Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Heed Obelisk Si już dłuższy czas i powiem - piękna barwa warta grzechu oraz rytm który mnie nie zadowala (ale mam parę zestawów, na Heed nie gram rzeczy wymagających wielkiej klasy rytmicznej sprzetu, jeno te nastrojowe takie).

 

A mnie się fajnie nóżką tupie :)

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Heed Obelisk SI. Czy po podłączeniu wzmacniacza słychać brumienie, albo buczenie? Czy - jeśli ono występuje - jest to uciążliwe (głośne) i czy trzeba zbliżyć się do samego sprzętu, aby usłyszeć? I jaką macie instalację elektryczną (z uziemieniem, czy bez)? I jeszcze jedno. Podobno Heed ma opcję 'stand by' - czy to prawda? A może po prostu sprzęt na jałowym biegu pobiera niewiele prądu? No i czy te diody przygasają, gdy wyłączamy źródło (np. cedek) czy może 24/dobę walą po oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Heed Obelisk SI. Czy po podłączeniu wzmacniacza słychać brumienie, albo buczenie? Czy - jeśli ono występuje - jest to uciążliwe (głośne) i czy trzeba zbliżyć się do samego sprzętu, aby usłyszeć? I jaką macie instalację elektryczną (z uziemieniem, czy bez)? I jeszcze jedno. Podobno Heed ma opcję 'stand by' - czy to prawda? A może po prostu sprzęt na jałowym biegu pobiera niewiele prądu? No i czy te diody przygasają, gdy wyłączamy źródło (np. cedek) czy może 24/dobę walą po oczach?

 

 

U mnie zero buczenia. Bez uziemnienia. Diody nie przygasają. Co do standby nie jestem pewny, chyba nie ma, a wyłącznik w ogóle ma z tyłu, nie z przodu jak wszystkie.

Piszcie ciule coś więcej niż że wam nóżka chodzi, ja mam obsługiwać wszustkich Kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie brumi sobie i to słyszalnie czyli bez podchodzenia słychać. Specjalnie to nie przeszkadza ale zjawisko występuje. Miałem dwa Obeliski(jak kupowałem kartę DAC, to zamiast włożyć kartę do środka wymienili mi na wzmacniacz z kartą w środku). Ten bez karty brumiał ciszej. Brumienie - żeby było jasne - nie dobiega z głośników tylko ze wzmacniacza. W trakcie odsłuchu niesłyszalne jest. Uziemienia nie mam (dwa bolce), kabel zasilający ten, który przyszedł ze wzmacniaczem.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie brumi sobie i to słyszalnie czyli bez podchodzenia słychać. Specjalnie to nie przeszkadza ale zjawisko występuje. Miałem dwa Obeliski(jak kupowałem kartę DAC, to zamiast włożyć kartę do środka wymienili mi na wzmacniacz z kartą w środku). Ten bez karty brumiał ciszej. Brumienie - żeby było jasne - nie dobiega z głośników tylko ze wzmacniacza. W trakcie odsłuchu niesłyszalne jest. Uziemienia nie mam (dwa bolce), kabel zasilający ten, który przyszedł ze wzmacniaczem.

 

A źródło (np.CD) ma gniazdo z trzema czy dwoma bolcami? No i czy instalacja elektryczna w domu jest uziemiona? Pytam bo nie chciałbym po zakupie tego wzmacniacza cudować, aby wyeliminować brumienie gdyby wystąpiło i było upierdliwe. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źródło (np.CD) ma gniazdo z trzema czy dwoma bolcami? No i czy instalacja elektryczna w domu jest uziemiona? Pytam bo nie chciałbym po zakupie tego wzmacniacza cudować, aby wyeliminować brumienie gdyby wystąpiło i było upierdliwe. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Źródło czyli Philips cd 614 nawet nie ma możliwości podpięcia trójżyłowego kabelka, w pokoju są gniazdka bez bolca (nieuziemione), a cała instalacja w mieszkaniu z wielkiej płyty choć miewa gniazdka z bolcem, to uziemienie polega na spięciu z przewodem zerowym a nie na prawdziwym uziemieniu.

 

Poziom brumienia jest taki, że nie przeszkadza mi, chociaż nie toleruję rysek na płytach, uszkodzeń "drobniutkich" w czymkolwiek. Założyłem, że ten typ tak ma (w moich warunkach) i udało się to zaakceptować.

 

natomiast zauważyłem że przy włączeniu membrany lekko wypychane są do przodu czy to jest często spotykane i nie groźne dla głośników?

 

Nie mam pojęcia, nie zauważyłem, właściwie to nie wyłączam wzmacniacza, jedynie zeruję pokrętełko.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem sprzęt, który przechodził w tzw. stand by poprzez przekręcenie potencjometru głośności w lewo aż do momentu, gdy było słychać kliknięcie. Z tyłu miał wyłącznik taki jak w Deed lub Naim, który dawał możliwość całkowitego wyłączenia sprzętu. Może tu jest podobnie? W opisach Heeda widnieje opcja 'stand by', ale nie wiem czy mamy z nią do czynienia, gdy do wzmacniacza nie dochodzi żaden sygnał czy jakoś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem że jak np nie ma sygnału na daca to nie ma pyknięcie załączającego go prawdopodobnie, więc czy to nie jest może faktycznie tak że jak nie ma podawanego sygnału na odpowiednie wejście to może faktycznie przechodzi w tryb standby? ,,, w instrukcji jest napisane power consumption (stabdby) 5W

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja jestem environmentalistą żeby nie powiedzieć sknerą i wkurzają mnie te świecące się po robocie lampki... Tam z tylca nie chciało mi się go dotykać i własnie listwą załatwiałem wyłączanie, tylko w tej chwili mam go na listwie z telewizorem i stąd jednak jakiś problem, choć dużo nie oglądam. Ale kondziołecki mu chyba nie wyschną od trzymania pod prądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.