij sobie teraz głosy niektórych na temat MASH-a... Ja jak pierwszy raz słuchałem przez DAC to nie mogłem uwierzyć, ze jest często albo tak samo albo lepiej od praktycznie wszystkich klocków jakie podpinałem. Dopiero Marantz gra w/g mnie lepiej po analogu. Kenwood gra w sposób bardzo podobny (choć na Auag nieco lepiej niż po cyfrze). Tak czy siak moja rada : nie przekreślaj klocków sugerując się czyjąś pseudo wiedzą - sam posłuchaj. Jak widzisz dałeś się wciągnąć w Sansui i dziś wiesz jak na tym wygrałeś ! Teraz sobie przed lustrem powiedz czy wolałbyś osiągnąć namiastkę tego co masz kupując np Denona PMA 2000 za 7 tys. ??? Taka refleksja pozwala patrzeć na innych (często zadufanych w sobie przez pryzmat wydanych kwot)z pewną dozą politowania ... no ale każdy słucha lecz nie każdy wierzy ...

 

 

a może jednak parę słów w temacie MASH w cd ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

A moze ktos porownywal sansui z accuphase oczywiscie starszymi? przykladowo taki 901, 911, z 303x bardzo mnie to ciekawi a szczegolnie roznice w brzmieniu...

Mam duże szanse właśnie na takie porównanie (z 303-ką) ale jeszcze odrobinkę czasu muszę poczekać. Wstępnie jestem z kolegą umówiony. Sprawdzimy też T-09 Pioneera odpowiednik PD95 - konfrontacja z Kenwood DP-8020, Luxman-d105u, Luxman CD16 ... Będzie się działo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duże szanse właśnie na takie porównanie (z 303-ką) ale jeszcze odrobinkę czasu muszę poczekać. Wstępnie jestem z kolegą umówiony. Sprawdzimy też T-09 Pioneera odpowiednik PD95 - konfrontacja z Kenwood DP-8020, Luxman-d105u, Luxman CD16 ... Będzie się działo !

 

ok to jak juz porownasz to chetnie przeczytam jak wypada 303 w porownaniu z sansui, bo cd-kow nie sluchalem wiec nie mam porownania

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czubsi. DAC-a z 911. Co też czynisz o Panie, blok wymontowany, na wierzchu organy. Czyż uleczyć go zdoła, dłoń Twija goła ...

Hi, hi. Jak by nie było, jak tylko dotarła do mnie 911, pierwsze co uczyniłem, to rozebrałem ją całą. Nie miałem co robić, bo nówka sztuka w środeczku i na zewnątrz. Nie mniej ciekawość we mnie była taka, że nie mogłem się oprzeć.

Jak tam organizacja odsłuchu z Accuphase. bardzo jestem ciekaw.

Pozdrawiam.

Jan

 

Tak teraz zerknąłem na pierwszą fotkę i widzę, że chyba inżynierowie od sansui kombinowali coś z ekranem przy IC 12. Pewnie część cyfrową od analogu chcieli ekranować. Pokuszę się o kawałek miedzi i kiedyś tam dam ekranik tak jak pokazuje solder maska.

Jan

 

Wszystko co na lewo od kondów sztuk dwa od góry obok siebie to cyfrówa i każdy scalak ma niebieskie kondki na zasilaniu. Pewnie 100n na 63V. Coś mi sie widzi , że kombinujesz nad ,,modem,, tej części. No, może tak tylko mi się wydaje.

J.

 

Sorry.

Mój błąd wszystko co na prawo , powinno być .

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Nic w DAC-u nie na zdjęciu nie jest zmienione. Wrzuciłem go bo jest to periodyk - tak rozbudowany i na archaicznych częściach (słynna yamaha YM 3623B siejąca jitterem ...) a gra tak dobrze, że trudno to zrozumieć ! Świetny efekt przynosi zwykła wymiana kondów. Ja grałem jakiś czas na Silmikach i BG ale potrzebowalem kondy do czego innego więc wróciły Nippony NSI z powrotem. Bez problemu rywalizuje z DAC-ami w cd-kach nawet tymi uznanymi za niezłe, a czuć że ma potencjał ktory do końca się nie objawił ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, gra super. Kiedy pierwszy raz posłuchałem, byłem w szoku. Tak czysto i realnie. Wszystko analitycznie poustawiane na scenie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. W Cd-ku 711 patrzyłem jak rozbudowany jest cały tor. Tam wszystko jest separowane i ekranowane miedzią. Odnośnie ingerencji, tak się pytałem, myślałem, że robisz eksperymenty w zakresie brzmienia. Fotki jak widać, to była tylko foto zagadka. Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

CZUBSI - problem z pilotem do Sansui AU-X911DG jest rozwiązany. Naszym wzmacniaczem steruje pilot

Logitech harmony 300i. Dla mnie równie ważne jest , że ten sam pilot steruje również CD-kiem AU-X701.

Nareszcie bedę mógł leniwie rozpostrzeć się w fotelu i w pelni napawać się dźwiękiem i muzyką i to z

kilku źrudeł i tak dalej ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Witam.

CZUBSI - problem z pilotem do Sansui AU-X911DG jest rozwiązany. Naszym wzmacniaczem steruje pilot

Logitech harmony 300i. Dla mnie równie ważne jest , że ten sam pilot steruje również CD-kiem AU-X701.

Nareszcie bedę mógł leniwie rozpostrzeć się w fotelu i w pelni napawać się dźwiękiem i muzyką i to z

kilku źrudeł i tak dalej ...

Pozdrawiam

 

Dzięki za info ! Pytanie czy bazę z logitecha mozna wgrać w inne uczące się piloty ??? Kupowanie logitecha to taki sobie pomysł zwłaszcza, że steruję wyjściem cd-ka ... (w Kenwoodzie jest to porządnie zrobione na potku z silnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita.

Odnośnie wgrywania bazy, pewnie można to zrobić na zasadzie wgraj do Logitecha bazę o danym sprzęcie i naucz innego pilota. Z tego co widzę, baza jest wgrywana do pilota z serwera producenta, po zdefiniowaniu modelu pilota, później definjuje się funkcje w konkretnym typie pilota do konkretnego typu sprzętu. Jak zaś sam pilot się sprawuje, zobaczę, bo właśnie nabyłem za całe 100 zeta. Właśnie zaczynam konfigurację. Mam Harmony 300i. Super jest Harmony 1100, ale, no właśnie , ale kosztuje 1200 do 1400 zł.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

to, że w bazie danych obsługiwanych urządzeń przez tego pilota jest nasz wzmacniacz to jeszcze nie znaczy, że będzie działać - miałem już parę takich "kwiatków". Sprawdź czy faktycznie działa i daj znać (bo nie wiem czy kupić ... 9-tego pilota...!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz troche plyt przesluchalem na 711 i musze stwierdzic ze jest zdecydowanie lepsza od 701, rzeczywiscie dzwiek nie muli tak jak w 701 a do tego w koncu jest dobra gora pasma i nadal jest to czysty wznacniacz, teraz tylko podpiac lepsze zrodlo od arcama 9 i dalej sluchac...

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czubsi.

Pierwsze wrażenia raczej na minus. Niby zaprogramował się i steruje. Jednak Cd-ek tylko play - stop i pauza, no i zmiana utworów przód tył. Wzmacniacz - działa tylko regulacja siły głosu. Walczę, może trzeba dopisywać pojedyńczo i dopiero następny model a nie tak jak ja wszystkie modele razem zrobiłem. Testy trwają.

Antymalkontent, super, że maszyna się podoba. Dźwięk i ja mam zdecydowanie leprzy w wyższych częstotliwościach. Poprawiło się też mocno wypełnienie, dźwięk jest bardziej przestrzenny i zdecydowanie wyszedł do przodu. Jednak w pewnym momencie przedobrzyłem z mocą i mam już głośniki średniotonowe do wymiany, tweerer w prawej kolumnie też wyzionął ducha. Kolmny niby 200W. Ale kto je tam wie.

Pozdrowienia.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam.

Po długich bojach udało mi się zaprogramować we wzmacniaczu siłę głosu up/down , oraz przełączanie wejść phono/cd/tuner. Więcej nie udało się. Cd-k jak poprzednio pisałem. Start/stop , w przód/tył i pauza.

Informacja techniczna czynna od poniedziałku do piątku. Poczekam, może jeszczecoś wymyślą. Jest więc tylko połowicznie to co oczekiwałem.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Ponownie witam.

Po długich bojach udało mi się zaprogramować we wzmacniaczu siłę głosu up/down , oraz przełączanie wejść phono/cd/tuner. Więcej nie udało się. Cd-k jak poprzednio pisałem. Start/stop , w przód/tył i pauza.

Informacja techniczna czynna od poniedziałku do piątku. Poczekam, może jeszczecoś wymyślą. Jest więc tylko połowicznie to co oczekiwałem.

Pozdrawiam.

Jan

 

Co do wzmacniacza to ... wszystko bo on niczego więcej sterowanego nie miał ... a co do CD to poco Ci więcej ??? Ja już też zamówiłem logitecha - w poniedziałek będzie ... Jkabym miał kłopot techniczny z programowaniem to daj mi na priv telefon do siebie jakby co ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Co do wzmacniacza to ... wszystko bo on niczego więcej sterowanego nie miał ... a co do CD to poco Ci więcej ??? Ja już też zamówiłem logitecha - w poniedziałek będzie ... Jkabym miał kłopot techniczny z programowaniem to daj mi na priv telefon do siebie jakby co ...

Dzięki uprzejmości kolegi janvideo cieszę się możliwością regulacji wzmocnienia w swojej 911-ce ! Dziury w programowaniu selektora też u mnie są ale akurat to mnie tak nie boli. Reszta urządzeń to Bravia Sony - 90 % funkcji, CD16 Marantza play,stop, skip przód i tył, wyświetlacz, repeat, eject, regulacja sygnału na potku wyjściowym ... no ale nie ma przewijania ..., Kenwood DP-8020 chodzi dosłownie wszystko oprócz display ... a nawet funkcje, których teoretycznie ten cd nie ma jak np. powtarzanie AB ....! Tak ogólnie to trudno nie być zadowolonym. Jedna dziwna rzecz - wzmacniacz reguluje siłę wzmocnienia ale tylko wtedy gdy się skieruje pilot nie na niego tylko gdzieś obok - jak zrobię vis a vis wtenczas przerywa sterowanie i "haczy" , czyżby jakieś niekompatybilne moce odbiornika ???

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się , że jest,,dobrze,, szkoda, że nie może być lepiej. Co zaś do tego dziwnego zjawiska, miałem i ja takie, myślałem , że pomyliłem się w konfiguracji. Wymazałem wszystko i zacząłem od samego wzmacniacza. Skonfigurowałem klawisze przełączenia wyboru wejść z uwzględnieniem phono, zgrałem do pilota. Następnie dograłem juz cd-ka. Pomogło. Nie harczy. Dziwne to zjawisko i znikło po tym jak wykonałem powyższe czynności. Gra a to cieszy, kiedy można z fotela pogłosić, czy zmienić utworek.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Witam.

Cieszę się , że jest,,dobrze,, szkoda, że nie może być lepiej. Co zaś do tego dziwnego zjawiska, miałem i ja takie, myślałem , że pomyliłem się w konfiguracji. Wymazałem wszystko i zacząłem od samego wzmacniacza. Skonfigurowałem klawisze przełączenia wyboru wejść z uwzględnieniem phono, zgrałem do pilota. Następnie dograłem juz cd-ka. Pomogło. Nie harczy. Dziwne to zjawisko i znikło po tym jak wykonałem powyższe czynności. Gra a to cieszy, kiedy można z fotela pogłosić, czy zmienić utworek.

Pozdrawiam.

Jan

 

no widzisz mi np. wzmacniacz na około minutę przestał w ogóle reagować a potem zaczął ni stąd ni z owąd ... ale co tam działa jakby nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy posiadam wzmacniacz Sansui AU- X501 sprawuje się wspaniale lecz poszukuje reszty tej serii a konkretnie Tuner i Cd player. Na tunerze zależy mi najbardziej może ktoś ma na sprzedaż?? albo zna kogoś kto by miał? w dobrym stanie Z góry dzięki!

 

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kloegę Darksaince.

Widziałem ostatnio na eBayu w przystępnej cenie. Nie wiem czy jeszcze jest, proponuję zaglądać. Co do CD-ka, to mam 501, ale muszę wymienić płytę czołową. Dawno powinienem to zrobić, ale gra, więc jakoś nie po drodze było. Musiał bym też zainwestować, bo z 40 Euro w sumie. Cieszę się , że podoba się koledze Sansui. Przybył więc nowy miłośnik.

Pozdrawiam.

Jan

 

Jeszcze ja, są dwie sztuki TU-X501, cena taka sobie . Jeden za 70E, drugi 69E. Oba kup teraz.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj przetrząsłem całe Ebay i nie było ani tuner a nie Cd playera. Jestem tak zdesperowany ze chciałem kupować nawet klocki yamahy itp ale opamiętałem się chce mieć całą wieże sansui z tej serii.Niestety wzmacniaczy pełno ale tunerów i Cd playerów mało:( A tunera Unitra T9015 mam już dość bo gubi ciągle stacje!.O dziwo tunerów do x 701 jest więcej i łatwiej da się go upolować. Fotek moje x 501 nie dam po jak sobie poczytałem na forum to nie macie do niego szacunku i gardzicie nim jak coś to dopiero do x 701 więc fot nie będzie:D

 

 

 

janvideo24 a może chcesz sprzedać tego Cd playera w przystępnej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Niestety dzisiaj przetrząsłem całe Ebay i nie było ani tuner a nie Cd playera. Jestem tak zdesperowany ze chciałem kupować nawet klocki yamahy itp ale opamiętałem się chce mieć całą wieże sansui z tej serii.Niestety wzmacniaczy pełno ale tunerów i Cd playerów mało:( A tunera Unitra T9015 mam już dość bo gubi ciągle stacje!.O dziwo tunerów do x 701 jest więcej i łatwiej da się go upolować. Fotek moje x 501 nie dam po jak sobie poczytałem na forum to nie macie do niego szacunku i gardzicie nim jak coś to dopiero do x 701 więc fot nie będzie:D

 

 

 

janvideo24 a może chcesz sprzedać tego Cd playera w przystępnej cenie??

 

Jak sobie dokładniej poczytasz to zauważysz, że i po wysokich modelach "jedziemy" ! Robimy to po to by usystematyzować wiedzę na temat co lepsze od czego a nie po to by dyskredytować Twój sprzęt ! Nie wiem po co wyrzucasz tu na forum swoją dezaprobatę do trafnej skądinąd oceny swojego jakby nie było przeciętnego modelu Sansui? Nie wiem za ile go kupileś ale za kwotę w jakiej chodzą (450 - 500 itd.) to można znacznie lepiej np. AU-G77X !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Darksaience.

Jeżeli chodzi o model tunera TU-X701, to bardzo polecam ten model. Sam go posiadam.

Ma bardzo dobrą głowicę. Mieszkam 32km. od W-wy a łapię 32 stacje, stereo odbieram wszystkie, choć 75 % sygnału mam na większości, na kilku trochę mniej. Od modelu 501 niewiele się różnią. Czasem to niewiele daje sporą różnicę, więc polecam 701-kę. Co do Cd-ka, mój na bardzo sfatygowany front panel. Kupiłem go tanio, by sprawdzić różnice do następnego modelu 701. Są i to znaczne. Ten tuner na listach notowany jest na bodaj 15 miejscu. Z Sansui wyżej są tylko tu-919, bodaj 5 i Tu-X1 chyba 7.

Jak napisał kolega Czubsi, tu dzielimy się spostrzeżeniami odnośnie modeli i ich wartości. Zawsze lepiej mierzyć w wyższe modele, tym bardziej, że nasi ,,sprzedawcy,, z A... , często przesadzają w opisach i cenach. Jest średni model za 800 zł, a za taką cenę można kupić, owszem, nie zawsze, model Au-X701. Uwierz, warto poczekać i cieszyć się zupełnie innymi doznaniami. Oczywiście masz 501, możesz więc spokojnie poczekać. Wiem jak gra, bo niedawno naprawiałem taki. Odnośnie pozostałych zakupów do Twojej przyszłej kolekcji, spokojnie poluj na okazje. Przed świętami były tunery x-701 po 450 zł. Cedeki 701 są już naprawdę super. Cena też z regóły do 500 - 600zł. Uwierz, od 501 gra o klasę lepiej.

Piszesz, że przeszukałeś aukcje i nie ma tunera 501, jak pisałem, są dwa i oba kup teraz. 70 i 69 euro. Przesyłka do Polski to pewnie góra 30 Euro, a jak uczciwy sprzedawca, to powinno być góra 22Euro. Rozumiem, że bardzo chcesz mieć już kompletną kolekcję, jednak uwierz, kto szybko kupuje, dwa razy kupuje. Zakup z zagranicy nie jest taki znów trudny. Nie powinienen tu reklamować , ale konto internetowe w banku z lwem, daje łatwe przelewy za granicę, i niski koszt przelewu. zaledwie 5zł i to niezależnie od sumy.

Teraz odnośnie Cd-ka. Jak pisałem, mój ma lichy frontpanel. Mogę go kupić, ale to 15Eur. plus 10Eur. dostawa. Kupiłem go za 230zł. Nie mam też do niego pilota. Od dawna nie spotkałem go na aukcjach.

Pozdrawiam.

Jan

To na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.