Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakie masz? Ja mam 907xr i miałem tuner Tu x 701 na rynek Arabii Saudyjskiej  (tak z kodu wynikało) a środek miał jak tu alpha 707... niestety tuner sprzedałem...

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bkeram napisał:

Wiesz co, zmień sobie login na "od 7...wzwyż."

Znów "szeryf"! 

Nie możesz się opamiętać?

P.S.

W loginie zawsze tylko liczba 3. To na pamiątkę od Elliotta --> tego od teorii fal. Dzięki owej teorii zbiłem fajną fortunkę. 

Żyję na luzie. 

?

 

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ3 napisał:

 

P.S.

W loginie zawsze tylko liczba 3. To na pamiątkę od Elliotta --> tego od teorii fal. Dzięki owej teorii zbiłem fajną fortunkę. 

?

 

 

Podziel się szczęściem pożycz mi coś innego niż Xr i Mr na odsłuch!  Z 907 mek oczywiście . Chciałbym usłyszeć 907i oraz 907mos limited. 

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bkeram napisał:

OK. Nie ma problemu. Pisz już co tam Sobie chcesz.

Nirwana przyszła szybciej.

Nie stresuj się tak. Ciebie też (być może) nie ominie co dobre --> nirwana. Trzeba tylko bardzo chcieć i myśleć samodzielnie. Nie oglądać reklam i innej propagandy. Owczy pęd jest najgorszy .... --> Psychologia TŁUMU. 

7 minut temu, Fashi napisał:

Podziel się i pożycz coś innego niż Xr i Mr na odsłuch!  Z 907 oczywiście ?

Nic z tego. Jestem na wakacjach. 

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LJ3 napisał:

 

Nic z tego. Jestem na wakacjach. 

?

 

Daj cynk po powrocie, może uda się na jakiś odsłuch spotkać ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antymalkontent

Jak tutaj pisać o odsłuchach, jak każdy słyszy co innego ?

Można się tylko narazić.... ? 

Ae niech będzie. Walczę z porównaniem dwóch IC Ortofona serii reference : bronze i black. Na razie nie ma ewidentnego zwycięzcy, ale brązowy bardziej mi pasuje w połączeniu:

AU-07/ Teac vrds25+ Pioneer N-70AE / acoustic revive spc / Kef reference 203.

 

Niestety wczoraj chciałem sobie polepszyć i zacząłem kombinować z takimi małymi ustrojami akustycznymi Kryna + zmiana ustawienia kolumn i takie tam. I cały czas nie jestem do końca przekonany, że polepszyłem.

Jak już Ortofon będzie wybrany, to mam jeszcze co nieco do sprawdzenia od Solid Core Audio.

Tylko czasu tyle nie mam....

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (chyba nikogo nie obrażę...) zamiast się kłócić zjednoczcie się we wspólnej pasji jaką jest dobry dźwięk. Wszyscy z was - a znam was tylko z tego forum - to wspaniali znawcy i fachowcy marki Sansui czy po prostu brzmienia/muzyki. Każdy bardzo mi pomógł naświetlając różne aspekty tej zabawy: LJ3, Marek (Bkeram), Samcro, Fashi. Nie do końca kumam o co poszło... Ja korzystam z wielu źródeł dźwięku (takie czasy) od płyt analogowych, przez CD, po Spotify, YT czy MP3 nadawane z telefonu. Tzw. dywersyfikacja ? I co jak co, ale to akurat nie powinno być źródłem sporów, a raczej powinno łączyć. Im mamy więcej możliwości tym lepiej!

I po tym łagodzącym spory wstępie powrócę do swoich pytań i wątpliwości licząć na kolejne porady od was WSZYSTKICH.

1. Na razie zdecydowałem się na dokupienie do AU-X317 cedeka CD-X-317. Pasuje. I można dokupić do tego wyższy wzmak z pilotem (np AU-X517R)

2. W następnym kroku będzie pewnie coś z wyższej: podobają mi się propozycje AU-α507NRA plus CD-α607. Albo może AU-X911 DG. Ale ten jest chyba bez pilota.

3. Marek na innym forum pokazał piękny Sansui A-α9. Jeśli dobrze przeliczam kurs Jena, to można go w Japonii kupić za... 400 pln! Nic tylko brać!

4. Póki co zgadzam się, że najbardziej na dźwięk może wpłynąć zmiana kolumn z Altonów 110 na coś innego. Właśnie, na co? Jakieś podpowiedzi? Bez szaleństw cenowych - żona musi to przyjąć. Dobrze żeby były mniejsze niż Altony a grały oczywiście lepiej ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pelcu napisał:

Panowie (chyba nikogo nie obrażę...) zamiast się kłócić zjednoczcie się we wspólnej pasji jaką jest dobry dźwięk. Wszyscy z was - a znam was tylko z tego forum - to wspaniali znawcy i fachowcy marki Sansui czy po prostu brzmienia/muzyki.

 

Twój apel nic nie da. Było takich wiele. Takie kłótnie są na porządku dziennym. Taki charakter? 

Są ludzie normalni, są i fanatycy. Najgorsi jednak są ci, którzy nie potrafią zrozumieć normalnego, "szarego" człowieka, z normalnymi codziennymi problemami życiowymi, chronicznie cierpiącymi na brak kasy lub po prostu mający wiele obaw, wynikających ze smutnego  doświadczenia. Nie znają w ogóle przeciętnego, normalnego zachowania człowieka i "życia"  przeciętnego współobywatela. Nie przyjmują do wiadomości, że "Nie od razu Kraków zbudowano". "Życiowy Fart" po prostu nie ma nic wspólnego z normalnością "szaraka".

Taka naga prawda. Ja widzę to szerzej ....

Dla niektórych słońce wstaje wcześniej .....

 

Uwaga na MARGINESIE ....

Spór powstał, gdyż niektórzy, po prostu, nie mają zielonego pojęcia o zasobie dostępności i walorów niskich modeli marki. Zaczynali od razu z najwyższej półki. W związku z tym nie mają nic do powiedzenia/ napisania. Pewnie to drażni dumę?

To tak dla zrozumienia. Tak widzę. A wzrok, jako logik analityk, mam sokoli .... ?

 

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pelcu napisał:

1. Na razie zdecydowałem się na dokupienie do AU-X317 cedeka CD-X-317. Pasuje. I można dokupić do tego wyższy wzmak z pilotem (np AU-X517R)

2. W następnym kroku będzie pewnie coś z wyższej: podobają mi się propozycje AU-α507NRA plus CD-α607. Albo może AU-X911 DG. Ale ten jest chyba bez pilota.

3. Marek na innym forum pokazał piękny Sansui A-α9. Jeśli dobrze przeliczam kurs Jena, to można go w Japonii kupić za... 400 pln! Nic tylko brać!

4. Póki co zgadzam się, że najbardziej na dźwięk może wpłynąć zmiana kolumn z Altonów 110 na coś innego. Właśnie, na co? Jakieś podpowiedzi? Bez szaleństw cenowych - żona musi to przyjąć. Dobrze żeby były mniejsze niż Altony a grały oczywiście lepiej ?

1. Cieszą się, że skorzystałeś z dobrej rady.

2. Sansui AU-X911 DG jako jeden z nielicznych wzmaków Sansui ma dedykowanego pilota ale trudno o zakup takiego z pilotem. Z pilotem cena rośnie w mało uzasadniony sposób. Najczęściej handlarze sprzedają obie części oddzielnie. Pilota można dokupić za grosze na e-bayu.

3. Tu się zbytnio nie rozgrzewaj. Ważne w jakim stanie te tanio sprzedawane, a poza tym sprowadzenie spoza UE (akcyza, cło, podatek od podatku itp ...) - mitręga i związane z tym koszty mogą przerazić. 

4. Sprawa oczywista jak słońce. Moim zdaniem celuj w tańsze zestawy. Łatwo takie znależć na rodzimych portalach. Tu doradzać ciężko, gdyż jak u Ciebie zagrają, związane jest z budową twojego salonu, ustawieniem itd. Salon to problem. 

Dobrze dobrane kolumny to więcej niż połowa sukcesu w audio - tak uważam. 

Od siebie na początek polecam głośniki firmy SABA, starej, nie istniejące już *) firmy. Będzie w miarę tanio i b. dobrze. 

 

*) - niektóre firmy już nie istnieją, podobnie jak Sansui, a nowe produkty sygnowane są tylko ich logo, bo tylko logo z nich zostało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LJ3

Pozwolę sobie zauważyć, że piszesz ... hmm ...delikatnie mówiąc głupoty ... mało tego - wydaje mi się, że to Ty właśnie uważasz się za znawcę i to Ty masz z tym największy problem ... Głupio by Ci było wiedząc ile bkeram czy Samcro mieli, mają lub testowali Sansui a fakt, iż nie stronią od np alpha 9 powinno dać Ci wystarczająco do myślenia nt niskich modeli w ich posiadaniu ... Jest nas na forum już kilku, którzy mieli lub nadal mają w zasadzie 95 % wszystkich modeli Sansui !

Po latach obcowania z marką mają pełne prawo wyrażać swoją - uzasadnioną doświadczeniem a nie tylko własnymi preferencjami - opinię na temat wyrobów tej marki ! Nie widzę podstaw do negowania złych opinii o złym sprzęcie ! To nie kolegę bkeram dosięga problem dotyczący odniesienia finansowego a właśnie kolegę ! Mnie czy innych pasjonatów nie interesuje cena tylko walory sprzętu i nie widzę w tym nic zdrożnego jak się pisze prawdę o tym, że np AU-317 jest znacząco słabszy niż ... itd ... gdyż najzwyczajniej w świecie taka jest prawda !

Każdy zaczynał od skromniejszego progu ale tymi niskimi modelami są właśnie np 911-ka czy 711-ka i to powinien być próg początkowy ! Jak dla mnie (a wcale majętny nie jestem !) szkoda pieniędzy na ten marketowy próg za 200-400 zł; ... Stać na to chyba tych co mają tych pieniędzy zbyt dużo ... Rozsądek nakazuje dozbierać (to nie wyścigi) i kupić coś na czym już będzie zadowolenia na parę lat ! Wtedy można dojść do wszystkiego ...

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałeś?! Czy tylko udajesz .... 

 

Nie pisz tego do mnie, bo po co? Przekonaj takich jak @ Pelcu.

To, uważam, jest nie lada zadanie. 

POWTARZAM (po raz któryś):

"Nie od razu Kraków zbudowano" 

Nie od razu niemowlę wszaje i tańczy itd. 

To proste - uważam. 

 

Zadam proste pytanie:

Dlaczego ciągle odkrywając coś nowego w brzmieniu, zmieniasz modele Sansui i inne na droższe. Trzeba było od razu zakupić Esoteric K 05, Sansui B 2301L i ją zMODować.

Po co się całe życie tak męczysz w audio?

?

Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal ciśniesz głupoty - powtórzę jeszcze raz - nikt w zasadzie nie zostaje z takim modelem jak 217 czy 317 na dożywocie natomiast z taką np. 911-ką już często tak i właśnie o mniej majętnych (lub tych którzy nie stawiają na rozwój za wielkie pieniądze) tu myślę !!! Najzwyczajniej w świecie szkoda pieniędzy na etap typu 217 itp - po to jest między innymi to forum, żeby ludziom pomóc wydać ciężko zarobione pieniądze rozsądnie ! Rozumiesz to czy mam to jakoś rozrysować ??? 

Co do kolumn SABA - pełne poparcie , to samo dotyczy także kolumn BRAUN !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajda w połączeniu z rozsądkiem jest zdecydowanie ciekawsza ... Zresztą za kogo ty się masz, żeby kogoś pouczać ??? Ciesz się tym co masz - nikt Ci tego nie zabroni a innym pozwól dokonywać rozsądnych wyborów bo w dłuższej perspektywie czasu sami dojdą do tego co napisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, czubsi napisał:

...Rozsądek nakazuje dozbierać (to nie wyścigi) i kupić coś na czym już będzie zadowolenia na parę lat ! Wtedy można dojść do wszystkiego ...

 

Pozdrawiam !

Otóż to!

Skromnie nie skromnie właśnie tak zrobiłem. Udało się porównać Accu e302 do Alphy 907Xr. Później z Mariuszem Xr vs Mr...

Chwilkę odczekałem , posłałem Accu w świat a ze świata przygarnaląłem Samuraja! (Oczywiście szanuje wybory kolegi Pelcu, małymi kroczkami byle był kolega happy)

Jestem bardziej niż zadowolony (samym wyglądem i budową tego cacka) dźwiękiem i na pewno zostane z nim na długo. Aczkolwiek Paweł wie , że "choruje" na 907limited, później 907Mos limited a ostatnio chodzi za mną "lufa" 607Mos limited... no i wpadłem hihi 

Z czasem wszystko przyjdzie ?

Więcej uśmiechu na codzień, to nie walka , nie zdobywamy terenu i będzie dobrze! (bez urazy LJ3)

Pozdrawiam serdecznie, 

EdIt

Ja bym nie szedł w 317 bardziej w 517 jeśli już miałbym taki dylemat. . .

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LJ3

" Zadam proste pytanie:

Dlaczego ciągle odkrywając coś nowego w brzmieniu, zmieniasz modele Sansui i inne na droższe. Trzeba było od razu zakupić Esoteric K 05, Sansui B 2301L i ją zMODować.

Po co się całe życie tak męczysz w audio? "

 

Już piszę  - nic nowego nie odkryłem co nie znaczy, że nie szukam czy coś więcej nie istnieje - taka jest twórcza natura człowieka - ten co odkrył ostateczność powinien ... zejść z tego padołu bo po co zabierać miejsce ??? I tu Cię może trochę zaskoczę - okazało się, że to lepsze to .... już było i dlatego nastąpił powrót do B2301L ? wyciągnąłem wnioski, że połączenie nowszych rozwiązań jakościowych (części) ze starą świetnie opracowaną koncepcją da lub może dać (musiałem to najpierw sprawdzić) świetny rezultat no i ... się potwierdziło ? Co do Esoteric-a - teraz ma sens szukanie lepszych źródeł bo piecyk jest kompletnie przezroczysty - tu nie widzę kwestii rozwoju (ale nie znaczy to, że nie istnieje) ... 

Na koniec :

Może się zdziwisz ale ja już nic nie muszę - siadam do słuchania muzyki z pełnym spokojem o to co usłyszę , z poczuciem komfortu, że nawet utwory które słyszałem setki razy znów mnie czymś zaskoczą a na pewno nie zmuszą do zastanawiania czy można lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym

Kto powiedział, że zmieniam na droższe ??? Po 907 limited , B2105 MOS i AU07 miałem np B2103 MOS czy 907 KX , 907i MOS , 507 NRA (!) Oczywiście AU-07 też sobie zostawiłem bo jest wyjątkowe w ogólnym rozrachunku piękne i w cudnym stanie ? (ale leży w szafie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, czubsi napisał:

  (ale leży w szafie ...)

Wypuścić go z tej szafy! ? bo... się biedny udusi...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Samcro napisał:

@Pelcu- gdzie mieszkasz ?

A w Piasecznie pod Warszawą ?

Czyżby to pytanie sugerowało możliwość odsłuchania gdzieś Sansui z wyższej półki... ? Ja chętnie. Nawet bardzo ?

19 godzin temu, LJ3 napisał:

Od siebie na początek polecam głośniki firmy SABA, starej, nie istniejące już *) firmy. Będzie w miarę tanio i b. dobrze.

 

Lj3 - dzięki za taka podpowiedź. Właśnie tego oczekiwałem - wskazania jakiejś marki, brandu o co mógłbym się zaczepić poszukując innych niż Alton kolumn. Od czegoś trzeba zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Fashi napisał:

Ja bym nie szedł w 317 bardziej w 517 jeśli już miałbym taki dylemat. . .

Dzięki Fashi!

Tak własnie zamierzam - najpierw wymiana CD-ka na CD-317 ale potem wymiana wzmaka na AU-X517R... I zobaczymy. A AU-X317 pójdzie na alldrogo pewnie ? Jeśli będzie warto to i CD-ek tez wymienię. Ale z info na forum wynika, że sam CD-ek ma niewielki wpływ na dźwięk. Wzmacniacz i kolumny - to jest to co trzeba ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pelcu napisał:

Dzięki Fashi!

Tak własnie zamierzam - najpierw wymiana CD-ka na CD-317 ale potem wymiana wzmaka na AU-X517R... I zobaczymy. A AU-X317 pójdzie na alldrogo pewnie ? Jeśli będzie warto to i CD-ek tez wymienię. Ale z info na forum wynika, że sam CD-ek ma niewielki wpływ na dźwięk. Wzmacniacz i kolumny - to jest to co trzeba ruszyć.

Moim zdaniem jak chcesz dobrze to albo idziesz w coś z serii aux7xx tylko najlepiej po odsłuchu bo różnie grają np. 701 mało szczegółowo 711 słabiej ale ze szczegółami itd. albo celuj w inną markę w końcu nie marka gra. Wiadomo unikać handlarzy bo mają niepewny sprzęt i za drogo sansui.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pelcu napisał:

 

Miałem na myśli coś innego. Moim zdaniem lepiej w ogóle nie kupywać AU X317 tylko od razu zaczynać od AU X517. 

Raz , że będzie lepiej grać , a dwa pózniej szybciej odsprzedaż wyższy model.

Pozdrawiam serdecznie, 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.