Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w klubie Tomanka będą testować urządzenie eliminujące brumienie pochodzące ze stałej składowej prądu z sieci(Tomanek robi prototyp).

 

Co do brumienia wzmaków, to mam małe doświadczenie (może nie zarejestrowałem tego wcześniej) ale wydaje mi się, że mój poprzedni wzmak (Arcam 9) nie miał tej przypadłości. Podczas odsłuchów w salonie tego nie słychać.

 

Zetknąłem się jednak z opinią taką jak Twoja Mikson - jak gra dobrze to brumi :)

 

Cytat z W. Pacuły

"Dźwięk robi się znacznie bardziej rozdzielczy i powiększa się scena. Równie ważne jest to, że wzmacniacz wyraźnie lepiej radzi sobie z głośnikami, ponieważ atak, pierwsze uderzenie jest teraz dokładniejsze i lepiej definiowane. „Definicja” to zresztą najlepsze słowo, jakim można te zmiany opisać (...)znacznie polepszyło się rozciągnięcie sceny w głąb, a przez to muzyka nabrała sensu. Rozmach, rozdzielczość, a to wszystko przy zachowaniu absolutnie gładkiego zakresu średnio-wysokotonowego."

 

Tak to zabrzmiało z małymi Spendorami i Cyrusem 8SE wspartym dodatkowym zasilaczem.

 

Oczywiście w każdym systemie mogą te zmiany wyglądać (być słyszane) inaczej.

Oczywiście, przed zakupem trzeba posłuchać samemu. Na razie jednak nie planuję wydatków na audio ale z ciekawości pozbierałbym i opinie inne.

 

Poza tym, po dodaniu X2 Heed robi się wzmacniaczem z innej półki cenowej i porównywać się go powinno też stosując ostrzejsze kryteria.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do każdego wzmaga ucho zblizysz i będzie brumiło.

 

W takim razie z moim wzmacniaczem Heed jest coś nie tak, bo nie brumi :)

 

Cytat z W. Pacuły

"Dźwięk robi się znacznie bardziej rozdzielczy i powiększa się scena. Równie ważne jest to, że wzmacniacz wyraźnie lepiej radzi sobie z głośnikami, ponieważ atak, pierwsze uderzenie jest teraz dokładniejsze i lepiej definiowane. „Definicja” to zresztą najlepsze słowo, jakim można te zmiany opisać (...)znacznie polepszyło się rozciągnięcie sceny w głąb, a przez to muzyka nabrała sensu. Rozmach, rozdzielczość, a to wszystko przy zachowaniu absolutnie gładkiego zakresu średnio-wysokotonowego."

 

Pytanie tylko czy redaktor Pacuła nie testował po prostu tego wzmacniacza - po dołączeniu zasilacza - zwyczajnie na większej głośności, więc ten większy rozmach, rościągnięcie sceny, atak i pierwsze uderzenie, nie były wyłącznie wynikiem głośniejszego odsłuchu.........

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

W takim razie z moim wzmacniaczem Heed jest coś nie tak, bo nie brumi :)

 

 

 

Pytanie tylko czy redaktor Pacuła nie testował po prostu tego wzmacniacza - po dołączeniu zasilacza - zwyczajnie na większej głośności, więc ten większy rozmach, rościągnięcie sceny, atak i pierwsze uderzenie, nie były wyłącznie wynikiem głośniejszego odsłuchu.........

 

Mr. Pacuła slyszy rzeczy o ktorych nawet nie snilo sie zwyklemu smiertelnikowi;)

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Tez zaobserwowalem, albo raczej uslyszalem owe brumienie mojego canamp'a, ale jest to slyszalne tylko noca gdy praktycznie nasze uszy znajduja sie kilkadziesiat cm od urzadzenia. W dzien i podczas sluchania muzyki (nawet cicho) nic nie slychac, a wiec mysle ze moge spac spokojnie.

PS. mi owe brumienie przypomina raczej mruczenie;)

hehe pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Warto dokupywać do wzmacniacza kartę wewnętrzną DAC (a jak już to jaką wersję) czy raczej szukać osobnego DAC-a czy kompletnego cd playera? Pytam, bo leniwie zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza Heed - jakoś kojarzy mi się ze starymi Naimami :) pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę DAC 2. Odtwarzacz cd Arcam 7se. Używam naprzemiennie i różnic większych nie słyszę. Większą różnicę słyszę przy zmianie interkonektów. Gdy porównywałem z NAD 515 to miałem wrażenie, że karta daje dźwięk łagodniejszy nieco i bardziej przestrzenny. Dźwięk raczej płynny, przyjazny.

 

Karta zabiera trochę prądu i poziom dźwięku z karty jest niższy, trzeba podkręcić wzocnienie. Przy moich Focusach 110 zdarza się, że słucham na godzinie 12 lub dalej i nie jest za głośno (zwłaszcza niektóre nagrania klasyki).

 

Słucham tylko płyt. Kabel cyfrowy to podstawowe xlo, fioletowe takie jasne. Nawet nie wiem czy ta karta odtwarza jakieś pliki - chyba nie.

 

Jeśli słuchasz dla przyjemności to jest to niezłe rozwiązanie, gdy masz już transport. Ale wiadomo, co dla jednego łagodne brzmienie to dla drugiego mulące.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie o głośniki. Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu HEED Obelisk PX + PRE + 2xPM. Do tego szukam odpowiednich głośników. W tej chwili mam Linn AV5140. Grają świetnie, ale... w każdym razie chcę je wymienić na nowe. Tylko nie wiem w jakim kierunku iść. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Coś moglibyście polecić? Dodam, że salon w którym stoi sprzęt ma ok 35m2, a budżet wynosi do 30 tys. Będę wdzięczny za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Miałem raczej nadzieję, że ta wewnętrzna karta to takie ułatwienie do podłączenia czegoś zewnętrznego przez USB. Jeżeli to tylko alternatywa do pełnego cedeka, to nie ma dla mnie sensu.

 

Ostatni czyt. najnowszy wypust Dactilusa mk.3 ma wejscie usb na standardzie kolego i kosztuje 2190zl a z zewnetrznym zasilaczem Q-PSU 3390zl z tego co wyczytalem na stronie dystrybutora.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie o głośniki. Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu HEED Obelisk PX + PRE + 2xPM. Do tego szukam odpowiednich głośników. W tej chwili mam Linn AV5140. Grają świetnie, ale... w każdym razie chcę je wymienić na nowe. Tylko nie wiem w jakim kierunku iść. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Coś moglibyście polecić? Dodam, że salon w którym stoi sprzęt ma ok 35m2, a budżet wynosi do 30 tys. Będę wdzięczny za porady

 

Raczej wrzuć to pytanie w zakładce High - End. Na pewno podrzucą kilka typów do odsłuchania. Ja w tym zakresie cenowym słuchałem kolumn jedynie na Audio Show więc niewiele mogę doradzić. I podejrzewam, że milczenie w temacie oznacza, że inni również. A Twój zestaw Heeda powinien wysterować wiele konstrukcji.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Biały kolor modny, jak widać :)

 

A jak Ci się dźwięk podobał?

 

Te kolumny miały jakąś cenę?

 

pozdrawiam

 

Grzegorz

 

Obeliska si mam u siebie w domu i cenię sobie brzmienie tego wzmaka (zwłaszcza pod względem barwy i muzykalności).

 

Na bristol audio show nie byłem ale zakładam że pełny system heeda (z pre i 2 monoblokami) brzmiał zacnie w tej konfiguracji.

 

Co do głośników Heeda, producent życzy sobie za nie $3500...

 

http://parttimeaudiophile.com/2012/06/23/newport-2012-blackbird-audio-presents-heed/

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeliska si mam u siebie w domu i cenię sobie brzmienie tego wzmaka (zwłaszcza pod względem barwy i muzykalności).

 

Na bristol audio show nie byłem ale zakładam że pełny system heeda (z pre i 2 monoblokami) brzmiał zacnie w tej konfiguracji.

 

Co do głośników Heeda, producent życzy sobie za nie $3500...

 

http://parttimeaudiophile.com/2012/06/23/newport-2012-blackbird-audio-presents-heed/

 

Dzięki.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W moim systemie zagościł zasilacz do Obeliska. Różnica w dźwięku zdecydowanie na plus. Więcej wysokich (bez krzykliwości), dół mocniejszy i mniej lejący się - twardszy trochę. Dzięki temu nieco poprawia się wyrazistość brzmienia, instrumenty brzmią wyraźniej. Korzystnie. Choć skala korzyści jest oczywiście kwestią indywidualnej oceny.

 

Ta dodatkowa moc z zasilacza również się przydaje.

Wzmacniacz grzeje się bardziej - zwłaszcza na nagraniach symfonicznych, ale nabierają one trochę siły, a tego mi najbardziej w Obelisku dotąd brakowało.

 

Niestety nie miałem okazji do porównania z zasilaczem Obelisk X2 ale zmiana była na tyle korzystna, że zapłaciłem te 1000 zł, bo korzyść z podłączenia tego zasilacza uzasadniała moim zdaniem wydanie takiej kwoty.

Blisko 3 tys za zasilacz X2 wydaje mi się lekko zaporowe.

 

Zasilacz Tomanka jest mniejszy od X2. Czarne pudełko ze ZnAl-u (jak przypuszczam) z diodą niebieską i firmowym logo na froncie. Obudowa nawiasem mówiąc drga zauważalnie mniej podczas odtwarzania muzyki niż obudowa Obeliska czy odtwarzacza NAD.

 

Fajne urządzenie.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Miło wspominam obeliska mk2, tylko ten model słuchałem u dystrybutora. Bardzo fajne brzmienie tylko wydawał mi sie troszkę za wolny bez zasilacza, teraz ponoć ma mieć bez niego ta sama moc co z x2 a na fotkach widnieje ze te dodatkowe zasilanie moze byc upgradem do mk3. Dodatkowo ma ponoć byc dostępny lepszy dac v2.1. Ciekawe czy heed pokaże tego nowego malucha na audioshow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pierwsza recka nowego heeda mk3, zapowiada sie dobry wzmak:)

http://www.renaissens.com/fr/blog/153-le-test-de-l-amplificateur-heed-obelisk-si-3

 

A tu cena sam wzmak 6k czyli troszkę wiecej od poprzedniej wersji teraz dostępny z karta dac v2.1 8k. Karta ta jest w DA

http://www.renaissens.com/ampli-hi-fi-audio-paris/2608-heed-obelisk-si-iii-avis-test-prix.html

 

 

Wzmak jest dostępny w białym i czarnym lakierzejak poprzenio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.