Jump to content
IGNORED

flac 24 bit jak nagrać na CDR?

grehotnix

Recommended Posts

ściągnęłem muzykę w formacie FLAC, przerobiłem na WAV i chciałem wypalić na CDR ażeby odtwarzać w stacjonarnym CD.

Ale żaden program nie chce tego wypalić. Sprawdziłem i wyszło że pliki są 24 bitowe ( to remasterowana płyta gold z HDCD.

Czy nie da rady tego nagrać? Trzeba zamienić na 16 bitów? Czym?

Używałem wyszukiwarki i znalazłem kilka wątków o 24 bitach ale na mój problem rozwiązania nie znalazłem.

Płytka Purpli, In Rock - chciałem porównać z moją - mam jakieś stare wydanie, jedne z pierwszych wypustów CD.

EAC przyjmuje WAVy ale pokazuje inny czas każdej ścieżki, CDRa wypalił ale nagrał tylko HISSSSSSSSSSSSSSS :-)

NERO (6) WAVów nie przyjmuje - FLACi tak, i nawet pokazuje czas OK, ale gdy przechodzi do nagrywania to wyrzuca błąd

także zmarnowałem już kilka Verbatimów i qpa :-(

bez konwerski na 16 bitów się nie obejdzie, jak to zrobić?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26782-100007552 1270902329_thumb.jpg

post-26782-100007553 1270902329_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

.

Hidden Content

Hidden Content

zamieniłem na 16 bit bez problemu jakimś audio extractorem do filmów,

hehehe :-)

dzięki w każdym razie za chęć pomocy,

jak to jest że oryginał miał 24 bity i odtwarzacz to czyta a kopii nie można zrobić?

to chyba jest ograniczenie CDR wg Red Book?

-> grehotnix

"jak to jest że oryginał miał 24 bity i odtwarzacz to czyta a kopii nie można zrobić?

to chyba jest ograniczenie CDR wg Red Book?"

Oryginał nie był 24-bitowy. Jest to płyta 16-bit 44,1kHz, tylko że z HDCD. Kodowanie to przy zastosowaniu dekodera HDCD umożliwia uzyskanie 20-bitów.

Twój ściągnięty z neta rip został najprawdopodobniej przygotowany przy pomocy programu dbpoweramp, który w przypadku płyt HDCD potrafi je "rozkodowywać" i zapisywać do plików 24-bit.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Jeśli to jest flac robiony z płyty CD to jest 16-bitowy. Pewnie remaster był robiony na 24b. Jednak nie sądzę by Nero nie był w stanie wypalić WAVów - to wręcz niemożliwe! Co fo flaców, to tak, nie wypali ich bo niby z jakiej racji? To niszowy format kompresji i Nero nie posiada ich kodeków. Trzeba rozpakować je do WAVe osobnym softem (kodek FLAC + GUI flac fontend).

-> Molibden

"Jeśli to jest flac robiony z płyty CD to jest 16-bitowy."

Ale jeśli jest to flac robiony z płyty HDCD (a tak jest w tym przypadku, co widać na skanach okładek oryginału) przy pomocy dBpoweramp z włączoną funkcją dekodowania HDCD, to będzie 24-bitowy.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

nero posiada pluginy do flaca (trzeba dodac plik dll) ale problem był taki ze te pliki i jako FLAC i jako WAV mialy 44100hz i 24 bit,

zaden program nie chcial tego nagrać ani burrrrn ani nero ani eac, eac nagrał ale wyszedł szum SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs

>nedj, 10 Kwi 2010, 16:17

>Ale jeśli jest to flac robiony z płyty HDCD (a tak jest w tym przypadku, co widać na skanach okładek

>oryginału) przy pomocy dBpoweramp z włączoną funkcją dekodowania HDCD, to będzie 24-bitowy.

Nie do końca. HDCD rozszerza rozdzielczość płyty CD do 20bitów.

Żeby FLAC był 20(24)bitowy, to wartswa HDCD musiałaby zostać zdekodowana i dopiero zakodowana jako FLAC.

W innym przypadku jest to skompresowany, zripowany 16-bit materiał CDDA z nie zdekodowanym, utajonym HDCD (które nadal można rozkodować).

-> Molibden

"Nie do końca. HDCD rozszerza rozdzielczość płyty CD do 20bitów."

Zgadza się. Dlatego w posiadanym przez grehotnixa ripie jest 20 bitów pełnych, a 4 najmłodsze są puste.

"Żeby FLAC był 20(24)bitowy, to wartswa HDCD musiałaby zostać zdekodowana i dopiero zakodowana jako FLAC."

Taki zabieg przeprowadza właśnie dBpoweramp i dlatego o nim wspomniałem jako o sofcie, który najprawdopodobniej został wykorzystany podczas ripowania.

"W innym przypadku jest to skompresowany, zripowany 16-bit materiał CDDA z nie zdekodowanym, utajonym HDCD (które nadal można rozkodować)."

Dokładnie. Tak by zrobił EAC i inne softy. Ale dBpoweramp potrafi dekodować HDCD podczas ripowania.

-> futu

Grehotnix napisał:

"zamieniłem na 16 bit bez problemu jakimś audio extractorem do filmów"

Czyli on już problem rozwiązał.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.