Skocz do zawartości
IGNORED

Coś się skończyło. i już


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

nie wiem, czy mi wolno, ale spróbuję

wymiana opinii i doświadczeń byłaby o wiele ciekawsza i po prostu fajniejsza, gdyby uczestnicy forum zwyczajnie się szanowali

autor wątku załamuje ręce nad upadkiem, a zaraz potem w kolejnych wypowiedziach aż roi się od inwektyw

czy tak trudno uszanować odmienność? "różnić się pięknie"?

zbyt szybko i łatwo wydawane są oceny osób, jeśli tylko mają odmienny pogląd

naprawdę chcielibyście żyć w świecie Waszych sobowtórów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver:

 

>Tym samym owa "gawiedź" pokazuje o co jej naprawdę chodzi. O igrzyska, bo chleb to zapewne już mają.

>Zatem poblokować w cholerę ową "gawiedź", bo jej nam tu nie trzeba.

 

Oczywiście. Odsiać gawiedź żądną igrzysk, niech zostaną jedynie ci, którzy są tu dla chleba!

 

;)

 

PS. wovo, czy dobrze wypełniam definicję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

WOY, 21 Mar 2010, 21:19

 

>"a" nikt tu nie brzydzi się czyjąś odmiennością. Są jednak pewne zasady. Przeczytaj np. swoje "o

>mnie" nic dodać, nic ująć.

 

a nie dopuszczasz myśli, że mamy zwyczajnie inne poczucie powagi i humoru?

uraziłem Cię czymś?

jakich zasad powinienem przestrzegać, żebyś mógł moją obecność zaakceptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby wypowiedzi nie ograniczały się do "świetny wzmacniacz", "lepszy dźwięk", "bez porównania lepszy tweeter!":) itp. "Magia" też wymaga definiującego ją konkretu bo wolno sądzić że dla jednego audiofila magia jest czymś innym niż dla drugiego. Jak ktoś definiuje co to dla niego znaczy cały ten "lepszy dźwięk" to już się robi ciekawie i pożytecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład jakby ktoś napisał - "Świetny! Nie mogę się oderwać - jest jaśniutko, bas chudziutki, średnica wycofana, scena rozciagnięta wszerz na maksa; magia!". To ja już wiem że to nie dla mnie i mam dużo pożytku z takiej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Hmm..

Nie załamuję rąk nad żadnym upadkiem. To nieco nadinterpretacja mojego pierwszego wpisu.

W pierwszym wpisie zawarłem pewną uwagę nad jakościową zmianą (nie ważne czy dobrą czy złą) jaka zaszła w uczestnikach forum.

Hm.. Czy ktoś jeszcze pamięta dyskusje na tym forum czy też na usenecie na pl.rec.audio sprzed 10 lat?

Ludziom o nieco inne rzeczy wtedy chodziło niż teraz.

Nie płaczę nad tym i nie załamuję rąk.

Zaszła zmiana i już.

Coś się skończyło. I już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 21 Mar 2010, 21:15

 

>McGyver:

>

>>Tym samym owa "gawiedź" pokazuje o co jej naprawdę chodzi. O igrzyska, bo chleb to zapewne już

>mają.

>>Zatem poblokować w cholerę ową "gawiedź", bo jej nam tu nie trzeba.

>

>Oczywiście. Odsiać gawiedź żądną igrzysk, niech zostaną jedynie ci, którzy są tu dla chleba!

 

Przede wszystkim należałoby odsiać takich, co uparcie i z premedytacją czytają wyłącznie między wierszami, a czynią to tylko po to, by się zaraz do kogoś przypierdolić. A że mają z tego uciechę, to robią to dla "igrzysk". Rozrywka tego rodzaju jest podłej kondycji, ale cóż, człowieka cieszy to co jest w stanie objąć umysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to forum tworzą wpisy. Wpisy rzeczywistych i wolnych ludzi, którzy są jacy są, czyli rózni, więc i ich wpisy są odmienne, zróżnicowane, przeciwstawne. I to jest wielka zaleta forum - moim zdaniem. A, że ostatnio AS zostało zdominowane przez "dziwne" tematy (trolli?) to już inna sprawa - widać, być może, tzw. starzy userzy są w defensywie? Nie chce im się już pisać? Nudzi ich to już? Wypalili się? Świat idzie wciąż do przodu, rozwija się, forum także - kto nie pisze tego nie ma, nie ma jego poglądów, myśli, opinii.

2. nie zgadzam się z tezą "O, Panie przed wojną to były fora internetowe - obecna młodzież nie docenia autorytetów" - bo to bzdura jest. Internet ciągle się rozwija i jak wydaje się najlepsze ma jeszcze przed sobą. Kto z audiofili, melomanów nie ma ochoty pisać na forum lub "mierzi" go to, to przecież nie musi. Pisanie jest dobrowolne :)

3. inną rzeczą jest tzw. kultura wpisów, odnoszenie się do dyskutantów - wydaje mi się, że ona także idzie z duchem czasów, czyli staje się bardziej młodzieżowa, bezpośrednia, dosadna co pewnie może drażnić innych (niektórych) uczestników forum - signum temporis, nic więcej.

4. forum ciągle inspiruje, dyskutuje, zmienia się, bulgocze - to cieszy, bo wciąż tu można odnaleźć ciekawe tematy, zagadnienia, natchnienia, które można przyjąć lub nie. Z którymi się zgadzamy lub nie. Które nas poruszają, nakręcają, zachęcają do zmian lub nie. Oczywiście trzeba odsiewać ziarno od plew, muchy od kotletów, wyszukiwać rzeczy cenne od tych "mniej" wartościowych - ale taki jest Internet, zdaje się.

5. zbyt duża ingerencja Moderacji także może być cechą ujemną, bo ogranicza wolność wypowiedzi, choć czasem zbyt mało tej "ingerencji" na AS wydaje się być.

5. ciągle znajduję tu interesujących ludzi - bardzo otwartych, pomocnych w rozwiązywaniu problemów audio, życzliwych i szczerych. Zawsze można zwrócić się czy to na forum, czy za pomocą PM o nurtujące nas rzeczy i nigdy, podkreślam NIGDY nie zostałem zignorowany, czy wprowadzony w błąd. A to także świadczy o wartości własnej tego forum.

6. myślę, że Założyciel wątku miał na celu "potrząsnąć" niektórymi osobami (userami, Moderacją), po to aby AS powróciło na swe właściwe koleiny i oczyściło się kolejny raz z artefaktów. To cieszy, bo świadczy o naszej wspólnej sile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

w moim odczuciu to, co się kończy, to pasja, zamiłowanie, szczera ciekawość

to one przecież sprawiają, że to hobby nie jest tylko technologiczne, ale i duchowe

nawet tajniki przepływu elektronów mogą elektryzować ducha ;-)

 

o tym, że właściciel forum fatalnie zarządza tym przybytkiem litościwie nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hm.. Czy ktoś jeszcze pamięta dyskusje na tym forum czy też na usenecie na pl.rec.audio sprzed 10

>lat?

 

 

10 lat temu i więcej , to miłośnicy muzyki szukali się w celu wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.

 

Teraz trwa walka , kto jest największym znawcą naturalnego dźwięku wydobywającego się z bądż co bądż nienaturalnych wytworów ludzkiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staracie się drodzy forumowicze być grzeczni, ale to chyba nie ma sensu.

Kret, to kret i nic tego nie zmieni.

Pozostaje pytanie czyje pieniądze wydaje przeciętny użytkownik?

Odpowiedź myślę, że brzmi swoje. Więc jaki ma ktoś prawo do zbawiania mojego czy innego porfela? Kupuję co chcę i nie interesują mnie jakieś testy wykonywane takimi czy innymi urządzeniami.

Posłucham, ocenię kupię. Jeśli nie mam okazji słuchać zapytam na forum i poszukam w internecie, jeśli uznam za stosowne zaryzykuję, jeśli nie to sobie odpuszczę. Czy kondensatory, kable itd. itp. grają?

Moim zdaniem tak, brata nie i co mam go edukować?

Ktoś ma słuch absolutny, ktoś jest totalnie atonalny, a pomiędzy nimi przepaść, ni wliczając zmiennych właściwości interpretacyjnych mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano takie czasy, lepiej kupić sobie wędke albo zająć jakimś sportem zeby nie zdziadzieć do końca, a forum? jak media i bezwartosciowe seriale w TV - plastik i tandeta umysłowa Panie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu >

 

Wymyśl dla próby jakiś skrajnie subiektywo-uczuciowy wątek i zobaczymy jak się potoczy dyskusja oraz przekonamy się kto po której stronie stoi ;-)

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh rochu - "jak to bylo na usenecie" hehhehehhhe

 

to tekst ktory jest w setkach wersji na kazdym starym forum hobbystycznym !!!! na kazdym !!!

pl.rec.foto, pl.rec.audio ;)) i wiele innych.

 

internet jest powszechny jak TV prawie teraz, czasy hermetycznego usenetu dawno za nami. Nie trzeba sie wysilic - w godzine mozna obleciec z 10 forow tematycznych trolujac na kazdym ;)

 

BTW: Najlepsi trolle sa na forach medycznych ;)) choruja na wszystko i znaja sie na wszystkim ;) Ubaw po pachy.

 

nie sadze ze cos sie skonczylo ;) zmienilo sie. jak wszystko. Ewoluuje. powstaje noe, dzieli sie. powstaje trzecie i czwarte. cos pada, powstaje cos nowego. I wszystko to sie zmienia. trzeba znalesc sobe miejsce. Jak nie AS to AH, albo cos zupelnie niszowego. Albo audiokarma. ja ma na Mcintoshowym forum jestem, co prawda troche inne klimaty US (dyskusja o tym czy 500W to wystarczy do grania w jakiejs wielkiej chalupie i listy sprzetu takie ze HiFi Clubie chlopaki tyl na raz nie maja ;). Inaczej. czasami lepiej czasmi gozej.

 

takie zycie ;) Taki net.

 

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Założyłem kiedyś podobny wątek Rochu też w nim pisałeś) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Spójrzcie kogo w nim byłem zmuszony zablokować).

To jeden z wpisów :

"Poczytaj sobie inne fora o audio z innych krajow, najlepiej amerykanskie. Wowczas zrozumiesz jak niskie jest to forum. Tam jezeli ktos nie zgadza sie z czyjas opinia to pisze cos w stylu 'pozwole sie niezgodzic z przedmowca' i dalej ladnie pisze na temat. Takiego smiecia jak u nas tam nie ma a jezeli jest to w znikomej ilosci.

Co innego jest niezgadzac sie ale szanowac, co innego jest byc w innym obozia ale szanowac a co innego jest strzelac wymiocinami. Powinnismy zachowac jakis umiar, pochowac kompleksy i starac sie uprzyjemniac innym zycie a nie pluc w twarz."

 

Wiele razy próbowałem walczyć o wysoki poziom forum, chciałem poznać powody dlaczego wielu z niego odeszło (założyłem temat: "Gdzie są chłopcy z tamtych lat ???"). Zawsze ktoś mi pisał że jestem przewrażliwiony idealista itp. jak w przypadku założonego przeze mnie wątku : "NIE POZWÓLMY ODEJŚĆ PAPIE !!!"

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver:

>Przede wszystkim należałoby odsiać takich, co uparcie i z premedytacją czytają wyłącznie między

>wierszami, a czynią to tylko po to, by się zaraz do kogoś przypierdolić. A że mają z tego uciechę,

>to robią to dla "igrzysk". Rozrywka tego rodzaju jest podłej kondycji, ale cóż, człowieka cieszy to

>co jest w stanie objąć umysłem.

 

Bardzo głęboki wpis. I sensowny, jaki sensowny! Szczególnego bowiem sensu nabiera w połączeniu z wpisem nieco wcześniejszym:

 

McGyver:

>Od dawna nawołuję żeby nie karmić trolli, a same wyzdychają. Niestety bezskutecznie. Zawsze się

>znajdą tacy, co wchodzą w głupie dyskusje.

 

Witaj w głupiej dyskusji, ulubiony mój ty karmicielu trolli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mało ostatnio czytam to forum, skoro przypomina "elektrodę" czy też inne tego typu fora techniczne bez ambicji i polotu....smutne

W "audiofilstwie" sprzęt jest narzędziem a nie celem o czym zapominamy. Polemiki z zakompleksionymi facetami naogół mało interesujące.

Wątki DIY drepczące w miejscu....ech gdzie ten dawny Lukar....

Internet wszedł pod strzechy i widać i czuć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś jednoznacznie świadczy o tym że sam siebie stawiasz w szeregu zdeklarowanych trolli. Moje gratulacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.