Skocz do zawartości
IGNORED

klon Accuphase P360 , P500 lub P700


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie zrobiłeś panel przedni?Wygląda jak oryginał.

W domku :) w programie do modelowania CAD starałem się aby był identyczny jak oryginał ;p

 

poszło już zamówienie na ten panel czekam jeszcze na ostateczna wycene i po akceptacji projekt wdroży się w zycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło już zamówienie na ten panel czekam jeszcze na ostateczna wycene i po akceptacji projekt wdroży się w zycie

 

Jaki jest orientacyjny koszt wykonania takiego panela u twojego wykonawcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dostałem odpowiedzi z wyceną szukam też firm która wykona to dobrze i wmiare tanio jak macie sprawdzone źródła to podajcie adres i wtedy wyślę zapytanie o wycenę i się coś wybierze. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

U nich robiłem, ale tylko tył (cena i jakość OK):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety na wodzie, nie mieli 3D. Do takiego panelu trzeba by było raczej dobre CNC. Więc może:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Daj znać, jak się dowiesz wyceny. Zapytaj także o kilka sztuk. Zwykle jest sporo taniej, bo przy 1 sztuce, 80% kosztów tu zaprogramowanie maszyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka wiadomości o cenie na PW a wiec sprawa wygląda tak rozesłałem kilka prośbę o wycenę do różnych firm w Polsce dla 5 kompletów zobaczymy jaka wyjdzie cena.

 

Założenia mojego projektu są takie:

- wymiary zewnętrzne panelu to 465 x 170 mm czyli prawie tak jak oryginał.

- W dużym okienku są wykonane podfrezowania na szybkę która będzie przymocowana do tego panelu.

- Obróbka obejmuje wycięcie panelu przedniego + imitacji klapki.

- Otwory na VU metry są wykonane z blachy o grubości 0.8mm do tej blachy będą też przykręcone wszystkie potencjometry i przyciski widoczne na panelu.

- Dlaczego blacha a nie wycięte w ten sposób aluminium ? Ponieważ zamówiłem też tarcze na wzór oryginalnych logiem accuphase + informacje np takie speaker A,B I CD I Tunner I wiadomo o co chodzi i ta tarcza ma być przymocowana do tej blachy, do tego będę miał tarcze pod VU metry wszytsko to wykonane z takiego materiału jak tarcze samochodowe czyli jest możliwość podświetlenia tarcz od środka. Komplet takich tarcz to 70 zł Kurtko mówiąc wszystko będzie wyglądać tak jak oryginalny panel accu e 550

-Panel będzie anodowany na lekki złotawy kolor

- Napisy będą wykonane metodą sitodruku

 

66d2b3d945b9dccb.jpgc62b73d86992a1cb.jpg4a0ab2fab8023f8e.jpg3692e7948026783e.jpg

 

Jeżeli jest ktoś chętny to proszę pisać na PW. Odpwiem na wasze pytania i przeczytam uwagi do projektu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie Sprawa z frezowaniem panelu wygląda tak

 

Rozesłałem zapytania do ponad 20 firm które wykonują taką obróbkę cześć z nich odpisało na maila część nie.

Wyceny jakie otrzymałem wahają się się w granicach od 260zł netto do 578zł netto za wyfrezowanie takiego panelu.Dostawałem też odpowiedzi w stylu ;DO wyceny nawt się nie przymierzam. Nie mam magazynka narzędzi.

 

najniższa cena czyli 260zł nie obejmuje materiału. Mówiąc inaczej koszt brutto frezowania CNC z materiałem to oko 400zł

 

 

Co do ceny przedniej szybki do panelu i są dwa warianty

- szkło przeźroczyste to koszt 8zł sztuka

- szkło lekko przyciemniane co moim zdaniem dało by lepszy efekt to koszt 10zł za sztukę

 

Blacha do mocowania wskaźników potencjometrów nie powinna przekroczyć 50zł za sztukę

 

Tarcze pod wskaźniki VU i duża tarcza z logiem Accuphase która umieszczona zostanie pomiędzy blachą a szybką to koszt 70 zł za komplet

 

Teraz Pytanie ile osób by chciało mieć takie panele jak w Accu 550 ? 1 osoba już została zapisana

 

Dodam że wyceny paneli podałem dla 5 szt. Bo tyle dostałem zapytań na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inforumje, ze zrobienie urzadzen z logiem chocby Accuphase to jawne lamanie prawa. Pomjając już bebechy urzadzenia.

Nie wolno w zadnym wypadku takiego czegos wykonywac! Przywlaszczajac sobie znak zastrzony producenta do wlasnej produkcji. A ukazanie publiczne takiego zabronionego procederu jest juz powodem do oskarżenia i nie bedzie tolerowane.

 

Zaznajomieni w prawie odwolaja sie, ze w polsce istnieje teoretyczna mozliwosc wykonania urzadzenia dla siebie posiadajacego logo producenta w ilosci 1, (taka luka w prawie). Zgoda, jednak jest to mozliwe tylko w okreslonych warunkach, dla siebie, jesli wlasciciel nabyl orginalne urzadzenie i ma to udokumentowane jego pochodzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę sprostowanie że panele nie sa identyczne tylko przypominające panel z Accu 550 można się dopatrzeć wielu różnic od oryginału. I nie ma tutaj mowy o identycznym kopiowaniu. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wasz projekt DIY i takie chyba bylo zalozenie.

Ja tylko zaznaczam, ze zadnym wypadku nie wolno wykonywac procederu, jak umieszczenie nazwy producenta, czy jego logo. A przedstawienie publiczne takiego procederu jest juz waznym powodem do oskarzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw robicie DIY, a potem chamską (bo zawsze nieudolną!!!)podróbę oryginału. Jest mi po prostu wstyd za takich ludzi.

Co chcecie osiągnąć? .

Cieszcie się że możecie korzystać z klona i podobnego(?) brzmienia, ale pisać na tym "Accuphase" to po prostu głupota i tyle!

Róbcie to sobie w domu i nie prezentujcie tego innym, bo pisząc za Audioludkiem, łamiecie prawo i podżegacie do tego innych.

A może po prostu zaprojektujcie jakąś ciekawą obudowę(front,tył etc) i tym próbujcie zainteresować innych.

Ale nastały czasy...co się dzieje? Świat się kundli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze już podchwyciliście temat i zaraz posypią się wasze przemyślenia które nic nie wnoszą do tematu i są pisane przez osoby nie związane z tematem. Jednak nikt nie widział projektu nie macie pojęcia jak to będzie wyglądało może logo accuphase będzie napisane czcionką Times New Roman nie macie pojęcia jak to będzie wyglądało. A ja we własnym domu dla siebie mogę sobie robić co mi się podoba nie musza się tym nigdzie chwalić wystawiać na pokazy robie to dla siebie w takim stylu jaki mi odpowiada. Projekt który zrobiłem ( nie znałem żadnych wymiarów zachowałem jedynie proporcje) jedynie oddaje oryginał wiec nie wiem dlaczego zrobiło się takie poruszenie, tak samo sprowadzała się rozmowa kiedy tomek zaczął prace nad płytkami wiec lepiej zakończmy ją już na tym etapie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hello Guys !

I see that some of you do still have some problems to get the 406 up and running ! :)

I m in the same situation. I ve done 4 boards and 2 are still on the bench, burning time to time...

-first I learnt that it is better to use relay protection for the loudspeaker : when you power up the amplifier, do it without the speaker, then connect the speaker a couple of seconds after.

-second, some 1N4148 are given for only 75V and then they die (D3 D8) and brings short circuit which destroy imediately all the tranies...

-also I saw an oscilation recently... I killed it by changing one of the 2 resistor in the servo. Just changed R22 to 150K and then it is better.

-also recently I got fake sanken then obviously they died quickly!

-I m always using 3 lamp in series (24V/24W) for the test.

-I had also problems with the current protection Q22/Q23... seems my loudspeaker brings an impressive reactive current, I ve also burnt a nice accuphase 303X with these loudspeaker (playing very loud)

- I m reading that the 4 tranies at the input should have the same hfe... now I understand better why the servo is so importnant in this 406!

do someone have 8 pairs or 1376/3478 for sale ?

 

okay. I will make it work :) sure

 

if you like to see nice pictures, including the "sanken cimetery" bust browse my blog (3 pages).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

by the way I m very proud of the front panel and the pre-amp board. But lot of work and still not finished !

 

to FREEdie -> noworry we ll get there :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

Przejrzałem cały temat i byłbym zainteresowany płytką drukowaną do accu 406. Jeśli to możliwe to proszę o informacje jak można je zdobyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam przez przypadek wpadły mi dzisiaj w ręce od co nieco mocno popalone 406 te z forumowego zamówienia z tego tematu od jednego z forumowiczów .

Tranzystory Q14 oraz Q15 są odwrotnie oznaczone na pcb , lutując oryginalne trany 2sc3902 i 2sa1507 zgodnie z opisem na pcb wychodzi że emiter jest tam gdzie powinna być baza i odwrotnie . Lutując zamiennie np 2sa1930 należy je zalutować zgodnie z opisem one mają odwrotny rozkład wyprowadzeń .

Z tego co wiem sporo osób ten układ popaliło , także może to komuś pomóc w uruchomieniu .

Naprawa to była krótka piłka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2sa970gr/2sc2240gr.

Z nimi bieda jest, jak narazie.

Zkilkunastu par mam tylko jedna zbliżoną wartościami (313/303 hFE), ale to szkoda wysyłki, może ktoś więcej będzie miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości kolego Jaskiniowca od kilku dni mam możliwość słuchania klona 406.

Na częściach oraz konstrukcji obudowy zbliżonej do oryginału. Za wyjątkiem jednej strony tranów końcowych. Tutaj są zastosowane zamienniki. Nawet nie pamiętam co tam Jaskiniowiec włożył. Tafa EI. Główne 600W, na pre 100W. No właśnie, klon kompletny. Czyli gra z przedwzmacniaczem. Barwa z Revoxa, ale nie używana. Zdjęcia obudowy są w tym wątku.

 

Jak gra? Świetnie!!!

Zaraz po wpięciu w system grał głównie średnicą z wąską sceną. Gubił szczegóły. Było wyraźnie gorzej aniżeli na Sony 700es, czy Tripath z pre lampowym. Zmiany zaczęły następować w drugi dzień grania. Pojawiła się scena i wybrzmienia. Niesamowita głądkość przekazu i pojawił się bas. Trochę narzucający się. Od tego czasu wzmacniacz praktycznie nie jest wyłączany. Czyli trzy dni prądy spoczynkowe sobie płyną:-)

To co pokazał wczoraj wieczorem, to była magia. Takiej nienarzucającej się szczegółowości nie słyszałem. Gładkość, przyjemność słuchania, powietrze wokół instrumentów, równowaga tonalna, kontrola głośników na najwyższym poziomie. Płyty z bardzo dobrą realizacją grają rewelacyjnie. Te z gorszą realizacją też brzmią fajnie. Tzn wzmacniacz to pokazuje, słychać na pierwszy rzut ucha, ale i tak przyjemnie się tego słucha. Fajne rzeczy robi z wokalami. Wokale są bardzo bezpośrednie, może nawet troszkę z przodu. Ale słychać jak z dźwięków tworzy się melodia. Nie wiem jak to określić. Ale nie tylko słychać jak wokalista nabiera powietrze (bo jest to słyszalne też w tańszych konstrukcjach) ale jeszcze dochodzi wyraźny rytm a raczej dokładne pokazanie końcowych fragmentów każdego śpiewanego słowa.

Naprawdę warto ten wzmacniacz złożyć. Nie mówię, że nie ma lepszych. Sam powoli kończę 407 i 305V. Ale wiem, że wielu użytkowników zakupiło całe komplety na ten wzmacniacz i może wystarczy tylko uruchomić.

 

Tak na marginesie. Jak klon tak świetnie zagrał, ciekawy jestem jak zagrałby oryginał. Z płytkami z pozłacanego OFC. Z krótszymi i na pewno lepiej prowadzonymi przewodami masy. Z trafem nawijanym przewodem OFC. Eeeeeeh.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gładkość, aksamitność i nienatarczywość to pierwsze na co zwróciłem uwagę jak odpaliłem E-406. Do tego kontrola i właśnie holograficzna scena + powietrze. Czasami wręcz było słychać wokalistę otoczonego instrumentami. Teraz w obudowie mam E-550, ale E-406 miała coś w sobie. Teraz poważnie myślę o tym by mieć dodatkowo E-406. Może podjąłby się ktoś wykonania poprawionych płytek? Właściwie to poprawienie kilku ścieżek, może być na bazie tego co było od Tomka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż transformator 800Va i oryginalne płytki do E-406.Płytki są oryginalnie zmontowane prze Accuphase-a. Brakuje w nich tranzystorów końcowych. i sterujących

Wieczorem zrobię fotki i zamieszczę w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia płytek.

 

Transformator Wykonanie Audio

2X52 700Va

2X60 100Va

1X12 20Va

 

Napięcia oczywiście przed wyprostowaniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9489-0-84643800-1351019265_thumb.jpg

post-9489-0-00871200-1351019285_thumb.jpg

post-9489-0-64329400-1351019483_thumb.jpg

post-9489-0-28066300-1351019507_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam

Ja też odgrzeję temat.

u mnie projekt leży w szafie już dobre kilka lat i czeka na złożenie, mam pytanie do użytkowników, którzy już go złożyli i grają już chwilę, jak wrażenia, odsłuchy, usterki?

 

Pozdrawiam Dj_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też odgrzeję temat.

u mnie projekt leży w szafie już dobre kilka lat i czeka na złożenie, mam pytanie do użytkowników, którzy już go złożyli i grają już chwilę, jak wrażenia, odsłuchy, usterki?

 

Pozdrawiam Dj_

 

A o jaki konkretnie projekt pytasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też odgrzeję temat.

u mnie projekt leży w szafie już dobre kilka lat i czeka na złożenie, mam pytanie do użytkowników, którzy już go złożyli i grają już chwilę, jak wrażenia, odsłuchy, usterki?

 

Pozdrawiam Dj_

 

Kilka postów wyżej moje odczucia.

 

Odnośnie błędów to tak jak napisał jaskiniowiec, trzeba zwrócić uwagę na tranzystory w stabilizacji (te w gałęziach zasilania). To nie one były przyczyną spalenia, tylko nieumiejętna próba naprawy przez innego elektronika:-)

Odwrotne wlutowanie tych tranów powodowało coś w rodzaju brumienia, delikatnego przydźwięku. No od tego zaczęło się grzebanie w całym układzie.

 

Druga sprawa to ja miałem zwarte (źle wytrawione) ścieżki w układzie wejściowym. Objawiało się to bardzo szybkim nagrzewaniem się jednego z rezystorów w tymże układzie.

 

Kolejna i jedna z najważniejszych. Masa tzw brudna i wejściowa muszą być podczas uruchamiania zwarte. Akurat ta końcówka jest na to bardzo wrażliwa i jeżeli te masy nie są zwarte lecą trany sterujące i końcowe. To też była przyczyna większości (o ile nie wszystkich) niepowodzeń przy pierwszych uruchomieniach układu na forum.

 

Obecnie nie posiadam tej końcówki, ale jedyną przyczyną jej sprzedania była wysokość płytek. Postanowiłem osobno zrobić pre i końcówkę i obudowa końcówki była jednak za wysoka. Dlatego wybrałem wersje 407 i 305V. Ale jakby była zrobiona 406 na niższych płytkach chętnie bym w nią powtórnie wszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

I ja odpaliłem to "cudo".

Nie było łatwo ale na szczęście nic nie upaliłem - rezystory ograniczające za gałęziach zasilania świeciły się w razie wu.

Co do prądu spoczynkowego miałem problem ale po wymianie r43 na 1k, r44 na 220r oraz potencjometru na 500r, dało się ustawić bez problemu.

Diody d3 i d4 trzeba wymienić na bav20.

Wzmacniacz bez podpiętych głośników odpalał bez problemu za każdym razem po podaniu napięcia, natomiast z podpiętym głośnikiem w 90% przypadkach wzbudzał się.

Ale po wyjęciu serwa (jrc4580) było wszystko w prządku, no prawie bo na wyjściu miałem w jednym 1,3Vdc a w drugim 0,5Vdc, ale działał dobrze.

Po kombinowaniu opampami włożyłem 4558c ST i wszystkie problemy zniknęły, tak samo na lm833n ST.

Testuje od kilku godzin i wydaje się że jest ok.

Jak pożyczę oscyloskop to go jeszcze sprawdzę.

Co do jakości Tomkowych pcb porównując np do Jaskiniowcowych lub innych forumowiczów z zamówień to jedna wielka tragedia.

Niedawno odpalałem też Tomkową 7100, obyło się bez większych ekscesów, ruszył prawie od kopa, ale najpierw trzeba było posłuchać rad kolegów ( i tu dzięki dla Cezara ) co już odpalili i poczytać dobrze wątek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) e3j4bb1fea3i0j6fguol_1408886233.jpgds1sldd09n00594bzssd_1408826384.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada w porównaniu do innych modeli,które miałeś?

O e450 i p7100 nawet nie pytam :)

 

Jak wypada w porównaniu do innych modeli,które miałeś?

O e450 i p7100 nawet nie pytam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.