Jump to content
IGNORED

Test odtwarzacza CD Rega Saturn


Redaktor
 Share

Recommended Posts

Guest

(Konto usunięte)
Hidden

W odniesieniu do formułowanych uwag pragniemy, jako dystrybutor, dodać kilka słów komentarza.

Uważamy, że dyskusja niesłusznie rozwija się wokół jakości wykonania produktu. Opinie formułowane są przez osoby, które nie widziały "na żywo" odtwarzacza i tak na prawdę opiniują... jakość wykonania zdjęć.

Zdjęcia zostały przygotowane przez zespół redakcyjny i nie braliśmy udziału w ich przygotowaniu oraz selekcji.

Zastosowane oświetlenie studyjne jest bezwzględne wobec wszelkich śladów palców, kurzu, itd., którego nie widać w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo, tryb makro i duże powiększenia szczegółów uwidaczniają detale, których gołym okiem po prostu nie widać.

 

Przykładowo prezentowane przyciski są dziesięciokrotnie większe niż w rzeczywistości, co oznacza, że widziane nierówności mają mniej niż 0.1mm. Nierówności wynikają z technologii wykonania aluminiowego odlewu obudowy - technologia z wykorzystaniem piaskowej kokili nie oferuje wyższej jakości, jak np. stalowe kokile do odlewania elementów plastikowych - dla porównania prezentujemy wygląd przycisków w modelu Apollo z plastikowym frontem, gdzie, na równie dużym powiększeniu, doskonale widać różnice pomiędzy technologiami odlewniczymi.

Ponad to pragniemy nadmienić iż sprzęty oddawane do testów między innymi jeden z egzematy Saturna zostały uszkodzone podczas rozkręcania go przez osoby testujące, dlatego udostępniliśmy zdjęcia wnętrza odtwarzacza i nie zezwalamy na jego rozkręcanie. My również mimo iż jesteśmy dystrybutorem zmuszani jesteśmy ponieść koszty transportu i naprawy uszkodzonych sprzętów u producenta.

 

 

Pragniemy również zdecydowanie uciąć spekulacje na temat kraju pochodzenia. Rega to firma brytyjska, która szczyci się, że ich produkty powstają w Wielkiej Brytanii i z produkatami Kraju Środka nie mają nic wspólnego. Pragniemy, aby dyskusja została przeniesiona na temat dźwięku, o który tak na prawdę chodzi, a wygląd uzupełniamy zdjęciami, które już chyba nie wymagają komentarza. Aby zapoznać się z produktem i móc wypowiadac się miarodajnie, serdecznie zapraszamy na prezentacje odtwarzacza do naszego salonu firmowego w Warszawie.

post-23478-100002724 1275084621_thumb.jpg

post-23478-100002725 1275084621_thumb.jpg

post-23478-100002726 1275084621_thumb.jpg

Link to comment
Guest

(Konto usunięte)
Hidden

Jako Dystrybutor definitywnie dementujemy te pomówienia. Rega zawsze swoje produkty produkował i produkuje w swojej fabryce w Anglii z czego słynie i co podkreśla w każdych wywiadach i recenzjach.

Jeśli ktoś w to wątpi to już jego problem i nie mamy zamiaru wciągać się w polemikę na ten temat.

Link to comment
Hidden

"Rega zawsze swoje produkty produkował i produkuje w swojej fabryce w Anglii z czego słynie i co podkreśla w każdych wywiadach i recenzjach."

Rega produkowała, a raczej zlecała produkcję jednego lub kilku produktów (bodajże wkładek) w Japonii. Później się z tego pomysłu wycofali i cała produkcja odbywa się w UK. Być może Rochu ma jakieś błędne informacje lub pomylił firmy. Dystrybutorowi życzę powodzenia w biznesie.

Link to comment
Hidden

Szanowny Panie Dystrybutorze

 

> Zdjęcia zostały przygotowane przez zespół redakcyjny i nie braliśmy udziału w ich przygotowaniu oraz selekcji.

 

Tak powinny by przygotowywane zawsze zdjęcia, dystrybutor nie powinien mieć prawa ingerencji w materiały przygotowywane przez recenzenta. Prawem producenta jest przedstawić z czego wynikają pewne detale konstrukcyjne, prawem osoby czytającej ocenić samemu czy się z tym zgadza czy nie. Inaczej wrócimy do cenzury prasy i przygotowywania recenzji przez dystrybutorów.

 

> dlatego udostępniliśmy zdjęcia wnętrza odtwarzacza i nie zezwalamy na jego rozkręcanie. My również mimo iż jesteśmy dystrybutorem zmuszani jesteśmy ponieść koszty transportu i naprawy uszkodzonych sprzętów u producenta.

 

Jeżeli urządzenie zostało uszkodzone z powodu rozkręcania to załatwicie to wewnętrznie z osobą która je uszkodziła i ją pociągnijcie do pokrycia kosztów. Ja natomiast z chęcią przeczytam recenzje, gdzie będę mógł zobaczyć prawdziwe wykonane przez recenzenta zdjęcie testowanego sprzętu.

 

Jeżeli Wasze wytłumaczenie co do produkcji obudowy wydaje się być racjonalne, to wychodzenie z założenia, że recenzent jest od publikowania dostarczonych przez Was materiałów jest zupełnie kuriozalne. Przynajmniej w obecnej rzeczywistości, a do poprzedniej nie mam jakoś ochoty wracać.

Moim zdaniem swoim podejściem zrobiliście sobie genialną antyreklamę jako dystrybutor.

Ale to może tylko moje zdanie.

Link to comment
Hidden

Kolego Barni, zazwyczaj recenzenci prezentują materiały fotograficzne wykonane przez siebie (lub zaprzyjaźnionego fotografa ;-)) ale czasem nie ma możliwości wykonania zdjęć wnętrza - choćby ze względu na konieczność zastosowania nietypowych narzędzi do otwarcia obudowy, lub, tak jak w przypadku Regi, że konstrukcja wymaga demontażu połowy elementów, aby w ogóle wykonać jakieś sensowne zdjęcie.

W takich przypadkach dostępność wysokiej jakości zdjęć udostępnionych przez producenta jest sporą pomocą. Nie stawiałbym więc takich radykalnych sądów, że to producent czy dystrybutor na coś nalegają.

Tak jeszcze na marginesie, generalnie recenzent odpowiada z własnej kieszeni za ewentualne uszkodzenia sprzętu recenzowanego, o ile dystrybutor nie weźmie tego sam na klatę, więc jak kuku zrobi się sprzętowi za kilkadziesiąt tysięcy złotych, to... nawet nie chcę myśleć :-(

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Link to comment
Hidden

Koledzy dociekliwi, zaopatrzcie się w w dobry sprzęt fotograficzny, koniecznie obiektyw micro(nie macro zoom), sfotografujcie swoje zabawki, najlepiej w świetle dziennym, zobaczycie wtedy jaki tony kurzu są na waszym sprzęcie, jak wtedy wyglądają wasze zabawki.

Gwarantuje zabawę a raczej przerażenie.

Profesionalne zdjęcia sprzętu audio robi w naszym kraju tylko niejaki Bartosz Makowski do Audio/Video. Nie znam autora ale jestem pod wrażeniem jako fotograf, naprawdę duża klasa i wyczucie smaku!

Reszta to tylko mniej lub lepiej udane foty wykonywane dla naszych pism branżowych przez zaprzyjaźnionych fotografów.

Nie umniejszając oczywiście ich roli, bowiem wiadomo że test w magazynie inernetowym nie ma budżetu żeby zapłacić za fotografa z pierwszej ligi.

Link to comment
Hidden

"Like all Rega gear, the Brio 3 is made in England because, as Roy told me, "We like to make things." Even the printed circuit boards are sourced from a UK supplier. Rega could have the boards made in China, but prefers to pay the premium and let UK workers earn a living wage. To be sure, some of the parts, such as the ALPS potentiometer and the Sanken output transistors, come from abroad (Japan, in both cases). The metal casework comes from Sierre, in low-cost Switzerland"

 

Stereophile 2007

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.