Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było o tym informacji więc raczej nie, ale napisz do dystrybutora lub do producenta. Na pewno odpiszą i pochwal się w tym wątku jaka informacje otrzymałeś.

 

OK, zapytam.

 

BTW, w jakiej konfiguracji gra Heed u Ciebie? Obelisk SI + X2 PSU czy sam Obelisk? Jeśli bez odrębnego zasilacza, czy dźwięk Obeliska SI rzeczywiście (jak piszą w gazetach/recenzjach) pozostawia tak dużo do życzenia? brak przestrzeni, wolny bas, brak ataku, rozdzielczości...

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę ceny podskoczyły nowego obeliska si, pamiętam że kupowałem starszą wersję nową za 3,5tys

 

Fakt, obecnie sam zasilacz do Obeliska (X2) kosztuje ponad 3 tys zł.

 

Trochę drogo, zważywszy na fakt, iż większość jego obudowy wypełnia tzw "audiofilskie powietrze" ;)

 

Czy Twoim zdaniem urządzenie to jest warte ceny, patrząc na wykorzystane w nim komponenty?

 

HeedObeliskX2inside.jpg

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem do dystrybutora na temat trybu standby , oto jaką wiadomość otrzymałem :

 

jeśli chce Pan przełączyć wzmacniacz w tryb czuwania proszę przekręcić lewe pokrętło (selektora wejść) tak aby dioda znalazła się na godzinie 12 (jest tam kółko zamiast kropek użytych dla poszczególnych wejść) i wtedy urządzenie znajdzie się w trybie standby

 

może komuś się przyda ...

 

W przypadku wersji Obelisk Si (bez mk2) ustawienie źródła na godzine 12 nie zmienia poboru mocy wzmacniacza w trybie "idle". Sprawdziłem miernikiem. Pobór mocy jest taki sam jak w przypadku pozostawienia wzmacniacza na którymkolwiek z podłączonych źródeł.

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz nie brumi a model mam z przed 2 lat.

 

Tak samo, zero brumienia.

 

mój Heed również brumi, jak się domyślam slychać trafo. W nocy rzeczywiście jest wyraźne ale w czasie odtwarzania najcichszej nawet muzyki nie jest słyszalne. Nie jest to brumienie z głośników oczywiście.

 

A którą posiadasz wersję, mk1 czy mk2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj odkryłem u siebie kolejną wadę swojego wzmacniacza. Mianowicie przy włączonym wzmacniaczu , gdy źródło nie jest włączone z wysokotonowca wydobywa się szum , sytuacja ma miejsce również gdy żadne źródło nie jest podłączone do wzmacniacza.

 

Nic takiego nie ma miejsca na moim Obelisku Si - po wyłączeniu źródła jest cisza jak makiem zasiał.

 

Przeprowadziłem też dodatkowo Twój test na przebicia pomiędzy źródłami. Wynik testu w moim przypadku był negatywny - nie stwierdziłem absolutnie żadnych przebić podgłaszając nawet za godzinę 12 na nieaktywnym wejściu (przy włączonym SACD playerze na innym wejściu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic takiego nie ma miejsca na moim Obelisku Si - po wyłączeniu źródła jest cisza jak makiem zasiał.

 

Przeprowadziłem też dodatkowo Twój test na przebicia pomiędzy źródłami. Wynik testu w moim przypadku był negatywny - nie stwierdziłem absolutnie żadnych przebić podgłaszając nawet za godzinę 12 na nieaktywnym wejściu (przy włączonym SACD playerze na innym wejściu).

 

Muszę się zebrać i wysłać swój egzemplarz do serwisu. Może od razu dokupie x2 do niego.

Tak czy inaczej ja jestem zadowolony z tego małego pudełka :)

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zebrać i wysłać swój egzemplarz do serwisu. Może od razu dokupie x2 do niego.

Tak czy inaczej ja jestem zadowolony z tego małego pudełka :)

 

Wzmacniacz gra piękną barwą, pozwala wszystkim nutom wybrzmieć w przestrzeni jak należy, także trudno nie być zadowolonym z tego wzmacniacza, jeśli chodzi o jego brzmienie.

 

Nawet wg. brytyjskiego pisma What Hi-Fi pudełko Heeda zdeklasowało brzmieniowo całą brytyjską konkurencję Cyrusów, Roksanów i innych przyznając mu nagrodę wzmacniacza roku 2012.

 

Szkoda tylko, że Heed ma takie problemy z zawodnością swoich urządzeń.....

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze owe cyrusy i roksany widziales li tylko na obrazku.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze owe cyrusy i roksany widziales li tylko na obrazku.

 

W What Hi-fi każdy je słyszał a ich werdykt mówi wszystko. Wzmacniacz roku Heed Obelisk Si Mk2.

 

Cyrus i Roksan do domu, niestety...

 

Ale nie martw się Kichandeta, może kiedyś Cyrus czy Roksan zrobią jakiś wzmacniacz w tej cenie, który zagra z taką barwą jak Heed Obelisk Si. Trzymam za nich kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwie sie audioholiku. Znam zarowno heeda jak i cyrusa i roksana w przeciwienstwie do Ciebie.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik,

to ja Ci proponuję od dzisiaj wyłącznie czytać What Hi-Fi zamiast słuchać muzyki.

W recenzjach (czyt. artykułach sponsorowanych) jest dużo więcej ciekawych i rozbrajających smaczków (czytaj miszcza Franca), niż w Cyrusie ,czy Roksanie :))

Na lepsze Ci wyjdzie ;)

 

P.S. Ile Ty masz lat?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, każdy ma prawo nie zgadzać się z tą czy inną recenzją w magazynie audio, lub tym że Heed zdobył nagrodę najlepszego wzmacniacza roku w What Hi-fi czy we francuskim Diapason, ale słuchając na Heedzie muzyki zgadzam się w pełni z recenzentami z tych pism co do oceny brzmienia tego wzmacniacza, które faktycznie jest "Terrifically musical", i to jest dla mnie najważniejsze. Jeśli okazałoby się, że ich recenzje to sponsorowany pic na wodę - fotomontaż, który ni jak się ma do rzeczywistości byłbym pierwszym który napisałby tu w wątku własne odmienne zdanie na temat brzmienia tego wzmacniacza.

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W przypadku wersji Obelisk Si (bez mk2) ustawienie źródła na godzine 12 nie zmienia poboru mocy wzmacniacza w trybie "idle". Sprawdziłem miernikiem. Pobór mocy jest taki sam jak w przypadku pozostawienia wzmacniacza na którymkolwiek z podłączonych źródeł.

A możesz napisać jakiego rzędu to jest pobór mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem u siebie i aż nie wierzyłem - podobnie jak u Ciebie w granicach 7W. Przy potencjometrze na godz. 9 (a to już u mnie dość głośno) nie przekracza 12W.

To zupełnie inna bajka niż przy wzmacniaczach w klasie A, które dotychczas miałem/mam.

Dziś sprawdziłem Musical Fidelity A220 - oczywiście w tym przypadku niezależnie od głośności - około 165W,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem u siebie i aż nie wierzyłem - podobnie jak u Ciebie w granicach 7W. Przy potencjometrze na godz. 9 (a to już u mnie dość głośno) nie przekracza 12W.

To zupełnie inna bajka niż przy wzmacniaczach w klasie A, które dotychczas miałem/mam.

Dziś sprawdziłem Musical Fidelity A220 - oczywiście w tym przypadku niezależnie od głośności - około 165W,

 

Dzięki za info odnośnie zachowania wzmacniaczy klasy A. Dla uzupełnienia mogę w takim razie dodać, że wzmacniacz Pioneer A-A6, a więc wzmacniacz pracujący w klasie AB, w trybie "idle" pobiera około 46W (a radzi sobie słabiej z wysterowaniem moich kolumn niż Heed).

 

Ciekawe, że Heed uzyskał tak mocne waty, przy tak niskim poborze mocy.

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna informacja jak dla mnie , myślałem ze obelisk pobiera około 50wat , a tu niespodzianka tylko 7w :) Mnie to cieszy bo wzmacniacz jest podłączony do tv i pracuje praktycznie non stop.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna informacja jak dla mnie , myślałem ze obelisk pobiera około 50wat , a tu niespodzianka tylko 7w :) Mnie to cieszy bo wzmacniacz jest podłączony do tv i pracuje praktycznie non stop.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Te karty - bo myślisz o 1.2 - nie są takie nowe. Kiedy kupowałem swoją dwójkę, dostałem przez pomyłkę (mam nadzieję, że przez pomyłkę :) ) jedynkę. Wysłałem zapytanie do pana Huszti i wówczas odpowiedział mi, że to, co mam to stara wersja jedynki, nawet nie 1.2. Było to we wrześniu 2010. Więc żadna nowość.

 

A sam nowy obelisk jest o tyle fajniejszy, że ma osobne wejście cyfrowe. Ponoć wyeliminowano też brumienie toroida ale to wiem tylko z reklam. Dźwięku nie porównywałem ale nie spodziewałbym się dużych zmian. Na stronie polskiej też jest opis tej integry.

 

Ciekawi mnie jak zmienia brzmienie dodatkowy zasilacz i jak się ma wersja - integra z zasilaczem do wersji przedwzmacniacz + moc.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak zmienia brzmienie dodatkowy zasilacz i jak się ma wersja - integra z zasilaczem do wersji przedwzmacniacz + moc.

 

Mnie bardziej ciekawi czy ten zasilacz wpływa w jakiś sposób na poprawę sceny wzmacniacza (w szczególności zdolność kreowania, że powiem z angielska "phantom center speaker"). Jeśli chodzi o brzmienie, te nie sądzę żeby mogło być jeszcze bardziej analogowe i muzykalne.

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glodyga - ja mam najnowszą wersję obeliska i nie potwierdzam , że nic nie brumi bo u mnie to zjawisko występuje jak się przyłoży ucho do wzmacniacza , niestety. Z chęcią bym odesłał na gwarancję tylko mam dwa problemy, jeden , że mieszkam w UK , a drugi to w TV mi nie działa dźwięk i bez wzmacniacza bym miał ciszę przy oglądaniu TV ...

 

Mi to nie przeszkadza lecz w głowie siedzi.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.