Jump to content
IGNORED

monitory do yamaha a-s2000

dariob135

Recommended Posts

nabylem ostatnio okazyjnie wzmacniacz yamaha a-s2000 poszukuje do niego kolumn obecnie gra z B&W 601s3(akurat takie posiadam)wiec jak nic upgrade potrzebny zeby dorownac wzmacniaczowi, musza to byc monitory - brak miejsca na podlogowce, moga byc nowe lub uzywane, przedzial cenowy do okolo 5000. prosze o propozycje, opinie w tym temacie.

z gory dziekuje

Rozważ Monitor Audio GS10. Cała seria Gold ładnie komponuje się z brzmieniem tych Yamah (sam mam taki zetaw). Ale uważam, że powinieneś wziąć wzmaka pod pachę i przesłuchać go z Dynaudio X16 - są to kapitalne monitory za naprawdę rozsądną cenę, jeśli zgrają się z Yamahą, to będziesz miał niebo.

Witaj,

zgadzam się z moim przedmówcą, zdecydowanie warto posłuchać Twojego wzmacnaicza na kolumnach DYNAUDIO. Bez żadnych problemów zmieścić się w budżecie przy serii Excite czyli kolumnie DYNAUDIO Excite X16. Proponowałbym jednak posłuchać serię wyższą DYNAUDIO FOCUS 140. Cena "140" trochę przekracza Twój budżet, jednak pod względem brzmieniowym w połączeniu z A-S2000 będzie rewelacja. Niesamowite dynamika, szczegółowość oraz nieosiągalne dla konkurencji zrównoważenie. Z Yamahą dobrze współpracują także kolumny Monitor Audio GS10, chociaż w podanej konfiguracji stawiałbym na DYNAUDIO.

W przypadku pytań służę pomocą

jlesien, 19 Sty 2010, 08:22

>Niesamowite dynamika, szczegółowość oraz nieosiągalne dla konkurencji zrównoważenie.

O ile dwa pierwsze stwierdzenia MOGĄ być prawdą, o tyle to ostatnie jest zdecydowanie bujdą.

Bardziej zrównoważone są ELAC BS 243 .

pokoj to okolo 18-19m2 w miare z dobra akustyka gruby dywan, sciany chlona dzwiek, slucham jazzu, soulu, etnicznej-afryka, troche popu, instrumentalnej z naciskiem na gitare, niepogardze dobrym soundtrackiem filmowym, (ayo, a franklin, kennny g, dire straits, d krall, m jackson, h zimmer , p tomaszewski, dzem )

Niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki postawiłbym na monitory Vienna Acousitcs Haydn Grand lub B&W CM5. Yamaha A-S2000 je na pewno lubi :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy ktos moze wie gdzie w londynie mozna zobaczyc i odsluchac vienna acoustics? szukalem w sieci jkiegos sklepu i nic chyba nie sa tak popularne w uk

w sobote ide odsluchac dynadio focus 140 i b&w cm5

mja jeszcze na stanie

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) te ponad moj budzet

co myslicie o tych

Przyjemne (z wyglądu) te Roksan Kandy K2 TR-5. Ciekawe jak grają? Może Kolega napisze kilka słów po odsłuchu?

To dziwne, że Vienny trudno odsłuchać w Londynie. Mi także one bardzo przypadły do gustu (myślę o VA Haydn Grand).

Jakoś sound Dynaudio mnie nie przekonuje (zbyt kliniczne, dosłowne, sterylne - choć na pewno muzykalne i masywne).

ATC-SCM-11 to ponoć rewelacyjne monitory. Trzeba ich koniecznie posłuchać!!!

B&W cm5 chwalone przez wielu.

Może coś z Monitor Audio?

Oj, trudny wybór :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

• 2 weeks later...

Ja również polecam ci Vienny Haydn Grand. Ewentulanie Bachy, ale to już nie ten budżet. Wielu ludzi uważa, że ta Yamaha bardzo dobrze zgrywa się z kolumnami VA i po moich odsłuchach z Mozartami mogę Ci to potwierdzić. Powiem więcej, słuchałem tej Yamahy z kilkoma rodzajami kolumn i dopiero po podłączeniu VA uznałem, że jest ona w ogóle warta zainteresowania.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.