Jump to content
IGNORED

Subwoofer do stereo.? RX6/Marantz SR5004

intruso

Recommended Posts

Witam.

Posiadam amplituner Marantza 5004 oraz Monitor Audio RX6/Real Cable BM400. Chciałbym wzbogacić dzwiek w stereo o subwoofer. Wiem ze wiele z Was powie ze tak sie nie robi. Ale powierzchnia pokoju tego wymaga. (okolo 30m2) Pytanie jaki sub wybrac do słuchania muzyki? A w przyszłości będzie też pracował w kinie.

Moze Velodyne lub MA Bronze? Kwota do 2500zl.

Bardzo proszę o pomysły. Ponieważ mieszkam w małej miejscowości i nie mam możliwości odsłuchu.

Pozdrawiam i z góry dziekuje :)

• 2 weeks later...

Dziwne hehe posiadasz Monitor Audio RxW12 ma potężna moc 500 W i to Ci nie wystarcza..... i kosztuje około 4200 złoty i chcesz kupić jakis sub do 2500 złoty! Myśle że ten co masz w systemie w "o mnie" z pewnością zagra już dobrze w stereo i kinie, gdzie tu sens zmiany na gorszy.....?

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Velodyne 10 cali w pokoju 30m2 zupełnie wystarcza. Sub w stereo to zupełnie inna bajka niż e kinie domowym. W KD gra pierwsze skrzypce w budowaniu efektów a w stereo ma subtelnie dopełniać dół pasma i nadawać głębi muzyce. To zresztą jest wg mnie najwspanialsze we współpracy suba z kolumnami - uzyskana głębia. Oczywiście gdy zestawimy małe monitorki z małym subem w 30m2 to efekt będzie poniżej oczekiwań ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Kolega intruso napisał, że na razie sub tylko do stereo, potem też kino, więc do 30m2 lepszy będzie 12Q, bo w sporej kubaturze zapewni coś więcej niż tylko uzupełnienie pasma.

Rozumiem ogromny szacunek dla 10Q, ale proponowanie zamiast niego 12Q chyba dziesiątce nie uwłacza?

Skoro 10Q byłby najlepszy do wszystkiego, to po co velodyne miałoby mieć w ofercie 12, 15Q? Po co w ogóle wyższe serie?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.