Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy kolumny dali z serii ikon mk2 pasują do heeda? Moze ktos słuchał połączenia tego wzmaka z dali, pytam bo mam zamiar nabyć obeliska mk3

 

kiedy nowy Obelisk MK3 będzie dostępny? wiesz cos więcej?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObeLisk si mk3 juz jest u nas dostępny miałem okazje juz go posluchac jest to narazie jedyny egzemplarz u nas w kraju i krąży po PL, normalnie od ręki powinien byc dostępny za jakieś dwa miesiące. Ja mam go zamiar nabyć z karta dac v2.1 ta sama co siedzi w da.

 

Mikson

 

Kef ponoć dobrze sie zgrywa, ale czy jest uniwersalny? słyszałem te monitory przelotem w salonie jak kupowałem kolumny, ale nic wiecej nie napisze, jak mozesz to daj znać jak to u ciebie gra, jakiej muzyki słuchasz na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObeLisk si mk3 juz jest u nas dostępny miałem okazje juz go posluchac jest to narazie jedyny egzemplarz u nas w kraju i krąży po PL, normalnie od ręki powinien byc dostępny za jakieś dwa miesiące. Ja mam go zamiar nabyć z karta dac v2.1 ta sama co siedzi w da.

 

 

kolego ale napisz jeśli możesz jakie wrażenia po odsłuchu tego jedynego egzemplarza najnowszej integry Heeda... bo na razie zero opinii i nie wiadomo, czy warto myślec nad inwestycją

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest pierwsza recka stronę wcześniej podałem, to powrót heeda do czego brakowało bez dodatkowego zasilania. Piszą ze moze zawojować na rynku w tym roku, ja słuchałem tylko raz mk2 z x2 i mk3 mimo tej samej mocy co mk2 jest troszkę mniej dynamiczny od niego, ale jest bardziej przejrzysty nie dociepla juz tak dźwięku jak poprzednio gra swietnie w swojej cenie 6 kpln. Pewnie będzie teraz nowy zasilacz do niego ponoć x4 ale nic jeszcze nie potwierdzone. Zsolt audio juz wyprzedaje stare zasilacze i mk2 za ćene o polowe niższa niż u nas.

 

Tutaj jest zdjęcie live nowego mk3 i starego mk2

 

http://www.forum-audiophile.fr/amplis/heed-obelisk-t55821-15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ls50 grają bardzo urokliwie, niesamowita rozdzielczość góry i średnicy, kapitalna przestrzeń szerokość głębokość sceny ,, bas też szybki utwardzony niski ale bez zbędnęgo mocnego podbicia jest ono lekko wyczuwalne ale nie przysłania jakoś mocno czy zalewa, z naimem kapitalnie się połączyły , znam obeliska mk2 miałem go z rls callisto III też kapitalne małe monitory , myślę że ls50 mogą fajnie zagrać jeżeli nie oczekuje się od nich kruszenia murów, bo nie do tego one są choć ale potrafią dynamicznie zagrać , wypożycz do odsłuchu sam ocenisz ale nie stawiaj ich na półce szkoda je ograniczać.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa sieria heeda wyglada ciekawie

http://thesis.heedaudio.com/

miło wspominam obeliska si, fajny wzmak bardzo muzykalny z rls callisto III kapitalnie zagrał

 

Wygląda ciekawie, fakt, ale niestety też kosztuje.

 

Za zestaw klocków thesis (bez kolumn) trzeba zapłacić 7950 funtów, czyli po przeliczeniu obecnym kursem ponad 43 tys PLN.

 

post-28252-0-64030200-1394383452.jpg

 

post-28252-0-21957200-1394383470.jpg

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witamy kolego Zwrotnik :)

 

A pozostały sprzęt? Kolumny i źródło?

 

I gra u mnie Obelisk i jest bardzo kameralnie, nie miałem jak dotąd wzmacniacza, który potrafiłby tak dobrze grać po 22 :)

 

Hm to taki wzmacniacz, że stary rock, jazz i kameralna wypadają fajnie. A symfonie neoromantyczne - przynajmniej na moich podstawkach - już jednak gorzej nieco.

 

Jak znajdujesz Heeda po doświadczeniach z Hegelem?

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Heed jest romantycznym wzmacniaczem do kameralnego słuchania. Można słuchać każdej muzyki. Jest jedno ale, jak mam ochotę odkręcić kurki to Hegel gra tym lepiej im głośniej. Z Heed jest dokładnie odwrotnie. Choć cały czas się zastanawiam, skoro 75% słuchania to raczej z małymi poziomami to może Heed lepiej się sprawdza na co dzień. Zobaczę jak sprawdzi się z zasilaczem, bo już trzeci dzień gra solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, u mnie jednak im głośniej tym lepiej, ale Focusy 110 nie są skutecznymi kolumnami, nawet jak na Dynaudio. Zasilacz mam od Tomanka. Nie porównywałem z X2, ale dźwięk zyskał a cena znacznie przyjaźniejsza. Zasilacz powinien poprawić wysokie i niskie no i nieco głośne granie. Ale bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie powiedzieli mi, że pierwsze 15W Heed gra w klasie A, jeśli to prawda, to tłumaczy czemu tak podoba mi się to granie ze średnimi i niskimi poziomami. Bo według mnie później radykalnie zmienia się charakter dźwięku. Mam natychmiastowy odruch aby go przyciszyć. Ponadto u mnie gra z podłogówkami, które mają dużo niskich rejestrów. Jutro będę miał zasilacz to zobaczę, ponoć scena ma się rozrosnąć, bo rzeczywiście solo to malutka jest w porównaniu do H160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Heed gra z Castle Stirling 3, bez zasilacza trochę ciągnął się bas. Z zasilaczem jest o wiele lepiej, ale Heed to nie jest szybko grający wzmaniacz. Ja lubię jego ciepło i barwę . Docelowo chciałbym go zestawić z Dynaudio Focus 160. Źródłem chwilowo jest Oppo 103D. Myślę o jakimś przetworniku (może używany NAD M51, M2Tech Young ).

 

Nie wykluczam całkowicie przyzwoitego odtwarzacza cd, ale tutaj może być problem, bo najbardziej spodobał mi się Ayon cd07s, a to dość wysoka półka jak dla mnie. Ciekawi mnie też tańszy SoulNote SC300, ale mam wątpliwości co do napędów cd, jakoś denerwuje mnie to, że pogra 5 - 6 lat a potem nikt nie chce tego naprawiać. Ja nie zmieniam tak często sprzętu. Castle stoją u mnie już 10 lat. Poprzedni cd ( Creek ) padł po 6 latach tak samo jak wcześniej cd NAD-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Heed gra z Castle Stirling 3, bez zasilacza trochę ciągnął się bas. Z zasilaczem jest o wiele lepiej, ale Heed to nie jest szybko grający wzmaniacz. Ja lubię jego ciepło i barwę . Docelowo chciałbym go zestawić z Dynaudio Focus 160. Źródłem chwilowo jest Oppo 103D. Myślę o jakimś przetworniku (może używany NAD M51, M2Tech Young ).

 

Nie wykluczam całkowicie przyzwoitego odtwarzacza cd, ale tutaj może być problem, bo najbardziej spodobał mi się Ayon cd07s, a to dość wysoka półka jak dla mnie. Ciekawi mnie też tańszy SoulNote SC300, ale mam wątpliwości co do napędów cd, jakoś denerwuje mnie to, że pogra 5 - 6 lat a potem nikt nie chce tego naprawiać. Ja nie zmieniam tak często sprzętu. Castle stoją u mnie już 10 lat. Poprzedni cd ( Creek ) padł po 6 latach tak samo jak wcześniej cd NAD-a.

 

z 160 bedzie bas ociągający lekko , lepiej coś szybkiego np kef ls 50 lub rls callisto 3 które miałem z obeliskiem i świetnie się sprawdziły, testowałem z nim też dynki 2/6 x12 i 110 , x12 całkiem też nieźle.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal nie wiem, dopalacz jest ponoć wypożyczony. Czekam aby wrócił.

Heeda słucham już prawie dwa tygodnie. zakładając ciche granie jakie u mnie jest w 75% to idealne granie, Godząc się na wąską scenę mamy piękną barwę i pełne pasmo od samego początku. No cóż czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 160 bedzie bas ociągający lekko , lepiej coś szybkiego np kef ls 50 lub rls callisto 3 które miałem z obeliskiem i świetnie się sprawdziły, testowałem z nim też dynki 2/6 x12 i 110 , x12 całkiem też nieźle.

 

Słuchałem Heeda bez zasilacza z Focus 160 i jak dla mnie było ok. Bas był dobrze zszyty z resztą pasma, nie ciągnął się. Oczywiście w moim pomieszczeniu może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny dopalacz nadal jest nieosiągalny. Dzięki uprzejmości Grzegorza, drugi dzień słucham z zasilaczem od Tomanka. Najpierw poszedł jazz i rock i stwierdziłem, że jest gorzej niż bez zasilacza. Potwierdzają się opinie innych, że po dołączeniu zasilacza tracimy na charakterystycznej ciepłej barwie Heeda. jednak zmieniłem zdanie, gdy puściłem klasyków muzyki poważnej. Tu jest lepiej, choć to nadal subtelności ale jednak lepiej. Ciekaw jestem oryginalnego dopalacza. Może z końcem tygodnia się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dopalacza słuchając nie mam żadnego dyskomfortu, więc różnice na pewno nie są duże. Jednak dla mnie rock zyskiwał z dopalaczem dzięki nieco twardszemu, krótszemu basowi i minimalnie wyraźniejszej górze.

Czytałem też opinię o zasilaczu mówiącą, iż poprawa jest wyraźniejsza w kolumnach trudniejszych do wysterowania, a mniej wyraźna w kolumnach będących łatwiejszym obciążeniem. Chodziło oczywiście oryginalny zasilacz.

 

Zauważyłeś jakieś różnice w budowaniu sceny? Mnie się wydawało, że powietrza jest więcej.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś jakieś różnice w budowaniu sceny? Mnie się wydawało, że powietrza jest więcej.

Myślę, że to zjawisko pojawia się przy głośniejszym słuchaniu. Jednak scena w H160 i Octave jest zdecydowanie większa. Być może oryginalny dopalacz coś jeszcze zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja mam zamiar nabyć mk3 z zasilaczem x4 dedykowanym do tego wzmaka plus karta do daca. To juz jest pewne jakie kolumny polecicie do 13m2. Czy dali zagra w tym zestawie?

 

Dystrybutor polecał jakieś Chario i tam mógłbyś posłuchać tego zestawienia.

 

W jednej z recenzji jakie czytałem przed zakupem Heeda (czyli dość dawno) napisał recenzent, że dołożenie dedykowanego zasilacza daje różne rezultaty z różnymi kolumnami. Kolumny prądożerne "cieszy" dodatkowa porcja prądu, te zaś bardziej skuteczne mają mały przyrost jakośći.

 

Mam zasilacz Tomanka i u mnie pomaga na Focusy 110. Ale koledze z forum wydawał się całkiem zbędny.

 

Nie wiem czy nie lepiej - w tak małym pokoju - spróbować samego Heeda zanim wydasz kasę na zasilacz.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.