Jump to content
IGNORED

Proac Studio 125-Jaki wzmacniacz i cd?

unique

Recommended Posts

Proszę o sugestie dotyczącą wyboru cd i wzmacniacza do tych kolumn?Oczywiście będę w miarę możliwości odsłuchiwał swoje kolumny z polecanym sprzętem.

Z tego co się zorientowałem to łączy się te kolumny z Musicalem i Primare.

Ale niestety takie połączenie dźwiękowo mnie nie zadowala.Chciałbym uzyskać o ile się da ,energiczne brzmienie z krótkim konturowym basem.W przeważającej części repertuar składa się z ciężkiego rocka,jazzu,reggae.Klasyka tez sie czasem trafi.

jozefkania, 1 Mar 2010, 00:34

>alghar, 28 Lut 2010, 23:04

>

>>Zeby zagrały potrzebne beda "klocki " po minimum 4 kzł wzwyż

>

>Cenna rada. A kable grają od 2.000 zł.

Tak się składa że mam te Proaki od kilku lat i mogę potwierdzić że lubią dobrą elektronikę. A wzmacniacze przy których 'grają' kable mają z tymi kolumnami problemy.

Spróbuj podłączyć do nich audiolaba 8000s (made in england). Szybki i konturowy bas - wzmak wydajny prądowo a co najważniejsze łączy w sobie analityczność i muzykalność. "Ze świecą szukać takiego sprzętu" :) Pozdr

mam te kolumny od kilku dni i już wiem, że raczej na "energiczne brzmienie z krótkim konturowym basem" nie ma co liczyć - nie ten adres. Dotyczy to szczególnie basu, który jest zdaje się piętą achillesową. Przypomina bas z subwoofera, i nie ma nic wspólnego z basem innych Proaców, które znam. Za to melodyjność i umiejętność grania muzyki bez wysiłku, jakby od niechcenia jest w tych kolumnach kapitalna. Z pewnością są kolumny, które grają czyściej, dokładniej, ale Studio 125 po prostu chce się słuchać, mimo ich niedoskonałości i nic nie można na to poradzić.

Z Exposurem uważaj bo to ostra sztuka- ale i szybka jak diabli :) Myślę jednak że w tym zestawieniu audiolab lepiej się spisze. Ostatnio kupiłem znajomemu taką sztukę do B&W podłoga (bardzo leniwe kolumny, zwłaszcza na basie- potrzebują szybkiego wzmaka z dobrym drivem) - po podłączeniu gościowi spodnie spadły z wrażenia :)

PS: ja też byłem mile zaskoczony chociaż znam i głośniki i wzmacniacz już od dawna.

Na pewno przed zakupem postaram się najpierw posłuchać polecanych przez Was sprzętów.Mam parę ładnych odsłuchów za sobą(-: i na ich podstawie mogę napisać jedna rzecz ,ze nie zawsze co drogie to lepsze(-:

Postaram się w niedługim czasie odsłuchać audiolaba i exposure. Chciałbym od Was uzyskać po prostu wskazówkę co brać pod uwag do odsłuchów> Sprzętu jest tak dużo ze nie sposób wszystkiego odsłuchać(-:

Jeszcze przyszła mi myśl na odsłuch arcamam.

Tak jak koledzy pisali Audiolab 8000S to świetne zestawienie. Grałem tak kilka lat. Z tym, że mówimy o starej wersji z UK, czyli z szybkim i konturowym basem. Jedyne czego mi brakowało w tym wzmacniaczu to reprodukcja barwy, niestety ograniczona. Pod tym względem potencjał Sudio 125 nie był wykorzystany.

Nowa wersja tego wzmacniacza to podobno inna szkoła, nie wiem czy się sprawdzi...

.

Wg. mnie,taki zestaw Adcoma lub sama końcówka z lampowym pre to znacznie wyższej próby dźwięk od polecanych tu Exposure i Audiolaba.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

No proszę,a tu do kompletu CD,laser w nim to najtańszy Sony KSS212B(19zł),podejrzewam,że pójdzie gdzieś za dwie stówki,tak więc dla cierpliwego i bacznego obserwatora byłby (bo już nie będzie) to zestaw za 2,2k który zabrzmi zdecydowanie lepiej od każdej budżetówki.

l'enfant sauvage

marcin, 1 Mar 2010, 22:31

>creek 5350SE, bedzie rowno i dynamicznie>>>

Miałem bezpośrednio przed Adcom'em,miałem przez trzy tygodnie,Adcoma...prawie rok,hamerykańską końcówkę zastąpiły dopiero monobloki Audiomatus.Sterowane to było preampem lampowym,to był bardzo dobry i niedrogi układ.

l'enfant sauvage

Mialem sposobnosc uslyszec moje kolumny z kompletem Exposure 2010s. Dzwiek chyba wpisal sie w moje oczekiwania(-:

Ale mam w zwiazku z tym pytanie-jak sie ma starsza seria 2010 do nowej. Chcialbym kupic chyba uzywke i jest aktualnie na allegro. Z mojej wiedzy wynika ze rozni sie moca.Ale czy tylko?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.