Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  471 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odp

Wiem że nie należny kupować na szybko ale sansuia kupiłem przez przypadek licytowałem go na allegro i przegrałem aukcje lecz kupujący się wycofał i spało na mnie kupno jego. Na początku byłem zły ale kolega Punisher_92 wcześniej doradzał mój coś z sanui tak wiec oto wylądował w moim domu nie chciany X501 za 316zł . Teraz juz wiem że to wspaniały sprzęt Kolego janvideo24 co do tunera może się skusze na ten z x 701 ale co do Cd playera to nie potrzebny mi az tak wysoki model bo na moich głośnikach Altus 140 nie wyciągnę lepszej jakości. X501 to i tak już maksimum jakości na tych głośnikach

 

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tu kolego Darksaince nie zgodził bym się do końca. Sansui to marka, która zagra na każdych kolumnach. Oczywiście dobre kolumny dadzą większe wrażenia, ale nie jest tak źle z Altusami. Kiedy naprawiam sprzęt, stosuje kolumny za 100 zeta a i tak potrafią one oddać wiele. Cudów nie ma i do dobrego wzmacniacza trzeba dobrych kolumn, ale to każdy wie i rozumie. Odnośnie Cd-ka, źródło sygnału ma wielkie znaczenie w zestawie, od niego zaczyna się przecież tor. Jakie jego granie, takie muzyki słuchanie. Jeżeli chcesz, pisz na priw. Co do okazji, teraz są dwie wzmacniacz i Cd-ek z serii Alfa. 707 oraz 717dr. Co do wzmacniacza, sprzedający mocno przegina z opisem, że niby są dwa takie u niego w kraju a i opis za ile to można go zdobyć , też przesadą, ale wzmak jest w licytacji i każdy może zalicytować. Ce-ek już 208 E. a tydzień do końca licytacji. Oba w drewnie.

Ciekawi mnie, czy masz w swoim wzmacniaczu oryginalne Sankeny w końcówce.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sansui pochodzi z Daniii gdzie większość swojego życia przeleżał na strychu świadczyć o tym mogło 3mm zbitego kurzu wewnątrz tak wiec rozkręcałem go jako pierwszy i wraz z kolegą Punisher_92 zidentyfikowaliśmy oryginalne nie ruszane Sankeny mam dużo fot z wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-17922-092383900 1297796003_thumb.jpg

post-17922-084025000 1297796016_thumb.jpg

 

Coś namieszałem przy wklejaniu zdjęć, ale nie ważne.

Najważniejsze, że dotarł rodowity Japończyk do Polski.

Długo oczekiwane cudo techniki.

Już jest po wstępnym odsłuchu z Pawełkiem.

 

Wowww CZAD!!!

A tak, trochę obok głównego tematu.

Masz CD -X701i - jak Ci się sprawuje??

Bo ja to do tego modelu mam pecha, a Dźwięk mi BARDZO przypadł do gustu.

Już drugi mi się rozkracza.

Przeskakiwał, zmieniłem laser i jest jeszcze gorzej:-(

Może znasz kogoś kto by mógł się nim fachowo zająć??

 

Pozdrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Radziu, gratulacje z powodu super nabytku. Pewnie podzielisz się niedługo opisem brzmienia. Odnośnie niepasującego cd-ka, zajrzyj na ebay. Jest tam teraz do wyrwania idealny dla Twojego ,,Japończyka,, sprzęcik. Co prawda już 240Eur., Ale pasował by pewnie. Brzmienie też ma super.

Knerazik - ja też mam 701 cd-ka. Gram dużo, sprawuje się super. Gdzie kupowałeś laser, może gniota Ci sprzedali. Ten sprzęcik można jeszcze trochę,, podciągnąć,, brzmieniowo.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nawet nie zaglądam, ani nawet nie myślę o innych zakupach. Żona może tego nie wytrzymać :-).

Opisem brzmienia i porównania do 901 w niedalekiej przyszłości można się spodziewać.

Na razie powiem tylko, że z każdą chwilą gra lepiej, dajmy się mu wygrzać. Podejrzewam, że mógł stać może nie długo, ale musi pograć. Na razie jestem w tak głębokim szoku, że nie jestem w stanie czegokolwiek opisać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Radziu, gratulacje z powodu super nabytku. Pewnie podzielisz się niedługo opisem brzmienia. Odnośnie niepasującego cd-ka, zajrzyj na ebay. Jest tam teraz do wyrwania idealny dla Twojego ,,Japończyka,, sprzęcik. Co prawda już 240Eur., Ale pasował by pewnie. Brzmienie też ma super.

Knerazik - ja też mam 701 cd-ka. Gram dużo, sprawuje się super. Gdzie kupowałeś laser, może gniota Ci sprzedali. Ten sprzęcik można jeszcze trochę,, podciągnąć,, brzmieniowo.

Pozdrawiam.

Jan

 

Kupiłem na Allegro kilka dni temu więc łatwo sprawdzić....

janvideo24 - nie wiesz czasem, kto mógłby się takim "podciąganiem" zająć ??? To może by mi go całościowo przejrzał ??

radziu21_ zdradzisz ile Cię ten nabytek kosztował łącznie z transportem??

może zacznę oszczędzać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, ale warto było. Na zdjęciach w sklepie wyglądał ładnie, ale w realu przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Dokładnie napisałem na PW.

 

I co najważniejsze Japończycy to nie to co u nas na allegro. Każdą skazę opisali przed sprzedażą. Każdą najdrobniejszą ryskę - o których już wiedząc nie mogłem znaleźć. U nas na allegro to by "uczciwi sprzedawcy" napisali lepszy stan niż idealny.

Trochę czekania i niepewności, co do sprzętu i trafo - ale WARTO.

Ale wygląd wyglądem - to ma po prosu grać i GRA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Sporo, ale warto było. Na zdjęciach w sklepie wyglądał ładnie, ale w realu przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Dokładnie napisałem na PW.

 

I co najważniejsze Japończycy to nie to co u nas na allegro. Każdą skazę opisali przed sprzedażą. Każdą najdrobniejszą ryskę - o których już wiedząc nie mogłem znaleźć. U nas na allegro to by "uczciwi sprzedawcy" napisali lepszy stan niż idealny.

Trochę czekania i niepewności, co do sprzętu i trafo - ale WARTO.

Ale wygląd wyglądem - to ma po prosu grać i GRA!!!!!!

 

 

no ba !!! Byłem , widziałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie zrobione - nie było łatwo bo 907 waży swoje, ale się udało. Może trochę nie po mojej myśli bo kable krótkie, ale...

I najgorsze że 901 poszła w odstawkę. Chyba będzie na sprzedaż bo po co ma się marnować.

Co do 907 to uwodzi dźwiękiem. Jej brzmienie stale się zmienia, wraz z jej wygrzewaniem.

Słuchając 901 po zmianach i 907 fabrycznej mogę powiedzieć, że wszystkie zmiany poczynione w 901 przez Pawła były właśnie w kierunku 907 i mam pod dachem na to dowód. Jeżeli ktoś powie, że to bezmyślne zmiany to zapraszam. 907 oczywiście gra lepiej, ale 901 po zmianach wcale mocno nie odstaje.

Za około dwa tygodnie zrobię porównanie.

 

Paweł! Powróciła przestrzeń i powietrze, zrobiła się taka lotna i bardzo wciągająca, po prostu chce się jej słuchać. Z każdą godziną grania robi się coraz bardziej sansujowata. Słuchając z pominięciem przedwzmacniacza jest pożądany dźwięk, z przedwzmacniaczem trochę się rozjeżdża. Myślę, że trzeba będzie ją zestroić. Na XLR-ach gra już lepiej niż na RCA z początku jak sam słyszałeś było odwrotnie. Coraz bardziej podoba mi się jej dźwięk! A miała być Alpha 907 XR, ale sprzedali może to i lepiej. MR-ka mnie urzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Knerazek, w przyszłym miesiącu odwiedzę Czubsiego, zabiorę moją cd 701 i jak odsłuch pójdzie po mojej myśli, postaram opisać wszystko co poczyniłem. Może pomogę i Twojej.

Radziu, tylko gratulować, wygląd super, tylko teraz wszystko będziesz w wersji miodowej musiał powoli dobierać. Jak zasilanie, czy dawałeś oddzielny kondensator ?

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tunera i Cd to na razie i pewnie nie szybko będą na sprzedaż.

 

Zasilanie?

Kupiłem na toroidy.pl Osobne trafo w zewnętrznym pudle, bez żadnego kondensatora i lata.

Zastanawiam się tylko nad napięciami bo w Japonii jest 100 - 105 V w gnieździe, a u mnie lekko więcej niby nic się nie dzieje, ale elektronik ma zrobić układ zabezpieczający przed przypadkowym wzrostem napięcia.

Teoretycznie 907 ma w sobie już taki układ, ale można jeszcze dołożyć przed nią. Nie zaszkodzi.

Co do CD to szykują się w przyszłości zmiany "koloru", może za radą Pawła na Marantza CD 16 lub 15. Ten drugi ma XLR i bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, normalnie zakłada się +/- 10% więc nie ma co sie bardzo martwić o zasilacz. Powinien się wyrobić. co do zabezpieczenia, to ma je transformator.

Odnośnie Cd-ka, Czubsi dobrze prawi. Taki miodowy to Marantz powinien podpasić. Co zaś do modelu, 16 powinna pięknie zagrać. Dzięki za szybką odpowiedź.

 

 

Darksaience.

Jak masz ochotę, prześlę Ci moją 501. Tak jak stoi. Posłuchasz, jak będzie pasowała, dokupię panel czołowy i wymienię. Po kosztach.

Odnośnie tunera, podpytam kolegę, ma 701 ale sam nie wie czy się jej pozbyć, czy nie. Spytam o cenę.

Pozdrawiam.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mnie martwi to, że 10% to 10V, a u mnie jest nawet i 117 V.

Nie wiem co o tym myśleć.

Wczoraj po kilku długich godzinach słuchania bez przerwy był strasznie gorący i to słuchałem głównie cicho bo noc. Nagrzewać się pewnie będzie, ale czy tak mocno powinien. 16 sankenów wytwarza odrobinę ciepła, ale czy tyle.

Napiszę do Japończyka, żeby wysłał jak ma serwisówkę do niego to sprawdzi się prądy.

Po kilku godzinach mogę śmiało powiedzieć, że CD odtaje od niego. Jest po prostu za słaby. W 907 drzemie taki potencjał, że potrzebuje porządnego CD i przede wszystkim kolumn, a z tym to rewelacji nie ma.

Co do płyt to nie ma takiego szoku i takiej segregacji na półce jak to miało miejsce po uruchomieniu 901.

Porównując wrażenia z koncertu Chrisa Bottiego i wizyty w filharmonii Zielonogórskiej, jestem skłonny powiedzieć, że więcej frajdy miałem ze słuchania u siebie jak w filharmonii. Pewnie było by inaczej, ale sala w filharmonii nie jest rewelacyjna i dźwięk odbija się od ściany przy której bardzo blisko stoją muzycy.

Filozofia dźwięku 901 i 907 jest podobna. W 907 jest więcej sansui w sansui :-)

Jest warta swoich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Radziu , myślę, że możesz się pokusić o odwinięcie z trafa paru zwoi, to obniży napięcie. Co do grzania, sprawdź co najwięcej wydziela ciepła. Trafo, czy zasilacz, czy końcówki mozy. Wtedy będziesz miał więcej danych do diagnozy. Mój 911 przy cichym słuchaniu jest lekko ciepły.

Super, że taka różnica w dźwięku, wiem, że w moim przypadku warto jeszcze zapolować na coś więcej.

W Zielonej Górze mam znajomych, to niby są znajomi ojca z czasów kiedy tam mieszkał.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajmy elektronik był dziś u mnie i oglądał trafo i stwierdził, że wcale nie jest ono takie proste. Po medytacjach doszedł do wniosku, że trzeba by było nawinąć kawałek drutu. Nie będę się rozpisywał, ale doszedł do wniosku, że najlepiej będzie dołączyć dodatkowy mały transformator do tego. Nie wiem jak to dokładnie zrobi, ale ma być 105V - tyle co w sieci Japończyków, będzie to bezpieczna granica, bo gdy w sieci spadnie napięcie to na trafie też spadnie i wtedy załóżmy będzie 100, a gdy wzrośnie to też nie problem bo teraz wytrzymuje 117 i niby jest ok. Dodatkowo założę układ, że gdy w sieci przekroczy 260 to rozłączy i gdy spadnie też rozłączy. Więcej zabezpieczeń chyba już nie można założyć.

A nie chce ruszać tego trafa, bo może kiedyś kupię coś jeszcze na 100 V, i w ten sposób napięcie na pewno spadnie, to będzie można powrócić do oryginału.

Edytowane przez radziu21_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aropi.

Mija wiedza odnośnie sprętu Sansui, opiera się na tym co wyczytałem , lub do czego doszedłem drogą zakupu. Odnośnie wzmacniaczy, sterowanie pilotrm ma AU-X911DG - mam go. Trzeba pamiętać - jeżeli nie kupisz pilota razem ze sprzętem, to zakup oddzielnie jest bardzo trudny. Nie wiem jak wyższe wzmacniacze.

Odnośnie CD-ków, sterowanie pilotem mają wszystkie modele. Tu też trudno dokupić oddzielnie pilota. Piloty uniwersalne , tak , ale Logitech i obsługuje tylko część funkcji. Podstawowe tak.

O wzmacniaczach wie więcej Czubsi, tak więc jego należy pytać.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nośnie wzmacniaczy nie można mówić od jakiego momentu (roku produkcji) były piloty bo to się na to nie przekłada. Pawła i Jana 911 mają piloty, ja zaś mam nowszy wzmacniacz alpha 907 i nie obsługuje pilota, choć jest młodsza i wyższa modelowo. Z tego co wyczytałem to jest tylko kilka modelów wzmacniaczy obsługiwanych pilotami.

Cała seria stylistycznie identyczna jak 911 na Japonię ma piloty:

AU-alpha 555VS

AU-alpha 777DG

AU-alpha 999DG

Na pewno mają je modele Japońskie:

AU-alpha 305RX

AU-alpha 505RX

 

Nie wiem czy cała seria na Stany i Europę miała, czy tylko 911 - trzeba pytać Pawła bo miał 711.

 

Jak widać, ani biorąc pod uwagę lata produkcji, ani wyższość jednego modelu nad drugim nie można dopatrzyć się powiązań dotyczących pilotów - przynajmniej ja tego nie widzę.

Pewne jest to, że najwyższe modele ich nie miały, a może trochę szkoda!

 

Ale zawsze można pozazdrościć Pawłowi i Janowi, że siedzą na kanapię i nie muszą biegać za potencjometrem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pogrzebałem trochę odnośnie pilotów do wzmacniaczy. Radziu dobrze prawi. To co zauważyłem, to pewna prawidłowoć. Jeżeli po numerzemodelu w symbolu lirerowym jesr R, należy się spodziewać , że ma on sterowanie pilotem -Remote-. To tyle co wiem.

Sterowanie zaś z fotela ma plus. Leniwie i przyjemnie, racja Radziu.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pogrzebałem trochę odnośnie pilotów do wzmacniaczy. Radziu dobrze prawi. To co zauważyłem, to pewna prawidłowoć. Jeżeli po numerzemodelu w symbolu lirerowym jesr R, należy się spodziewać , że ma on sterowanie pilotem -Remote-. To tyle co wiem.

Sterowanie zaś z fotela ma plus. Leniwie i przyjemnie, racja Radziu.

Pozdrawiam.

Jan

 

OK, dzięki serdeczne za info ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

OK, dzięki serdeczne za info ;-))

 

Rozwiązaniem jest CD ze sterowanym wyjściem więc nie jest aż tak tragicznie :-) Druga sprawa, ze przy takich wzmacniaczach generalnie raz ustawia się optymalną głośność a potem to już tylko słucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD ze sterowanym wyjściem było by dobre. Ale nie mogę znaleźć czy marantz CD 15 ma sterowane czy nie??

 

Wiem tyle, że włączyłem starą płytę techno i .......... nie mogę się oderwać.

Co ja słucham....??? tydzień temu filharmonia teraz techno? Ale 907 tak urzeka, że miło i przyjemnie.

Ja pierdziu - jakby powiedział czesio - jak to gra!

 

Scooter - no time to hill.

Przypomniałem sobie młodość i bond włosy..... hmmm....

Edytowane przez radziu21_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nośnie wzmacniaczy nie można mówić od jakiego momentu (roku produkcji) były piloty bo to się na to nie przekłada. Pawła i Jana 911 mają piloty, ja zaś mam nowszy wzmacniacz alpha 907 i nie obsługuje pilota, choć jest młodsza i wyższa modelowo. Z tego co wyczytałem to jest tylko kilka modelów wzmacniaczy obsługiwanych pilotami.

Cała seria stylistycznie identyczna jak 911 na Japonię ma piloty:

AU-alpha 555VS

AU-alpha 777DG

AU-alpha 999DG

Na pewno mają je modele Japońskie:

AU-alpha 305RX

AU-alpha 505RX

 

Nie wiem czy cała seria na Stany i Europę miała, czy tylko 911 - trzeba pytać Pawła bo miał 711.

 

Jak widać, ani biorąc pod uwagę lata produkcji, ani wyższość jednego modelu nad drugim nie można dopatrzyć się powiązań dotyczących pilotów - przynajmniej ja tego nie widzę.

Pewne jest to, że najwyższe modele ich nie miały, a może trochę szkoda!

 

Ale zawsze można pozazdrościć Pawłowi i Janowi, że siedzą na kanapię i nie muszą biegać za potencjometrem :-)

 

 

No to Paweł : czy 711 ma pilota? No i disco: jak z au-g99x? A z kolei au-g90x czy tez ma pilota (ew. AU-D11II)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.