Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak do dynaudio... znowu :)


lipa

Rekomendowane odpowiedzi

jaculek63

Absolutnie nie polecam zakupu EC AW-400 za wysoko,ani AW-180 też moim zdaniem za wysoko,chce powiedzieć przez to,że potrzeba spawarki do tych kolumn.Tylko tyle.Czy lipe stać na taki czy inny wzmak,to jego sprawa.Nigdy w to nie wnikam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy temat (tj. kupno wzmacniacza) jest dalej aktualny? Jeżeli masz możliwość posłuchaj Heeda Obelisk Si. Ja jestem pod wielkim wrażeniem kiedy podłączyłem do moich audienców. Piękna scena, dynamika niesamowite. Słuchałem jeszcze Micromegi A180 też bardzo ładny dźwięk, ale Obelisk wydawał mi się bardziej naturalny i nie tak "iskrzący" się jak w micromedze. Nie zmienia to faktu, że Micromegę też warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafil sie okazyjnie Caspian v2. Efekt taki ze ra-1062 juz na ebay poszedl :) W pierwszej chwili caspian wydaje sie jakby minimalnie ciemniejszy ale on zwyczajnie nie szelesci tak na gorze jak rotel. Caspian jest pod kazdym wzgledem lepszy, ze o kontroli basu juz nie wspomne. Pomimo tej pierwszej pozornej "ciemnosci" wszystko idzie pieknie i gladko zadnych wyostrzen itp. Dodam ze przestrzen oraz takie tam, sa przynajmniej ze dwa razy lepsze jak w rotelu :) Ledwo sie od sluchania oderwalem zeby cos napisac :))) Dziekuje wszystkim za wpisy, na jakis czas mam spokoj, hehe :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa, 21 Lut 2010, 18:33

 

>Ledwo sie od sluchania oderwalem zeby cos napisac :)))

 

Znam to uczucie...nie szybko zmienię tę parę (Caspian+Dynaudio) na coś innego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa, 22 Sty 2010, 09:21

 

>Witam,

>

>Jestem na etapie poszukiwan wzmacniacza do , sprzet jak w "o mnie".

 

Sprzedać Dynaudio 52SE i kupić aktywne Dynaudio BM5A - nie trzeba się bawić w dobór wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Znam to uczucie...nie szybko zmienię tę parę (Caspian+Dynaudio) na coś innego.

 

Najlepsze jest to ze plyty ktore kiedys graly ostro, sama gora jak np. "Simple minds - good news from the next world" wcale juz nie sa za ostre ani za jasne a sluchanie ich to czysta przyjemnosc.

 

Z drugiej strony plyty ktore kiedys wydawaly mi sie ciemno nagrane jak np. "Pink Floyd - Animals" nie sa juz ciemne. No i ta przestrzen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g54rtx8769gfrt, 23 Lut 2010, 09:52

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M ka idzie w kierunku szybkości i jeszcze większej neutralności. Teoretycznie Dyniom powinno to pomóc. Pomyśleć, że jakiś czas temu M można było dorwać za niewiele ponad 3 tysiaki:) Nie chcę pokazywać palcem kto jest odpowiedzialny za wzrost cen:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co producent ma do runku wtórnego w Polsce? jest tu inny gagatek, który pożałował teraz swoich entuzjastycznych opinii. Jaro, przyjmij to z godnością na klatę;) przyznaj się!;) To przez Ciebie Polacy nie mogą się cieszyć produktami tej zacnej manufakturki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chyba już trochę za późno bo z tego co widzę to kolega już dokonał wyboru ale jak to mówią lepiej późno niż ... Na zagranicznych forach często wymienia się klocki Pliniusa jako świetnie zgrywające się z dynaudio. Od jakiegoś czasu testuję u siebie takie połączenie i potwierdzam że lepiej grający duet ciężko znaleźć. Zdaje sobie sprawę z tego że nie ma obecnie w Polsce dystrybutora a upolowanie czegoś z drugiej ręki graniczy z cudem ale mój przypadek dowodzi że jest to możliwe :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na Caspianie mkI z Dynaudio 42, grałem nim też pewnego razu w miejscu pracy i podpinałem do kilku par kolumn. Grał wraz z CD Caspianem. I nie rozumiałem skąd recenzje że to dynamiczny wzmacniacz.

Ostatnio znajomy wpadł z Caspianem mkII i CD Caspian i podpięliśmy komplet do Spendora SP 2/3.

I znów zawód - muł, muł...muł.

Dynaudio to dość trudne paczki do wysterowania, Spendor mimo 8 ohm i 88dB jeszcze trudniejszy.

W pracy podpinałem 8 ohm kolumny o skuteczności 90, 91dB. Podłogówki, monitory...

Za każdym razem zestaw grał mułowato, bez impulsu, bez dynamiki.

Za piewrwszym razem była to wersja I, ze Spendorem grał mkII. Grał na przewodach VDH The Wind, Naim Nac A4, Monster XP.

Nie piętnuję tutaj absolutnie Roksana, ale raczej poprosił bym o wyjaśnienie tej sytuacji.

Skąd opinie że to dynamiczna maszyna? Jaki jest według użytkowników powód jego ślamazarności?

I z czym on ma się zgrać skoro tyle kolumn z teoretycznie dogodną elektryką odpadło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys wyrazalem podobna opinie o caspianie m series 1,ktory nie podolal moim zollerom.zostalem zbesztany,ale wykonam moze jeszcze jedna probe z koncowka mk 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, wlasnie mam okazje posluchac kav-300i w moim systemie. Zapowiada sie obiecujaco ale pomecze kilka dni zeby "znowu" nie podjac pochopnej decyzji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze caspianowi najbardziej brakuje blasku na gorze, przynajmniej w moim systemie. Jeszcze nic nie zdecydowalem ale wszystko jest na dobrej drodze aby krell zadomowil sie na dluzej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, Caspian MkII bo o nim mowa to bardzo dobry wzmacniacz. Jednak do moich kolumienek troche zbyt przygaszony na gorze, wypycha srodek, ale za to bas pierwsza klasa :) Podejrzewam ze sprawdzilby sie z jakimis chlodnymi, ostrymi (metalowy tweeter) glosniczkami wtedy byloby ok. Kiedys jak mialem B&W 602S3 to pewnie bylby strzal w dziesiatke. Co do krella to nic dodac nic ujac :) Zastanawiam sie tylko czy nie wymienic w nim elektrolitow. Jak za te pieniadze to wpakowali tam straszne dziadostwo. Pewnie i tak juz prawie wyschly, nie wiem tylko co wybrac zeby nie zepsuc brzmienia. Moze Nichicony? Partsconnexion ma ogromny wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

pozwole sobie podlaczyc sie pod watek. sluchalem pare dni temu Focusow 220 mkII i naprawde zrobily na mnie dobre wrazenie - na tyle dobre, ze staly sie powaznym pretendentem do zastapienia moich AP Tempo 3. bardzo przejrzyste, choc nie przesadnie analityczne, zrownowazone, dynamiczne, wrecz szybkie, z dobra mikrodynamika - troche bylem zaskoczony, poniewaz bylo to moje pierwsze zderzenie z Dynaudio a wiadomo jaka jest obiegowa opinia o marce ;-) graly na zmiane z moim Krellem KAV 300i i kolegi modyfikowanym Cairnem (chyba Diablo) /reszta toru jak w o mnie/. i wyszlo na to, ze przydalby sie wzmacniacz z muzykalnoscia i swingiem Cairna, ale elektrownia Krella. w przyszlym tygodniu pojade posluchac Focusow z Accuphasem. macie inne typy? Te Focusy sa naprawde trudne do napedzenia. Cairn to nie ulomek, ale przy ostrzejszej perkusji wymiekl, zreszta zeby osiagnac jako taki poziom glosnosci musial byc odkrecony na 80%. Sluchalismy tez Contourow S3.4 i musze przyznac, ze tu nawet Krellowi brakowalo powera!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby najtańszy Krell dał radę Dyniom serii3.4 przecież gdyby nie cła podatki przelicznik waluty i marża powinien być testowany ze wzmacniaczami z europy z zakresu cenowego w okolicach 6000 7000 pln. Aż ciarki przechodzą jakby przeliczyć Krella FBI uhhh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ł-OMAKA spróbujcie:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.