Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mój Heed również brumi, jak się domyślam slychać trafo. W nocy rzeczywiście jest wyraźne ale w czasie odtwarzania najcichszej nawet muzyki nie jest słyszalne. Nie jest to brumienie z głośników oczywiście.

 

ad Mikson - ja mam ok 18 m2 więc troszkę więcej ten bas z Focusów ma miejsca :)

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się , że przy odsłuchu tego nie słychać . Choć nie zmienia to faktu , że nie powinno mieć to miejsca ... Gdybym mieszkał w Polsce to na pewno wzmacniacz już by był w serwisie, a tak na chwile obecną się wstrzymam do czasu kiedy polecę do Polski , wtedy zareklamuje.

 

Ale daje reklamę Heedowi :)

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Zapisuję się do klubu z moim pre gramofonowym Questar MC, który napędza denona dl-103. Mam go od pół roku, jestem bardzo zadowolony:).. Niebawem planuję dokupić do niego dedykowane Q-PSU.

 

I pytanie - czy ktoś z Was słuchał Obeliska z AA Phoebe III? Pytam bo mam te kolumny i zastanawiam się poważnie na Obeliskiem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam pytanie.

 

Jak wyłączycie swojego Obeliska przyciskiem z tyłu to wzmacniacz przez jakiś czas jeszcze działa ? U mnie tak jest po wyłączeniu wzmacniacza , z kolumn przez około 30 sek , gdy źródło jest włączone dźwięk się jeszcze wydobywa ...

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, tego to ja Ci nie napiszę , ponieważ ja wersji pierwszej słuchałem tylko 1,5 godziny na odsłuchu. A to było jakieś 4 miesiące temu. W zasadzie to ja w ogóle nie chcę się jeszcze wypowiadać ponieważ sprzęt gra w pustym pokoju, ciągle czekam na meble do swojego nowego mieszkania, siedzę praktycznie na podłodze :) Nie posiadam również żadnego sensownego źródła na tą chwilę , tylko PS3 i tuner N-ki, oraz sprzęt gra dopiero dwa tygodnie(kolumny nowe oraz wzmacniacz). Mogę napisać jeszcze, że ten malutki wzmacniaczyk jest bardzo żywiołowy i dynamiczny , nie czuję aby był powolny. Na pewno brakuje mi w tej chwili basu , zobaczymy czy po prostu mój zestaw taki będzie czy po zmianie akustyki się ta sytuacja poprawi, być może wpływa na to , że sprzęt jest niewygrzany oraz brak mu konkretnego źródła (DAC,CD).

 

Na pewno zawiodłem się na tym , że Heed mi lekko brumi,buczy. Będę go reklamował.

 

Napisze więcej jak pokój będzie już umeblowany, wybiorę się również ze swoimi kolumnami do salonu gdzie posiadają cały asortyment Heeda o tu:http://www.faithfulaudio.co.uk/ , i podepnę pod mój system zasilacz firmowy oraz firmowego DAC Obelisk DA. Jestem strasznie ciekawy co to wniesie ...

 

Pozdrawiam Piotr

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ma problemu. na 100 % mają każdy asortyment z tej firmy na stanie do demonstracji. Ja zamierzam najpierw do tego co posiadam podpiąć DAC i zobaczyć co się poprawi , następnie wypnę DAC i podepnę sam zasilacz , a na samym końcu podepnę wszystko . Tak zamierzam wyłapać co ile znosi do systemu. Postaram też się porównać firmowy DAC Heeda z jakimś innym przetwornikiem w podobnej cenie. No i na samiutkim końcu jeśli ich nie zamęczę , to porównam Heeda z zasilaczem do Caspiana, bo też mają na stanie .. Zresztą oni dużo mają :)

 

Taka jeszcze mała informacja dla osób kupujących Heeda Obeliska, w Polsce ten wzmacniacz wygląda troszeczkę inaczej niż w UK , lecz można go kupić na specjalne zamówienie.

 

Wersja Polska

 

http://www.heedaudio.pl/

 

Wersja w UK

 

http://www.audioaffair.co.uk/Heed-Audio-Obelisk-Si-Integrated-Amplifier/product_6300

 

Mi lepiej podoba się wersja z UK , dałem ciała przy zakupie :)

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytałem czy można u nas zamówić taki wygląd jak w UK to odpisali , że tak. Ja w ogóle chciałem taką wersję tylko w pośpiechu nie zwróciłem na to uwagi jak byłem w Polsce i zabrałem wzmacniacz do UK. Dopiero na miejscu po 2 tygodniach się kapnąłem , że on troszkę się różni , w zasadzie to tylko napis i gałki. Ten co ja mam na pewno jest wersją MK2 ponieważ działa mute , w wersji pierwszej nie działało i z tyłu mam wejście koaksialne , w wersji pierwszej też tego nie było. No i zamiast kresek na przednim panelu są kropki :)

 

Jeśli chodzi o pre to postaram się to sprawdzić , ale to dopiero za jakiś czas, najpierw muszę ogarnąć wszystkie sprawy związane z domem.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj odkryłem u siebie kolejną wadę swojego wzmacniacza. Mianowicie przy włączonym wzmacniaczu , gdy źródło nie jest włączone z wysokotonowca wydobywa się szum , sytuacja ma miejsce również gdy żadne źródło nie jest podłączone do wzmacniacza. .Jak widać w małej manufakturze jaką jest Heed kontrola jakości jest na poziomie dużych firm i zostawia wiele do życzenia.

 

Czy w waszych Obeliskach też to ma miejsce i czy to jest normalne?

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włącz tylko wzmacniacz i podejdź do wysokotonowca i sprawdź to dla mnie czy nic nie szumi. Ja też tego nie słyszałem dopóki dzisiaj przypadkiem przez pewien czas nie włączałem źródła.

 

Firma masz wersję nową czy poprzednią ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne , że nie słucham , po prostu odkryłem to przypadkiem. A jako , że się na tym dobrze nie znam to zapytałem czy to normalne. Zastanawiam się czy ten szum wzmaga się przy odkręceniu gałki głośniej , lecz nie jestem tego w stanie stwierdzić bo już nie da rady tego wykryć jak jest głośniej. Przy cichutkim odsłuchu jak stanę przy kolumnie to szum słychać. Z miejsca odsłuchowego tego nie słyszę. Lecz w mojej opinii tego nie powinno być ... I tak idzie do reklamacji także o tym też wspomnę.

Barwa tego wzmacniacza bardzo mi odpowiada lecz jego nieduże wady wpływają na całokształt urządzenia.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak ,, zmień selektor na wejście bez sygnału, zrób minimum vol posłuchaj z jakiej odległości słyszysz szum potem odkręcaj gałkę i zobaczysz czy szum rośnie,,

porównaj z inną sztuką w salonie jak masz możliwość,,

 

i czy oczywiści ten szum słyszysz ale sam szum siedząc w miejscu odsłuchowym

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem Twój test. Włączone źródło , dekoder N na wejściu numer 3 , leci radyjko, przełączyłem na wejście numer 4 , a później 5 tam gdzie nie są podłączone żadne źródła. Przy minimum vol szum przestaje słyszeć już od pół metra , miejsce odsłuchu mam około 2,5-3 metry. Ale teraz najlepsze kiedy selektor jest przełączony na wejście 4 lub 5 (brak podłączonych źródeł) i podkręcam gałkę to już od połowy zakresu zaczyna mi grać radio z dekodera N który przecież jest podłączony na wejściu numer 3. Co jest grane ? Jakieś czary ? Radio jest wyraźnie słyszalne , nie jest to normalny poziom głośności ale wszystko słychać.

Teraz to ja już nie wiem co jest z tym Heedem.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.