Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon i wkładka do 2000zł dla początkującego


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

>

 

jedni lampizują CDki by miały więcej z analogu

inni winyli dygitalizowanych słuchają na pre z opmampów

nasuwa się odwieczne pytanie - ile jest cukru w cukrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów jeszcze o doborze wkładki i rozsądnego ekonomicznego kompromisu. Mimo iż, wcześniej naczytałem się o wyższości wkładki MM nad tanią wkładką MC oraz o wyższości Technicsa nad PJ, swego czasu wbrew temu dobrałem do gramofonu PJ RPM 5 wkładkę MC Ortofon Salsa, całość podłączona jest do firmowego pre PJ Phono Box II SE. Upłynęły chyba dwa lata a mnie to połączenie nie denerwuje i nic nie chce zmieniać, nie twierdzę że to synergia ale może nie najniższym a w miarę umiarkowanym kosztem można cieszyć się poprawnym analogowym brzmieniem. Od czasu do czasu mam możliwość odsłuchu winyla na systemie kilkanaście razy droższym, jest to dla mnie dobry punkt odniesienia...ale wrażenia odsłuchowe bynajmniej bardzo dobre nie zachęcają mnie do zmiany komponentów systemu. Wydaje mi się, że na bazie kilku komponentów nawet nie bardzo drogich można osiągnąć dobry efekt, dlatego pomysł z wykorzystaniem gramofonu PJ wydaje mi się rozsądny..ale zastrzegam, nie wiem jak grają tańsze gramofony PJ oraz jak sprawują się tańsze preampy PJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics już właściwie w drodze, pozostała tylko kwestia wkładki i pre , choć w moim Musicalu podobno to co jest na początek wystarczy. Dzieki za dalsze wpisy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w/w gramofon technicsa i zamiennie używam trzech wkładek

tj. AT 440 ML, Dl -160 i Ortofona OMB 30. Jeśli miałbym uszeregować od nejlepszej i najbardziej uniwersalnej, postawił bym na ortofona a póżniej denon i audiotetchnika.

Ortofony mają to coś, kiedyś posiadałem 510 MKII- tanio i fajnie.

Należy też dokładnie ustawić VTA. W instrukcji technicsa jest podana wartość VTA dla poszczególnych wysokości wkładek.I jeszcze jedna ważna sprawa- Ortofony i w/w denon jest za lekki do ramienia, należy zamocować dodatkowe obciążenia między wkładkę i headshel - oczywiście ciężarek jest w komplecie z gramofonem, a wszystko w instrukcji.Miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO sie już tego słuchania nie mogę doczekać :-). Dzieki za podpowiedzi, akurat Dl-160 brałem mocno pod uwagę. Będę sie zastanawiał nad Ortofonem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam!

I sie nie mogę doczekać Technicsa, który zresztą podrożał. Mimo wszystko dalej go rozważam, choć sprzedawca polecał mi Pro-Jecta RPM 5.1 , w tej chwili budżet mi wzrósł i do 3.3 tys. mogę się szarpnąć.

Jak myślicie co lepiej jest wybrać? Może jeszcze jakieś inne polecacie?

 

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Technicsa, na pewno będziesz zadowolony i zostawisz go na dłuuuugie lata. Łącząc go z dl-160 dołączysz do klubu tego mariażu :-) Po ustawieniu nie mogę się nasłuchać. Świetny dźwięk. Jakbyś chciał kupić denona taniej od niemieckiego dystrybutora to mogę na priv podesłać info, zostanie ponad 100 na jakiś nowy winyl w porównaniu do ceny u nas :-) nie bierz Pro-jecta, bo on nie ma m.in. możliwości ustawienia wysokości ramienia, a przy zmianie wkładek to szlag Cię trafi jak będziesz coś tam podkładał albo wyjmował spod ramienia/talerza itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thrak,

"...nie bierz Pro-jecta, bo on nie ma m.in. możliwości ustawienia wysokości ramienia, a przy zmianie wkładek to szlag Cię trafi jak będziesz coś tam podkładał albo wyjmował spod ramienia/talerza itd..."

 

Thrak, oszustów z Aallegro to sobie wymyślaj nawet kilku dziennie, ale byłoby dobrze, gdybyś w innych wątkach trzymał się faktów. Przyjmij do wiadomości, że Pro-Ject ma regulację wysokości ramienia (VTA) oraz takie regulacje, których nie ma Technics (np. azymut). W didżejskim gramofonie niektóre regulacje nie są widać potrzebne. Najbardziej potrzebne do słuchania muzyki, to jest zdaje się to światełko, które wyskakuje z plinty, hahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne doradzaj chłopakowi pro-jecty a potem wsiadaj w samochód, bierz pieniążki i kup mu po drodze cały ten majdan, który będzie trzeba dodatkowo zakupić (podkładki antywibracyjne, czy może cały stolik pod gramofon antywibracyjny) :-))) żeby to plasticzane coś zagrało jako tako :-) acha no i można to czymś dociążyć bo delikatne dotknięcie palcem powoduje przesunięcie całego "gramofonu" (sprawdałem na audioshow :-) ) lekkie toto jak zabawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul: uwierz, to swiatelko czasem ratowalo mi skore :)) Oczywiscie bylem trzezwy, jedynie swiatlo w pokoju w nocy skąpilo i peryskopek jest wtedy jak znalazl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thrak,

Rozumiem, że Technics to bezpieczniejszy wybór. Jak się dźwięk nie spodoba, to przynajmniej masz narzędzie pracy - zawsze się można wziąć za didżejkę, załapać w jakimś "night-clubie-disco" i tam najarane małolaty czarować: Patrzta! Hahaha! Światełko ma zajebiste! Cool!! I diodek niebieskich w pytę! Debeściak! I talerz w drugą stronę zapierdziela! Cool gramo!!!

Zapomniałem dodać, że jeszcze można mieć z tego parę groszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie te Pro-ject ma w pytę regulacji, przeczytałem users manual na ich stronie. Aczkolwiek nie przekonuje mnie to i już :-) Technics jest z linii pro, czyli najprościej do zastosowań profesjonalnych - czytaj będzie działał latami (oczywiście nie w dziżejowni) i nie grozi mu pływanie obrotów, można przy nim skakać i igła ani drgnie (przetestowałem), a co do światełek to posiadacze patefonów bez tego typu dodatków stawiają sobie obok różnego rodzaju lampki i inne podświetlenia (wieczorem to naprawdę fajnie wygląda i jest praktyczne). Nikogo nie mam zamiaru przekonywać ale kilku już na tym forum pozbyło się czym prędzej PJ, niestety ze stratą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę różne zdarzenia losowe. Podejrzewam że jakby ten pro-ject spadł na podłogę z audiofilskiego stolika to nie byłoby co zbierać i razem z dodatkami, za które trzeba słono dopłacić (pokrywa, dodatkowy odważnik do cięższych wkładek, mata, etc.) poszedłby do kosza a Technicsowi daję 99% szans, że co najwyżej jakieś zadrapania by miał a dalej trzymałby obroty i grał jak na sprzęt pro przystało :-) taki ekstremalny przypadek ale różne gó..no chodzi po ludziach i sprzęcie :-) nic na to nie poradzę, że jestem praktyczny i wolę sprzęt pro use a nie plasticzane grajki :-) Z mojej strony tyle. nie zastąpię Ci Piotra w potyczkach słownych :-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flamewary są fajne :-)))

 

Mam i PJ, i Technicsa. Cenowo podobnie - ok.2k zł (1Xpression II + Speed Box vs. 1210 Mk.2). Z obu słucham.

PJ to jak zabawka ASG. Technics to zaiste prawdziwa pepesza.

 

Zalety Technicsa (przykładowe):

 

- masa (=stabilność)

- wymienny headshell (=wygoda)

- cichy i mocny, arcystabilny napęd

- zmiana obrotów bez gimnastyki z talerzem czy dokupowania drogich gadżetów

- trwałość i solidność

- bardzo wygodna i szybka regulacja wysokości ramienia

- ramię, które jest ramieniem, a nie jakąś atrapą czegoś tam z gównolitu

- ramię, które przy przypadkowym osunięciu się za podpórkę nie ląduje z całym impetem igłą na plincie

- winda, która przy opuszczaniu ramienia celuje tam, gdzie ty chcesz, a nie tam, gdzie akurat chce winda

- regulacja antiskatingu, która jest o niebo precyzyjniejsza od (jakże sympatycznej)żyłki z odważniczkiem

- światełko wyjeżdżające z plinty (!!!!)

- można go zawsze sprzedać korzystniej niż PJ

- brak regulacji azymutu (nie trzeba się z tym bawić, bo i tak jest OK)

- Yul go nie lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul >>> Mialem Cie za powaznego goscia ale podpadasz mi coraz bardziej bo drwiny ktore tu uprawiasz sa nie na miejscu w tej zakladce (od tego jest ,,zbocznica,,)

 

Ile razy trzeba to jeszcze napisac ze Technics 1200 nie zostal stworzony z mysla o DJ tylko oni sami sobie go umilowali za to ze jest wygodny w obcowaniu i poprostu niezniszczalny?

 

Obraziles tym wpisem wielu ludzi i tym samym naraziles na smiesznosc.

 

Jak myslisz jaki gramofon do 2 klz poleca Roger Adamek z RCM u ? Jesli nie wiesz to wlasnie tego wysmiewanego przez Ciebie Technicsa a facet wie co mowi mimo ze na codzien obcuje ze znacznie lepszymi drozszymi drapakami.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>robix,

"...Yul >>> Mialem Cie za powaznego goscia ale podpadasz mi coraz bardziej..."

 

Robix, Ty się czasem nie przeceniasz?

Pozdrawiam miłośników odpustowych świecidełek,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za uwagi, prosiłbym tylko o mniej osobistych wycieczek ;-).

Wychodzi na to ze tylko technics , a ProJect taki ładny jest :-). Powiem Wam Technics to juz nie 2kzł, tylko 2,7 + wkładka to robi sie jakieś 3,3. W tej cenie można wychaczyc PRM 5.1 z wkładką , a nawet z wystawy RPM 6.1. Stąd moje rozterki. W sumie , z tym sprzętem na lata bym nie przesadzał. Bardziej przekonuje mnie wartość odsprzedaży przy zmianie sprzętu.

Nawet sie zastanawiałem czy sie nie szarpnąć na RPM 9.1 , ale ilość zabiegów i magii jaką trzeba włożyć w to by zagrał na miarę swoich możliwości mnie przeraziła niestety.

 

Technics wydaje sie wyborem bezpiecznym tzn zagra , nie zepsuje sie , i łatwo można sprzedać. Gdzieś jednak jest kwestia wyglądu, chęci poświęcenia czasu na ustawienia itp. Jakie zalety ma Pro-Ject , nie wierzę że żadnych ?

 

Wybór jest trudny ale to takie miłe :-)

Pozdrawiam i prosze o dalsze uwagi

Robinson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jakie zalety ma Pro-Ject ,

>nie wierzę że żadnych ?

 

- jest nadal produkowany, w przeciwieństwie do Technicsa

- ma regulację azymutu, w przeciwieństwie do Technicsa

- audiofilsko wygląda, w przeciwieństwie do Technicsa

- nie można na niego wylewać piwa, w przeciwieństwie do Technicsa (??nie wiem, może na Technicsa jednak też nie należy??)

- nie ma odpustowych lampek, w przeciwieństwie do Technicsa

- podoba się Yulowi, w przeciwieństwie do Technicsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym jeszcze:

- PJ można przesunąć jednym palcem w razie potrzeby, Technicsa niestety nie da rady :-)

- trzeba chodzić przy nim na paluszkach, przy Technicsie można skakać i skuwać wylewkę młotem pneumatycznym nieopodal :-)

- PJ nie ma stroboskopu tego wieśniackiego czerwonego światełka, które Technics ma i dzięki temu nie są potrzebne dodatkowe maty stroboskopowe,

- zmiana obrotów jest wybitnie audiofilska w przeciwieństwie do Technicsa, w którym wystarczy wcisnąć 1 przycisk :-) (jakby Ci odbiło i kupiłbyś sobie np. Metallicę na 4 LP 45 a zara potem chciał wrzucić jakąś 33)

- nie ma nieaudiofilskiej pokrywy, która zaburza kontrolę, przestrzeń i panoramę, którą Technics ma (1200 i 1210 mk2 mają w komplecie 1210 mk5 w opcji) i dzięki temu nie trzeba co 15 min latać dookoła niego z piórkiem od kurzu,

- PJ będzie służył tylko Tobie, a Technics pewnie i Tobie i reszcie rodziny (niekoniecznie audiofilom biegłym w tej materii) a pewnie też i potomkom :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 1 Cze 2010, 10:15:

 

- ma regulację azymutu, w przeciwieństwie do Technicsa

 

Ma za to wymienny headshell, co pozwala używać headshella z regulacją azymutu.

 

Pozdr,

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!!

Nastapił zmasowany atak pogrobowców Pewexu i Baltony, a więc jaskiń, gdzie Technics drzewiej bywał za zielone i bony! Didżej-fani atakują kupą! :) "W kupie lepiej, kupy nikt nie ruszy!" - to jest hasło na dziś.

To może ja coś dodam, ale nie merytorycznie, tylko tak, aby podtrzymać narzuconą dziś konwencję:

Pro-Ject nie ma żadnych zalet w porównaniu z Technicsem, z tym tylko wyjątkiem, że jak go dobrze ustawić, to gra znacznie lepiej niż "D-J Technics". Nie produkuje poprostu takiego hałasu, przez niektórych nazywanego omyłkowo muzyką, jak "D-J Technisc". I "cygański" styl Technicsa nic tu niestety nie pomoże. "Cygański" styl kosztował: te wszystkie diodki, chromy, nóżki ze sreberkiem, światełka, peryskopy, suwaki, stroboskopy nie-wiadomo-po-co oraz automatyka ramienia i napędu nie-wiadomo-po-co (wstać z fotela i podejść do gramofonu i tak trzeba, przecież płyty na drugą stronę sam nie zmieni), hamulce, reverse-mode, itp., itd.

O tyle ile to w sumie kosztowało, o tyle słabiej gra ta maszynka.

Natomiast jeśli ktoś kupuje gramofony z myślą aby skuwać przy nich wylewki, to może trzeba rzeczywiście w takiej sytuacji brać Technicsa.

Pozdro,

Yul

P.S. Kupą Mości Panowie! Kupą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul >>> Tym ostatnim wpisem pokazales zes nie godzien pisania w zakladce ,,Analog,, i teraz naprawde wiem co niejaki Piotr ma do Ciebie.

 

Na koniec tylko powiem ze nawet tani dobrze ustawiony gramofon z dobra wkladka i preampem zagra calkiem fajnie ale trzeba czasu aby sie tego nauczyc.

 

Ps. Z ta cena 1200 to chyba jakies przegiecie bo widzialem ogloszenie nowki za 1970 zl a uzywke za 1000 wiec bez przesady.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Tym ostatnim wpisem pokazales zes nie godzien pisania w zakladce ,,Analog,,..."

 

A myślisz, że jak zacznę pisać takie bzdety jak Ty, to będę "godzien"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robix, to że jesteś najnormalniej w świecie ograniczony, to ja wiedziałem od dawna. Nie musisz tej smutnej prawdy o sobie przypominać swoimi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się wyjaśniło..... ten hałas (tzn. dźwięk) z technicsa to przez nie audiofilski wygląd i świecące lampki :-D.

A ja do tej pory sądziłem, że dobry gramofon musi mieć po prostu niskie wow&flutter, niskie szumy własne, trzymać perfekcyjnie obroty i mieć dobrze dobraną wkładkę do ramienia i do pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.